Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moto Mondo  (Posjeta: 25645 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Moto Mondo
« : 21 Veljača, 2011, 10:48:53 »
Evo ovako...zamolio bih clanove koji servisiraju svoje ljubimce i one koji su imali iskustva u doticnom servisu da napisu svoje dojmove, iskustva sa servisom i ducanom opcenito. Kako su zadovoljni uslugom opcenito i bi li preporucili servis kao dobro mjesto za popravak svog skutera/motora. Uz Amitrade i prijasnji Skutermoto, to je jedan od ovlastenih servisa u gradu Zagrebu za brendove Aprilia, Vespa, Piaggio, Gilera i Moto Guzzi.

Citao sam na njihovoj internet stranici o njima, ali bi volio procitati dojmove obicnih musterija. Hvala  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #1 : 21 Veljača, 2011, 10:52:06 »
ja sam samo kupovao dijelove tamo dosta puta i tromi su i aljkavi užas jedan... tip je pola sata tražio dijelove za osnovni servis na 50-ki..
za servis neznam... kažu mi ovi neki koji su mi dovezli skutere od njih da su se kod njih razočarali servisom, a kako sam vidio nedavno oglas da traže mehaničara za skutere, jasno je i zašto... kakav će im mehaničar sad raditi i jesu li nekog primili treba tek vidjeti.. čak sam se ja mislio javiti na oglas :icon_tongue:

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #2 : 21 Veljača, 2011, 13:53:13 »
ja sam samo kupovao dijelove tamo dosta puta i tromi su i aljkavi užas jedan... tip je pola sata tražio dijelove za osnovni servis na 50-ki..
za servis neznam... kažu mi ovi neki koji su mi dovezli skutere od njih da su se kod njih razočarali servisom, a kako sam vidio nedavno oglas da traže mehaničara za skutere, jasno je i zašto... kakav će im mehaničar sad raditi i jesu li nekog primili treba tek vidjeti.. čak sam se ja mislio javiti na oglas :icon_tongue:

Pa šta se nisi javio na oglas, onda bi ja počeo servisirao skut u ovlaštenom centru bez briga i glavobolja i uz dobru vezu...... :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy9: :toothy9:


A inače i ja sam čuo da im baš servisi nisu na nekoj razini, klasično fušanje...realno sad da nemam izbora da ne znam nikoga i da moram ici u ovlašteni servis išo bi u skutermoto na staroj pešći (premda više nisu ovlašteni za piaggio grupaciju), ali deči ok rade, nisam imo prije problema kod njih i uvijek su mi uvažavali garanciju čak i nakon roka su mi provukli nekad.
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #3 : 21 Veljača, 2011, 14:01:58 »
zbog zdravstvenih razloga sam odustao..

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #4 : 22 Veljača, 2011, 17:52:40 »
također čuo uglavnom loša iskustva sa njima. jedini ovlašteni servis za koji sam ja cuo da je odličan je moto-horvat na črnomercu (kod skretanja prema sv.duhu)

http://www.moto-horvat.hr/ ... bome ga stari cepa što se tiče cijene al kažu ljudi da napravi poso uredno za razliku od ostalih fušera. sorry za offtopic  :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #5 : 22 Veljača, 2011, 18:12:02 »
heheh sjećam se kad sam prije dosta godina imao zipa 2t i dođem kod horvata u servis i pitam ga jel se može povećati snaga i brzina a on mi kaže "ništa se tu ne može napraviti" točno tim riječima :laughing7: :toothy9:

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #6 : 22 Veljača, 2011, 22:05:30 »
haha lol :D a šta da ti velim ...  :dontknow:

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #7 : 22 Veljača, 2011, 22:45:15 »
npr u moto mondu na zapadnom,di sam najčešće kupovao zbog skole,jer mi je tad bilo blizu....
nišam baš oduševljen,npr....imo sam zx-a i sad dodem u dučan i pitam kolko su grama role koje se dobiju u njega da si znam kupit....i lik veli da on nezna da sam to trebo dobit uz spuh,da pitam toga od kog sam uzo spuh....a u izlogu stoji zx u orginalnom najlonu i unutra su bile te žute role,i samo je trebo dić guzicu i pročitat sa rola težinu,da se ja baš ne vučem među sve te silne skutere po dučanu...

a frendica je tamo servisirala svog novog sr-a....i isto je bilo fuša & pljačke kak mi se čini....uglavnom...  :dontknow: ja nebi....
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #8 : 22 Veljača, 2011, 23:49:20 »
jedino imaju dobar lager dijelova za sp 180!! :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:.... ostalo lose...
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #9 : 23 Veljača, 2011, 00:46:29 »
Dobro, nisam cuo ni jednu pohvalu ni za jedan servis u gradu, ocito je ljudima pre skupo odrzavati skuter u ovlastenom servisu i nisu zadovoljni cijenama. Postoji i druga strana price...vecina vas je moje godiste i mlade cak, pa od mjesecnog deparca krpaju za kupovinu dijelova, servisiraju sami ili na alternativnim mjestima, a siguran sam ima ljudi starijih koji su zadovoljni uslugom, jer takvi ne brinu hoce li moci sutra popit kavu sa drustvom ako danas naprave servis i nemaju nikakve ambicije sami to raditi jer uostalom, servis i je radi toga tu...

Uglavnom...zasad svugdje ista prica, kukanje :D

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #10 : 23 Veljača, 2011, 00:50:25 »
jedna usporedba cijena
u istom servisu
promjena rolica na SP-u 180 kn
promjena piksni, centralnog selena 150 kn

koliko je posla za promjeniti selen, mora se micat mašina, a za jedne rolice koje promjeni u 10 minuta uzimaju se veci novci
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #11 : 23 Veljača, 2011, 08:50:45 »
da je bar usluga dobra ko u bivšem skutermotu  :angry7: firma koja je stvarno dobro održavala i prodaju dijelova i servis ostane bez licence a fušeri nastavljaju.. klasika za ovu državu, sve šta valja se miče a šta ne valja ide dalje...

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #12 : 23 Veljača, 2011, 10:37:03 »
Dobro, nisam cuo ni jednu pohvalu ni za jedan servis u gradu, ocito je ljudima pre skupo odrzavati skuter u ovlastenom servisu i nisu zadovoljni cijenama. Postoji i druga strana price...vecina vas je moje godiste i mlade cak, pa od mjesecnog deparca krpaju za kupovinu dijelova, servisiraju sami ili na alternativnim mjestima, a siguran sam ima ljudi starijih koji su zadovoljni uslugom, jer takvi ne brinu hoce li moci sutra popit kavu sa drustvom ako danas naprave servis i nemaju nikakve ambicije sami to raditi jer uostalom, servis i je radi toga tu...

Uglavnom...zasad svugdje ista prica, kukanje :D



definitivno, ovo je istina... isto tak ti neki stariji ljudi kojima je skuter samo prijevozno sredstvo od tocke a do tocke b ne mare oce bit to napravljeno kak spada jer imaju love ... sta ga boli briga, kad mu opet nes ode opet ce otic u servis i coltat keš. a nama mlađima je bitno da se to napravi kak spada (al ocito rijetko ko ima takva iskustva) ak se plati masno ... jer nam je skuter, uz to sto je prijevozno sredstvo, i opsesija i ljubav ;-))

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #13 : 23 Veljača, 2011, 10:44:36 »
najžalosnije je jer najčešće kad rukne sezona budu abnormalne gužve u servisima.. onda pohlepni serviseri ne znaju reč "oprostite gužva je" vozačima, i da treba čekati 3-4 dana nego kažu bude, bude sutra gotovo i onda sprtljaju na brzinu.. i tako se umjesto poštenog posla javlja fuš... da ljudi nisu toliko pohlepni prepustili bi dio posla drugima i svi bi bili sretni, ali ne.
mora se posao uzet, moraju se dijelovi prodat, uvalit, bilo što, pa makar to znači čekanje i fušanje ili što još gore..

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #14 : 23 Veljača, 2011, 10:46:53 »
al moto mondo od vecine servisa di sam bio ima povoljnije cijene... usporedbe radi...

zadnje kocione plocice za vxr u moto mondo kostaju cca 160 kuna, a u moto 01 preko 200 kn.... di je tu logika??
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline Hrvoje_40

  • forumski savjetodavac
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi
  • Moja Kaciga: IXS HX 407 Grafik
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #15 : 23 Veljača, 2011, 10:49:02 »
princip u večini servisa je slijedeči...
dok je vozilo (bio to auto, skuter ili motor) pod garancijom svi kvarovi se riješavaju krpanjem, čim garancija istekne dijelovi se mjenjaju i skupo naplačuju  ;D
Možda jesam čelav ali bar nemam problema sa lošom frizurom :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #16 : 23 Veljača, 2011, 10:50:24 »
al moto mondo od vecine servisa di sam bio ima povoljnije cijene... usporedbe radi...

zadnje kocione plocice za vxr u moto mondo kostaju cca 160 kuna, a u moto 01 preko 200 kn.... di je tu logika??
imaju i oni puno bisera.. neke stvari su skuplje a neke jeftinije..
sve je to brutalna deračina..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #17 : 23 Veljača, 2011, 11:06:58 »
Skutermoto jos uvjek radi skutere grupacije piaggio, zapravo rade sve koliko ja znam, samo sto su ovlasteni za kymco i LML...svi imaju svoje nacine i svugdje je drugacije sto se tice cijena i usluge, ALI...cijene se mogu razlikovat u 50kn max jer nisu ni oni glupi da ce nabijat cijenu kad zna kakva mu je konkurencija i da ce stranka otici naravno tamo gdje je to jeftinije. Ne zaboravimo da su ovlasteni servisi jedini koji nabavljaju original dijelove za skutere odredene grupacije tako da oni diktiraju tempo. Bez narudbi izvana i ostalih tvrtki zamjenskih dijelova...e to bi onda bila deracina :D

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #18 : 23 Veljača, 2011, 11:07:57 »
princip u večini servisa je slijedeči...
dok je vozilo (bio to auto, skuter ili motor) pod garancijom svi kvarovi se riješavaju krpanjem, čim garancija istekne dijelovi se mjenjaju i skupo naplačuju  ;D


Nema sanse da bi pristao na to.


Na Suzuki swiftu su mi u garantnom roku na zadnjim amortizerima ispale one gume koje ublazuju udarac. SAmo su se spustile po osovini amortizera jer su inace pricvrscene za gornji dio. Funkcionalno su amortizeri i dalje bili OK, ali ta tvrda guma je na dnu amortizera lupkala kad bi prelazio preko graba. Lijek je tu gumu vratit nazad i malo stisnut njen dosjed da ju bolje drzi, ali ne - servis je inzistirao da ce stavit nove amortizere sto je i ucinio.



Sad nedavno se to (nakon par tisuca km) opet desilo  :toothy12:


Al ovaj put ih necu gnjavit (iako bi trebao) nego sam to sredit u par minuta

Offline Hrvoje_40

  • forumski savjetodavac
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi
  • Moja Kaciga: IXS HX 407 Grafik
Odg: Moto Mondo
« Odgovori #19 : 23 Veljača, 2011, 11:14:51 »

Nema sanse da bi pristao na to.


Na Suzuki swiftu su mi u garantnom roku na zadnjim amortizerima ispale one gume koje ublazuju udarac. SAmo su se spustile po osovini amortizera jer su inace pricvrscene za gornji dio. Funkcionalno su amortizeri i dalje bili OK, ali ta tvrda guma je na dnu amortizera lupkala kad bi prelazio preko graba. Lijek je tu gumu vratit nazad i malo stisnut njen dosjed da ju bolje drzi, ali ne - servis je inzistirao da ce stavit nove amortizere sto je i ucinio.



Sad nedavno se to (nakon par tisuca km) opet desilo  :toothy12:


Al ovaj put ih necu gnjavit (iako bi trebao) nego sam to sredit u par minuta
ne razumije se svako u aute  :'(
Možda jesam čelav ali bar nemam problema sa lošom frizurom :)