Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..  (Posjeta: 21446 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« : 28 Siječanj, 2011, 16:21:10 »
Pozdrav,
Imam Nexusa 250 i kad krecem cuje mi se neki cudan zvuk kao da nesto zastruzi, ali kad dam malo gasa taj zvuk nestane. Zanima me vaše mišljenje prije nego što odem u servis. Netko mi je rekao da se to događa kod dosta Nexusa te da nije ništa zabrinjavajuće i da vremenom nestane. Motor mi ima 6700km. Navodno se radi o kvacilu i zvonu.. neravnomjerno se troše kad ga se vozi polako.. kako rješiti taj problem?!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #1 : 28 Siječanj, 2011, 16:25:15 »
Moguce da je to zbog trenja kuplunga u zvono. Najjednostavnije je da skines zvono i malo brusinim papirom (150-200 granulacije) malo obrusis pakne kuplunga i zvono na dijelu gdje se te pakne upiru.


ako se radi o tome, onda to nije kvar nego "feature"  ;D


Da li dolazi do jakih vibracija kad osjetis to grebanje? Ako ne, onda samo napravi ovo gore napisano i tako svaki put kad se pojavi
« Zadnja izmjena: 28 Siječanj, 2011, 16:27:30 3alfa3 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #2 : 28 Siječanj, 2011, 16:26:57 »
s grubljim šmirglom pošmirglaj zvono i kuplung (pakne)
moreš i zamjenit federe kvačila..(možda najbolje da staviš najmekše iz malossi ili polini pakiranja)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #3 : 28 Siječanj, 2011, 16:28:27 »
s grubljim šmirglom pošmirglaj zvono i kuplung (pakne)
moreš i zamjenit federe kvačila..(možda najbolje da staviš najmekše iz malossi ili polini pakiranja)

Moze i s grubljim, ali s njim ce skinut dosta materijala pakni. Ispod 120 nebi isao...

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #4 : 28 Siječanj, 2011, 16:38:48 »
a da li bi se taj problem mogao sanirati da jednostavno zamjenim serijsko kvacilo s malossijevim.. ili da kupim novo serijsko kvacilo. Vidio sam da i nije nešto pretjerano skupo.. oko 400kn. nisam baš dobar mehanicar pa nebi ništa na svoju ruku brusija.. a u najgorem slucaju mogu ostaviti i ovako(ako ne škodi motoru), nije da se previše čuje ali sam osjetljiv na bilo kakve neprirodne zvukove.. e i još jedno pitanje.. da li šteti motoru kvacilo neke druge marke tipa malossi, polini itd... meni je ipak draže da je cili serijala..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #5 : 28 Siječanj, 2011, 16:39:01 »
Moze i s grubljim, ali s njim ce skinut dosta materijala pakni. Ispod 120 nebi isao...

pod grublje sam mislil tak negdi 120 150,nisam videl tvoj post,pa se to nie odnosilo na grublje od 120,hehe
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #6 : 28 Siječanj, 2011, 16:42:28 »
a da li bi se taj problem mogao sanirati da jednostavno zamjenim serijsko kvacilo s malossijevim.. ili da kupim novo serijsko kvacilo. Vidio sam da i nije nešto pretjerano skupo.. oko 400kn. nisam baš dobar mehanicar pa nebi ništa na svoju ruku brusija.. a u najgorem slucaju mogu ostaviti i ovako(ako ne škodi motoru), nije da se previše čuje ali sam osjetljiv na bilo kakve neprirodne zvukove.. e i još jedno pitanje.. da li šteti motoru kvacilo neke druge marke tipa malossi, polini itd... meni je ipak draže da je cili serijala..

druga kvačila ti ne štete motoru,al i ona budu kad tad se 'zatupila' pa ih buš moral malo pobrusit šmirglom..

nemaš tu kaj puno,samo da budu pakne na kvačilu grublje pošto su sad glatke pa kvačilo previše kliže..
tak i zvono s unutarnje strane kud kliže kvačilo malo samo pobrusiš šmirglom da bude hrapavija površina da kvačilo manje kliže..

seriski federi kvačila su nekak loši kolko sam imal prilike videt zadnje vrijeme pa bi dobro bilo stavit neke ili malossi il polini.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #7 : 28 Siječanj, 2011, 16:46:06 »
hvala vam na savjetima.. pozabavit cu se onda ovih dana malo s tim, možda i kupim novi set federa pa ih zaminim..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #8 : 28 Siječanj, 2011, 16:47:29 »
hvala vam na savjetima.. pozabavit cu se onda ovih dana malo s tim, možda i kupim novi set federa pa ih zaminim..

za federe pitaš nekog na forumu,niko ko kupi set ne stavlja najmekše a oni su mrvu tvrđi nego seriski.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #9 : 28 Siječanj, 2011, 16:59:07 »
hvala vam na savjetima.. pozabavit cu se onda ovih dana malo s tim, možda i kupim novi set federa pa ih zaminim..

Ne vjerujem da su federi problem ako ih vec nisi demontazom previse rastegnuo.

Samo skini sjajni dio sa pakni smirglanjem i malo zvono pa probaj vozit - 2-3 minute posla

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #10 : 28 Siječanj, 2011, 17:07:45 »
Problem je sto je talijan!!!!  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #11 : 28 Siječanj, 2011, 21:11:10 »
Ne vjerujem da su federi problem ako ih vec nisi demontazom previse rastegnuo.

Samo skini sjajni dio sa pakni smirglanjem i malo zvono pa probaj vozit - 2-3 minute posla

slično je bilo frendu na novom vx-u
prvo cvililo i rondalo a onda zvono postalo jajčasto..odjebali federi..
s tim da je skuter još bil pod garancijom.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #12 : 29 Siječanj, 2011, 05:16:36 »
slično je bilo frendu na novom vx-u
prvo cvililo i rondalo a onda zvono postalo jajčasto..odjebali federi..
s tim da je skuter još bil pod garancijom.

da,,. ali neće ti to popraviti iako je motor pod garancijom!!!! pod izlikom da je to potrošni materijal i kao takav naravno ne ulazi u garanciju.. koji lopovi..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #13 : 29 Siječanj, 2011, 12:43:45 »
da,,. ali neće ti to popraviti iako je motor pod garancijom!!!! pod izlikom da je to potrošni materijal i kao takav naravno ne ulazi u garanciju.. koji lopovi..

frendu su zamjenili i kuplung i zvono pod garancijom..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #14 : 30 Siječanj, 2011, 16:05:59 »
ovako moje rješenje ti je bolje ništa rezati osim dobro pošmirglati zvono(ako je ispravno) i kuplung a nakon toga zamjeniti federiče na kuplungu.
ja sam skinuo orginal tvorničke i stavio malossi žute i više mi nije ništa strugalo.

ah zaboravio sam ti još reči jedno, rastavi kuplung doslovce, skini federe, sa bolcni skini polutke kuplunga, kad si rastavio kuplung posmirglaj bolcne da namaju nikakva oštečenja tj. da se nevide strugotine(nemoraš šmirglati da je sve ravno več da nema rubova), uzmi polutke kuplunga i pošmirglaj rupe u koje idu bolcne kuplunga, počisti nosač kuplunga na kojima su bolcne, sve mora biti suho tj. nemasno. kad si to uradio sastavi kuplung i promijeni tvorničke federe za malossi žute. kad si sklopio kuplung sastavi sve nazad i isprobaj dali bu ti se sad to čulo.prekontroliraj i remen jer i on može dovesti do proklizavanja i sličnih zvukova.
« Zadnja izmjena: 30 Siječanj, 2011, 16:15:24 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #15 : 31 Siječanj, 2011, 20:09:24 »
ovako moje rješenje ti je bolje ništa rezati osim dobro pošmirglati zvono(ako je ispravno) i kuplung a nakon toga zamjeniti federiče na kuplungu.
ja sam skinuo orginal tvorničke i stavio malossi žute i više mi nije ništa strugalo.

ah zaboravio sam ti još reči jedno, rastavi kuplung doslovce, skini federe, sa bolcni skini polutke kuplunga, kad si rastavio kuplung posmirglaj bolcne da namaju nikakva oštečenja tj. da se nevide strugotine(nemoraš šmirglati da je sve ravno več da nema rubova), uzmi polutke kuplunga i pošmirglaj rupe u koje idu bolcne kuplunga, počisti nosač kuplunga na kojima su bolcne, sve mora biti suho tj. nemasno. kad si to uradio sastavi kuplung i promijeni tvorničke federe za malossi žute. kad si sklopio kuplung sastavi sve nazad i isprobaj dali bu ti se sad to čulo.prekontroliraj i remen jer i on može dovesti do proklizavanja i sličnih zvukova.

hvala! ali ja sam mislija otići u servis i reći im da mi oni pobruse malo pakne od kuplunga i zvono ionako mi je sad na servis ici., možda i da mi federe promine, ovisi po potrebi.. bitno mi je samo da znam što mu je, jer je baš neugodan zvuk..

Offline skipper_2t

  • Tržnica : (+18)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 180 2t
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #16 : 31 Siječanj, 2011, 21:54:45 »
kad skines vidi na kumplugu ima li ti limic na njemu,ako ima njega piketaj jer se to talijanima cesto dogodi da pukne var pa da taj limic zvoni

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #17 : 01 Veljača, 2011, 15:27:12 »
kad skines vidi na kumplugu ima li ti limic na njemu,ako ima njega piketaj jer se to talijanima cesto dogodi da pukne var pa da taj limic zvoni

ajme  :sad3: :sad3:  :puke:  :puke: , da su to htjeli uraditi u piaggiu uradili bi.

to su radili u našim vrlim servisima  :BangHead: gdje su punktirali bolcnu i granični lim da ne zvoni, vrlo pametno   :pottytrain4: , to je lakše uraditi nego se primiti posla i odservisirati kako spada  :evil5: .

sve što moraš uraditi je uzeti šarafciger i stisnuti zeger na bolcni uz zaštitni lim.

nikakvo švasanje ili punktiranje na kuplungu nije preporučljivo  :notworthy: .
Piaggio X9 250  Black Box

Offline nexuszd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: hrvacka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: dobra
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #18 : 02 Veljača, 2011, 21:12:16 »
evo danas sam sredija Nexusa... samo sam malo pošmirgla pakne od kvacila i zvono, bilo je i dosta prašine.. sad motor laufa super :headbang:
ništa više ne struži, koliko god sporo krenija :toothy9: nadam se da ću sad biti miran što se tog šugavog zvuka tice... imate li koji savjet za prevenciju toga..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Gilera Nexus cudan zvuk pri 3000 - 4000 obrtaja..
« Odgovori #19 : 03 Veljača, 2011, 11:30:14 »
Nema prevencije osim kvalitetnijeg kvacila...

Moras povremeno ocistiti od prljavstine koja se nakupi i onemogucava dobro prijanjanje pakni o zvono.

Smatraj to rutinskim i obveznim odrzavanjem skutera :)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!