Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..  (Posjeta: 21294 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #20 : 03 Veljača, 2011, 11:56:35 »
mr J kako si,

da to bi se moglo reči kao redovno održavanje, ja sam to uradio što sam napisao jer me je počeo polini zajebavati i raditi isto što i orginalni kuplung(prije).

odkad sam rastavio kuplung, pošmirglao ga, očistio od smeča i sastavio te ga vratio na skuter kuplung radi kao urica(prije nisam mogao preči 500km a da opet ne struže) i da na njemu su malossi žuti federi za lakše zabravljivanje kuplunga o zvono tako da više nema struganja.

struganje ti je proklizavanje kuplunga na malim brzinama jer nema dosta okretaja da se dokraja zabravi o zvono a u tome ga sprečavaju prejaki federi.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #21 : 03 Veljača, 2011, 12:09:12 »
evo mrc vrlo dobro, hvala na pitanju. Kako si ti?

da, kad su federi (opruge) u pitanju onda treba naći ravnotežu jer ne valjaju ni preslabe ni prejake opruge.
Preslabe = pakne kvacila se rasire na niskim okretajima i skuter slabije krece
Prejake = pakne kvacila se rasire na nesto visim okretajima i skuter dobro krece (postaje agilniji) ali pri nizim okretajima dolazi do proklizavanja pakni o zvono te do pojacanog trosenja istih.

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #22 : 03 Veljača, 2011, 12:21:33 »
ide nekako, gura se.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #23 : 03 Veljača, 2011, 14:28:12 »
aha.. super, hvala na odgovorima! za sada neću još federe minjati, ostavit ću originale pa možda s vremenom stavim tj. prominim kvacilo i stavim malossi ili polini..

može još jedno pitanje da ne otvaram novu temu ?! - motor sam tek kupija pa me sve zanima.. dok sam bio kod mehanicara na pregledu rekao mi je da mi motor nije pokazivao razinu ulja (nšto da fali dva deca., mozda sam i krivo skuzija..) pa mi je nadolija neko svoje.. ja do tada nisam provjeravao ulje - znam da je to jako glupo od mene! uglavnom jutros sam išao provjeriti razinu ulja.. zar razina nebi trebala biti između one dvi crtice di je neki kao X, meni pokazuje skorz do vrha skoro.. i još nešto, malo sam pomirisao ulje i daje mi po gorivu.. motor je trebao na srevis na 6000 a sada ima već 6750, zadnji je napravljen na 3100. nazvao sam servisera i pitao je li moguće da mi je pomiješao gorivo i ulje, on mi je rekao da nije nego da to vjerovatno zbog filtera jer nisu mijenjani bla bla... što vi mislite?!

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #24 : 03 Veljača, 2011, 14:40:58 »
e.. i rekao je kao da je cudno što mi se već nije upalila lampica od ulja ??? nešto sam čitao okolo po forumima i znalo se događati ljudima da im je isto tako motor ostao bez ulja i nakon što su nadolili da im je vozio neko vrijeme bez problema i nakon toga zaribao.. nadam se da se meni to neće dogoditi :sad1: možda sam malo hipohondar, ali što ću kad se brinem..

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #25 : 03 Veljača, 2011, 15:58:51 »
ti imaš lijepih problema(financijski ako nisi pod garancijom buš se istrošio).

ulje ti mora biti na max dakle na crti iznad x oznake upravo onako kako ti sad stoji.

ako ti ulje smrdi po bengi imaš lijep problem isti kao na 500ccm modelima.

benga ti se spušta u karter i miješa sa uljem - to nevalja(doslovce).
to je očigledno boljka svih  IE modela ne samo kod 500ccm.

na stranim forumima pa i tu jednom na forumu iz RH pročitao sam da je čovjek riješio taj problem na način da je zamijenio orginal piaggi brizgaljku goriva. e sad koju je stavio neznam. taj problem javlja se najčešče kad se skuter koristi u gradu i tjera ga se dok nije zagrijan.

te probleme nemaju stariji modeli koji koriste fergazer kao sistem napajanja motora gorivom, u tom pogledu su ti modeli bolji ali im je potrošnja 10-20% veča od modela sa IE predznakom.

jedino rješenje kod tebe je izmjena brizgaljke(skuplja verzija) ili češča izmjena ulja ( na svakih 3000 ulja a na svakih 6000 km ulje i filter ulja)
Piaggio X9 250  Black Box

Offline minos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Premier Сasual Dating Live Women
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Runner VX 200
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSetup: alu 200
  • MojSpuh: stok
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #26 : 03 Veljača, 2011, 16:12:01 »
to baš i nie tak..znam dosta nexusa i nisam još čul da je neko imal taj problem..
dogodi se dok se tjera na ladno kak veliš da se karike potroše i stvrdu od pregrijavanja..
uostalom,injektor šprica nbengu prvo u glavu,onda ona preku usisnih ventila pušta bengu u cilindar i ne vidim kak bi moglo zbog injektora imat benge u ulju.

ono je problem na master mašinama 460 cc dok su ove 490 to popravile.

nadalje,ako su ti mjenjali filter zraka,onda su ga natopili u mješavini benzina i ulja i moguće da ti on smrdi jer je taman iznad dekla i čepa di se provjerava razina ulja tj di si ti namirisal bengu.

piaggio po manuali mjenja ulje svakih 6000km mada ja i većina koje znam obavimo to na 3500 do max 4000km..(ulje filter)

EDIT; kolka ti je potrošnja goriva na 100km?
il pogledaj u boardcompu kolko prođeš km sa litrom benge..
« Zadnja izmjena: 03 Veljača, 2011, 16:13:45 minos »

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #27 : 03 Veljača, 2011, 16:19:37 »
ma i meni je to čudno jer prije nisam čuo za 250 IE da ima taj problem kao 500ccm, ovo što sam mu napisao je vezano uz 500ccm ali ako se to i njemu dešava onda je to globalni problem u piaggio grupaciji pa su možda zbog toga i išli u izradu 300ccm mašine.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline minos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Premier Сasual Dating Live Women
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Runner VX 200
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSetup: alu 200
  • MojSpuh: stok
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #28 : 03 Veljača, 2011, 16:32:04 »
ma nie to global problem,dogodi se ko i kod karb verzija sranje.

ie mašine su možda osjetljivije malo..razlika od karba je taj injektor i ubrizgavanje,ostalo je isto pa bi i na karb mašina bilo svega..
300 su radili da ajmo reć poprave sitne nedostatke koje ima 250 i da se dobije malo više momenta..

imamo jednog u selu tu blizu koi ima niti 12 000km i otišle recimo karike..
al eto to je do brige vlasnika..

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #29 : 03 Veljača, 2011, 18:06:21 »
u svezi tvog problema s nexusom... vjerujem da nije problem u kvačilu... Imal sam nexus pa eto iz prve ruke... Problem ti je u stražnjim amortizerima,, taj problem rješiš da staviš tj uguraš između amortizera i opruge amortizera gumu ili solucija druga da opruge stlačiš  na najviši nivo... ovaj problem je imalo podosta ljudi i nexus je poznat po tome :icon_thumright:

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #30 : 03 Veljača, 2011, 20:10:36 »
lako za onaj zvuk, to sam rišija šmirglanjem pakni od kuplunga.. mene sad više brine taj miris benzina u ulju.. možda je to zbog toga što je motor već prošao 6800km a još nije bia na servisu od 6000km tj. na mijenjanju ulja.. idem mu idući tjd promijenit ulje i filtere pa ću vidit da li će se nastavit taj problem.. za sada je samo nadoliveno ulje jer ga je kao što sam rekao dosta falilo.. ali meni nije ulje do one crte iznad X nego još poviš toga.. dok je onaj štapić plosnat...

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #31 : 03 Veljača, 2011, 20:20:05 »
to baš i nie tak..znam dosta nexusa i nisam još čul da je neko imal taj problem..
dogodi se dok se tjera na ladno kak veliš da se karike potroše i stvrdu od pregrijavanja..
uostalom,injektor šprica nbengu prvo u glavu,onda ona preku usisnih ventila pušta bengu u cilindar i ne vidim kak bi moglo zbog injektora imat benge u ulju.

ono je problem na master mašinama 460 cc dok su ove 490 to popravile.

nadalje,ako su ti mjenjali filter zraka,onda su ga natopili u mješavini benzina i ulja i moguće da ti on smrdi jer je taman iznad dekla i čepa di se provjerava razina ulja tj di si ti namirisal bengu.

piaggio po manuali mjenja ulje svakih 6000km mada ja i većina koje znam obavimo to na 3500 do max 4000km..(ulje filter)

EDIT; kolka ti je potrošnja goriva na 100km?
il pogledaj u boardcompu kolko prođeš km sa litrom benge..

potrošnja goriva mi je 28/l
misliš da je moguće da je povukao miris goriva iz filtera? ja sam pomirisao baš krpicu od koje sam obrisao ulje i onako dosta daje po benzinu..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #32 : 03 Veljača, 2011, 20:33:39 »
u svezi tvog problema s nexusom... vjerujem da nije problem u kvačilu... Imal sam nexus pa eto iz prve ruke... Problem ti je u stražnjim amortizerima,, taj problem rješiš da staviš tj uguraš između amortizera i opruge amortizera gumu ili solucija druga da opruge stlačiš  na najviši nivo... ovaj problem je imalo podosta ljudi i nexus je poznat po tome :icon_thumright:

Vjerojatno ce taj problem imati u skoro vrijeme ali kaze da je rijesio problem s ciscenjem kvacila :)

Eh sada sto se mijesanja tice sumnjam da ti je zamijesao gorivo... To je premala kilometraza da se ista moglo dogoditi s masinom osim ako km nisu skidani i da se nije vodilo brige o odrzavanju skutera. Po samoj logici izvedbe masine prije ce zamijesati rashladnu tekucinu i gorivo (zbog brtvi) nego da ce zamijesati ulje i gorivo.

Vjerojatno si pretjerano oprezan ali opet treba provjeriti sve kako bi covjek bio siguran u pouzdanost vozila i kako bi djelovao preventivno i sprijecio potencijalne troskove.
Osobno ne drzim niti ulje niti rashladnu tekucinu na maximumu, drzim ih otprilike na polovici izmedju maximuma i minimuma (ako je na maximumu onda su i veci tlakovi - ne znam jesi li cuo za pojavu trenje u ulju - dogadja se kada je previse lubrikanta izmedju mehanickih dijelova pa umjesto da podmazuje i smanjuje trenje ono ga povecava).

Bitno da nadolijevas ulje iste gradacije. (ima 2 oznake na sebi, prva je za nize temp a druga za vise temp (zima/ljeto) i usko je povezano s gradacijom ulja - imas na forumu detaljno objasnjenje pojedinih oznaka).

Kontroliraj razinu ulja, normalno je da masina trosi manju kolicinu ulja ako ne trosi time jos bolje... a trosi ga zbog potrosenih brisaca koji se nalaze na klipu pa pri povratku karika ne pobrise ulje sa stijenki cilindra i onda ono izgori. Isto tako moze ulje gubiti na nekakvim semerinzima, brtvama ili na gumicama ventila...

Najgora stvar je sto ljudi ako im trosi ulje stave gusce ulje i onda manje trosi ulja ali zbog svoje gustoce to ulje ima veci otpor kretanju pa je duze potrebno da se to ulje "digne" i podmaze sve dijelove (pogotovo zimi) a onda ljudi neznajuci odmah gas i na taj nacin znacajnije utjecu na habanje dijelova.
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #33 : 03 Veljača, 2011, 20:35:04 »
potrošnja goriva mi je 28/l
misliš da je moguće da je povukao miris goriva iz filtera? ja sam pomirisao baš krpicu od koje sam obrisao ulje i onako dosta daje po benzinu..

a ruke su ti bile ciste?! :)

jesi li bio u kontaktu s benzinom, on je lako hlapljiv pa je moguce da su se pare zavukle i u krpu i tvoje osjetilo njuha. :)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #34 : 03 Veljača, 2011, 20:49:35 »
a ruke su ti bile ciste?! :)

jesi li bio u kontaktu s benzinom, on je lako hlapljiv pa je moguce da su se pare zavukle i u krpu i tvoje osjetilo njuha. :)

hvala mr j.
kilometri nisu skidani sigurno jer je to jedan poznanik, covik ga je stariji vozija (50god.) te pretpostavljam da nije divljao s njim, jedini problem je taj što nije napravija taj servis na 6k km.. ali mislim da tih 700-800km nebi triba biti neki veliki problem, iako mi je jučer rečeno da fali ulja, a opet se mislim ako miješa gorivo i ulje onda nebi falilo ulja, razina bi se tribala dignuti :hm_mislim:.. odvest ću ga sutra u servis pa neka oni malo snifaju ulje i postave svoju dijagnozu..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #35 : 03 Veljača, 2011, 21:02:57 »
ako miješa gorivo i ulje onda nebi falilo ulja, razina bi se tribala dignuti

Da ukoliko jako pusta prema karteru, ali (pogotovo zimske) kratke voznje dok se motor jos ne ugrije znaju napravit da ulje dobije malo benzina koji zbog nedovoljne temperature ne ishlapi.
Probaj odvozit jednu voznju od barem sat vremena pa vidi jel situacija ista.

Kako bilo, benzin u ulju nije dobra stvar - ne samo zbog toga sto taj kvar treba popravit (najcesce karike klipa) nego to sto on razgradjuje ulje koje onda ne obavlja ono zbog cega je u motoru

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #36 : 03 Veljača, 2011, 21:22:35 »
Evo alfa ti je sve rekao... :)

Ali malo mi prebrutalno zvuci da bi karike trebalo mijenjati na 7000km, to bi trebao biti baš falš i to teži... :)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #37 : 07 Veljača, 2011, 10:57:37 »
koplikacije bez pravog razloga ,neko vičan(servis i sl.) zanatu treba napraviti uvid u pravo stanje !ovako je sve nagađanje . . dakle ustanoviti dali trošu ulje ,dali puni karter benz., dali je možda  auto.ćok koji zna biti neispravan ,ie dizna itd. meni se čini da nije od svega ništa ,samo neosnovana panika ,ovako od oka !! :jerk:

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #38 : 08 Veljača, 2011, 23:02:07 »
Nije dovoljno samo pomirisati ulje već provjeriti i njegovu viskoznost dok je motor hladan(da nije skroz rijetko) Ovdje se vjerovatno radi o prevelikoj kilometraži sa tim uljem, uz to ako se skuter najviše koristi po gradu uglavnom su takvi simptomi.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #39 : 09 Veljača, 2011, 13:50:02 »
nemjeri se to tako kako ti kažeš da ulje smrdi po benzinu da je prošlo preveč km.

ako je ulje prozirno i smečkaste boje i nesmrdi po benzinu onda je ulje ok.

ako je ulje smečkasto a smrdi po bengi servis potreban da se otkloni kvar(ovlašteni servisi buju te oderali)

ako je ulje crno bez mirisa benge ulje je za zamjenu sa pređenih dost km

ako je ulje crno i smrdi po benzinu, mašina je u kur*u i slijedi joj veliki servis.
Piaggio X9 250  Black Box