Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: variomat turpijanje  (Posjeta: 4581 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: variomat turpijanje
« Odgovori #20 : 09 Travanj, 2011, 00:55:54 »
novi multivari 2000 za piaggio imaju vec zagladene kanale za razliku od starijih godista koji imaju grublje

razlika izmedu serijskog variomata i multivara je u kanalima vjerojatno i u samoj kliznoj povrsini remena (pod drugim je kutem), kaloti, bolcni, kod nekih i dimenziji rolica...

sigurno se da nesto iskemijati i sa serijskim, ali se ne isplati
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: variomat turpijanje
« Odgovori #21 : 09 Travanj, 2011, 08:06:38 »
kanali kod serijskog su ravne kosine a kod multivara kao tobogani zakrivljene.. vjerojatno zbog linearnije putanje.. a kut remena je isti, to je nepromjenjeno.. neki standard.. da je drukčiji kut onda bi sažvakalo remen jer nebi nalijegao cijelom površinom..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: variomat turpijanje
« Odgovori #22 : 09 Travanj, 2011, 09:41:19 »
kanali kod serijskog su ravne kosine a kod multivara kao tobogani zakrivljene.. vjerojatno zbog linearnije putanje.. a kut remena je isti, to je nepromjenjeno.. neki standard.. da je drukčiji kut onda bi sažvakalo remen jer nebi nalijegao cijelom površinom..
si ziher?  :dontknow:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: variomat turpijanje
« Odgovori #23 : 09 Travanj, 2011, 09:55:47 »
aj sad logicno ak ventilator ima jedan kut, polutke isti taj. Da variomat ima drugi kut to bi vibriralo. Remen na toj strani nebi lezao 100%. Razlika je u kanalima po kojima idu rolice.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: variomat turpijanje
« Odgovori #24 : 04 Svibanj, 2011, 08:04:32 »
to sam pitao jer uspio sam produzivanjem kanalica didnut remen sa 1.1cm na 0.3cm skoro do vrha na china variu ;)
Imas li sliku?