Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: purejet problem  (Posjeta: 3524 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
purejet problem
« : 22 Veljača, 2011, 15:23:24 »
za promjenu se ja malo zahebavam sa purejetom, problem za promjenu neće upalit.
situacija je sljedeća, normalno je vozio i radio, jednom prilikom je frend došao doma sasvim normalno i ugasio ga, drugi dan nije htio upalit.
kako je od onda prošlo dosta vremena, a sad je zapao mene da ga popravim, ja sam to malo porastavljao.
struje ima, svjećica normalno baca iskru, pumpa radi i tjera gorivo(vidi se kako stiže u filter goriva), kad skinem filter zraka i kroz tps špricnem direktno gorivo upali odmah i odradi svojih 10ak sekundi dok se to ne potroši, čak za to vrijeme i prima gas(relativno normalno za okolnosti)
čašica je očišćena
što bi najvjerojatnije moglo biti? kompresor, raspršivač, injektor???? nešto četvrto?
rab

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet problem
« Odgovori #1 : 22 Veljača, 2011, 15:27:50 »
Rasprsivac
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #2 : 22 Veljača, 2011, 15:28:45 »
Rasprsivac
prijatelju koliko si ziher? jel mogu ga kako provjerit prije nego kupim drugi?
rab

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet problem
« Odgovori #3 : 22 Veljača, 2011, 16:10:55 »
Isti sam problem imao na ditechu i dok nisam rasprsivac stavio novi nisam ga upalio
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: purejet problem
« Odgovori #4 : 22 Veljača, 2011, 16:13:40 »
...gle slučajno imam glavu od Pure jeta s raspršivačem.... :icon_biggrin:

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #5 : 25 Veljača, 2011, 14:02:28 »
evo danas ne radim pa sam malo išao ubit vrijeme oko skutera.
skinuo sam čašicu, injektor i rasprčivač, i isprobao to malo "na suho" tj skinuto sa glave.
sve sam ostavio ukopčano, sve cijevi i konektore, i raspršivač "ukopčan" na injektor, i probao verglat skuter, i raspršivač baca maglicu vidljivo na oko.
jel ima šanse da je on baca neispravno, tj kasno ili kako već, ili izgleda da je on ispravan a da je nešto drugo u pitanju.
jer mi malo jebe logiku, ako on baca benzin i iskre ima, zašto g#vn% ne upali, a kad šiknem benzin direktno preko tps-a kresne odmah
rab

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: purejet problem
« Odgovori #6 : 25 Veljača, 2011, 14:09:50 »
....uf,a drugi raspršivaš ti je na putu....ovaj moj je radio savršeno... i ako sa njim ne bude upalio....onda nije do njega...možda je slab tlak kompresora...ili pumpe....to provjeri svakako...

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #7 : 25 Veljača, 2011, 14:17:24 »
....uf,a drugi raspršivaš ti je na putu....ovaj moj je radio savršeno... i ako sa njim ne bude upalio....onda nije do njega...možda je slab tlak kompresora...ili pumpe....to provjeri svakako...
znam da, ako sad nebude radio onda nije do njega ziher.
čisto sumnjam da je do pumpe, to mi je nekako najmanje vjerojatno, ali sumnjam na kompresor nekako
rab

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: purejet problem
« Odgovori #8 : 25 Veljača, 2011, 14:18:15 »
znam da, ako sad nebude radio onda nije do njega ziher.
čisto sumnjam da je do pumpe, to mi je nekako najmanje vjerojatno, ali sumnjam na kompresor nekako
..da si rekao ovo odma ubacio bi ja u paket i kompresor...jbga sad.... :(

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #9 : 25 Veljača, 2011, 14:20:42 »
..da si rekao ovo odma ubacio bi ja u paket i kompresor...jbga sad.... :(
slat ćeš ponovo ako nebude funkcioniralo, javim ja naknadno što je
rab

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: purejet problem
« Odgovori #10 : 25 Veljača, 2011, 14:23:57 »
slat ćeš ponovo ako nebude funkcioniralo, javim ja naknadno što je
..a dobro...moglo bi bit do kompresora,koliko imaš kilometara....

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #11 : 25 Veljača, 2011, 14:39:09 »
a nemam baš prefiše, 16500, i ziher su točni jer je skuter od prijatelja bio koji je bio prvi vlasnik, i čak servisnu ima
rab

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #12 : 01 Ožujak, 2011, 10:31:17 »
eto, nije raspršivač nažalost, stavio danas drugi i nema pomaka.
sad sam gotovo siguran i da injektor((zeleni) mogu isključit, jer kažem, raspršivač benzin baca na veliko, ali u čemu bi mogao bit problem onda?
j**** ti injekšn i mene glupog što sam ga išao kupovat, benzin mu baca, i struje ima  i g#vn% neće da upali, a kad bacim direktno kroz tps benzin upali odmah
rab

Offline bebesr180

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 451
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nuštar
  • Moj Skuter: sr180
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Serija brate
  • MojSpuh: Serdarevic
Odg: purejet problem
« Odgovori #13 : 01 Ožujak, 2011, 11:03:39 »
tako je mene ditech zajebavo i natjero me da predjem na bb  :laughing7: to je smece kakog nema

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: purejet problem
« Odgovori #14 : 01 Ožujak, 2011, 11:07:03 »
Kako god znaš izmjeri tlak pumpe i kompresora!

Offline Daci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: ludi DiTech
  • Moja Kaciga: eto vidiš
  • MojSetup: malossi sranje
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: purejet problem
« Odgovori #15 : 01 Ožujak, 2011, 12:24:44 »
ajde da skinek cilindar pa pogledaj u kakvom je stanju klip i karike..vidi kolka je zračnost na spoju karika...možda je kompresija..meni se ista stvar događala dok kopresija nije bila dobra..prem da ima 16 000 što nije uopće puno :S eto imaš još 3 stavari koje utječu na paljenje hehhee...kompresija...pumpa i kompresor

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #16 : 01 Ožujak, 2011, 14:33:09 »
čitajte ljudi :toothy12: skuter upali i radi normalno čim ubacim gorivo direktno preko tps-a. znači nije do termo grupe niti do ičeg vezanog uz struju, jer nebi radio nikako.
dakle, može bit injektor, kompresor i pumpa, pošto je raspršivač promijenjen danas i nije do njega. drugo neznam što bi moglo bit, ako itko ima još koju ideju nek se javi.
a nema mi druge negoo nabavit sve pa isprobavat, kad više nitko pametan od mojih prijatelja nema injektion pa da prebacujem i isprobavam
rab

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: purejet problem
« Odgovori #17 : 01 Ožujak, 2011, 15:04:49 »
čitajte ljudi :toothy12: skuter upali i radi normalno čim ubacim gorivo direktno preko tps-a. znači nije do termo grupe niti do ičeg vezanog uz struju, jer nebi radio nikako.
dakle, može bit injektor, kompresor i pumpa, pošto je raspršivač promijenjen danas i nije do njega. drugo neznam što bi moglo bit, ako itko ima još koju ideju nek se javi.
a nema mi druge negoo nabavit sve pa isprobavat, kad više nitko pametan od mojih prijatelja nema injektion pa da prebacujem i isprobavam

meni na ditechu je bila loša kompresija i palil sam ga sa start sprejom ,a radil je normalno ,izmjeri kompresiju
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2011, 15:20:31 smart bbb »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet problem
« Odgovori #18 : 01 Ožujak, 2011, 18:36:21 »
mora ti bit jasna jedna stvar, ako raspršivač baca benzin to ne znači da ćeš ti upalit skuter, jer kad klip dođe u GMT između čela klipa i glave u kojoj je raspršivač se stvori tlak od otprilike 9 atmosfera ili više koji se odupire tlaku kojim raspršivač baca benzin u ekspanzioni prostor, tako da kompresija ako neda raspršivaču da baci benzin on ga neće ni baciti već će se taj benzin vratiti natrag kroz povrat

ti imaš problem u dostavljaju benzina u cilindar, ILI skuter baci iskru ali u krivo vrijeme, znači kad benzin dospije u cilindar i već izađe van kroz kanale on baci iskru, znači prekasno ILI benzin uopće ne dospije u cilindar

pošto tebi skuter pali i ako radi mirno kad mu baciš benzin kroz TPS i budali je jasno da tebi benzin ne dospjeva u cilindar kroz injektor, stoga tu traži uzrok svojih problema

još jedna stvar, savladavanju kompresije raspršivaču pomaže kompresor, tako da ono kad on baci maglicu to je čisti tlak iz pumpe koji raspršuje benzin, a kad skuter vergla kompresor radi i zbraja se sa tlakom pumpe i ta dva tlaka guraju benzin kroz raspršivač, tj kompletan injektor
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2011, 18:39:33 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: purejet problem
« Odgovori #19 : 01 Ožujak, 2011, 19:41:22 »
mora ti bit jasna jedna stvar, ako raspršivač baca benzin to ne znači da ćeš ti upalit skuter, jer kad klip dođe u GMT između čela klipa i glave u kojoj je raspršivač se stvori tlak od otprilike 9 atmosfera ili više koji se odupire tlaku kojim raspršivač baca benzin u ekspanzioni prostor, tako da kompresija ako neda raspršivaču da baci benzin on ga neće ni baciti već će se taj benzin vratiti natrag kroz povrat

ti imaš problem u dostavljaju benzina u cilindar, ILI skuter baci iskru ali u krivo vrijeme, znači kad benzin dospije u cilindar i već izađe van kroz kanale on baci iskru, znači prekasno ILI benzin uopće ne dospije u cilindar

pošto tebi skuter pali i ako radi mirno kad mu baciš benzin kroz TPS i budali je jasno da tebi benzin ne dospjeva u cilindar kroz injektor, stoga tu traži uzrok svojih problema

još jedna stvar, savladavanju kompresije raspršivaču pomaže kompresor, tako da ono kad on baci maglicu to je čisti tlak iz pumpe koji raspršuje benzin, a kad skuter vergla kompresor radi i zbraja se sa tlakom pumpe i ta dva tlaka guraju benzin kroz raspršivač, tj kompletan injektor

hvala ivo na objašnjenju, na sreću nisam imao puno problema dosad sa injektionima, i nisam ih puno popravljao, pa se nisam puno bavio tom tematikom i istraživao što je povezano s čime.
sad mi je to dosta jasnije, i znači po tebi bi trebao potražiti problem u pumpi ili kompresoru jer pošto raspršivač baca maglicu i injektor valjda svoju zadaću obavlja normalno, samo mu fali pritisak da ih "gurne" u cilindar.
rab