Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: F15 by kive  (Posjeta: 7460 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
F15 by kive
« : 20 Veljača, 2011, 08:27:34 »
evo malog malagutija člana kive, on je sramežljiv tip pa ću ja staviti u garažu jer je skut kod mene u garaži :icon_biggrin:...
skuter je 1997. god ali ima samo 15000 km i osim što su plastike malo udešene od padova inače je sve na njemu ok.. mašina u odličnom stanju i od prije je imao gore setup
leovince rr
multivar
malossi kevlar
rms kvačilo i zvono
ngk br9hix
redsponge
nabavili smo rabljeni malossi sport u odličnom stanju bez klipa, kupili RMS klip 47 i sastavili kit gore..
karb je pripremljen 17.5
lamelice smo stavili karbon i svinuli malo graničnike usisa..
RMS igličasti nadam se da će držati... sva sreća da taj klip ima uzak prostor za prihvat iglićastog tako da stock 13mm ležaj stoji bez aksijalnog lufta







izmjereni squish nakon ugradnje RMS klipa je 1.1mm


traži se još bočna nogara
uz dobru volju, skuter bude danas ili sutra upalio onda razrada novog klipa koji je kineske manufakture pa moram biti oprezniji nego inače :hello:

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: F15 by kive
« Odgovori #1 : 20 Veljača, 2011, 08:41:21 »
znaci to je ta zvjerka oko koje se diglo toliko prasine  :)
pa motor uopce ne izgleda toliko lose koliko je on to govorija

PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: F15 by kive
« Odgovori #2 : 20 Veljača, 2011, 08:44:52 »
Ooo super, samo naprjed, za multivar ti neizgleda bas ok, koliko je sirok remen? Oce li airbox bit serijski sto ide iznad kurble ili onaj ko u yamahe?
A inace kakav ti se cini klip, jesu li karike tanke kao na torphiju ili su malo sire?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #3 : 20 Veljača, 2011, 09:04:51 »
kaj misliš za multivar ??? označio sam flomasterom i sad ćemo vidjet dokle će se penjat... bila je 1.2mm šajbica između i s njom se penjao 8-9mm od vrha, loše... sad sam stavio bez ičega samo je 2mm šajba iza kalote.. remen je 16mm.. role su 4.1 gr za probu pa ćemo vidjet dalje... federi su neki zeleni debeli jako, dizna 82, airbox serijski onaj iznad kurble i bit će ok, nema u njemu nikakvih restirkcija, tunel je dovoljno širok.. samo je probušena rupa 8 mm pored stock lulice koja je 14mm..
klip je ko iz kinder jajeta, ja se nadam da će raditi... karike nisam mjerio al su ko na sportu stock mislim 1.5mm... sve je identično malossi klipu osim naravno vizuelnog doživljaja vidi se da je kineski proizvod.. ili taiwan tak nešto.. uglavnom kak vele englezi: "we shall see" :drunken_smilie:
jedino je malo bed što je grana na kitu promjer 24.5mm a leo rr ima granu 23 mm pa je to dosta velika restrikcija.. bolje bi mu lego neki spuh tipa yasuni r koji ima istu granu..
« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2011, 09:18:21 ivanm »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: F15 by kive
« Odgovori #4 : 20 Veljača, 2011, 11:46:34 »
za pocetak, skidaj ventilator ispred variomata i stavljaj sajbicu od 1 mm, serijska je toliko mislim.. nemoj bez sajbice, dogadjalo se da su u servisu stavljali bez sajbe, tj nisu znali kreteni gdje ide i nebi je stavili i onda bi provrtio ventilator, tj rupa umjesto nekih 16 mm koliko je radilica bude siroka nekih 4-5cm u promjeru.. imao sam 2 slucaja da su ljudi tako vozili kad su mi dosli na servis... obavezno stavi sajbu, iako je stegnuto sve kako treba , zbog nedostatka sajbice ima lufta te pojede ventilator....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: F15 by kive
« Odgovori #5 : 20 Veljača, 2011, 12:16:37 »
Na slici sto vidim multivar slabo penje remen u vrh?
To za ispuh nema veze, garez ce to ispravit...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #6 : 20 Veljača, 2011, 12:17:08 »
za pocetak, skidaj ventilator ispred variomata i stavljaj sajbicu od 1 mm, serijska je toliko mislim.. nemoj bez sajbice, dogadjalo se da su u servisu stavljali bez sajbe, tj nisu znali kreteni gdje ide i nebi je stavili i onda bi provrtio ventilator, tj rupa umjesto nekih 16 mm koliko je radilica bude siroka nekih 4-5cm u promjeru.. imao sam 2 slucaja da su ljudi tako vozili kad su mi dosli na servis... obavezno stavi sajbu, iako je stegnuto sve kako treba , zbog nedostatka sajbice ima lufta te pojede ventilator....
bez šajbice nisam nikad ni vozio jer mogu mislit kakav bi start bio??
ali drnda ja te nisam ništa skužio šta želiš reči u vezi ventilatora?radilica promijer na kinezu je 16mm i ako se pojedu zubi na ventilatoru kakve ima veze kad sve složiš i stegneš ventilator se ne mrda nigdije.i ako se ne stavi šajbica i da su pojedeni zubi nesmije imat lufta.
« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2011, 12:20:24 pajo »
lovac u mutnom team

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #7 : 20 Veljača, 2011, 12:21:26 »
pa nije još upaljen, samo sam označio variomat flomasterom da vidim dokle će se sad penjati remen. A ovo za šajbice neznam u cem bi bio problet osim ako im nije provrtio ventilator. Probat cu naravno i sa šajbicama, 0.6, 0.8 itd.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #8 : 20 Veljača, 2011, 12:33:39 »
bitno je da ovo ležište na ventilatoru di dolazi kruna nije pojedeno i da na kruni ima zube.


lovac u mutnom team

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: F15 by kive
« Odgovori #9 : 20 Veljača, 2011, 12:46:58 »
evo prema pajinom slici da vam objasnim, stavili debili u servisu sve kako ide, ali izostavili sajbicu koja ide iza ventilatora i stegnuli sve po psu...
ALI ta debljina sajbice igra valjda malu ulogu kod ucvrscivanja krune uz ventilator , jer lik mi je dosao da mu pogledam sto mu je sa jamahom jog.. uglavnom
ova kruna je provrtila ventilator i napravila rupu u njemu kolika je sama kruna u promjeru, plus kako je to sve skakalo pojelo je ventilator i krilca do pola polumjera.. znaci ostala je vanjska polovica ventilatora sa pola duzine pera na sebi, ostalo je se se samljelo.. a znam da je sve uredno zategnuto jer je trebala dosta velika sila da odvijem saraf i krunu na radilici kad sam skidao , tj sve kako treba biti... stavio mu sajbicu od 1 mm i sve 5
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #10 : 20 Veljača, 2011, 12:50:11 »
a stavit ću onda neku distancu..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: F15 by kive
« Odgovori #11 : 20 Veljača, 2011, 12:52:37 »
moj savjet.. jedan je vozio nekih 100 km i sve pojelo, drugi je presao mozda 1500 ili vise km nezz.. uglavnom ja se nebi bezveze zezao radi toga, sreca u svemu sto nisu lezaji ili radilica osteceni jer je ventilvar jako mekan pa ga je izbusilo i nije nista poteglo sa sobom osim unistenog remena
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: F15 by kive
« Odgovori #12 : 20 Veljača, 2011, 12:56:24 »
Bez ikakve podloske ventilator klapa na leru i zvjezdica ili pukne ili provrti dosjed za zvjezdu na ventilatoru... Mislim ako je stavio podlosku prije kalote da nema problema, ako ventilator nemrda, sve je ok...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: F15 by kive
« Odgovori #13 : 20 Veljača, 2011, 13:04:50 »
eto dokaz.. najzalosnje je sto je i dalje skut isao relativno ok, samo se culo suskanje, kad mi ga je lik dovezao ja mislio lezaj prozujao, kad sam skinia deklo ima sam sto za vidjeti
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #14 : 20 Veljača, 2011, 17:32:45 »
Da se javi i ponosni vlasnik  ;D nadam se da bu sve klapalo imam ja povjrenja u Ivana tak da ubiti ne sumljam nego vužgaj i gas.
Mislio sam da je skut u većem kur*u jer sam bio kod mehanićara iz Amitradea koji mi nabrojao milion sranja da je otišlo ali fala bogu nije kreten jbg
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: F15 by kive
« Odgovori #15 : 20 Veljača, 2011, 18:10:05 »
ici ce to jako lijepo kada se slozi :icon_thumright:
samo mozda bude prelagano 4.1,al treba probati pa znas na cemu si...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: F15 by kive
« Odgovori #16 : 20 Veljača, 2011, 19:36:41 »
ici ce to jako lijepo kada se slozi :icon_thumright:
samo mozda bude prelagano 4.1,al treba probati pa znas na cemu si...

Ja imam 7g na bjelom malossi centralnom, serijske minarelli polutke i taman, remen je yamahin a mozda to bude nekakva razlika?

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #17 : 20 Veljača, 2011, 20:12:41 »
Bio maloprije kod Ivana radi sve mrak ide super koliko sam mogao probati zima je previše jbg.
Ima puno bolji zvuk nego prije , čini mi se da se prije više nekak deral a sada dosta dublji .Za dodatna podešavanja treba čekati toplije vrijeme.
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: F15 by kive
« Odgovori #18 : 20 Veljača, 2011, 22:08:54 »
nisam stavljao nikakvu šajbicu i nakon 30km sve je na svom mjestu.. iza variomata je 2mm šajbica, kad posložim sve i bolcnu i ventilator zvijezda taman sjeda na predzadnje zube, na nju ide ona poluokrugla šajbica debela 1mm također sa zubima koja hvata zadnji mm zuba i na nju obična i matica.. da stavim 1mm šajbu pola nazubljene šajbice ako ne i cijela bi bilo "u zraku"... al možda i stavim, tko zna.. dobre su gramaže role, ne prevrtava ništa... prije bih rekao da bude trebalo nešto lakše kad bude vani jako toplo.. izbušio sam dekl.. vozio sam max 80 km/h i remen je diglo na 5-6 mm od vrha.. kad dođem do krajnje brzine na ravnom znat ću dokle ga je diglo konačno.
dizna je 82, malo je prebogata smjesa al nek je za sada tako, bolje je a možda još malo zarbušim airbox.. RMS klip se za sada ponaša normalno..

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: F15 by kive
« Odgovori #19 : 20 Veljača, 2011, 22:50:52 »
pazi s tim klipom, meni je na std. toleranciji ,zaljepio na pia 50 cim sam potjerao malo jace  :hello:
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!