Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Nosite li uvijek kacigu?

Da, zbog sebe i sigurnosti
497 (80.7%)
Da, zbog kazne
55 (8.9%)
Samo povremeno
28 (4.5%)
Jako rijetko
17 (2.8%)
Ne, nikada
19 (3.1%)

Ukupno Glasova: 616

Autor Tema: Nosite li kacigu? Anketa  (Posjeta: 249656 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #100 : 21 Siječanj, 2011, 15:20:21 »
Kaciga uvijek na glavi, nakon jedne male nezgodice kada mi je Tomos-15 proklizao u zavoju i kada sam bradom strugnuo po asfaltu, nije baš bilo lijepo za vidjeti,sva sreća, malo sam kože postrugo,ništa strašno,al pametnom jednom dosta! Od tada uvijek na glavi,makar da idem 20 metara, i to zbog svoje sigurnosti. Preporučio bi svima da nose kacigu, al naravno, odluka je na svakom pojedincu kako će...  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #101 : 21 Siječanj, 2011, 15:29:01 »
Ste vidli pad skijasa u kicbilu jucer? Jel vam jasno da je naj#bo zbog toga kaj je kaciga tipa tuta bila na glavi (i jos je opala nakon prvog udarca)...
A lik je pao na snijeg i nigdje sa strane nije udario glavom, a kamoli na asfalt ili rinzol...



Toliko o upotrebi (kvalitetne) kacige

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #102 : 21 Siječanj, 2011, 19:06:09 »
Ste vidli pad skijasa u kicbilu jucer? Jel vam jasno da je naj#bo zbog toga kaj je kaciga tipa tuta bila na glavi (i jos je opala nakon prvog udarca)...
A lik je pao na snijeg i nigdje sa strane nije udario glavom, a kamoli na asfalt ili rinzol...



Toliko o upotrebi (kvalitetne) kacige

da lose full,jos oni idu brze na skijama nego neki high end skut  ;D

Offline kos3

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • Inženjer eleteh.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: runner 50sp
  • Moja Kaciga: nitro
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #103 : 21 Siječanj, 2011, 20:32:29 »
mei je prilikom zadnjeg pada kaciga spasila glavu tak da mi je to osobni prijatelj

Offline maki 225

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://youtu.be/ATEi_P_i_MM
  • Mjesto: PŽ-okolica
  • Moj Skuter: SR 50 Sport
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Nema(serijala)
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #104 : 21 Siječanj, 2011, 20:37:33 »
Na greškama se uči iako neke možeš napravitt samo jednom... :icon_thumright:

Offline kloky

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: makarska
  • Moj Skuter: Aprilia s.city 250ie
  • Moja Kaciga: vemar VXP MEDON
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: srebrni
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #105 : 21 Siječanj, 2011, 21:03:14 »
uvik je nosim, jednom nisam i izbio sam glavom komad zida, a o skuteru nečemo govorit. must have kaciga :icon_thumright: :icon_thumright:
drive like a devil, feel like a God

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #106 : 21 Siječanj, 2011, 21:44:38 »
Na greškama se uči iako neke možeš napravitt samo jednom... :icon_thumright:

normalan čovik može napravit 1000 grešaka ali ih nemože ponovit

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #107 : 21 Siječanj, 2011, 21:45:39 »
tako je 1000 grešaka, ali nije nesmije napravit dva puta  :nono:

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #108 : 24 Siječanj, 2011, 19:10:59 »
Kaj se u novom zakonu propisuje za kacigu? Dal stupilo to na snagu još?

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #109 : 27 Siječanj, 2011, 04:25:45 »
Ukratko spavam s kacigom

Kaciga je samo radi naše/vaše osobne sigurnosti tj zdravlja,jer bez zdravlja covjek se moze pozdravit sa zivotom.
Svako zna da se razna sranja u prometu dogode u treptaju oka! Nitko ko vozi motore velike ili male nece sam
sebe ugrozit toliko koliko ce ga netko drugi,da li zbog neznanja,gluposti,nerazmisljanja, ili teškog idiotizma.
Mislim da svi znate o čemu govorim!

Kao sto svi kazu Kaciga čuva glavu ali da li samo Glavu??
Da naravno u onom  najgorem slucaju opasnom po život! a sto je s onim malim stvarima poput zaštita očiju,dišnog sustava,kože???
Vjerujem da je svatko doživio da mu prašina ude u oči i momentalno ga onesposobi za normalne i jednostavne funkcije prilikom vožnje,
ili kakav insekt vam ude u oko prilicno nezgodna situacija i jos stvarno mnogo neugodnih i opasnih scenarija.

Kao sto rekoh razna sranja su uvijek iza ugla i uvijek će na žalost bit jedino sto mozemo ih dočekat pripremljeni što najbolje možemo!!!

Kazna za kacigu je 1000kn neka bude 3000 i vise svjedno, ali isključivo za ceste namjenjene za kretanje motornih vozila dok za naseljena mjesta
bude prilagodena ili simbolična(100 200kn). U nekom idealnom svijetu

Meni jedino nikad nisu bili jasni ljudi koji kupe jači motor tipa cbr600,zx6 i jače,koji kupe kacigu od 700kn i kažu TO je TO!

Znaci ima najmanje 5000e za motor a kao nema 200e 300e za pravu kacigu???? pa J.... te u glavu tu mutavu takva  vrsta motora razvija
najmanje 250kmh na sat i ubrzava kao raketa.Sta stvarno misle da ce im ta papir kaciga u necem pomoć?

ili roditelji koji sinu ili kćeri kupe 50ccm sa 15godina i kazu a KACIGA ĆE PRIČEKAT nemamo sad jos i za to ??????? :dontknow: :dontknow:

na takva razmisljanja stvarno nemam komentara :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:


Poštena Kaciga je dugoročno ulaganje u sebe i svoju sigurnost.Kvaliteta od davnih vremena ima svoju cijenu ali opet ne toliko skupu kao ljudski život!

Kao stara poslovica kaze Pamet u Glavu,ja cu jos nadodat Pamet u Glavu u zivotu i Pamet u Kacigu u prometu!

Cuvaj te se... :icon_thumright:

Pozdrav


još samo jedna mala sitnica je... onog koji stavi kacigu samo da izbjegne kaznu,sine prodaj motor i kupi si romobil :icon_thumright:

Offline matt750

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 36
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50
  • Moja Kaciga: Nolan N85 Classic
  • MojSpuh: Leovince ZX
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #110 : 27 Siječanj, 2011, 07:53:08 »
Ste vidli pad skijasa u kicbilu jucer? Jel vam jasno da je naj#bo zbog toga kaj je kaciga tipa tuta bila na glavi (i jos je opala nakon prvog udarca)...
A lik je pao na snijeg i nigdje sa strane nije udario glavom, a kamoli na asfalt ili rinzol...

Toliko o upotrebi (kvalitetne) kacige

To nije bio snijeg. To je beton, zaleđeni snijeg. I za spustiti se treba imati velika muda ili pohlepu za novcem.

Kacigu nosim stalno. Neš sam u početku glumatao po plaži s kacigom na laktu itd. al to je prošlo svršeno vrijeme. Jednom sam pao sa skuta i triput se okretao oko svoje osi. Kaciga mi spasila glavu, da je nisam imao osim potresa mozga i sl imao bi oguljotine na licu.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #111 : 27 Siječanj, 2011, 10:01:39 »
...
pa J.... te u glavu tu mutavu takva  vrsta motora razvija
najmanje 250kmh na sat i ubrzava kao raketa.Sta stvarno misle da ce im ta papir kaciga u necem pomoć?
...

Kod takvih brzina, nema te kacige koja će ti pomoć... Tu ti kaciga mora bit osim na glavi, i u glavi, kod takvih motora...

I kacige od 700 kn mogu imat sasvim OK zaštitu... I bit sasvim adekvatne spasit glavu kod pada... Samo ako nisu neka bezimena firma, nekakav jeftilen kinez kojem je certifikat samo još jedna iskopirana naljepnica...

http://www.motooprema.hr/?integralne/3/hx-240/Z4240

http://www.motooprema.hr/?integralne/3/hx-2400/X1409-003

Druga je stvar koliko je ta kaciga aerodinamična, koliko dobro dihta, koliko je udobna, koliko ima dodatnih opcija, i kako se ponaša pri većim brzinama... Ali za skut, sasvim dovoljno...

Nije samo cijena mjerilo kvalitetne sigurnosti kacige... Triba pametno kupovat...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #112 : 27 Siječanj, 2011, 14:58:51 »
Vjerujte mi ljudi voziti motocikl sa kacigom jeftinijom od 2000 kn nije nimalo ugodno.Takve kacige nisu predvidjene za takve brzine.Ja se drzim onoga pravila sto je kaciga skuplja to je zastita i sigurnost veca,nemora biti ali u vecini slucajeva jeste.Ako imas para za motor onda imas para i za kacigu i opremu uz taj motor.  :dontknow:
Kad vidim neke ljude sta nose na glavi,kaciga im se vrti oko glave sest brojeva im je veca nego sto im treba,vizir im je zalijepljen izolir trakom (navodim samo primjere)bolje da ne nose nista nego tako nesta. :angry7: :angry7:
Na takvim stvarima ne treba stedjeti,danas sutra ti ta kaciga moze zivot spasiti!!!
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #113 : 27 Siječanj, 2011, 16:30:18 »
Vjerujte mi ljudi voziti motocikl sa kacigom jeftinijom od 2000 kn nije nimalo ugodno.Takve kacige nisu predvidjene za takve brzine.Ja se drzim onoga pravila sto je kaciga skuplja to je zastita i sigurnost veca,nemora biti ali u vecini slucajeva jeste.Ako imas para za motor onda imas para i za kacigu i opremu uz taj motor.  :dontknow:
Kad vidim neke ljude sta nose na glavi,kaciga im se vrti oko glave sest brojeva im je veca nego sto im treba,vizir im je zalijepljen izolir trakom (navodim samo primjere)bolje da ne nose nista nego tako nesta. :angry7: :angry7:
Na takvim stvarima ne treba stedjeti,danas sutra ti ta kaciga moze zivot spasiti!!!
potpisujem, jer ja sam imo nekih bubica (promila) u glavi i tek sam krenuo i zabijem se u stup od pijesackog prelaza, medutim kacigu sam imo al nije bila vezana ona je meni pomogla kad sam pao makar (prvi udar ) i onda je samo spala....znaci kacigu i OBAVEZNO VEZAT , nikad neznas, ja imam kacige do 1000kn sve netreba mi jace jer se nevozim nikad vise od 100kmh!,,,makar da imam novaca rado bi uzo i bolju, al ako imas R1 nemos imat kacigu s placa il ko ja!,,

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #114 : 27 Siječanj, 2011, 16:34:35 »
Vjerujte mi ljudi voziti motocikl sa kacigom jeftinijom od 2000 kn nije nimalo ugodno.Takve kacige nisu predvidjene za takve brzine.

Eto vidiš, to isto i ja govorin... Nisu aerodinamične, na većim brzinama propuhuju, bacaju glavu livo-desno, nemaju unutrašnjost na vađenje, razne dodatke itd...

Ja se drzim onoga pravila sto je kaciga skuplja to je zastita i sigurnost veca,nemora biti ali u vecini slucajeva jeste.

Ali, opet gluposti govoriš... Niti veća sigurnost niti zaštita, samo udobnost i ponašanje pri većim brzinama, ako je kaciga od respektabilnog proizvođača... I lipo san reka, za skut, pogotovo 50-tke, ako veličina i kalup odgovara, i te IXS od 700 kn su SASVIM OK šta se sigurnosti i zaštite tiče...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #115 : 27 Siječanj, 2011, 16:40:36 »
ja imam agv gp1 i sasvim ok za brzine do 100km/h..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #116 : 27 Siječanj, 2011, 16:50:30 »
U vezi kacige i brzine...

Moja nolan n84 mi je velicine taman za moju glavu (ali nosena je 4-5 godina i vjerojatno su malo cheekpadsi popustili). Usko, ali ne stisce. Dihta dobro - ne da u njoj ne puse, nego ni ne fucka, jedino je dosta bucna jer ne koristim spuzvice koje ta kaciga ima i koje se stavljaju na mjesto kod usiju ako se ne koristi komunikacija ukacigi. Mene te spuzvice smetaju pa vozim bez njih.

A sad brzina (naked bike, uspravno sjedenje)....

Do 150 km/h nema nikakvih problema.
Od 150 do 180 km/h je problem buka koja smeta nakon vise od par minuta voznje, ali i veliki pritisak zraka na vrat.
Od 180 do 230 km/h je ta buka nesto jaca, ali pri tim brzinama jako zalegnem na tank pa je i strujanje zraka oko kacige manje - sjedeci uspravno je to gotovo nemoguce - barem na mojih 192cm visine.

Upotreba cepica za usi brise jedinu manu te kacige i to na brzinama i preko 200 km/h.


Na svim brzinama kaciga ne vibrira, trese i slicno. Jako mirna ako to mogu rec obzirom da nisam probao bolje kacige.


Jedino je problem sto (iako je velicina odgovarajuca) imam osjecaj da bi preko 200 km/h pomicanje glave u stranu za 90 stupnjeva bilo opasno zbog rotacije kacige oko glave. Probao sam i osjecaj nije ugodan. Mozda je osjecaj lazan jer me prvo zasmeta to sto nosim naocale pa vec i mali pomak kacige oko glave djeluje i na naocale. Mozda bi promjena cheekpadsa bila rjesenje, ali kaciga ce bit na glavi jos max. ovu sezonu obzirom na 5 godina intenzivne upotrebe.



Inace, kaciga sada kosta manje od 1000kn i ne vjerujem da postoji kompletnija kaciga od nje za te novce. Tamni dodatni vizir (iako ja koristim drugi vizir koji je kompletno zatamnjen i u usporedbi sa konkurencijom kosta smijesnih 170kn), zastita ispod brade, skidiva unutrasnjost, jednostavan nacin (i siguran) kopcanja kacige, pinlock...



Slijedeca kaciga ce biti ili N85 (ako ce mi kalup odgovarati kao kod N84) ili opet N84 ako ce biti jos na trzistu.
« Zadnja izmjena: 27 Siječanj, 2011, 16:57:31 3alfa3 »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #117 : 27 Siječanj, 2011, 16:57:55 »
A dobro čovik, za Gospu i Boga miloga, koji kua ti triba vozit priko 200 km/h...? :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #118 : 27 Siječanj, 2011, 16:58:38 »
ja imam agv gp1 i sasvim ok za brzine do 100km/h..

Do 130-150 km/h (bez vizira na motoru) gotovo da nema kacige koja bi stvarala probleme osim ako je na njoj nesto neispravno  ;D

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nosite li kacigu? Anketa
« Odgovori #119 : 27 Siječanj, 2011, 17:02:37 »
A dobro čovik, za Gospu i Boga miloga, koji kua ti triba vozit priko 200 km/h...? :zubo:

Ma ne vozim se ja preko 200 - al trebalo je probat, zar ne?  ;D

To je bilo na povratku sa servisa iz KA do ZG po autoputu. Inace iskljucivo drzavne ceste i brzine do 150, a i to jako kratko - najcesce odrzavam brzinu od 80-120 gdje god mogu jer tu vjetar ne smeta, potrosnja mala, a voznja dovoljno dinamicna  :angel9: