Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Engage Galaxy 125  (Posjeta: 20199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krompirko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Engage Galaxy 125
« : 29 Studeni, 2007, 00:27:08 »
Isplati li se uzeti ovakav motor:
http://www.autoosijek.com/engage-galaxy-21092/

ovo su podaci do kojih sam jedva došao:

SPECIFIKACIJE

dimenzije vozila L×W×H(mm): 2000x690x1210
Razmak između kotača(mm): 1410
težina (kg): 150
zapremina spremnika goriva: 7
motor1-Cylinder, Air-cooled, 4-stroke
zapremina (ccm):124
Max. brzina (km/h)85
Potrošnja goriva (L/km)≤2.2L /100km
Pokretanje motoraElectric/Kick
Maximalna snaga (Kw/rpm)5,8 / 6000

E sada, bi li to bilo dovoljno pametno uzet za dnevnu voznju do 10 km radnim danom i mozda par puta godišnje na neku vožnju od 500 km...
ima li netko iskustva sa motorima te marke?

btw, istrazivanjem sam skontao tko proizvodi zapravo http://en.zjhuatian.com/ht/product_motorcycle_50cc.asp?types=1

izgleda da je neka nasa firma kupila licensu pa preimenuje scooter... no recite sto mislite o ovak necem
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2007, 00:32:04 Krompirko »

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #1 : 29 Studeni, 2007, 01:50:38 »
podaci o snazi upućuju na mogućnost da makina te mase i ne prelazi 80 km/h, s druge strane, potrošnja je nebuloza, uzme li se u obzir da, npr., moj skipper 125, doduse s velikim vjetrobranom, trosi zimi po zagrebu gotovo 5l/100 km. nadalje 2 m dužine ne upućuju na neki size, npr za dvoje.... a firma je no name, kineska pa lako mozes dobiti macka u vreci. sve je ok ako ide i dokle ide, ali ako zaredaju problemi, moze bit poteškoća sa servisom. pisem to nacelno, ali nemam pojma kako je konkretno. probaj barem od prodavatelja utvrditi kakva im je poslijeprodajna usluga...
inace, za ono sto pises da ti treba, skuter bi mogao biti ok...mada kilometraza od 4000/god i nije mala...

ja bih, da sam na Tvojem mjestu odabrao poznatu pasminu...
daklem, za 10.003,00 kn, umanjenih za 10% + 3% žićbo popusta, radije bih ubo piaggio ZIP 100, da mi je do velike pločice i pouzdanog gradskog motora skromnije sijene i donekle zadovoljavajućih performansi za gradsku vožnju. prednosti su poznata marka, dobri i pouzdani servisi i dobar omjer cijena/kvaliteta samog vozila, naravno! za informaciju, piaggio taj model proizvodi u kini, ali kontrolira proizvodnju i svi se slažu da je motorić ok... zanimljivo, proljetos sam šetao po malagi... pune su ih ulice, a očekivao sam vise derbija, koji su tamo domaći, no njih ni za lijek...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Krompirko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #2 : 29 Studeni, 2007, 02:51:51 »
Piaggio zip nije maxi skuter...
osim toga, ovaj kineski mi se dojima mnoogo ljepsi nego zip...

kod nas tog engagea prodaju dobre tvrtke... ( u Osijeku )
u svakom slucaju, otic cu ga pogledat ovih dana i nadam se probat...

nije mi bitna potrosnja na motoru, bitno samo da je malo veci, sto jeftiniji i da služi svrsi.
po gradu mi je 80kmh sasvim dovoljno

bio bi super zadovoljan ako oce to navuc 90ak za poneki duzi put jednom - dvaput godisnje...

kad gledam sa jedne strane mi se nudi Gillera 180SP 01 godiste sa prijedjenih 30ak TKM za 10k KN a sa druge nov motor sa godinu ili dvije garancije...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #3 : 29 Studeni, 2007, 03:01:07 »
kad gledam sa jedne strane mi se nudi Gillera 180SP 01 godiste sa prijedjenih 30ak TKM za 10k KN a sa druge nov motor sa godinu ili dvije garancije...

sp nije za svakog

ako mislis malo malo sarafat po njemu, onda uzmi, racunaj da duga putovanja mos odma zaboravit

a i ova cifra od 30tkm je bas pristupacna

ako nije nesto previse rađeno oko njega, bolje ne uzimaj, jer stakvom 2t bestijom nikad ne znas sta ce otici

btw...samo cu reci da po piaggio manualu lezajevi radilice odlaze na 27-28 tkm..glupa cifra al staces

ako nisu mjenjani mogli bi kroz koji km vrisnuti
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Krompirko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #4 : 29 Studeni, 2007, 03:06:08 »
tesko je naci nekog runnera dobre cijene sa stvarnih do 10k km prijeđenih...
ovom motoru je štošta mjenjano, al imam neki hebeni feeling da je bolje uzet novo sa 0 km nego konkretno tu gilleru...


Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #5 : 29 Studeni, 2007, 03:13:01 »
tesko je naci nekog runnera dobre cijene sa stvarnih do 10k km prijeđenih...
ovom motoru je štošta mjenjano, al imam neki hebeni feeling da je bolje uzet novo sa 0 km nego konkretno tu gilleru...



naravno, treba u velikom luku izbjegavat big borove kao sto je sp

bolje uzmi ako mislis polovno i ako budes u prilici, jedan runner vx125 03-04, nađe ih se za oko 12tkn, ili vxr-a(200)

zeleti se do ivandije, ja svaki put kad sam bio tamo, uvijek stoji neki na prodaju polovni mislim...ako ti financije dopustaju

jos ako i kredu mos dogovorit super  :icon_thumright:

..toliko od mene, laku noc
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2007, 03:15:42 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Krompirko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #6 : 29 Studeni, 2007, 19:11:59 »
Hvala na savjetima, nekoliko puta sam bio kod njega a vidiš nisam ni pitao dal ima šta polovnih, ali svi imaju... bar u OS...
moram naletit još do drugih firmi i tak...

prije sam razmisljao o 50, al žao mi je platiti 16000 kuna na kredu što na kraju izađe preko 22000 sa kamatama uračunatim za nešto što ću prodat nakon godinu dana jer će biti slabo za nekih 12000 kn i em zgubit do 50% em još plaćat kredit...

za moje potrebe nije bitno je li maxi, iako je poželjno... ali neka aprilia 150 bi bila čisto ok...
na motoru kojega bi kupio ne bih želio apsolutno ništa radit niti mjenjat, samo vozit na servis i održavat redovito... tak da ono...

Offline Krompirko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #7 : 01 Prosinac, 2007, 02:17:12 »
evo nasao sam jos motora tog nekog ranga, pa molim da kazete sto mislite da je najbolje...
imate li mozda neki dodatni prijedlog, molim napišite...

GENERIC XOR 125

http://www.jurec.hr/xor125cc.html

Ventura Phantom 125

http://www.svijetskutera.com/index.php?f=17&a=443
http://www.njuskalo.hr/oglas2113

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #8 : 01 Prosinac, 2007, 12:22:06 »
slušaj bjež od polovnjaka te snage i još ktome kinezi.

otiđi na stranicu bete-moto imaš tamo sahs 125 ccm sa yamaha motorom a motor ti 99% sliči yamahi cyganus i ktome cijena nije previsoka 10500kn novi i imaš dvije godine garancije.

mislim da taj skuter vrijedi svake kune jer kad staviš njega i cyganusa jednog pored drugog pljunuti sijamski blizanci.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #9 : 03 Prosinac, 2007, 22:49:33 »
ma skinuli su sf2 sve u 16 ..ne da je kopiran ....ai bolje izgleda nego peugeotov haha

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #10 : 03 Prosinac, 2007, 22:53:28 »
evo ..meni osobno je bas lijep ima puno ljepse detalje nego sf2 svjetla i vjetrobran mi se svidja....sad bar mozemo skontat kak izgleda s obicnom vilom,meni osobno dobro izgleda


Offline Krompirko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #11 : 04 Prosinac, 2007, 03:29:36 »
Evo samo da obavjestim...

napravio sam si tabelu i upisao podatke 4 razlicita motora...

Huatian HT125T-23
Ventura Phantom
Generic XOR 125
Luna 150 Eagle

Na kraju je ostala dvojba između Generica i Lune 150 Eagle...

znaci: http://beta-moto.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=17
vs: http://www.jurec.hr/xor125cc.html

i sad cu poredat po prioritetima sto je meni bitno, pa ako mozete pomoc u odabiru...

-izdrzljivost same mašine ( ako nitko nema iskustva sa motorima, onda garancija ide na 1. mjesto )
-ovlašteni serviser na području Slavonije i/ili Baranje
-moze postic 90KM/h

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #12 : 08 Prosinac, 2007, 00:37:02 »
Meni je ta LUNA EAGLE ruzan skuter. Odma bi uzeo XOR ako moram birati izmedju ta dva. XOR je dosta manji, vise je gradski skut nego maxi.

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #13 : 08 Prosinac, 2007, 13:30:10 »
Meni je ta LUNA EAGLE ruzan skuter. Odma bi uzeo XOR ako moram birati izmedju ta dva. XOR je dosta manji, vise je gradski skut nego maxi.

XOR i meni ima ljepsu, moderniju liniju. Za vkalitetu nisam siguran, ali dizajn mi je uspjeliji. Eagle mi izgleda kao da su od nekoliko modela sastavili jedan, pa isao nezgrapno.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #14 : 09 Prosinac, 2007, 21:57:17 »
i kymco agility 125 je izvrstan gradski skuter, a i nije tako mali te je u ciljanom rangu cijene... čudi me kako ti ga je Odin propustio preporučiti!
u Tvojoj situaciji, sigurno bih ga odabrao!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #15 : 10 Prosinac, 2007, 22:15:01 »
i kymco agility 125 je izvrstan gradski skuter, a i nije tako mali te je u ciljanom rangu cijene... čudi me kako ti ga je Odin propustio preporučiti!
u Tvojoj situaciji, sigurno bih ga odabrao!

u svakom slucaju, agility je dosta siguran i bezbrizan odabir :)
Nisam ga spomenuo, ogranicio sam se na ono sto je covjek spomenuo, ako treba, lako ja u svakom postu spomenem kymco :)

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #16 : 11 Prosinac, 2007, 01:18:50 »
istina, agilitya je daleko od maxi skutera... no dovoljno je velik i udoban i za dalje ture, a čovjeku, koliko sam shvatio, skuter treba za gradsku svakodnevicu. iskustvo mi govori da je pritom uputno znati napraviti dobar kompromis... a pritom mi se agility čini izvrsnikm izborom. neću pljuvat po drugim kandidatima jer ih i ne poznam dobro, no vjerijem da je kvaliteta neosporivo na strani kymca!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #17 : 11 Prosinac, 2007, 07:58:16 »
opa, dida, samo ozbiljne teme... oli te neko cjepija od spama... :zubo:

sad ozbiljno, možda čovik stvarno nema previše iskustva sa vožnjom po gradu, koja je to koljačina (bar u ST), i koliko znači imat agilniji i lakši skut za probijat se...  :toothy3:

A možda se čovik ne želi probijat, nego vozit uredno ka i auto, nešto malo veće, a uživat samo u lakšem nalaženju parking mista... :icon_scratch:

U svakom slučaju, bar malo probe i iskustva vožnje određenog modela prije kupovine puuuuno pomogne kod odluke... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #18 : 12 Prosinac, 2007, 01:21:22 »
to svakako, prijatelju...
eto, ja nedavno uzeo vespu gt 200. dovoljno je velika i udobna i za vrlo daleka putovanja, a ipak relativno manja i živahnija u gradu od teških mrcina s debelim oklopima kao što su x8, x9, atlantic, burgman, mayesti, silver wing...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Engage Galaxy 125
« Odgovori #19 : 12 Prosinac, 2007, 16:01:38 »
GT, a... :zubo:

Nisi valjda uda PX-icu...? :toothy3:

Sad mo'š di oćeš... Ako moj kinez ne otkaže poslušnost, mogli bi se vidit na Plitvice kad zatopli... :headbang:

Znan da ćemo bar Gene, ti i ja doć... :icon_biggrin:

A lako bi moga i Izd... :frajer:

Pa nać neke sobe za prespavat jednu noć, da se možemo ka ljudi izopij.. :kusch: tija san reć nazdravit... :laughing7:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: