Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kontaktne leće pitanje...  (Posjeta: 3501 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Kontaktne leće pitanje...
« : 07 Veljača, 2011, 21:48:10 »
evo ovako...
posto cu uskoro upisat vozacki za B i A2 imam par pitanja pa ako je netko imao sličnu situaciju volio bih da mi malo pojasni neke stvari.

Vec godinu dana nosim naocale...dioptrija -0,5 desno i -0,25 lijevo  uglavnom ih nosim po doma i u školi.
Sada se bojim da ce mi na lijecnickom pregledu napisat da moram nosit naocale tijekom vožnje bilo motora bilo auta (na motoru mi to nebi odgovaralo nikako) pa sam se dosjetio jedne stvarcice...

Jel bi me skuzili ako bi ja nabavio kontaktne leće i tako prošao kod okuliste pod "zdrav"  :icon_scratch:
jel ti gledaju u oko izbliza ili samo ono kad gledas na plakat brojke i slova i ona provjera za daltonizam ?
jer stvarni mi nije sila placat 500 kn kazne za nenosenje naocala,u autu jos ajd imas ih di stavit i sve ali sad da ih svaki dan 10 puta guram u kacigu to mi se baš i neda, a i prošlo ljeto sam spigao dva okvira u samo nekoliko pokušaja   :sad3:




Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #1 : 07 Veljača, 2011, 21:56:09 »
sa tak malom diotprijom bi vjerojatno prosao lijecnicki i bez pomagala

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #2 : 07 Veljača, 2011, 22:13:37 »
potpis, to je vrlo mala dioptrija... potrudi se da vidiš dobro ta slova.. moj kum ima tak i nikom ništa... ali računaj da će ti se povećavati... ja bi na tvom mjestu nosio naočale ili leće.. moj frend nosi već godinama -0.5 i ima godinama 0.5... ja nisam nosio 0.5 kad sam trebao i sad imam -2.5... i već godinama nosim -2.5..

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #3 : 07 Veljača, 2011, 22:44:19 »
nosim ja naocale 80% dana...ali opet isao bih na sigurno jel   :toothy3:
ma najvise mi je radi tog motora jer ako nosite naocale znate i sami da je to muka isusova gurat ih svako malo u kacigu...jedino da probam sa lećama.

kolike su cijene leća otprilike i kako to ide kada ih naručujes,opet ides na pregled vjerovatno ?
jel ih rade uopce za tako male dioptrije?

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #4 : 07 Veljača, 2011, 22:47:24 »
otiđi sa lećama i reci da ih nosiš i stavit če ti napomenu da polažeš sa lećama...neće ti proći jer češ na lječničkom morati na onaj aparat i gledat če ti vid,a nije da su leće totalno neupadljive :)
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2011, 22:51:46 White »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #5 : 07 Veljača, 2011, 22:48:51 »
nosim ja naocale 80% dana...ali opet isao bih na sigurno jel   :toothy3:
ma najvise mi je radi tog motora jer ako nosite naocale znate i sami da je to muka isusova gurat ih svako malo u kacigu...jedino da probam sa lećama.

U pravu kacigu ulaze bez problema. Veci je problem sto se magle po vlazi, smanjuju kut gledanja, mogu uzrokovat ozlijede kod nesrece....


Za lece odi otpicaru i bude ti savjetovao kakve trebas obzirom da znas dioprtiju jer nosis naocale.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #6 : 07 Veljača, 2011, 22:49:57 »
mos jednostavno sa lecama otic kod doktora i rec da ih nosis i on ti napise napomenu uz leće i onda možeš oboje nosit kad voziš :icon_thumright:

Ali on ne zeli nikakvu napomenu u vozackoj.
I razumijem ga - uz takvu dioptriju i ja bi vozio bez naocala jer vise smetaju nego pomazu.
al ja imam -1,5 i grdi astigmatizam pa sam slijep ko sismis bez naocala  ;D

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #7 : 07 Veljača, 2011, 22:54:33 »
Ali on ne zeli nikakvu napomenu u vozackoj.
I razumijem ga - uz takvu dioptriju i ja bi vozio bez naocala jer vise smetaju nego pomazu.
al ja imam -1,5 i grdi astigmatizam pa sam slijep ko sismis bez naocala  ;D

tek sam sada pročitao ponovno i ispravio,uglavnom kad sam ja išao na lječnički bio sam sa lećama i morao sam na onaj aparat za vid da ti testiraju kao dali mozes pratiti itd...mislim da će mu vidjeti leću ukoliko bude polutvrdia...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #8 : 07 Veljača, 2011, 22:59:12 »
ja sam nosio meke leće 4 godine i super su mi bile... mjienjaju se jednom mjesečno i dve leće plus otopina bile su oko 180 kn..
cibavision airoptics
http://www.airoptix.com/

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #9 : 07 Veljača, 2011, 23:08:19 »
e hvala evo vec sam vise saznao...sutra ću poslije skole proći kod opticara i pitat ga za leće pa javim kako je sve proslo  :happy6: :glasses2:

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #10 : 07 Veljača, 2011, 23:12:49 »
Neznam kako je kod vas,ali jedna zenska sto ide sa mnom u skolu ima dioptriju negdje oko -5 i nosi leće,ali očigledno joj je i ta dioptrija mala kad iz daljine dosta slabo vidi(ono što ona jedva vidi sa lećama iz 3. reda se bez problema moze citati iz zadnjega-7.reda)...i otisla je na lijecnicki za vozacki i usprkos tome sto nosi leće i s njima dobro ne vidi prošla je liječnički i to ne ograničen na 1god nego "normalno" na 10god  :icon_scratch:

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #11 : 07 Veljača, 2011, 23:19:11 »
vid ti pregledava na aparatu ,ali vjerojatno ti na lječničkom neče stavit pod napomenu "obavezno nošenje naučala" jer je to mala dioptrija

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #12 : 07 Veljača, 2011, 23:22:13 »
Znam da je netko sa foruma pisao (čini mi se seba) da ima isto neku malu dioptriju (ispod -1) i da ga uhvatila policija bez naocala i da je popusio 500kn...

Offline Tino vxr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: prodano
  • Moja Kaciga: Shark RSI
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #13 : 08 Veljača, 2011, 22:46:46 »
ja imam dioptriju - 2,5 na oba oka,i u dozvoli mi piše da moram nosit naočale,no ja već godinu i pol nosim leće.. koštaju 360 kn,mekane leće,i dobijem 6 leća,znači tri mjeseca mi traje ta kutija,to su mi mjesečne leće..dva puta me zaustavila policija,pita di su naočale,ja govorin da imam leće,i samo su me pustili..
nikakvih problema nisam imao s njima.Naravno sve to ovisi na kakve murjake naiđeš..
a kad vozim motor,mrzim nosit naočale,jer se magle,leće su ZAKON  :icon_thumright:

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #14 : 08 Veljača, 2011, 23:29:56 »
joj da zaboravio napisat...
danas sam bio kod okulista i rekao sma mu koju dioptriju naocala nosim pa da bih sada za promjenu probao leće.
i frajer je naručio jedan par mjesečnih leća, 180 kn me kostaju ,mozda mi se i svide pa predjem na leće  :drunken_smilie:

edit:
samo da jos kazem da dioptrija za naocale nije ista kao i za leće nego naocale imaju nešto veću dioptriju od leća zato jer leće naliježu tik na oko a naocale su odmaknute.
ali netreba ic na ponovnu provjeru dioptrije nego se samo preračuna
pa eto mozda nekome ovo bude korisna  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 08 Veljača, 2011, 23:39:27 istipa622 »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #15 : 08 Veljača, 2011, 23:46:50 »
ja sam imao -0.25 i -0.5 i jebalo majku povećalo mi se na -1.5 u 4 godine i sad nosim naočale, tad sam se na lječnikom provukao bez da su mi naočale upisivali ali imam i asigmatizam neki lagani na lijevom oku tako da sam mao oćoravio, mrzim si gurat prst u oko tako da leće su out a sezona kuca na vrata i ne sviđaju joj se naočale na mom nosu  :toothy12: :toothy12: :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #16 : 09 Veljača, 2011, 00:15:35 »
ja sam imao -0.25 i -0.5 i jebalo majku povećalo mi se na -1.5 u 4 godine i sad nosim naočale, tad sam se na lječnikom provukao bez da su mi naočale upisivali ali imam i asigmatizam neki lagani na lijevom oku tako da sam mao oćoravio, mrzim si gurat prst u oko tako da leće su out a sezona kuca na vrata i ne sviđaju joj se naočale na mom nosu  :toothy12: :toothy12: :toothy12:

bojim se da ce se to i meni dogodit jer to vjerovatno ide genetski...stara mi ima jebacku dioptriju....neznam koju ali stakla su stvarno debela  :sad1:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #17 : 09 Veljača, 2011, 00:43:19 »
kod mene u obitelji niko nikad naočale nije nosio i ja onda ispadnem gelipter


al dobro, dosta se čita i na kompjuteru se stalno i sve uzme svoj danak jebiga

ti bar nosiš naočale i na toj dioptriji, a ja sam počeo tek kad sam skužio da znakove nemogu raspoznavat, misliš otkud 80 ograničenje a nisam iz grada izašo ono 60 -.-

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #18 : 09 Veljača, 2011, 00:48:00 »
Znam da je netko sa foruma pisao (čini mi se seba) da ima isto neku malu dioptriju (ispod -1) i da ga uhvatila policija bez naocala i da je popusio 500kn...
da istina je :toothy11:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kontaktne leće pitanje...
« Odgovori #19 : 09 Veljača, 2011, 01:12:26 »
Bas murjaka briga za dioptriju - isto ti je imao 0,5 ili 10 ako ti u vozackoj pise da ih moras nosit onda si u prekrsaju bez njih