Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koja dizna za base kit  (Posjeta: 4426 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
koja dizna za base kit
« : 18 Veljača, 2011, 17:15:15 »
koja otprilike treba dizna za base kit konkretno za tp trophy i to na runneru sa dellorto 19. e sad dali je to oko 70 pa par brojeva gore dolje ili je to 80 pa par brojeva gora dolje ili pak nema pravila. na karbu je prerađeni seriski filter+ malossi red sponge...hvala
« Zadnja izmjena: 18 Veljača, 2011, 17:19:55 bakija »

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #1 : 18 Veljača, 2011, 17:26:00 »
ja na trophyu sa red songe i karbu 19 imam 80 ali to je peugeot...ali mislim da bi i tebi trebalo od 75-80

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #2 : 18 Veljača, 2011, 17:26:34 »
Evo ak ti nekaj znači, na mom setupu je 80 dizna premala, treba 82-84 za savršenu smjesu(red sponge i izvađena lulica)! Samo ne znam jer ti imaš 19m a ja 17.5 pa kolko je razlika u tome ....
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #3 : 18 Veljača, 2011, 18:18:57 »
dali je moguće da radi na dizni 70...pitan jel meni sada motor ima 70 igla w16 na sredini i faraš odvidan krug ipo motor radi odlićno start odlićan samo nema krajnju. samo me ta krajnja brzina mući

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #4 : 18 Veljača, 2011, 19:19:35 »
moguce je, ali kako ce ti se ponasat :P 

ako ti je sad ta vidi trokira li, pa pogledaj boju svjecice, valjda znas kakva treba bit
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #5 : 18 Veljača, 2011, 19:47:42 »
boja svjećice je po rangu koi san naša na forumu taj rang ima 29slika svjećica u svim mogućim solucijama. po tom mi je svjećica best po slici ako se na varam mislim da je slika 14. motor radi stvarno odlićno samo ta krajnje brzina nije baš, al ubrzanje sasvim dobro. bila mi je dizna 70 sve (5) rad,ubrzanje samo kad dođe do nekih 80-90km/h napravi momomomomomomom koda ostane bez goriva i kad mu pustin gas i kad padne na nekih 60km/h opet ubrza, aj mu stavim diznu 75 s njom se to više ne događa u krajnjoj to momomo al malo trokita kod ubrzanja al ništa strašno i kad vozim cca. 50km/h i kad mu pustim gas onda je malo ćuje koda trokira sad neznam dal da idem na još veću diznu ili??? s većom diznom moram mu još dati zraka na šarfu logićno..

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #6 : 18 Veljača, 2011, 20:05:54 »
ii dal je moguće da radi npr. sa diznom 70 dobro, a da bi sa npr.80 moga još bolje

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #7 : 18 Veljača, 2011, 20:10:57 »
Ljepo ti je kolega rekel da štelaš diznu prema boji svječice, koja mora biti boje cigla(svjetlo smeđa) a da bi to provjeril trebaš ga na punom gasu(oko kilometar) ugasit i momentalno usporit kolko je to moguče, i onda provjeriš boju svječice i boja ti bu rekla kakvu diznu trebaš.

Ako trokira na 50km/h onda trebaš pomaknut iglu, sad opet ovisi kakva ti je boja, jel trebaš dizat ili spuštat. Dizna za zrak ti je samo za ler i 1/3 gasa ona je skoro nebitna i nju lako poštelaš(1.5-2kruga od zatvorenog)

A sad je pitanje koju svječicu imaš i kak si preuredil airbox...to nisi napisal! Od veče dizne ti nebu niš motoru a od manje ti može zacvikat još ak imaš 8ili7 toplinsku vrijednost svječice, na to pazi!

Ne da je moguće nek sigurno da bolje ide sa ispravno pogođenom diznom i dovljnom količinom zraka, od kad sam otvoril airbox i i obogatil smjesu na igli i vijku za zrak skuter mi osjetno bolje poteže, skuži se. No na punom gasu 3/3 otvoru mi je svječica malkice siromašna, zato mi treba 82-84 dizna i uvjeren sam da budu još bolji rezultati na punom gasu. Samo treba pogdit taj omjer zrak/gorivo na svim otvorima i skuter ide ko blesav.
« Zadnja izmjena: 18 Veljača, 2011, 20:14:55 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #8 : 18 Veljača, 2011, 20:14:58 »
dizna ti nije dobra :nono:  treba ti negdje 80-85,mozda i vise. To sto ti u krajnjoj ne ide dobro je problem u dizni,znaci premala ti je dizna i skut dobiva previse zraka. To sto ti je boja svjecice ok,ti nista ne znaci ako nije na svim otvorima gasa ok,znaci veca dizna pod hitno i nebih ti preporucio da se vozis s tom diznom. :icon_thumright:

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #9 : 18 Veljača, 2011, 20:18:52 »
znaći veća dizna ok

Offline M!cko46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Spyder
  • Moja Kaciga: mds
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #10 : 18 Veljača, 2011, 21:47:34 »
Koliko ti trosi sa 19mm dell ortom?

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #11 : 19 Veljača, 2011, 11:05:56 »
neznan koliko troši al mislin da je negdje 5l. airbox je preuređen po malossi nacrtu koi je tu negdje na forumu baš za dellorto 19. a svjećica je champion rn2c. i koja bi baš bila naj svjećica za base i koja toplinska vrijednost. evo slike svjećice nakon cca.40km miješane vožnje, u tih 40km u full gasu je radija cca.3-4km.   

http://img842.imageshack.us/i/sveka.jpg/
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 11:40:38 bakija »

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #12 : 19 Veljača, 2011, 11:38:48 »
dali je moguće da radi na dizni 70...pitan jel meni sada motor ima 70 igla w16 na sredini i faraš odvidan krug ipo motor radi odlićno start odlićan samo nema krajnju. samo me ta krajnja brzina mući
moguce je sa tom iglom i klipicem 50......probaj stavit jedan ili 2 broja vecu diznu pa vidi dali se krajnja promjenila,eventualno digni iglu za jedan zub  :icon_thumright: ja sam polini corsu na zatvorenoj gljivi vozio na dizni 75 i smijesa je bila mrvicu bogatia ali ok

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #13 : 19 Veljača, 2011, 11:45:38 »
ee to malo veća dizna. bila mi je 70 i radija je odlićno leru, ubrzanje sve ok samo u full gasu koda bi ostao bez goriva samo momomomomo i stavin mu 75 još mu malo zraka dam 1/4 kruga i sad mu je i krajnja ok može malo za nijansu bolje ali nebitno.što se tiće performansi meni je ok samo me zanima dali je omjer zraka i goriva ok to jest smjesa da nebi zacvika. i koja bi svjećica bila dobra ili pak najbolje za base

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #14 : 19 Veljača, 2011, 11:52:29 »
ee to malo veća dizna. bila mi je 70 i radija je odlićno leru, ubrzanje sve ok samo u full gasu koda bi ostao bez goriva samo momomomomo i stavin mu 75 još mu malo zraka dam 1/4 kruga i sad mu je i krajnja ok može malo za nijansu bolje ali nebitno.što se tiće performansi meni je ok samo me zanima dali je omjer zraka i goriva ok to jest smjesa da nebi zacvika. i koja bi svjećica bila dobra ili pak najbolje za base
svijecica ti je najbolji pokazivac....ako je crno smeđkaste boje onda nemas brige,a ako je svijetle ili bijele onda fali benge u smijesi i s tim se ne zajebavaj jer ti moze zacvikat ili ostavit riseve po cilindru .Si probo dignut iglu za zub?Svijecicu stavi ngk BR9ES   evo jedna slika od Ivana izgleda mi dosta pogođena smijesa tako da ciljaj na takvu boju svijecice  http://www4.slikomat.com/10/0217/ju9-DSC004.jpg
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 11:57:47 marin18 »

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #15 : 19 Veljača, 2011, 12:45:14 »
po ovoj slici svjecka ti je jako losa tj presvjetla,mada jos nije dobila svoju boju jer je nova pa se nije zacadila,ali vidim na zazoru da ti je takoder svjetla,nadam se da znas na koji dio gasa ti utjece dizna :) poslje reguliras boju s klipicem i iglom :icon_thumright:  svjecicu stavi BR9HS

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #16 : 19 Veljača, 2011, 13:00:26 »
po ovoj slici svjecka ti je jako losa tj presvjetla,mada jos nije dobila svoju boju jer je nova pa se nije zacadila,ali vidim na zazoru da ti je takoder svjetla,nadam se da znas na koji dio gasa ti utjece dizna :) poslje reguliras boju s klipicem i iglom :icon_thumright:  svjecicu stavi BR9HS
na koju sliku mislis?Njegova svijecica je definitivno pre svijetla i potrebna je veca dizna.....stavio sam mu sliku di se vidi kakva bi svijecica trebala bit.....a br9hs je kratki navoj,a na trophy-a ide dugi ako se ne varam znaci es ne hs

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #17 : 19 Veljača, 2011, 13:06:15 »
njegova slika :)

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #18 : 19 Veljača, 2011, 16:13:34 »
BR9ES je dugi navoj, a po slici ti imaš dugi navoj, znači kupuj BR9ES NGK ! I obavezno 80 diznu, ovo je pre bijelo/svijetlo ja se nebi s tim vozil  :dontknow:

Gore sam ti napisal kak da štelaš, nemre ti niko točno reći zub igle i diznu u milimetar to sam moraš nać. A jedino postaj sliu sa bojom svječice, i nema mješovite vožnje, imaš 1/3 2/3 3/3, i na svim otvorima mora biti boja savršena onda je to super poštelano. Za 1/3 šrafić za zrak, za 2/3 diži spuštaj iglu i 3/3 mijenjaj diznu !

Kolke su ti rupe na airboxu, tj za kolko si povečal u odnosu na serijski zatvoren? Velim svjećica ti je presvijetla voziš se na siromašnoj smjesi.

P.S -svječica ti je ista kao NGK BR9 ES = RN2C tak da je dobra, ali ja bi za svaki slučaj NGK  :icon_thumright: sva sreća da imaš 9-tku sa nižom bi već možda imal posljedice!
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 16:17:15 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: koja dizna za base kit
« Odgovori #19 : 19 Veljača, 2011, 17:50:38 »
rn2c svjećica je ok idemo dalje, kažeš da je svjećica pre svjetla je na slici koju san stavija, je svjetla možda malo radi blica na mobu. ali uživo je tamnija možda radi malo više ulja u mješavini i još svjećica je malo malo mokra kad je skinem tako da sumljan da bi triba ići na veću diznu. jedino kad vozin cca 30km/h s istim gasom malo se ćuje iz spuha trprtrprtrpr ali se nemože konkratno definirati dali je to trokiranje ili je pak zvuk iz spuha i kad mu dam full gas na tih 30km/h on potegne i to lipo i taj trprtrpr se više ne ćuje. dali bi on onda potegnija da trokira ja nevirujen što vi mislite????

http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

meni je svjećica uzivo kad je gledan nešto izmežu slika 13,14,15,16 sa ovog linka

air box mi je preražen po ovim malossi uputama ova doli slika sa bilin pozadinon
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=34581.0
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 18:00:12 bakija »