Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR50R - spajanje kratkog svjetla preko akumulatora - ideje, savjeti i upozorenja  (Posjeta: 4248 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Posto su mi na SR-u svjetla slaba, odlucio sam staviti zarulju od 55W (serijska je 35W) za kratko svjetlo.
Kad se zarulja (55W) spoji direktno preko serijske instalacije opet ne dava dovoljno svjetla, pa sam odlucio spojiti je preko akumulatora.
E sad, ja sam za pocetak zamislio da to ide ovako:



- Bi li ovo (elektronicki gledano  :toothy11:) funkcioniralo?
- Bi li se moglo nekako spojiti preko brave da se ne moze upaliti svjetlo bez kontakta?
- Je li bolje negativne kabele spojiti na ramu ili na minus pol akumulatora?
- Je li dovoljan kabel debljine 2mm za zarulju od 55W?

Pocinjem raditi za par dana tako da su svi savjeti, ideje i moguca upozorenja dobro dosli! Znam da na forumu ima dosta vas koji se razumijete u struju  :icon_thumright:

(sto se tice kapaciteta akumulatora po danu bi vozio sa dugim svjetlima (35W) i po gradu na osvjetljenim cestama, samo bi kratko svjetlo (55W) palio na neosvjetljenim cestama po noci)  :toothy11:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
55W nije tolika snaga da ce ti se istopit instalacija :icon_biggrin:
Druga stvar relej i osigurac 20A :o Prije bi ti se zapalila komplet instalacija nego pregorio taj osigurac, ako vec ides preko releja, osigurac stavi 5-7A jer aku daje min 12, prosjek 13-14v, na 55w zarulji ti ide max 4-5A struje...
Ugl relej ti je nepotreban, spoji zarulju preko prekidaca koji trpi 5A direkt na aku, svjetla ti trzaju na normalnoj poziciji jer tada vjerojatno sucu struju iz namotaja, a namotaji u skuta daju max 50-60w, jedino ako ti je skut ditek, on daje i do 150-200w nemam pojma tocno koliko?

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
55W nije tolika snaga da ce ti se istopit instalacija :icon_biggrin:
Druga stvar relej i osigurac 20A :o Prije bi ti se zapalila komplet instalacija nego pregorio taj osigurac, ako vec ides preko releja, osigurac stavi 5-7A jer aku daje min 12, prosjek 13-14v, na 55w zarulji ti ide max 4-5A struje...
Ugl relej ti je nepotreban, spoji zarulju preko prekidaca koji trpi 5A direkt na aku, svjetla ti trzaju na normalnoj poziciji jer tada vjerojatno sucu struju iz namotaja, a namotaji u skuta daju max 50-60w, jedino ako ti je skut ditek, on daje i do 150-200w nemam pojma tocno koliko?

Ajme imas pravo, ja sam ovo radio na principu auta... trebao sam barem sve podijelit sa 2  :icon_thumright:
hvala na objasnjenju, za pocetak cu stavit osigurac od 5A pa ako bude pregorio mozda dic na 6 ili 7.

ako uocite jos koje greske slobodno napisite  :headbang:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
55W nije tolika snaga da ce ti se istopit instalacija :icon_biggrin:
Druga stvar relej i osigurac 20A :o Prije bi ti se zapalila komplet instalacija nego pregorio taj osigurac, ako vec ides preko releja, osigurac stavi 5-7A jer aku daje min 12, prosjek 13-14v, na 55w zarulji ti ide max 4-5A struje...
Ugl relej ti je nepotreban, spoji zarulju preko prekidaca koji trpi 5A direkt na aku, svjetla ti trzaju na normalnoj poziciji jer tada vjerojatno sucu struju iz namotaja, a namotaji u skuta daju max 50-60w, jedino ako ti je skut ditek, on daje i do 150-200w nemam pojma tocno koliko?
140w
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Gle stavi osigurac od 10A...sto se tice prekidaća ja bi ga stavio na + žicu
a sta nemas onaj seraf da si podigneš svjetlo?
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Gle stavi osigurac od 10A...sto se tice prekidaća ja bi ga stavio na + žicu
a sta nemas onaj seraf da si podigneš svjetlo?

prekidac i ide preko + zice, nisam siguran na sto tocno mislis...
a visinu svjetla sam namjestao 2-3 noci i savrseno sam ga namjestio ali je jednostavno struja preslaba, time i osvjetljenje...
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.