Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 2008. YAMAHA YZF R6  (Posjeta: 18508 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nik91

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: N.M.
  • Moj Skuter: ktm sx 144 & ktm sx 125
  • MojSetup: to mi netreba
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #20 : 24 Prosinac, 2010, 14:51:22 »
odrzavanje je (ovisi koliko se vozi) poprilicno skupo...recimo ja imam doma yamahu xj6, i neka sasvim normalna guma ti je 2500kn (jedna naravno)...potrosnja ti ovisi koliko ga gazis, ali vrlooo brzo jedan puni tank moze nestat...e sad..za takav motor trebas imati iskustva jer te vrlo lako zna prevarit u raznim situacijama...masine su mu pouzdane, i nema nekih vecih kvarova..u klasi 600 po mom misljenju je no.1...tvoj je odabir, ali napominjem bez iskustva to ne kupuj..
takoder mozes opet malo pogledati o tom motoru na forumu motori..

daj mi malo pojasni ovo crveno,,,nekužim odkud iskustvo nekome ko nikad nije imal takvi motor i nikad ga nije vozil????,a za vožnju mu treba iskustvo??hahahah
samo gasss

Offline BilyPiton

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 1433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Ubizec-Soft.com
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Tomos Atx e90
  • Moja Kaciga: uvjek na glavi!
  • MojSetup: Nema kite!
  • MojSpuh: MF3 Power
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #21 : 24 Prosinac, 2010, 15:03:35 »
mislio je na iskustvo voznji malo slabijih motora i r-ova
Izrađujem WEB stranice! Zakup domena, hostinga... više info na pm!

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #22 : 24 Prosinac, 2010, 20:00:46 »
a na kojoj sportivi je udobno suvozačevo?
Da,ali brate ovdje je stvarno neudobno !!!
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline matavxr200

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 404
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: vxr,rs,aerox
  • MojSpuh: Serijala
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #23 : 29 Prosinac, 2010, 13:55:21 »
noviji r6 mi je jedna od ljepših sportiva

Offline loris46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: runner vx200, runner 50sp, Yamaha xj6
  • MojSetup: =)
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #24 : 29 Prosinac, 2010, 16:51:40 »
mislio je na iskustvo voznji malo slabijih motora i r-ova
:icon_thumright:
kad sam rekao iskustvo znaci imati iza svoje guzice barem 20tkm na nekom rs-u, nsr-u i slicnim slabijim motorima na mjenjac..razmisli malo..
..PRODAJEM GILERU RUNNER VXR..HITNO!!

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #25 : 29 Prosinac, 2010, 19:25:45 »
:icon_thumright:
kad sam rekao iskustvo znaci imati iza svoje guzice barem 20tkm na nekom rs-u, nsr-u i slicnim slabijim motorima na mjenjac..razmisli malo..

Tko kaze!!!  :icon_scratch: :icon_scratch: Kakvo Isusovo iskustvo,trebas imati mozga.I nista vise iskustvo se stekne s vremenom.  :icon_thumright:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline loris46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: runner vx200, runner 50sp, Yamaha xj6
  • MojSetup: =)
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #26 : 29 Prosinac, 2010, 19:39:54 »
Tko kaze!!!  :icon_scratch: :icon_scratch: Kakvo Isusovo iskustvo,trebas imati mozga.I nista vise iskustvo se stekne s vremenom.  :icon_thumright:

dobro..vidim da si pametan i uopce se necu vise mjesati u ovu temu..samo cu jos ovo rec..da slazem se, mozak treba biti ukljucen vozio ti r1 ili kineza od 50ccm...a kada polomis kosti, i dobijes frakture na nekom r-u bas zato sto nisi imao iskustvo ne nekom manjem motoru, shvatit ces zasto je to potrebno, jer nije isto razbit se za 250kmh ili 150kmh...
kako god, znam da ce vecina stati iza moje tvrdnje, a caffe rejsere koji za prvi motor kupe/dobiju r1 necu komentirat..toliko od mene.. :icon_thumright:
..PRODAJEM GILERU RUNNER VXR..HITNO!!

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #27 : 29 Prosinac, 2010, 19:54:36 »
dobro..vidim da si pametan i uopce se necu vise mjesati u ovu temu..samo cu jos ovo rec..da slazem se, mozak treba biti ukljucen vozio ti r1 ili kineza od 50ccm...a kada polomis kosti, i dobijes frakture na nekom r-u bas zato sto nisi imao iskustvo ne nekom manjem motoru, shvatit ces zasto je to potrebno, jer nije isto razbit se za 250kmh ili 150kmh...
kako god, znam da ce vecina stati iza moje tvrdnje, a caffe rejsere koji za prvi motor kupe/dobiju r1 necu komentirat..toliko od mene.. :icon_thumright:
da i sta oces sa time reci da svako ko sjedne na veci motor treba si kupit rs ili sta
frend mi ima od 18 god r1 sad ima 20 i jos nije nit pao nit nista
dobro je reko tip gore u postu treba pamet u glavu i normalno se ponasat a iskustvo ce doci sa vremenom jer nema svako sa 20 god da si prvo kupi nekog prdekana od 125 koji cijelo vrijeme zaribava i onda to prodat pa kupovat jace a kad gledas koliko bacis para u neku rs-ku ili tako nesto mozes si kupit dobru sportivu ili eventualno prije sjedanja na r-a uzet neki nejked za nove vozace koji nikad nisu sjeli na motor veci od 50 ili 70cc
a za padanje ja neznam jos niti jednog ko nije pao u roku 4-5 god  sa motora tako da barem jednom padnes sa motora nemoras ti bit kriv
ali desi se jer ostali sudionici ne paze nikako pogotovo di ja zivim

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #28 : 29 Prosinac, 2010, 20:27:59 »
Za stazu je R6 odličan motor, za cestu je pomalo naporan - jako slab na niskim okretajima. Od negativnosti treba pripaziti na bateriju koja jako brzo se potroši ako se vozi na kratkim relacijama prvenstveno zato što je dosta malih dimenzija te dodatno napaja elektronski gas i pomalo nepotrebno podizanje i spuštanje usisnih tuljaka. Po pitanju udobnosti za cestovnu vožnju je neugodnija od ZX6 R ili GSX R 600.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #29 : 29 Prosinac, 2010, 21:10:38 »
da i sta oces sa time reci da svako ko sjedne na veci motor treba si kupit rs ili sta
frend mi ima od 18 god r1 sad ima 20 i jos nije nit pao nit nista
dobro je reko tip gore u postu treba pamet u glavu i normalno se ponasat a iskustvo ce doci sa vremenom jer nema svako sa 20 god da si prvo kupi nekog prdekana od 125 koji cijelo vrijeme zaribava i onda to prodat pa kupovat jace a kad gledas koliko bacis para u neku rs-ku ili tako nesto mozes si kupit dobru sportivu ili eventualno prije sjedanja na r-a uzet neki nejked za nove vozace koji nikad nisu sjeli na motor veci od 50 ili 70cc
a za padanje ja neznam jos niti jednog ko nije pao u roku 4-5 god  sa motora tako da barem jednom padnes sa motora nemoras ti bit kriv
ali desi se jer ostali sudionici ne paze nikako pogotovo di ja zivim

 :icon_thumright: :icon_thumright:


Za stazu je R6 odličan motor, za cestu je pomalo naporan - jako slab na niskim okretajima. Od negativnosti treba pripaziti na bateriju koja jako brzo se potroši ako se vozi na kratkim relacijama prvenstveno zato što je dosta malih dimenzija te dodatno napaja elektronski gas i pomalo nepotrebno podizanje i spuštanje usisnih tuljaka. Po pitanju udobnosti za cestovnu vožnju je neugodnija od ZX6 R ili GSX R 600.

 :icon_thumright: :icon_thumright:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline zip boi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaj te briga!
  • Moj Skuter: piaggio zip
  • Moja Kaciga: je na jajima
  • MojSetup: najveći na svijetu
  • MojSpuh: bit će neki
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #30 : 30 Prosinac, 2010, 19:54:11 »
da i sta oces sa time reci da svako ko sjedne na veci motor treba si kupit rs ili sta
frend mi ima od 18 god r1 sad ima 20 i jos nije nit pao nit nista
dobro je reko tip gore u postu treba pamet u glavu i normalno se ponasat a iskustvo ce doci sa vremenom jer nema svako sa 20 god da si prvo kupi nekog prdekana od 125 koji cijelo vrijeme zaribava i onda to prodat pa kupovat jace a kad gledas koliko bacis para u neku rs-ku ili tako nesto mozes si kupit dobru sportivu ili eventualno prije sjedanja na r-a uzet neki nejked za nove vozace koji nikad nisu sjeli na motor veci od 50 ili 70cc
a za padanje ja neznam jos niti jednog ko nije pao u roku 4-5 god  sa motora tako da barem jednom padnes sa motora nemoras ti bit kriv
ali desi se jer ostali sudionici ne paze nikako pogotovo di ja zivim

momče onaj ko sa 18-20 godina ima i za registraciju R1 ima sigurno i za 125ccm neki 2t ili ako mu se ne šarafi 4t ,pameti u glavi imamo svi ali nitko nije rođen pametan  :icon_thumright: ps: imaš mz po oglasnicima za 1000 kn pa uči vozit pozdraf!
potpisujem se na potpis

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #31 : 30 Prosinac, 2010, 21:34:20 »
momče onaj ko sa 18-20 godina ima i za registraciju R1 ima sigurno i za 125ccm neki 2t ili ako mu se ne šarafi 4t ,pameti u glavi imamo svi ali nitko nije rođen pametan  :icon_thumright: ps: imaš mz po oglasnicima za 1000 kn pa uči vozit pozdraf!
momce ja vozim motore takorec od rođenja nisam neki iskusan u tuningu 50 ili 70cc zato sam i ovdje i pitao sam određene clanove i zato im veliko hvala
a ja necu kupovat neke mz-e jer vozit znam a dok određeni motor uhvatis u ruku treba ti parsto kilometara i da ga imas svaki dan doma
ps nisam reko da su svi rođeni pametni ali za neke niti nije veci motor
i da r1 je dobio na poklon od starog a za regu,gume i servise decko sljaka cijelu godinu jer mu stari neda nis para
nego mu je reko nek se snađe eto toliko od mene i pozdrav i tebi
« Zadnja izmjena: 30 Prosinac, 2010, 21:39:07 massi »

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #32 : 31 Prosinac, 2010, 01:07:08 »
momce ja vozim motore takorec od rođenja nisam neki iskusan u tuningu 50 ili 70cc zato sam i ovdje i pitao sam određene clanove i zato im veliko hvala
a ja necu kupovat neke mz-e jer vozit znam a dok određeni motor uhvatis u ruku treba ti parsto kilometara i da ga imas svaki dan doma
ps nisam reko da su svi rođeni pametni ali za neke niti nije veci motor
i da r1 je dobio na poklon od starog a za regu,gume i servise decko sljaka cijelu godinu jer mu stari neda nis para
nego mu je reko nek se snađe eto toliko od mene i pozdrav i tebi

kad bi bar meni tajo poklonija r1 di bi mi bija kraj :toothy9:
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #33 : 31 Prosinac, 2010, 01:24:17 »
u 5 grabili ili plotu ;D ;D

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #34 : 31 Prosinac, 2010, 05:45:27 »
u 5 grabili ili plotu ;D ;D
dio u grabi,a dio na plotu  :toothy11:

Offline zip boi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaj te briga!
  • Moj Skuter: piaggio zip
  • Moja Kaciga: je na jajima
  • MojSetup: najveći na svijetu
  • MojSpuh: bit će neki
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #35 : 31 Prosinac, 2010, 10:51:36 »
momce ja vozim motore takorec od rođenja nisam neki iskusan u tuningu 50 ili 70cc zato sam i ovdje i pitao sam određene clanove i zato im veliko hvala
a ja necu kupovat neke mz-e jer vozit znam a dok određeni motor uhvatis u ruku treba ti parsto kilometara i da ga imas svaki dan doma
ps nisam reko da su svi rođeni pametni ali za neke niti nije veci motor
i da r1 je dobio na poklon od starog a za regu,gume i servise decko sljaka cijelu godinu jer mu stari neda nis para
nego mu je reko nek se snađe eto toliko od mene i pozdrav i tebi

vidi kazem samo da bi trebali ic nekim redom ipak... ili barem prije nego sjednes na tako nesto procitat 2-3 knjige i pogledat koji film o pravilnom nacinu voznje na takvom motoru... ps: kaj hoces rec da je zrtva  kad covjek sa 18 19god radi... samo u RH hehehe pozdraf
potpisujem se na potpis

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #36 : 31 Prosinac, 2010, 13:47:44 »
realno gledajuci tribalo bi ic postepeno jer su to prave zvjeri koje bas i ne oprastaju neke greske,ali opet malo nas ima toliko para da sad prvo uzimamo 125 pa 250-500-1000ccm
onaj ko dode do neke pare ce sigurno uzet odma nesto jace da se kasnije nemora zamarat sa prodajom slabijih da bi kupija vec davno sanjani motor.
ali u tom svemu ipak najvecu ulogu igra ljudska sposobnost i pamet,jer ako neko nema granica uzalud mu stoljeca iskustva  :happy8:
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #37 : 31 Prosinac, 2010, 16:41:05 »
Bilo da se radi o R motoru klase 600 ili 1000 oboje su za cestu poprilično neupotrebljivi i opasni. Prava namjena tih motora je staza.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #38 : 31 Prosinac, 2010, 17:58:52 »
vidi kazem samo da bi trebali ic nekim redom ipak... ili barem prije nego sjednes na tako nesto procitat 2-3 knjige i pogledat koji film o pravilnom nacinu voznje na takvom motoru...

Al ga stvarno lupetaš  ::)
Ovakvih gluposti sam se načitao po svakojakim forumima i idu mi više na k**ra*
Motor, soma ili 50ccm isti vrag, fizika isto vrijedi i za jedan i drugi a što se mjenjača tiče da biš ga mogao voziti moraš proći autoškolu pa i to naučiš kako treba... Po cesti se isto voziš u nekim granicama zakonskih ograničenja i s jednim i drugim. Osjećaj za vožnju, odnosno gas, dobiješ nakon par sto kilometara i to je sva mudrost. A ovi šta prodaju toplu vodu kako treba obići kuglu zemaljsku sa apenom da bi mogao preći na 125 pa sa njom obići dvije kugle da biš mogao u šop po R6 neka se sakriju  :sad3:
To što se ljudi ne znaju kontrolirati pa hoće biti na običnoj cesti Vale Rossi to je druga stvar, RIP...

kad sam rekao iskustvo znaci imati iza svoje guzice barem 20tkm na nekom rs-u, nsr-u i slicnim slabijim motorima na mjenjac
I ti ga Loris isto lupaš  ::)
Ako tebi treba 20.000 km da naučiš voziti sigurno motor to je tvoja stvar :icon_biggrin:
Svaki čovjek je nakon završene autoškole osposobljen voziti motocikl sigurno i bez rizika bio to apn ili R1, a to kako ćeš ga ti voziti i šta ćeš izigravati sa motorom to je tvoja stvar i tvoj rizik. Ne stišće motor gas nego ti. Motor ima i kvačilo pa ako misliš da si dao previše gasa puštaš polako što nije slučaj sa skuterima... Na R-u su manje šanse da će ti zadnji proklizat nego na nekom customu ili lokomotivi od 230kg
Onaj tko si može financijski priuštiti, nakon 20k km treninga na R-u može bez beda voziti PH, ako ima talenta biti i na podiju, a ne jahati po cesti od točke A do B pa reći nakon 20k km ja imam iskustva i sada mogu kupiti pravi R...svašta  :sad1:
Ja motor nikada ne spuštam na fuziće na cesti jer znam da me u zavoju vjerojatno čeka neka rupa, da će biti možda ulja, kamenčića ili će neka budala izletiti iz škara, nikada ga ne dižem na zadnji jer si ne mogu priuštiti popravak itd. a to nema baš puno veze sa iskustvom nego sa razumom i pameti.
Bilo da se radi o R motoru klase 600 ili 1000 oboje su za cestu poprilično neupotrebljivi i opasni. Prava namjena tih motora je staza.
Istina da, ali su i lijepi. Ljudi nemaju para za stazu pa im vade mast na cesti a to nikada ne završi dobro :icon_biggrin:

Offline zip boi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaj te briga!
  • Moj Skuter: piaggio zip
  • Moja Kaciga: je na jajima
  • MojSetup: najveći na svijetu
  • MojSpuh: bit će neki
Odg: 2008. YAMAHA YZF R6
« Odgovori #39 : 01 Siječanj, 2011, 12:42:34 »
Al ga stvarno lupetaš  ::)
Ovakvih gluposti sam se načitao po svakojakim forumima i idu mi više na k**ra*
Motor, soma ili 50ccm isti vrag, fizika isto vrijedi i za jedan i drugi a što se mjenjača tiče da biš ga mogao voziti moraš proći autoškolu pa i to naučiš kako treba... Po cesti se isto voziš u nekim granicama zakonskih ograničenja i s jednim i drugim. Osjećaj za vožnju, odnosno gas, dobiješ nakon par sto kilometara i to je sva mudrost. A ovi šta prodaju toplu vodu kako treba obići kuglu zemaljsku sa apenom da bi mogao preći na 125 pa sa njom obići dvije kugle da biš mogao u šop po R6 neka se sakriju  :sad3:
To što se ljudi ne znaju kontrolirati pa hoće biti na običnoj cesti Vale Rossi to je druga stvar, RIP...
I ti ga Loris isto lupaš  ::)
Ako tebi treba 20.000 km da naučiš voziti sigurno motor to je tvoja stvar :icon_biggrin:
Svaki čovjek je nakon završene autoškole osposobljen voziti motocikl sigurno i bez rizika bio to apn ili R1, a to kako ćeš ga ti voziti i šta ćeš izigravati sa motorom to je tvoja stvar i tvoj rizik. Ne stišće motor gas nego ti. Motor ima i kvačilo pa ako misliš da si dao previše gasa puštaš polako što nije slučaj sa skuterima... Na R-u su manje šanse da će ti zadnji proklizat nego na nekom customu ili lokomotivi od 230kg
Onaj tko si može financijski priuštiti, nakon 20k km treninga na R-u može bez beda voziti PH, ako ima talenta biti i na podiju, a ne jahati po cesti od točke A do B pa reći nakon 20k km ja imam iskustva i sada mogu kupiti pravi R...svašta  :sad1:
Ja motor nikada ne spuštam na fuziće na cesti jer znam da me u zavoju vjerojatno čeka neka rupa, da će biti možda ulja, kamenčića ili će neka budala izletiti iz škara, nikada ga ne dižem na zadnji jer si ne mogu priuštiti popravak itd. a to nema baš puno veze sa iskustvom nego sa razumom i pameti.Istina da, ali su i lijepi. Ljudi nemaju para za stazu pa im vade mast na cesti a to nikada ne završi dobro :icon_biggrin:


pa neko mora lupetat da bi dosli pametni da nas prosvijetle... ugl. u autoskoli ce te naucit pravit 8icu jupi jebenog znanja... kolko ce te njih upozorit na pravilan polozaj sjedenja na tvom motociklu i objasniti tehnike voznje tipa obratnog upravljanja itd. ugl po tvojoj teoriji svako dijete  od 6 god. koje vozi bicikl zna skretat i drzat ravnotezu i super moze i r1 samo mu je problem kaj nemre s nogama dosec do ceste...j
potpisujem se na potpis