Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: moj tomos  (Posjeta: 4194 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rency

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: tomos apn

Offline rency

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: tomos apn
Odg: moj tomos
« Odgovori #1 : 28 Veljača, 2011, 18:08:23 »
ako netko zeli komentirat, slobodno  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: moj tomos
« Odgovori #2 : 28 Veljača, 2011, 18:15:04 »
zahrđala radilica, poznato mi je to ;D
inače respect, to je moj vršnjak.. :toothy11:

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: moj tomos
« Odgovori #3 : 28 Veljača, 2011, 18:20:13 »
...trebali ste stavit klip s L karikom....čisto da malo dobije na snazi....i ako nema ubacit 5 brzinu i toeto...malo se pozabavite sa lančanicima i nema se tu šta više čačkat.... :icon_thumright:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: moj tomos
« Odgovori #4 : 28 Veljača, 2011, 18:38:13 »
hehe...ajde da se neko i to sjetio...jos nisam nikoga vidio da je stavio svog tomosa...

treba vise stavlljat...ipak su to stare pile... :icon_thumright:

malo ga jos dovedes u red da bude ono pic stanje i cuvaj brate to..jer izgleda dosta dobro...

ovo sto ti je kamba reko je dobro... :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: moj tomos
« Odgovori #5 : 28 Veljača, 2011, 18:42:49 »
pa stavio sam ja apn-a par tema niže..

Offline stjepan

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Sf 2, Runner 70
Odg: moj tomos
« Odgovori #6 : 28 Veljača, 2011, 19:58:26 »
eo taman sam došao od rencya al apn ide fino za svoje 4 brzine i standard mašinu!!

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: moj tomos
« Odgovori #7 : 28 Veljača, 2011, 20:16:17 »
tomos,to su pile koje ne umiru  :icon_thumright:
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline stjepan

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Sf 2, Runner 70
Odg: moj tomos
« Odgovori #8 : 28 Veljača, 2011, 20:19:46 »
tomos,to su pile koje ne umiru  :icon_thumright:
potpis!! :headbang:

Offline BilyPiton

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 1433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Ubizec-Soft.com
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Tomos Atx e90
  • Moja Kaciga: uvjek na glavi!
  • MojSetup: Nema kite!
  • MojSpuh: MF3 Power
Odg: moj tomos
« Odgovori #9 : 28 Veljača, 2011, 22:50:46 »
imaju odlične izdržljive mašine  :headbang:

pogotovo apn mašina i automatik, a o e90 da ne pricam  :toothy10:
Izrađujem WEB stranice! Zakup domena, hostinga... više info na pm!

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: moj tomos
« Odgovori #10 : 01 Ožujak, 2011, 12:36:05 »
fino fino....  :icon_thumright:

tomosi zavladali forumom.....  :toothy12:

Offline KEEWAY

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 410
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žakanje
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: kineska
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: moj tomos
« Odgovori #11 : 01 Ožujak, 2011, 13:59:10 »
moja pila, apn 4 generalno uređen, 1978 godište, nema papira

http://slike.hr/slike/dsc00307_6b689.jpg.html

http://slike.hr/slike/dsc00308_1d812.jpg.html


Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: moj tomos
« Odgovori #12 : 01 Ožujak, 2011, 14:15:38 »
..više mi se sviđaju oni sicevi samo za jednu osobu...jer apenac je i predviđen samo za jednog....
...stvarno šteta što nemaš papire,ovaj je super očuvan... :headbang: :headbang:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: moj tomos
« Odgovori #13 : 01 Ožujak, 2011, 14:18:31 »
ovaj naranđasti je do jaja, ko moj plavi isti isto godište... i isto nema papire :angry7:

Offline KEEWAY

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 410
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žakanje
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: kineska
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: moj tomos
« Odgovori #14 : 01 Ožujak, 2011, 14:36:47 »
..više mi se sviđaju oni sicevi samo za jednu osobu...jer apenac je i predviđen samo za jednog....
...stvarno šteta što nemaš papire,ovaj je super očuvan... :headbang: :headbang:

da, predviđeni su samo za jednog, neki su cak imali i sjedalo kao na biciklu.

ovaj naranđasti je do jaja, ko moj plavi isti isto godište... i isto nema papire :angry7:

potrošio sam brdo para dok sam ga ovako dotjerao, šteta što nema papire. jedan čovjek mi je rekao da mogu zatražit nove, reko je da moram imat dva svjedoka koji ce potvrdit da je motor moj i da cu dobit nove  ??? baš i ne vjerujem u to previše...


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: moj tomos
« Odgovori #15 : 01 Ožujak, 2011, 14:42:41 »
ne ne evo naputka za legalizaciju oldtimera:

U našoj državi postoji odredeni broj vlasnika oldtimera koji svoja vozila ne mogu registrirati jer za njih ne posjeduju pravovaljanu dokumentaciju (vlasnicku knjižicu, prometnu dozvolu ili racun). U najvecem broju slucajeva bivši vlasnik je nepoznat ili više ne postoji, a dokumenti su izgubljeni. Takoder postoji dio vozila koja su ilegalno uvezena u bivšu državu i nikad nisu registrirana na ovom podrucju. Legalizacija gore navedenih vozila može se obaviti iskljucivo sudskim putem.

Dakle, sadašnji vlasnik oldtimera mora tužiti bivšeg vlasnika (ukoliko je on poznat i stvarno postoji) ili osobu s kojom ce se dogovoriti da ce ona u postupku biti protustranka. Sastav ovakve tužbe je vrlo jednostavan i vlasnik oldtimera može ju pripremiti sam, a kako bi izbjegao odvjetnicke troškove.

Primjer tužbe:
Opcinskom sudu u (mjesto)

Predlagatelj: ( ime i prezime vlasnika i adresa)
Protustranka: (ime i prezime, adresa)

U svezi dokazivanja vlasništva nad vozilom ( marka i tip vozila)proizvedenim _____ godine, predlagatelj naznacuje kao protustranku (ime i prezime i adresa).Predlagatelju je od protustranke poklonjeno vozilo prije ____ godina. Protustranka je predmetno vozilo kao neispravno imao kod sebe ( 20-30) godina, tako da dokumentacija o prethodnom vlasniku vozila, kao i dokumentacija koja je vezana uz to vozilo ne postoji.U bitnom kao predmet odnosno bivši vlasnik vozila može se uzeti jedino protustranka. S obzirom da je predlagatelj svoje vlasništvo nad vozilom stekao od protustranke, to

P R E D L A Ž E


1. da se ovaj prijedlog uzme kao tužba u kojoj je predlagatelj tužitelj, a protustranka tuženi
2. da Sud u provedenom postupku donese sljedecu

P R E S U D U

Utvrduje se da je tužitelj ( ime i prezime,adresa, JMBG) vlasnik vozila marke _________ , tip ___________, boje __________, broj šasije______________, proizvedenog u ( država proizvodnje), godine ________, s (vrsta motora), obujma ______ ccm, snage ______ kW, što je tuženik (ime i prezime, adresa) dužan priznati, te izdati tužitelju ispravu sposobnu za prijenos vozila na ime i vlasništvo tužitelja, a koju ispravu u suprotnom zamjenjuje ova presuda, te se nalaže MUP-u, policijskoj postaji (po mjestu boravka tužitelja), odjelu za registraciju vozila, da na temelju ove presude izvrši registraciju opisanog vozila na ime i vlasništvo tužitelja, te da mu izda prometnu dozvolu, knjižicu vozila kao i registracijske plocice, sve u roku 15 dana.
Potpis predlagatelja:


Nakon predaje ovako srocene tužbe u sud, bit ce zakazano rocište. Praksa je pokazala da se ovakvi postupci mogu riješiti vrlo brzo na manjim opcinskim sudovima gdje je broj predmeta mali. Brzina postupka ovisi o samom sucu. Tako je bilo primjera gdje su postupci završeni samo na jednom rocištu, a bilo je i primjera gdje je sudac za drugo rocište zakazao saslušanje dva svjedoka, a potom i vještacenje vozila i identifikacijskih brojeva od strane sudskih vještaka. U prvom slucaju sudac je uzeo i minimalnu vrijednost sudske pristojbe te je cijeli postupak koštao samo 200,00 Kn (postupak je voden na manjem opcinskom sudu i trajao je svega 30-ak dana od dana podnošenja tužbe), dok je u drugom slucaju postupak koštao više od 2.000,00 Kn (postupak je voden na vecem sudu i trajao je gotovo dvije godine od dana podnošenja tužbe).

Na upit suca o vrijednosti spora svakako ne treba izjaviti da je vozilo preskupo, vec da je vrijednost cca 1.000,00 Kn, a zbog visine sudske takse. Takoder, ako je parnica završena na prvom rocištu dobro je da se na samom rocištu protustranka odrekne prava žalbe jer ce u tom slucaju presuda odmah biti izvršna, tj. moci ce se po primitku presude odmah registrirati vozilo.

Nakon što je vlasnik zaprimio presudu, na vrijednost vozila treba platiti porez u Poreznoj upravi po mjestu boravka tužitelja, sada vlasnika. Buduci Porezne uprave ne raspolažu katalozima na osnovu kojih bi mogli odrediti vrijednost oldtimera, treba napraviti procjenu vozila. Procjenu može obaviti gotovo svaka auto-kuca koja se bavi prodajom vozila. Praksa je pokazala da se u prometu oldtimera u RH obicno kao vrijednost vozila stavlja iznos 1.000,00 – 2.000,00 Kn. Na taj iznos Porezna uprava razrezat ce 5% poreza, a po uplati Uprava ce presudu ovjeriti zelenim žigom. S ovako ovjerenom presudom moguce je napraviti tehnicki pregled, a stanica za tehnicki pregled vozila izdat ce registarsku oznaku, vlasnicku knjižicu i prometnu dozvolu, koje je potrebno ovjeriti u policijskoj postaji navedenoj u presudi.

Tehnicki pregledi ne posjeduju u svojim evidencijama tehnicku dokumentaciju za vecinu oldtimera. Savjetuje se stoga uz vozilo donijeti neku brošuru ili knjižicu s uputstvima ili pak izvuci podatke putem interneta za tip vozila koji se registrira. Konkretno, radi se o podacima koji su potrebni za popunjavanje rubrika u prometnoj dozvoli i vlasnickoj knjižici.

Pri registraciji vlasnik oldtimera ima pravo na 90%-tni popust na posebnu naknadu za okoliš. Popust se ostvaruje ako ima potvrdu Oldtimer kluba u kojoj je potrebno navesti vrstu vozila, godinu proizvodnje i br. šasije, uz obrazloženje da vozilo ima status povijesne vrijednosti koji je steklo na osnovi svojih tehnickih, konstrukcijskih i dizajnerskih znacajki.