Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Friziranje Yamasakia 150 ccm  (Posjeta: 6656 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #20 : 02 Ožujak, 2011, 23:08:52 »
da to je to blokiran mu je cdi  tuce mu blokada kad je na nogari
a isto ide niz brdo i po ravnom   
a sto se tice brzine brzo napuni brzinu od 100 kmh  i od jednom se zaustavi nece vise kao da ga nes blokira

e pa to je to onda nema sta drugo bit..jesi poskida sve blokade ostale??
Ne brže od života!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #21 : 02 Ožujak, 2011, 23:09:58 »
Ugl ako ti kad nabijes puni gas dodje odma do nekih okretaja (niskih) i tu stoji i nemrda onda ti je blokiran cdi, kao ovaj skuter na videu:



A ako ti je odblokiran cdi, odnosno nemas elektronskih blokada, onda ce ti skuter ici u iberturu i vrtit ce se kao ovaj:



Najsigurnije bi ti bilo po tom pitanju dok nesklopis skuter nevracati odmah variomat, upalit ga bez iceg na radilici sa strane variomata i samo vidit dali ide u okretaje ili ne...

A sto se prjenosa tice to ti je najlakse primjetit u voznji, ako do 60-70 vozi istim okretajima i onda ih pocme dizat i na max brzini vrti previse okretaja, onda ti je do prjenosa, a ako su okretaji u ubrzanju s punim gasom isti na 50 i 100, prjenos te sigurno nezeza...

Najbolje bi bilo kad bi ga samo sastavio, snimio video i stavio ovdje na forum, s videa bi se dalo dosta toga zakljucit :hello:

Offline ismir

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamasaki
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #22 : 02 Ožujak, 2011, 23:12:09 »

e pa to je to onda nema sta drugo bit..jesi poskida sve blokade ostale??

i ja mislim da je to jer blokade na variomatu nije ni bilo sa novi mu je auspuh u kojem isto nema blokade onda je do CDI-a

Offline ismir

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamasaki
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #23 : 02 Ožujak, 2011, 23:14:48 »
Ugl ako ti kad nabijes puni gas dodje odma do nekih okretaja (niskih) i tu stoji i nemrda onda ti je blokiran cdi, kao ovaj skuter na videu:



A ako ti je odblokiran cdi, odnosno nemas elektronskih blokada, onda ce ti skuter ici u iberturu i vrtit ce se kao ovaj:



Najsigurnije bi ti bilo po tom pitanju dok nesklopis skuter nevracati odmah variomat, upalit ga bez iceg na radilici sa strane variomata i samo vidit dali ide u okretaje ili ne...

A sto se prjenosa tice to ti je najlakse primjetit u voznji, ako do 60-70 vozi istim okretajima i onda ih pocme dizat i na max brzini vrti previse okretaja, onda ti je do prjenosa, a ako su okretaji u ubrzanju s punim gasom isti na 50 i 100, prjenos te sigurno nezeza...

Najbolje bi bilo kad bi ga samo sastavio, snimio video i stavio ovdje na forum, s videa bi se dalo dosta toga zakljucit :hello:

cim sastavim masinu postavljam video pa cemo vidjeti 
a narucio sam mu i veci klip pola milimetra mada nije neka velika razlika 
sad sam da pitam  posto cu mu staviti veci klip bil mu mogao staviti vecu diznu  i  ak je potrebno da mu malo prosirim uspuh i ispuh

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #24 : 02 Ožujak, 2011, 23:41:27 »
koliki je promjer ispusnog kanala? ja bih na tvome mjestu sirio i usis i ispuh, nesto vecu diznu i postimati karb.. ima za te motore dosta dijelova za sredit ga, samo treba imat love.. ja bih recimo uzeo sportsku bregastu
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ismir

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamasaki
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #25 : 03 Ožujak, 2011, 08:27:10 »
koliki je promjer ispusnog kanala? ja bih na tvome mjestu sirio i usis i ispuh, nesto vecu diznu i postimati karb.. ima za te motore dosta dijelova za sredit ga, samo treba imat love.. ja bih recimo uzeo sportsku bregastu

svakako cu mu stavljati vecu diznu 
i mislio sam mu siriti usis i ispuh jel mogu odnijeti u tokara da mi to prosiri

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #26 : 03 Ožujak, 2011, 08:54:15 »
Animatix ti ima slika kako je to sirio na istoj masini samo 50-70 kubika...
Ugl skini bregastu, klackalicu, ventile i federe s glave, ako ti je igdje u ispusnom i usisnom kanalu uze od sirine rupe ispod ventila, to siris na tu mjeru, sire nema potrebe... Kanali se turpijaju onim malim stapnim brusilicama, dremel, biax... Imas bas nasavak za struganje i snjim picis, to je aluminijska glava i ostrugat ces je zacas... Samo tribas pazit da ne ostetis dosjede di ti ventil sjeda na dnu glave, da nebi gubio kompresiju tu...
Kad to rjesis vjkerojatno ce ti grana auspuha bit uza od ispusnog kanala, tada napravis novu ispusnu granu i preradis prigusivac auspuha, mozes napravit ili tisi ili glasniji od sadasnjeg, bit je protocniji...
Sto se karburatora tice, provjeris jeli ti uzi karb i gumena prirubnica od usisne rupe na glavi, prirubnicu lagano prosiris jer je pola prirubnice aluminijska, ako taknes onu brtvu na dnu, samo izrezes novu brtvu od unutarnje gume za bicikl...
karburator ako je mali zamjenis vecim, neznam sad koji je gore 24mm... Uvjek mozes nac mikni 30 kehin 28, oni ti pase jer ti je prirubnica 32mm unutarnji promjer za prihvat karba, filter zraka ti ima prikljucak na karb 38mm al ti je jednostavnije kupit spotski filter zraka nego busit i prosirivat filter i stavljat protocnije spuzve...
Bez vecih ventila nemas sta dalje siriti, neznam mogu li se stavit veci ventili, znam da ima sportskih bregastih...

Offline ismir

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamasaki
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #27 : 03 Ožujak, 2011, 10:23:22 »
Animatix ti ima slika kako je to sirio na istoj masini samo 50-70 kubika...
Ugl skini bregastu, klackalicu, ventile i federe s glave, ako ti je igdje u ispusnom i usisnom kanalu uze od sirine rupe ispod ventila, to siris na tu mjeru, sire nema potrebe... Kanali se turpijaju onim malim stapnim brusilicama, dremel, biax... Imas bas nasavak za struganje i snjim picis, to je aluminijska glava i ostrugat ces je zacas... Samo tribas pazit da ne ostetis dosjede di ti ventil sjeda na dnu glave, da nebi gubio kompresiju tu...
Kad to rjesis vjkerojatno ce ti grana auspuha bit uza od ispusnog kanala, tada napravis novu ispusnu granu i preradis prigusivac auspuha, mozes napravit ili tisi ili glasniji od sadasnjeg, bit je protocniji...
Sto se karburatora tice, provjeris jeli ti uzi karb i gumena prirubnica od usisne rupe na glavi, prirubnicu lagano prosiris jer je pola prirubnice aluminijska, ako taknes onu brtvu na dnu, samo izrezes novu brtvu od unutarnje gume za bicikl...
karburator ako je mali zamjenis vecim, neznam sad koji je gore 24mm... Uvjek mozes nac mikni 30 kehin 28, oni ti pase jer ti je prirubnica 32mm unutarnji promjer za prihvat karba, filter zraka ti ima prikljucak na karb 38mm al ti je jednostavnije kupit spotski filter zraka nego busit i prosirivat filter i stavljat protocnije spuzve...
Bez vecih ventila nemas sta dalje siriti, neznam mogu li se stavit veci ventili, znam da ima sportskih bregastih...

ok hvala ti cim to sve odradim stavljam slike

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #28 : 03 Ožujak, 2011, 11:47:53 »

uglavnom napravi i ovo, svi spominju 20ak posto manju potrosnju ili bolje performanse kako god okrenes..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #29 : 03 Ožujak, 2011, 14:29:23 »
cito sam nes o tim utorima al nekuzim na koju foru dobis manju potrosnju s tim?  ???
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #30 : 03 Ožujak, 2011, 15:45:00 »
veca turbulencija prilikom kompresije, a kako ti utori gledaju prema svjecici imaju efekt kanala tako da komad smjese uhvati zalet prema svjecici i dobijes efekt kao kod novih auta sa direktnim ubrizgavanjem, veca efikasnost, niza potrosnja, a i motor ide bolje. ali moras gledati na to da ti motor nece manje trosit ako ga gazis, ali ako vozis jednako kao prije, onda ces vidit razliku. likovi koji su to u autima radili dobili su momenta od lera doslovno, motor mirnije radi, manje dimi ili uopce ne dimi, cak kazu nekoliko brojeva manja dizna treba  :icon_thumright:

http://www.mgccars.com/groove_101.htm
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Groš

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sv.Ivan Zeli
  • Moj Skuter: RS 125,Trigger 50
  • Moja Kaciga: held
  • MojSetup: Serijala otvorena 22 kw
  • MojSpuh: serijala otvorena
Odg: Friziranje Yamasakia 150 ccm
« Odgovori #31 : 06 Ožujak, 2011, 20:42:10 »
kolko si napravio kilometara,kaj radiš generalku??
Pjeskarenje blokova,spuhova,rami,felgi itd...

Offline ismir

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamasaki