Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: provjera/popravak čoka  (Posjeta: 11295 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
provjera/popravak čoka
« : 23 Prosinac, 2010, 14:15:40 »
imam problemcic,vec me neko vrijeme j**e dizanje/spustanje okretaja i krepavanje na ler gasu,mislio sam da je ne postelan ler gas.

Skuter mi nije vidio kljuca vec dobra 3 mjeseca,krenem ga danas upalit,kad ono,nikako  :glasses9:

svjecica jest da je bila malo mokra,ali baca iskru,vakum radi perfektno.

nakon nekog vremena upali,radi 10-20 sekundi i ugasi se,....upalim opet,opet isto,probam dodat gas,odma krepa...i tako u krug  :glasses9:

dobio sam savjet da probam skinuti čok i zaštopat rupu rukom....probam,pali bez greške,odradio je jedno 2 min,super prima gas,ali na visim okretajima pocne trokirat.

znaci,kako provjerit dal je cok ispravan?

radi se o Luni

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
« Zadnja izmjena: 23 Prosinac, 2010, 14:25:42 cvele60 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #2 : 23 Prosinac, 2010, 16:55:48 »
nakon 3 mjeseca stajanja ne može se očekivat da skuter samo kresne i vozi... pogotovo kinez... presuši čašica karba osuše se sve brtve i semerinzi i sad ti je povuko benzin nakon dugo vremena, probaj ga malo razvozati..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #3 : 23 Prosinac, 2010, 17:24:12 »
Luna ce upalit nakon nekog kurbulanja, dovoljno je stavit prst u ulaz filtera zraka i zakurbulat 2-3 puta, cim da znakove zivota makne se prst i ona ostane radit na leru, gas se nesmje dirat sljedecih 10s jer dodavanjem i najmanjeg gasa odmah se osusi casica pa se mora ponovo. Problem na luni je polozaj ulaza zraka u filter pa treba biti dobar gimnasticar i zacepit prstom i kurbulat, jedino ako je sic dignut ili ako radi el paljenje, onda je jednostavnije...
Neznam kako cok provjerit, moj je blokiran prema dolje i sve 5?

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #4 : 23 Prosinac, 2010, 17:30:11 »
elektricni cok se provjerava,tako da ga skines i preko 2 zice spojis na akumulator...
ako je cok ispravan za nekoliko trenutaka se igla pocinje micati(gore,dolje)...

Offline bmw m 5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg mc2 dd
  • Moja Kaciga: arai rx7 corsair
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #5 : 23 Prosinac, 2010, 17:30:27 »
ne moze cok krepati od stajanja...nije to mortadela... :icon_biggrin:

najbolje bi bilo skinuti karb. i ocistiti ustajalo gorivo u casici...ispuhati sve dizne(max i min)...sipati frisku benzu..i to je to...mora raditi...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #6 : 23 Prosinac, 2010, 17:35:39 »
može itekak riknuti ona mala špula u čoku sama od sebe ili korodiraju žice pa ostane upaljen zaglavljen itd, a kad smo kod štoseva, benzin ne može ustajati u čašici, nije to majoneza, :zubo: on ishlapi nakon koji dan stajanja  :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #7 : 23 Prosinac, 2010, 17:41:25 »
može itekak riknuti ona mala špula u čoku sama od sebe ili korodiraju žice pa ostane upaljen zaglavljen itd, a kad smo kod štoseva, benzin ne može ustajati u čašici, nije to majoneza, :zubo: on ishlapi nakon koji dan stajanja  :icon_thumright:

U luni ishlapi nakon 3 dana jer serijski karb ima velik odusak

Offline bmw m 5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg mc2 dd
  • Moja Kaciga: arai rx7 corsair
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #8 : 23 Prosinac, 2010, 17:48:58 »
može itekak riknuti ona mala špula u čoku sama od sebe ili korodiraju žice pa ostane upaljen zaglavljen itd, a kad smo kod štoseva, benzin ne može ustajati u čašici, nije to majoneza, :zubo: on ishlapi nakon koji dan stajanja  :icon_thumright:
oooo prijatelju dragi...itekako benzin moze ustajati...i pretvoriti se u zeleno zutu smrdljivu masu...koja doslovno unisti karburator iznutra.....upravo kao majoneza....

btw...koje zice korodiraju.....kad je elektricni dio coka zaliven u tvrdu plastiku....i nemogucega je i otvoriti...a kamoli da zice u njemu korodiraju....i elektricni cok nema nikakvu spulu....ima dva metalna kontakta koja dovode struju direktno na ulozak u kojemu se nalazi silikonsko ulje...koje se zagrijava uslijed napona... :binkybaby:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #9 : 23 Prosinac, 2010, 17:50:54 »
dobro dobro u pravu ste..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #10 : 23 Prosinac, 2010, 17:59:58 »
oooo prijatelju dragi...itekako benzin moze ustajati...i pretvoriti se u zeleno zutu smrdljivu masu...koja doslovno unisti karburator iznutra.....upravo kao majoneza....

btw...koje zice korodiraju.....kad je elektricni dio coka zaliven u tvrdu plastiku....i nemogucega je i otvoriti...a kamoli da zice u njemu korodiraju....i elektricni cok nema nikakvu spulu....ima dva metalna kontakta koja dovode struju direktno na ulozak u kojemu se nalazi silikonsko ulje...koje se zagrijava uslijed napona... :binkybaby:

Korozira ona tableta neman pojma sta je to tocno tamo di nanju idu zice, ne zahrdja ali se nanju uhvati nesto kao klor slicno?
Tko zna gdje ti lijes benzin, moj ishlapi za cas, jedini problem ako je mjesavina, onda mi bude sranja po dizni nista vise...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #11 : 23 Prosinac, 2010, 18:23:45 »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: provjera/popravak čoka
« Odgovori #12 : 23 Prosinac, 2010, 19:36:09 »
oooo prijatelju dragi...itekako benzin moze ustajati...i pretvoriti se u zeleno zutu smrdljivu masu...koja doslovno unisti karburator iznutra.....upravo kao majoneza....

btw...koje zice korodiraju.....kad je elektricni dio coka zaliven u tvrdu plastiku....i nemogucega je i otvoriti...a kamoli da zice u njemu korodiraju....i elektricni cok nema nikakvu spulu....ima dva metalna kontakta koja dovode struju direktno na ulozak u kojemu se nalazi silikonsko ulje...koje se zagrijava uslijed napona... :binkybaby:

ne korodira nego oksidira onaj spoj konektora čoka sa napajanjem tako je meni bio ostajo upaljen cijelo vrijeme sad kad je proradio preljeva prvih minutu dok se ne spusti do kraja  :hmh: brijem da opet vračam ručni
« Zadnja izmjena: 23 Prosinac, 2010, 19:38:04 funkyzg26 »