Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 149369 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #380 : 20 Svibanj, 2023, 22:36:12 »
Odradio sam veoma opsezan test s razlicitim vozilicama, polozajima vizira, izlaganju raznim turbulencijama (posebice na vecoj brzini kad prilazis vozilima da te zasamara, primjerice autocesta gdje je ta pojava ucestala).

Usporedio sam Shoei GT Air 2 i Schuberth C3 pro.

Neda mi se detaljno opisivat, ali Schubert je kao sto je netko jednom rekao - svemir za sebe. Dobar je Shoei nema sta, ali ako mogu birati da je kaciga tisa, i da u nekim situacijama uopce nema buke moram ici na tu kartu, dok Shoei ima stalno onu nisku ugodnu frekvenciju koja je cak i prihvatljiva. Ici cu zamjeniti Shoei za Schuberticu C3 pro, C4 pro ili C5 ovisno koja mi najbolje klikne na glavu jer nekih brojeva nije bilo koji bi mi mogli odgovarati ili cu malo doraditi stiropor. Shoei sam nosio i s tankom podkapom, ali ona ne doprinosi niti malo.

Hjc rpha11 mi je takodjer malo ispod Schubertha, nju sam testirao od prije.

Ovu dilemu bih rijesio u par stotina metara, ali tad je padala kisa pa nisam isao s 2 kotaca na probu sto je naravno, velika greska.


I odradio sam jos jedan test. Rekoh ajde idem ispast pametan pa zajebat sve one tupane sto ladno otresu blizu 600€ za kacigu pa da im se smijem malo, i tako ti Ja kupim za 6 eura cepice za usi koji skidaju 30-ak dB. Zaserafim ih u usi i nabijem jeftinu kacigu. OK, visoke i srednje frekvencije su odrezane, ali duboke gruvaju kao da imam 30-tku u gepeku, na svaki pomak, i svaki udarac preko rupe. :jerk:

Naravno, nista od ovog nije bitno ako se ne vozite, ili predjete u godini razliku kilometraze na km satu i procjenjene na mapsu tokom 1 kvalitetnog tripa.
« Zadnja izmjena: 20 Svibanj, 2023, 22:54:03 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<