Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 90ccm na kinezu  (Posjeta: 39671 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #20 : 03 Veljača, 2011, 07:35:53 »
imao i 4t kineza (baotian), 2t kineza(keeway, ali njega jos imam), i apriliu sr..

Baotian- prvih 1500 km bilo onako dobro...zamjenio ulje na prvih 100 km...skinuo mu blokade na 900 km..i vozio se normalno.
 -nakon 1500 km krepao stator..zadnja kocnica je toliko postala losa da ga nije mogla niti malo usporit.Dobro, promjenim pakne malo bolje al opet nevalja..
na 2300 cca km mi je krepao cdi..onda pucaju mu crijeva od goriva, vakuma i tih gluposti..karburator mu se cepi, na deklu ako ga se par puna na kurblu upalilo odvali se kompletni mehanizam sa dekla..

plastike puknu kad puhnes u njih..u svakoj krivini nosi zadnji kraj (i sa michelin gumama)
 Pukne sajla gasa, pa grla za zmigavce se raspadnu i nerade zmigavci, krepe truba, prednji far kad se vozim nista ne sluzi..vise cestu obasjava mjesecina..baca visoko u nebesa.

2t kinez- on je cak i nelos..plastike su mu super..iako bila je na popravku i jedna luna koja ima stvarno lose plastike..
masina je ono..cak bi se moglo rec pouzdana..samo mi je jedamput krepala bobina i pukla sajla od ulja..

al presao je samo 6000 km..

aprilia sr- presla 38 000 km..ii jos ide  :toothy3:

p.s stvarno kloni se kineza..kad sam ga ja imao meni je bio najbolji na svijetu..i bilo mi je smjesno sta ovi na forumu govore protiv njega..

sad i sam to govorim

Offline karambaVK

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1060
  • Spol: Muški
  • Sve je za 5, samo je Renault 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: ROCKY 150 2T
  • Moja Kaciga: IXS i jedna mal
  • MojSetup: je light
  • MojSpuh: BB serijski
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #21 : 03 Veljača, 2011, 07:43:07 »
Ja ti savjetujem da odeš probati par skutera u tom cjenovnom rangu.

Sam ćeš najbolje odlučiti što ti najbolje paše.

BTW
Vidim da je ovaj za tog Rebela spustio cijenu na 3500kn

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #22 : 03 Veljača, 2011, 14:37:27 »
Imao sam Baotina devetku. U godinu i pol presao preko 6000km, s tim da u prvoj godini prosao 1000km a u pol godine 5000km. Sada je ukraden. I u to vrijeme sam imao 2 kvara. 1. filter za gorivo se zastopao (moze mi netko reci da li je kvar lose kineske mehinake ili bi se to dogodilo i na italijanu te japancu?) Drugi kvar je bilo kada sam stavio gljivu, nisam znao kuda cu sa crijevom koje povezuje karb i auspuh i kada sam je zatvorio sve je bilo ok (moja greska). I jako sam zadovoljan skuterom bio.

Inace skuter je ukraden i sada mu trazim zamjenu. I trebam nesto je 1,2 godine staro kupiti runnera 2000 godiste necu, to mi je jednostavno prestaro.

Nije bitno jel nabrijan ili ne, to me ne muci, nego ovo sam bio pogledao kao ok priliku, ali za sada odustao od tog skutera. Meni je birno da je sto noviji i to je to. Cak nemora ni biti 4t, moze i 2t, samo da mi manje trosi od auta i meni dosta. Relacije koje vozim i nacin moje voznje netrazi nekog nabrijanog talijana. Za mene je 4t dovoljno.

Offline tajfun

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 190
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
  • Moj Skuter: tph
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #23 : 03 Veljača, 2011, 15:11:21 »
pa onda si kupiš zipa 4t.popravljao sam hrpu tih kineza.bio je slučaj da je tip pao iz pola metra na bok,dakle iz mjesta,na zemlju i pola motora se strgalo od bravice sica do svih plastike,filtera zraka,struja počela trokirat da ne nastavljam,a osobno imam 5 talijana iza sebe i nakon čak 16 godina tph je radio ko urica samo toči vozi dok nisam stavio high end cilindar na serijsku radilicu s 35+ tisuća kilometara s namjerom koliko traje traje jer samo imao drugi blok s radilicom.da nastavim.gilera runner je da je 2005 godište ali 23 tisuće km i tek je sada samo bobina otišla što je i mana na piaggio agregatima koliko sam informiran.u svakom slučaju poanta je da će ti najvjerovatnije više trajat talijan 10 godina star nego novi kinez.kad to kupiš to je kao lutrija nekome traje 500km nekome će trajat i 5000km ali to su zlatni trenutci kinezske tvornice

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #24 : 05 Veljača, 2011, 18:27:15 »
A zasto je moj trajao preko 6000km, i nije nikakve znakove pokazivao smrti nije pokazivao. Gore sam sve napisao. A mogu reci da ga nikada nisam stedio, ali nisam ga nikada ni gnjavio ni tjerao hladnog, ali kada je zagrijan onda nije pazen i mazen... Uglavnom nemam niti jednu losu rijec, za te novce koliko kosta Baotina devetka, nemam nikakvu losu rijec. Osim redovnih servisa, i mijenjanja filtera goriva nakon sto sam tankirao na nekoj cudnoj benzinskoj nije bilo nikakvih problema za koje su kinezi krivi, to bi se dogodilo na bilo kojem skuteru.

A ako imate neki prijedlog sto da kupim do 4500kn recite, jel ja ne nazem nista sto na slikama izgleda da bih kupio.

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #25 : 05 Veljača, 2011, 18:32:24 »
A zasto je moj trajao preko 6000km, i nije nikakve znakove pokazivao smrti nije pokazivao. Gore sam sve napisao. A mogu reci da ga nikada nisam stedio, ali nisam ga nikada ni gnjavio ni tjerao hladnog, ali kada je zagrijan onda nije pazen i mazen... Uglavnom nemam niti jednu losu rijec, za te novce koliko kosta Baotina devetka, nemam nikakvu losu rijec. Osim redovnih servisa, i mijenjanja filtera goriva nakon sto sam tankirao na nekoj cudnoj benzinskoj nije bilo nikakvih problema za koje su kinezi krivi, to bi se dogodilo na bilo kojem skuteru.

A ako imate neki prijedlog sto da kupim do 4500kn recite, jel ja ne nazem nista sto na slikama izgleda da bih kupio.
A Domba sad jebes sojke, pa kupi sta ti se sviđa, svako kaze drugacije ovo ono i opet nist neznas, za te pare ili novog kineza ili polovnog cvaju, mozda naletis i na uscuvanog ak je nekom prisa za novce !

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #26 : 05 Veljača, 2011, 18:36:40 »
6000km sam ja u pola godine nabio, to je nikakva cifra..
ja sam zadovoljan npr svojom lunom, motor je pouzdaniji od gy6 zbog manje kolicine potrosnog materijala, prosjecno trosi litru vise od 4t, ali i ide bolje i imas lufta za srediti. ako ti to nije bitno vozit ces baotiana, za laganu voznju su ok, iovako "klanjem" ne ide preko 55-60
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #27 : 05 Veljača, 2011, 18:57:17 »
Za 4500 imas ajroxa u krizi srednjih godina  :icon_biggrin:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #28 : 06 Veljača, 2011, 18:41:15 »
A Domba sad jebes sojke, pa kupi sta ti se sviđa, svako kaze drugacije ovo ono i opet nist neznas, za te pare ili novog kineza ili polovnog cvaju, mozda naletis i na uscuvanog ak je nekom prisa za novce !

Novoga, barem ono sto bih htio ne mogu kupiti. A ovaj 90cc mi se uklapa u ciftu, ali me bilo strah kupiti skutera koji ima 90% vecu kupikazu (ili ukupno 190% kubikaze) a ostalo seriske dijelove. Mislio sam, što sam i ovdje saznao da je to overkill.

Sada razmisljam izmedju Kymco Agiliti, i Luna Vision 1 i 2. Vidim da ih ima po oglasnicima, pa kada sjedne placa cu razgledavati motore, i odluciti se za jedan. Mislim 2t jer ima malo vise snage i planiram ubuduce i ljepsu polovicu dosta voziti.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #29 : 06 Veljača, 2011, 19:04:11 »
s tim sto gledas se neces bas usreciti u voznji s nekim, ponajprije zbog kocnica, a iza i zbog nedostatka snage
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #30 : 06 Veljača, 2011, 22:20:55 »
za lunu se ne brini, stavis auspuh i ustimas prijenos i skuter ce ti ici bolje od 70cc baotiana i neces imati nikakvog servisiranja osim potrosnih dijelova
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #31 : 07 Veljača, 2011, 15:05:25 »
ma da... ali govorim o serijskim skuterima.. a svakako i kad stavis nesto na nju.. kocnice su jako slabe...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #32 : 08 Veljača, 2011, 11:36:00 »
ma ne budi lud,kupi nekog talijana u dobrom stanju za te pare,koji kinez...mom starom kineza svako jutro triba ako ima srice 10 puta zakurblat i jedva upali,meni tajfun nakon tjedan,a nekad i dva upali na kurblu iz prve,bez iznimke.ne sican se kad ga je zadnji put tribalo zakurblat 2 puta,osim kad bi osta bez goriva...ka sta su ti vec rekli bolje 10 godina star talijan nego kinez iz ducana
Rock out till your life is at an end

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #33 : 08 Veljača, 2011, 13:12:01 »
i moja luna pali iz prve.. baotiani su ti koji kvare dojam o kinezima.. istina sto je drnda rekao, treba se i zaustaviti. jako lose koce i nemas mogucnost doziranja
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #34 : 09 Veljača, 2011, 18:38:48 »
imam tgba koji je tajvanac i prestao sam ga aktivno voziti jer su kocnice jako lose.. koci relativno ok za skut od 50 ccm kad si sam ( i kad sredis posteno bubanj kocnicu) ali kad imas suvozaca.. opasnost je to voziti....nezz po meni istocnjaci nemaju momenta nikakvog u voznji za ubrzanja... dovoljno je samo pogledati termogrupu od istocnjaka i od talijana i skuzi se i zasto....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #35 : 09 Veljača, 2011, 18:45:58 »
ja sam nekidan svoju termogrupu natjerao da ide, drzao sam frenda na nrg-iju, sad trazim lezajeve i semeringe xD
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Aprilia00

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški
  • Nije Bolest Sve Sto Boli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kuca :D
  • Moj Skuter: Kak'i Skuter Wakasaki :))
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Kita tu je
  • MojSpuh: Oba su tu :)
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #36 : 09 Veljača, 2011, 19:25:33 »
ja sam nekidan svoju termogrupu natjerao da ide, drzao sam frenda na nrg-iju, sad trazim lezajeve i semeringe xD

 :toothy12:
:D

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #37 : 09 Veljača, 2011, 22:38:13 »
Mene su pocele zezat kocnice popustale i sa mojh 50kg koci otezano kamoli sa nas 2 uaajme
Ne brže od života!!

Offline Edy46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 410
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50 SP 2004, Zip 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: netriba kad postoje naljepnice za brzinu
  • MojSpuh: SC08, LeoVince ZX
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #38 : 09 Veljača, 2011, 22:44:03 »
matej jel gazi keeway bice si uzea onaj huricane narandzasto crni  :toothy12: :toothy12: moga bi koji put svratit i do sibenika da popijemo pivu  :jerk: :icon_tongue:
Italian Power Only !!!!


..ok,sam pitam...ima ljudi koji misle da skuter ima brzine,ne brini... redface icon_biggrin icon_biggrin hahahaha ajme :D

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: 90ccm na kinezu
« Odgovori #39 : 09 Veljača, 2011, 22:46:21 »
matejov hurikane gazi ko veliki  :toothy12: