Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja jakne..  (Posjeta: 28502 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matt750

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 36
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50
  • Moja Kaciga: Nolan N85 Classic
  • MojSpuh: Leovince ZX
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #20 : 24 Siječanj, 2011, 09:58:45 »
@ Doomsday: šuze su mi trenutno prvi pick, ispred hlača, al recimo da ni hlače ne bi bilo loše kupiti. :frajer:

Inače, idem danas zamjeniti bubrežnjak. Kupio sam
http://www.motooprema.hr/?bubreznjaci/54/spy-belt/Z7761 ,albi opet trebao sugestiju. Dal bubrežnjak mora bit čvrst nepropusan ili recimo ovako mrežast? Mislim dosta je recimo tekstilan pa da priupitam. Isto tako ako ga mijenjam, mijenjao bi ga za rukavice i to http://www.motooprema.hr/?rukavice/41/sprint/X40409

Što misliš/mislite?

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #21 : 24 Siječanj, 2011, 10:50:06 »
Evala... Pa, odgovor nije jednostavan... Taj bubrežnjak, za funkciju samo bubrežnjaka, je OK... Jer bubrežnjak služi primarno da ti stisne unutrašnje organe... Može služit liti da ti manje puše oko bubrega jer jaketa može bit vjetropropusna (zimi je pretpostavka da je nepropusna jaketa priko njega koja štiti i bubrege od vitra)...

Ja san ti navea onaj turtle bubrežnjak jer on ima i funkciju štitnika za donji dio leđa, koji, primjetit ćeš, nije pokriven štitnikom leđa od jakete... A i reka san ti, uzmi i zamini tu spužvu na leđima sa onim PRO umetkom za jakete... Može dosta značit kod pada i udarca u leđa...

Rukavice ti nisu loše, ali ja bi radije neke uzeja sa vodonepropusnon membranon, i tvrdim štitnikom za zglobove šake, tipa Bristol...

http://shop.hostettler.de/productdetails.aspx?id=231&itemno=Z6486

http://www.motooprema.hr/?rukavice/41/bristol/Z6486

Crne mi izgledaju skroz dobro...



Znači, bubrežnjak svakako triba nosit, prilično čvrsto ko sebe... Onaj osnovni je OK, ali nema i funkciju štitnika, šta kad ga već nosiš, nebi bilo loše... Hlače kad stigneš, nebi isto bilo loše, taj moto jeans se neće lako iskidat od trenja pa ti asvalt neće doć do kože... To je bitno jer se sa asvalta mogu pokupit neke gadne infekcije... Zato je dobro, i usrid lita kad je žega, nosit barem dugi jeans, hlače i jaketu, ili neku laganu litnju moto kombinaciju sa štitnicima još bolje, uz neke lagane makar polu-visoke kožne patike da u problemu ne odlete sa nogu... Jer, vrag nikad ne spava... A onda je super imat kufer, skineš bubrežnjak, jeans ili litnje moto-hlače i jaknu, i ostaneš u laganim kratkim hlačama i majici koje si ima ispod, skineš patike i obučeš japanke iz kufera, a kacigu, bubrežnjak, jaknu, hlače i patike u kufer, i peglaj... :zubo:

Ja liti nosin i rukavice za fitness, pojačana koža na dlanu, mrežica nazad, bez prstiju... Manje mi klize ručke od znoja, a ako padnen, manje ću ostrugat dlanove... Možeš uzet to ili ovako nešto...

http://shop.hostettler.de/productdetails.aspx?id=232&itemno=Z6524

http://www.motooprema.hr/?rukavice/41/easy/Z6524-003

Isto tako, jedina kaciga, za mene, je full integralna kaciga, i liti i zimi... Znan, tlaka je to sve nosit na sebi, i ja bi volija da niti meni a niti kome drugome sva ta oprema nikad ne zatriba... Ali, stvarnost je drugačija... I ako ti te 2-3 minute, i usrid lita, oblačenja svega šta triba, i skidanja kad staneš, uđu u naviku, mogu ti spasit život, ili spasit od invalditeta, ili spasit od groznih ožiljaka... Ja obožavan sve na 2 kola, ali to ne znači da ne volin i život... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #22 : 24 Siječanj, 2011, 15:32:04 »
ovako za skuter/motor mogu se koristiti svakakve rukavice, ja večinom koristim toplinske rukavice na koje mogu nataknuti rukavice za kišu.

imam čak i rukavice za skijaše koje su isto tako super, sve rukavice za skijaše su dobre jer imaju na dlanovima podlogu koja se neskliže a i večinom su nepromočive tako da su iskoristive za motore. kod motorističkih rukavica jedino što nemogu prožvakati je cijena koju je zasad jedino ponudio lidl i koja je prihvatljiva.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #23 : 24 Siječanj, 2011, 17:52:43 »
99% padova zavrsava na rukama jer je to ljudski instinkt. Rukavice trebaju imat zastitu dlanova (pojacanja na mjestima koja su najizlozenija), ali i zglobova. NEce rukavice sprijecit lom kosti (najcesce), ali ce sprijecit oguljotine koje su bez upotrebe rukavica cesto do kosti. Da ne pricam koliko su infekcije takvih rana opasne....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #24 : 24 Siječanj, 2011, 17:55:53 »
ja uopće ne razmišljam da ću past... jer da je tako, i po ljeti na +35°C morao bih nositi rukavice, jaknu itd. ;D

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #25 : 24 Siječanj, 2011, 18:18:55 »
E, i..? Naravno da bi mora... Ja i liti nosin ako iden iti mrvu dalje od 1 km barem obični jeans, duge hlače i jaketu, bubrežnjak, rukavice za fitness, integralku, i barem patike ala polu-visoke starke, kožne ili platnene... Kad stanen, ka šta san i reka, sve doli, japanke, sve u kufer, i pegla... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #26 : 24 Siječanj, 2011, 18:20:46 »
ja samo kacigu i bubrežnjak.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #27 : 24 Siječanj, 2011, 18:25:22 »
Znači, ti si u 1. kategoriji motorista... 'Oni koji će tek pasti'... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #28 : 24 Siječanj, 2011, 18:25:58 »
baš, da.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #29 : 24 Siječanj, 2011, 18:27:03 »
Neka, dao Bog da tako ostaneš sve do prestanka vožnje na 2 kola...  :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #30 : 24 Siječanj, 2011, 19:12:58 »
Statisticki, ruke ces u padu ozlijediti sigurno dok glavu neces uvjiek.
Rukavice (kozne, sa protektorima) nosim kao i kacigu i jaknu bezuvjetno. Ako je pretplo za to, onda ne vozim.
Cizme nosim u 99% slucajeva - samo na odlazak na kavu ih mozda necu obuci, ali na svaku drugu voznju hocu.
Moto hlace nosim po ljeti u 80-90% slucajeva, a samo iznimno sam u trapericama (svakako duge nogavice uvijek nosim na motoru).

Ako je prevruce za opremu (ili prehladno) - ne vozim se motorom i to je to.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #31 : 24 Siječanj, 2011, 19:24:27 »
A šta ćeš, ti koristiš motor ka dodatni prevoz, luksuz... Meni je skut bija poprilično glavno prevozno sredstvo neko vrime, pa nisan moga toliko bit isključiv... Hladnoća u Dalmaciji je manji problem, ali liti, kad zvizdan upeče... Ajme... Ali, i onda je uvik sve ono šta san nabroja, minimum, na meni bilo... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #32 : 24 Siječanj, 2011, 21:23:31 »
A šta ćeš, ti koristiš motor ka dodatni prevoz, luksuz... Meni je skut bija poprilično glavno prevozno sredstvo neko vrime, pa nisan moga toliko bit isključiv... Hladnoća u Dalmaciji je manji problem, ali liti, kad zvizdan upeče... Ajme... Ali, i onda je uvik sve ono šta san nabroja, minimum, na meni bilo... :zubo:

Oprema je kao i registracija - trebao bi ju imat. Sastavni dio motora i trosak koji bi se trebao ukalkulirat prije kupovine skutera/motora.
Za ljeto imam kvalitetnu mesh jaknu i iznad 50+ km/h je i na +35C podnosljivo, a ja stvarno ne volim vrucine. Dapace, ugodnije mi je u njoj nego u kratkim rukavima jer me kroz jaknu ne pece za kozu. Rukavice su isto neki proljetni model sa malo perforacija pa iako se ruke po ljeti znoje, nije strasno. Cizme me ne smetaju toliko - i usred ljeta nosim marte po vani  ;D  pa sam valjda naviko i moto cizme me ne smetaju po pitanju temperature.
Jedino su mi  mali problem hlace koje imaju skidivu podstavu i mrezicu iznutra da bude ugodnije po vrucinama, ali nemaju perforacija - recimo da su ugodne do 25C, a poslije malo pretople - pogotovo za koljena gdje su jos i stitnici.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #33 : 24 Siječanj, 2011, 21:52:13 »
kakva je situacija bila kad si vozio skut... bili smo svi u trapericama i majicama s kratkim rukavima, bez rukavica i ičeg  ???

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #34 : 24 Siječanj, 2011, 22:26:42 »
kakva je situacija bila kad si vozio skut... bili smo svi u trapericama i majicama s kratkim rukavima, bez rukavica i ičeg  ???

Da....
I sad vidim koliko sam grijesio - i nakon par godina jos imam tamne ruke ko baustelac koje su zgorile puno puta na suncu  ;D
I mogu ti reci da je toplije tako nego sa mesh jaknom
Srecom, nisam pao pa nije bilo druge stete.

Ja bi po vaznosti ovako klasificirao opremu:

1. kaciga
2. rukavice
3. moto cipele ili cizme (glavno da je preko gleznja)
4. jakna
5. hlace

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #35 : 24 Siječanj, 2011, 22:45:46 »
mislim imam ja to sve al umro bi pod tim. Do 15-20 stupnjeva da al po toplijem sauna.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #36 : 24 Siječanj, 2011, 22:50:10 »
mislim imam ja to sve al umro bi pod tim. Do 15-20 stupnjeva da al po toplijem sauna.

Nebi umro ni iznad 30, al kljucna rijec je "mesh". Glavno da ne stojis nego se vozis jer je propusnost zraka na meshu prakticki 100%, a stiti od opeklina (i naravno padova jer takve jakne imaju protektore). Jedino sto takva jakna nije sigurna kao "postena" jakna jer se lako podrapa, ali ako su u njoj protektori i dobro pricvrsceni, nebi smjelo biti oguljotina ramena, laktova i ledja.



Ili da te ovako pitam:

Sto bi radje - kuhao se sat-dva u full opremi (ne ljetnoj) na 30+ stupnjeva i pao ili isto to, ali bez opreme? I tu prica prestaje. Ko zeli riskirat - riskira. Ali treba bit upoznat sa mogucim posljedicama, a 99,9% ljudi ne zna koji su to problemi kad padnes bez opreme. Tu uopce ne govorim o lomovima i iscasenjima nego samo oguljotinama koje se u kombinaciji sa (cestom) infekcijom znaju pretvori u nesto zbog cega jako dugo lupas glavom u zid
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2011, 22:53:11 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #37 : 24 Siječanj, 2011, 22:51:31 »
mesh mrežica kaj je to ko biciklistička ona?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #38 : 24 Siječanj, 2011, 22:54:25 »
mesh mrežica kaj je to ko biciklistička ona?

Da, mrezica propusnosti kao ona protiv komaraca na prozorima

tu se vidi kak to izgleda:

http://www.cruisercustomizing.com/images/FIRST-MESH-TEX-M10bk.jpg

Offline kos3

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • Inženjer eleteh.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: runner 50sp
  • Moja Kaciga: nitro
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Kupnja jakne..
« Odgovori #39 : 24 Siječanj, 2011, 23:05:52 »
ja jednu te istu jaknu nosim cijelu godinu samo skidam podstavu i naviknuo sam se ak je  bas vruce onda ju raskopcim za cetvrtinu i to je to