Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Nosite li uvijek kacigu?

Da, zbog sebe i sigurnosti
497 (80.7%)
Da, zbog kazne
55 (8.9%)
Samo povremeno
28 (4.5%)
Jako rijetko
17 (2.8%)
Ne, nikada
19 (3.1%)

Ukupno Glasova: 616

Autor Tema: Nosite li kacigu? Anketa  (Posjeta: 248938 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aldin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 178
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: ST200
  • Moja Kaciga: Shoi model xx,nolan n60,n62
  • MojSpuh: Serijalovic
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #120 : 27 Siječanj, 2011, 17:42:28 »
Ni u WC bez kacige.Prije je nisam vezao,znaci samo nabijem na glavu.Jednom sam proklizao i spala mi kaciga,sva usta bila krvava.Od tad kaciga obavezno vezana.Prije mi je bilo glupo kupovat jaknu,ajd ne vozim R-a kakvog vec obicni VXR,ali nakod pada kad sam skinuo majicu i vidio sta mi je bilo od ruke i kuka od klizanja,odmah sam nazvao covjeka i pripremi mi jaknu.
Sad krenem u grad(500m)od kuce,jakna,rukavice,kaciga vezana.....
Nimalo oprema nije skupa...

Kod nas je kazna za kacigu 25e.Ja se nebih bunio da je 250-300e samo zbog djecurlije na sprintovima,keeway.Furaju oni bez kacige.Frajeri.A nezna voziti biciklo kako je bog rekao kamoli motor.


Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #121 : 27 Siječanj, 2011, 17:51:18 »
Ali, opet gluposti govoriš... Niti veća sigurnost niti zaštita, samo udobnost i ponašanje pri većim brzinama, ako je kaciga od respektabilnog proizvođača... I lipo san reka, za skut, pogotovo 50-tke, ako veličina i kalup odgovara, i te IXS od 700 kn su SASVIM OK šta se sigurnosti i zaštite tiče...


Citas na preskokce izgleda malo??  :dontknow: :dontknow:
Ja sam rekao kaciga za motocikle,tko ima para za motocikl od primjer 50 000 kn onda ima i za kacigu od 3 000 kn.Za skuter od 50 ccm ti je dovoljna i kaciga od 700 kn kao sto kazes.
Ali nemozes reci da jedna kaciga od 500,600 ili 1000 eura je ista kaciga kao ona od 100 eura,pruzaju i jedna i druga zastitu ali ipak mislim da je vise truda ulozeno u razvoju skupljih kaciga(od materijala do testiranja raznoraznih,aerodinamike,tezine i svega ostaloga...) stoga mislim da je ona i sigurnija od ovih jeftinijih.
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #122 : 27 Siječanj, 2011, 18:19:28 »
Ali nemozes reci da jedna kaciga od 500,600 ili 1000 eura je ista kaciga kao ona od 100 eura

Nije ista, ali nisu ni razlike velike koliko mozda mislis.
Recimo, Nolan dobiva 5 zvjezdica sa kacigom od 200€, a to je max. ocjena dok neke kacige od 4000-6000kn dobiju 4 zvjezdice.

Nekako mislim da je 200€ granicanakon koje se mali pomak u kvaliteti (zastite, ne opremi i udobnosti kacige) placa dosta skuplje. Mozda je ta granica cak i ispod 200€.


skupa kaciga nece puno vise pomoc kod direktong udarca od neke kacige srednje cijene. Ako i bude bolja, to ce biti par postotaka, a skuplja je 100,200, 300 i vise posto.

Ali treba naravno razlikovat kineska smeca od pravih kaciga - neka kaciga od 300 kuna sigurno nije ni blizu postenoj kacigi. Zato ponavljam - neka granica je 1000-1500 kuna po mom misljenju ispod koje se moze ici samo u slucaju da je akcija pa da je ta ista kaciga jeftinija. Iznimke od 100€ mozda i postoje, ali takvih je jako malo i osim sigurnosti ne pruzaju puno toga
« Zadnja izmjena: 27 Siječanj, 2011, 18:25:35 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #123 : 27 Siječanj, 2011, 18:28:22 »
Sad kad razlislim...

...za cijenu jedne ARAI kacige se moze kupit dobra kaciga, dobre rukavice i dobra jakna. ako se potrefi akcija, cak i cipele/cizme.


A ko ima para za ARAI i slicne firme za kacigu, pretpostavljam da (osim sto je bogat) ima razvijenu svijest o zastiti pa koristi i kompletnu ostalu opremu visoke kvalitete i to je pohvalno.
Samo sto takva oprema sa kacigom kosta preko 20.000kn i u pravilu je namjenska (ljetna ili zimska, touring ili race itd) i treba imat jos dosta opreme sa strane da se pokrije cijela sezona
« Zadnja izmjena: 27 Siječanj, 2011, 18:30:01 3alfa3 »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #124 : 27 Siječanj, 2011, 18:51:05 »
Citas na preskokce izgleda malo??
...

Ne, ali zato ti vjerojatno da... :zubo:

Dakle, ti si reka...

Ja se drzim onoga pravila sto je kaciga skuplja to je zastita i sigurnost veca,nemora biti ali u vecini slucajeva jeste.

Ja san ti lipo reka da to jednostavno nije točno, a ti opet...  ::)

Ako baš želiš znat kako to i zašto kvalitetne a jeftinije polikarbonatne kacige mogu bit i bolje po pitanju zaštite i sigurnosti od skupih kompozitnih kevlar-carbon-fiberglass, evo ti jedan link... Dug je, ali kad sve pročitaš, bit će ti neke stvari jasnije...

http://www.motorcyclistonline.com/gearbox/motorcycle_helmet_review/index.html

A do tada, ti slobodno plaćaj kacige koliko god možeš, time ćeš sigurno imat određenih koristi, ali nemoj tvrditi stvari koje jednostavno nisu točne...  :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #125 : 27 Siječanj, 2011, 21:28:41 »
ja mislim da bilo koja kaciga za 50cc je dobra pa makar i ona za 100kn,samo da je udobna i da je ispravna

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #126 : 27 Siječanj, 2011, 22:31:45 »
Ja san ti lipo reka da to jednostavno nije točno, a ti opet...  ::)
A ti ocito nevidis dobro ja znam sta sam napisao:

Ja se drzim onoga pravila sto je kaciga skuplja to je zastita i sigurnost veca,NEMORA BITI ali u vecini slucajeva jeste.

Ja nisam rekao da neke jeftinije kacige nevaljaju.Ali znam od ljudi i iz vlastitog iskustva koje su razlike u kacigama razlicitih cijena i proizvodjaca.
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #127 : 27 Siječanj, 2011, 22:44:00 »
ja mislim da bilo koja kaciga za 50cc je dobra pa makar i ona za 100kn,samo da je udobna i da je ispravna
potpis...

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #128 : 27 Siječanj, 2011, 23:41:19 »
A ti ocito nevidis dobro ja znam sta sam napisao:

Ja se drzim onoga pravila sto je kaciga skuplja to je zastita i sigurnost veca,NEMORA BITI ali u vecini slucajeva jeste.

Ja nisam rekao da neke jeftinije kacige nevaljaju.Ali znam od ljudi i iz vlastitog iskustva koje su razlike u kacigama razlicitih cijena i proizvodjaca.

Jesi pročita neovisni test na linku...? Jesi skonta da su u nekim segmentima jeftinije kacige bile bolje od višestruko skupljih...? Jel' ti uopće razumiš šta ja govorin cilo vrime, šta je zaštita, šta sigurnost, a šta udobnost, dihtanje, oprema, težina...? I da svaka kaciga koja udovoljava ECE certifikatima, STVARNO udovoljava, a garancija toga je da je proizvođač respektabilna firma, je i SIGURNA kaciga... Možda, u nekim segmentima, ako je polikarbonatne školjke, i SIGURNIJA od skupljih kevlar-carbon-fiberglass kompozita... Pogotovo na manjim brzinama i slabijim udarima...

Ali dobro, svak ima pravo na svoje viđenje... Pa makar i pogrešno... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #129 : 27 Siječanj, 2011, 23:42:46 »
ja mislim da bilo koja kaciga za 50cc je dobra pa makar i ona za 100kn,samo da je udobna i da je ispravna

A koja je razlika kad padnes sa 50ccm ili sa 1000ccm pri brzini od 50 km/h?

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #130 : 27 Siječanj, 2011, 23:47:44 »
ja mislim da bilo koja kaciga za 50cc je dobra pa makar i ona za 100kn,samo da je udobna i da je ispravna

Nije svaka dobra, ako ne ispunjava uvjete ECE certifikata u potpunosti, ako unutrašnja obloga ne apsorbira silu udarca dovoljno možeš dobit oštećenja mozga, ako školjka pukne nekontrolirano i ostavi oštre rubove može ti iskopati lice ili iskidat vrat... Kineske i slične kacige za 100-tinjak kn kojima je ECE oznaka samo još jedna naljepnica ne da nisu sigurne, mogu potencijalno napravit i štete... Ja san za entry-level integralke od 600-tinjak kn pa naprid pogotovo za slabije skutere, ali od respektabilnih proizvođača, IXS, Nolan, Uvex, Airoh, Grex, HJC, Shark itd, itd, itd...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #131 : 28 Siječanj, 2011, 13:22:28 »
Ni u WC bez kacige.Prije je nisam vezao,znaci samo nabijem na glavu.Jednom sam proklizao i spala mi kaciga,sva usta bila krvava.Od tad kaciga obavezno vezana.Prije mi je bilo glupo kupovat jaknu,ajd ne vozim R-a kakvog vec obicni VXR,ali nakod pada kad sam skinuo majicu i vidio sta mi je bilo od ruke i kuka od klizanja,odmah sam nazvao covjeka i pripremi mi jaknu.
Sad krenem u grad(500m)od kuce,jakna,rukavice,kaciga vezana.....
Nimalo oprema nije skupa...

 :icon_thumright:

Isto tako, bez kacige nigdje, osjetim da mi nešto fali u glavi :icon_biggrin:

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #132 : 28 Siječanj, 2011, 17:03:08 »
Ljudi a sta je s onim VJETAR U KOSI  :laughing7: :laughing7: :laughing7:,disu dobri stari dani kad nitko nije skoro nosio kacigu.
 :biker2: :biker2: :biker2:
Pa ljudi nisu tolko ni ginili kao danas!!!
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #133 : 28 Siječanj, 2011, 17:14:01 »
Ljudi a sta je s onim VJETAR U KOSI  :laughing7: :laughing7: :laughing7:,disu dobri stari dani kad nitko nije skoro nosio kacigu.
 :biker2: :biker2: :biker2:

Ili su prestali vozit, ili sada nose kacige, ili su mrtvi  ;D

Pa ljudi nisu tolko ni ginili kao danas!!!

Prije nije bilo toliko sudionika u prometu pa je i sansa za nesrecom bila manja

Offline opijum

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • MojSetup: dr evo...
  • MojSpuh: giannelli rekord
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #134 : 28 Siječanj, 2011, 17:31:02 »
Kod mene ženska pići bez kacige na nekom starom kršu (ne mislim na marku/model nego na stanje motora mislim da je KLM) samo nabije sunčane na glavu i šibaj ali nebi bilo to toliko čudno da ženska ne radi u policiji i to zna cijelo mjesto i svi na 2 točka. Stvarno nepljujem po policiji ali kakav ti to primjer ostavljaju?
oj' mjeseče sunčeva guzico
što siješ a negriješ
pizdo

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #135 : 29 Siječanj, 2011, 08:43:27 »
A koja je razlika kad padnes sa 50ccm ili sa 1000ccm pri brzini od 50 km/h?
koja je razlika,dobro pitanje,siguran sam da postoji nekakva razlika ali rijetko se dogodi slucaj da netko padne sa 50kmh sa motorom od 1000cc,do sad sam rijetko cuo da je netko s tom brzinom pao,moze se dogoditi svakakve situacije pa da motor od 1000cc te poklopi iako malo vjerojatno ali ipak moguce


Nije svaka dobra, ako ne ispunjava uvjete ECE certifikata u potpunosti, ako unutrašnja obloga ne apsorbira silu udarca dovoljno možeš dobit oštećenja mozga, ako školjka pukne nekontrolirano i ostavi oštre rubove može ti iskopati lice ili iskidat vrat... Kineske i slične kacige za 100-tinjak kn kojima je ECE oznaka samo još jedna naljepnica ne da nisu sigurne, mogu potencijalno napravit i štete... Ja san za entry-level integralke od 600-tinjak kn pa naprid pogotovo za slabije skutere, ali od respektabilnih proizvođača, IXS, Nolan, Uvex, Airoh, Grex, HJC, Shark itd, itd, itd...
pod ispravnim sam mislio da ima certifikat i da ga u potpunosti ispunjava a ne da je taj certifikat kopiran sto je vrlo moguce u danasnnje vrijeme,a ovo sto si gore nabrajao razloge,pa susjeda sam vidio kad se sa kawom zabio u rizol sa brzinom preko 100kmh od oka a imao je kacigu kinesku za 50kn kupljenu i spasila mu je zivot,isti taj susjed je tog kawica slozil ponovo i zabil se sa malo manjom brzinom(kaze on da je bila brzina 70kmh) u zid i da se cijela kaciga kineska koju je kupil od mene za 100kn razbila ali da mu je pritom spasila glavu i da nije imao ogrebotine nikakve na glavi,naravno bio je on natucen i imao prijeloom prsta ali glava citava,2 puta mu je kineska kaciga spasila zivot,iako je nekvalitetna mozda tolika razlika u kvaliteti naspram drugih poznatih skupih marki kaciga i nije velika,kada se zabije posteno u zid sa velikom brzinom pa ni kaciga od 20k eura mu nece ni pomoc,ja i dalje tvrdim da razlika izmedu integralnih kineskih kaciga i skupih renomiranih kaciga nije prevelika i da se tu radi samo o nijansama

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #136 : 29 Siječanj, 2011, 15:24:52 »
Nisi me razumija... Ja ovde govorin da se ne isplati riskirat sa full face integralnim kacigama no-name proizvođača o kojima se recimo ne može nać ništa na netu, za 400-500 kn, a da se ima slična kaciga respektabilnog proizvođača čiji je ECE certifikat definitivno stvaran za 600-700 kn... Kontaš...?

Evo jedan link o jednom povoljnom modelu koji je doša na loš glas bez razloga, nije ima DOT certifikat, a ima je ECE, pa su ga blatili, a stvarno bez razloga, pogotovo  jer DOT certifikat je 'dobrovoljnog' tipa, dok ECE nije...

http://allaboutbikes.com/products/helmets/2384-sparx-s-07-in-depth-helmet-review

Evo i malo o standardima, šta koji znači...

http://www.alivetoride.com/motorcycle_helmet_certification_standards

Znači, ne mora bit neznan koliko skupa kaciga, ali renomiran proizvođač je kolko-toliko garancija da je certifikat uistinu ispoštovan...

Nadan se da je napokon jasno šta želin reć vezano za kacige i skupe, i jeftine, glede sigurnosti i zaštite...

 :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #137 : 30 Siječanj, 2011, 06:05:59 »
Ili su prestali vozit, ili sada nose kacige, ili su mrtvi  ;D
Prije nije bilo toliko sudionika u prometu pa je i sansa za nesrecom bila manja
Većina su RIP. Čak i da se po zakonu moš vozit bez kacige, uvijek bi mi bila na globusu  :headbang:

A koja je razlika kad padnes sa 50ccm ili sa 1000ccm pri brzini od 50 km/h?
Razlika je u tome šta ti jedinica strga koljena i noge, pogotovo ako krivo padneš, a na skuteru u najgorem slučaju ih malo natučeš  :icon_thumright:
Prva stvar na spisku su mi štitnici za koljena, a ostalo otom potom  :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #138 : 30 Siječanj, 2011, 12:38:28 »
Razlika je u tome šta ti jedinica strga koljena i noge, pogotovo ako krivo padneš, a na skuteru u najgorem slučaju ih malo natučeš  :icon_thumright:

Nije tako cesto da ti stradaju koljena zbog pada motora na nogu - cesce strada skocni zglob. Koljena u pravilu stradaju od struganja po cesti (kao i svi drugi zglobovi)
Al moje pitanje je bilo vezano uz kacigu

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #139 : 30 Siječanj, 2011, 17:55:44 »
Nije tako cesto da ti stradaju koljena zbog pada motora na nogu - cesce strada skocni zglob. Koljena u pravilu stradaju od struganja po cesti (kao i svi drugi zglobovi)
Al moje pitanje je bilo vezano uz kacigu
Pa nema baš neke razlike do 50  :dontknow: