Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?  (Posjeta: 28250 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #20 : 30 Ožujak, 2011, 08:42:38 »
klipić nemaš kaj dirat jer je najsiromašniji (50), igla je ok, a glavna dizna 80 i ispod nebudemo išli..
i meni je sveki base sa 19 karbom trošio 5 litara cca, neznam kak njemu uspije progutat preko 6 :dontknow:
meni moj sad sa nardom i diznom 88 troši 6 lit.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #21 : 30 Ožujak, 2011, 09:33:14 »
Steta sto ga ne rade za Z750  ;D
:laughing7:

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #22 : 30 Ožujak, 2011, 10:30:23 »
Pretpostavljam da si mijenjao klipić, ler diznu i iglu?

ja sam na svom za sad samo maknuo iglu W16 i stavio W9...nije još to to, ali čekam sad yasunia pa ću po njemu štelati, možda neću ni trebati dirati niš drugo.

moj karb je originalno imao klipic 30, iglu w9 (na 2 zubu), glavna diza 75 i ler diza 45

sad je gore klipic 40, igla w7 (na 2 zubu), glavna diza 85 i ler diza 50 - rupa na airboxu od 21mm promjera

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #23 : 30 Ožujak, 2011, 22:12:21 »
svaki yasuni općenito je vrlo vrlo kvalitetan spuh... nikad nisam čuo da je nekom puko.. R je jači od ostalih base spuhova, radi do 10500 okr bez problema na naturpijanom gusu, ja sam ga na polini sportu vrtio na 10400 a na serijali i do 10800..
to nemožeš sa zx-om, ni sa reverseom ni sa nekim laserom itd.. ima najkvalitetnije selene, najkvalitetniji i najtiši top, vrlo kvalitetne mig varove..
odličan nosač koji nikad ne pukne.. iako je skup vrijedi svake kune..

Nemam yasuni R, ali ovo nije istina za laser x-pro(za ostale ne znam), nisi ga probal pa ne znaš, varovi su niš lošiji od R-a, a vrti se na 10T(sad je poštelano sa 84 diznom skoro pa savršeno) sam tak, to je ono kaj sam ja htel, dalje me ne zanima pošto imam serijsku radilicu, ali sa 4g rolicama ide 10T i kaj je najbitnije kaj su okretaji viši to ide bolje(znači oko 9-10T je najjači), da stavim lakše role bez beda bi ga vrtel na 10,5T.... dok sa zx-om to nejde, bar ne sa tim rolama kaj sam provjeril na istom setupu.

A kolko sam videl i čul yashuni R je ok, no malo je skup. Videl sam ga kod Slow-a, i baš ga pitam da kaj je to napravil da se čuje tak tiho, veli NIŠ  ;D, zbilja je tih ma skoro ko serijala, nikad po zvuku nebi rekel da je neki rezo spuh, dubok je zvuk ali tih!

Da postoji krom verzija dal bi za njega i 210€ istog trena...  No da je tolko vječan/superioran ni to ne vjerujem ipak je  to samo spuh od lima bez zaštite od korozije za 180€  :icon_thumright: -da podvučem crtu :laughing7:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #24 : 30 Ožujak, 2011, 22:40:53 »
ja sam yasuni r na piaggiu u krajnjoj vrtio sa gusom na 11200 okr.. po satu je išo 112km/h..
sad mhr replicu s nardom u krajnjoj vrtim na 11800 i ide po satu 122km/h..

Offline M!cko46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Spyder
  • Moja Kaciga: mds
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #25 : 30 Ožujak, 2011, 23:32:11 »
ja sam yasuni r na piaggiu u krajnjoj vrtio sa gusom na 11200 okr.. po satu je išo 112km/h..
sad mhr replicu s nardom u krajnjoj vrtim na 11800 i ide po satu 122km/h..
A sat koliko laze?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #26 : 30 Ožujak, 2011, 23:35:25 »
A sat koliko laze?

Ak je prijenos otisao do kraja (a vjerujem da je), onda malo jer su to ipak visoki okretaji. Na mom NRGu je sat lagao oko 7%. Znaci, kad je pokazivao 107 km/h isao sam 100 km/h po GPSu.
Njemu bi po toj racunici brzina 112km/h bila oko 105 km/h, a 122km/h bi bilo 114 km/h

Offline M!cko46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Spyder
  • Moja Kaciga: mds
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #27 : 30 Ožujak, 2011, 23:39:12 »
Drug mi spusti 120kmh mala nizbrdica na njemu sve serijsko pa mislim se ko je tu lud ili je slikao ono tokom paljenja kad mu skoci brzina

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #28 : 30 Ožujak, 2011, 23:44:21 »
Drug mi spusti 120kmh mala nizbrdica na njemu sve serijsko pa mislim se ko je tu lud ili je slikao ono tokom paljenja kad mu skoci brzina

Ne isplati se raspravljat oko brzine koju pokazuje brzinomjer. Fino GPS u ruke ili djep pa vidjet stvarno stanje. Puno ljudi se vrlo neugodno iznenadi kad vide da umjesto (na primjer) 100 km/h idu zapravo ispod 80

Offline VideRR

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 361
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MoKoŠiCa
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #29 : 31 Ožujak, 2011, 00:43:53 »
ja imam navigaciju na mobu...i ovo se slazem s alfom da se ljudi iznenade...i jednom prilikom je ovaj jedan stavio i kad je vidio koliko mu scoot ide reko je da je to nemoguce da meni mob laze amo tamo i tako to sto se na kraju ispostavilo da je mob potpuno ispravno pokazo a on lago :D :D :D :D
█▀█ █▀▀ █▀█ █▄▄
█▀█ █▄▄ █▀█ █▄█

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #30 : 31 Ožujak, 2011, 01:00:38 »
moj je po originalnom satu isao preko 120  :toothy12:  ali kad sam uzeo gps u ruke 100-tka max.

jedino sto mogu rec da su me inenedile koso urice koje sam postavio umjesto serijskog mjeraca brzine, pokazuju tocno brzinu kao po gps-u

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #31 : 31 Ožujak, 2011, 07:47:08 »
Imo R običi sad imam R07 koji ima flađu i na grani, šteta što nema u chrom verziji sve pohvale za auspuh
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2011, 16:56:11 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #32 : 31 Ožujak, 2011, 21:48:32 »
Moj yasuni ce u 8.mj. imati 3 godine, nedavno sam zamjenio vunu, ali nisam trebao. Presao je preko 20tkm i sve je na svom mjestu, karbonski top nije potamnio, niti se imalo oljustio  :dontknow:

sa njim sam pogodio idealan setup da ne moze biti bolje, malo trosi, malo buci, jednostavno se pretvara u nevinu serijalu i prolazi 2 vrste tehnickog pregleda  :laughing7:


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #33 : 31 Ožujak, 2011, 21:50:16 »
samo mu još fali ELEKTROLIZA  :laughing7:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #34 : 03 Travanj, 2011, 11:38:08 »
sto se tice yasunija ..sve najbolje o njemu...samo jedna primjedba mala i to na verziju od carbona tj kevlar ....hoce ona folija da se odlijepi ...sto od vremenski uvjeta sto od pranja motora ...odlijepi se na spoju i to je to ...tako se barem meni desilo na R i na C16...bolje dodat koji euro vise i uzet Black  :icon_thumright:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #35 : 03 Travanj, 2011, 12:57:46 »
sto se tice yasunija ..sve najbolje o njemu...samo jedna primjedba mala i to na verziju od carbona tj kevlar ....hoce ona folija da se odlijepi ...sto od vremenski uvjeta sto od pranja motora ...odlijepi se na spoju i to je to ...tako se barem meni desilo na R i na C16...bolje dodat koji euro vise i uzet Black  :icon_thumright:

ili koji manje i uzet alu  :icon_biggrin:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #36 : 03 Travanj, 2011, 13:15:49 »
Ove verzije topova ne igraju nikakvu ulogu u zvuku, samo služe za pice lovit, ili ima neke razlike?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #37 : 03 Travanj, 2011, 13:18:27 »
nema, sve je isto osim izgleda.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #38 : 03 Travanj, 2011, 13:38:40 »
sto se tice yasunija ..sve najbolje o njemu...samo jedna primjedba mala i to na verziju od carbona tj kevlar ....hoce ona folija da se odlijepi ...sto od vremenski uvjeta sto od pranja motora ...odlijepi se na spoju i to je to ...tako se barem meni desilo na R i na C16...bolje dodat koji euro vise i uzet Black  :icon_thumright:


Odlijepi se zbog zagrijavanja - na mojem se pocela odljepljivat nakon 500tinjak km, a ni jednom ga nisam namocio

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Yasuni R... koliko je stvarno dobar!?
« Odgovori #39 : 03 Travanj, 2011, 14:44:19 »
sto se tice samog spuha,kvaliteta je perfektna,jedino taj kevlar koji se meni odljepio isto ali sam srecom primjetio i zaljepio ga super ljepilom na pocetku i sada drzi bez problema,bolje sprječiti nego lječiti :icon_biggrin: