Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aerox tuning  (Posjeta: 12386 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox tuning
« Odgovori #60 : 07 Prosinac, 2007, 19:55:40 »
smanjen volumen kartera znači brže ispiranje cilindra, jer smjesa ima veći šus..
ovo s ležajima c3 ili c4 nema veze oni su svi testirani na 16 000 okr, a razlika je u broju kuglica i njihovoj zračnosti, zapravo razmaku između elemenata ležaja..
c4 ima teflonsku rešetku koja u slučaju raspadanja neće oštetiti blok, cilindar i klip, a metalna rešetka hoće (meni se dogodilo)..
i ima veću zračnost, znači da se može više grijati a da neće zacvikati ležaj..

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aerox tuning
« Odgovori #61 : 07 Prosinac, 2007, 20:05:16 »
svak ima svoj pricu, lol. :dontknow:
a ovi u skf da ih dodjes trazit c4 ce ti rec da to ne postoji.
kao ni c3..
pa sad kao ovi "C4" ne mogu na serijsku radilicu, pa se serijska termo grupa vise grije...

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: aerox tuning
« Odgovori #62 : 07 Prosinac, 2007, 20:27:47 »
koji gianelli?

ide zx na base..to znas i sam

ako ti je puno dati za replicu 1600-1700kn sta ti onda drugo preostaje, jedino nesta kao zx..il trazi polovni malo otvoreniji spuh  :dontknow:

mislio sam na shot,al ak je bolje uzet replicu,uzet ću nju i progutat nekak tih 500-600 kuna razlike!
Hell was full sa I came back !

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox tuning
« Odgovori #63 : 07 Prosinac, 2007, 20:31:47 »
svak ima svoj pricu, lol. :dontknow:
a ovi u skf da ih dodjes trazit c4 ce ti rec da to ne postoji.
kao ni c3..
pa sad kao ovi "C4" ne mogu na serijsku radilicu, pa se serijska termo grupa vise grije...


BB1B 447205 - c4

BB1-3055B - c3


ovako trazi

i uzmi c3

ako sam sta krivo napisao..jebi ga

znat ce netko..alfa mozda, palac?
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: aerox tuning
« Odgovori #64 : 07 Prosinac, 2007, 20:34:13 »
svak ima svoj pricu, lol. :dontknow:
a ovi u skf da ih dodjes trazit c4 ce ti rec da to ne postoji.
kao ni c3..
pa sad kao ovi "C4" ne mogu na serijsku radilicu, pa se serijska termo grupa vise grije...


BB1B 447205 - c4

BB1-3055B - c3


ovako trazi

i uzmi c3

ako sam sta krivo napisao..jebi ga

znat ce netko..alfa mozda, palac?

tako je uzmi c4 jel je razlika u cijeni 5-10kn/kom.

govorimo o piaggio jelda?? ako da, onda je igor sve reko.  :headbang:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox tuning
« Odgovori #65 : 07 Prosinac, 2007, 20:35:49 »
a onda c4 kako palac kaze, ipak ih on ima na seriskoj radilici
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: aerox tuning
« Odgovori #66 : 07 Prosinac, 2007, 20:36:21 »

pa sad kao ovi "C4" ne mogu na serijsku radilicu, pa se serijska termo grupa vise grije...


lol.

ja imam vec 1500+ km na serijali c4 lezajeve i sve sljaka bez greske, a ovo za pregrijavanje. lol
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox tuning
« Odgovori #67 : 07 Prosinac, 2007, 20:59:19 »
koji gianelli?

ide zx na base..to znas i sam

ako ti je puno dati za replicu 1600-1700kn sta ti onda drugo preostaje, jedino nesta kao zx..il trazi polovni malo otvoreniji spuh  :dontknow:

mislio sam na shot,al ak je bolje uzet replicu,uzet ću nju i progutat nekak tih 500-600 kuna razlike!

pa uzmi ga onda, koji karb bi stavio?

mozes i nardo on i shot su isti spuhovi

mogo bi onda i deltu kupit...jer moglo bi se desiti da nece dobro raditi na seriskom kvacilu

al racunaj da ces zbog jaceg spuha imati kraci vijek trajanja karika nego sa zx-om npr.



It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aerox tuning
« Odgovori #68 : 07 Prosinac, 2007, 21:22:06 »
pa i ja imam na serijskoj radilici "c4", to sam i napisa jos sam i sliku stavija lezaja,
c4 se mogu sirit vise nego c3 pa zato i jesu vise izdrzljivi na temp.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox tuning
« Odgovori #69 : 07 Prosinac, 2007, 21:25:53 »
pa i ja imam na serijskoj radilici "c4", to sam i napisa jos sam i sliku stavija lezaja,
c4 se mogu sirit vise nego c3 pa zato i jesu vise izdrzljivi na temp.


aaaaaha

de nekad ne citam postove kak spada... :binkybaby:

mislio sam da si isao kupit pa....

sve 5  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aerox tuning
« Odgovori #70 : 07 Prosinac, 2007, 21:26:52 »
pa bolje stavit c4 uvijek jer su 250 kn tak nešta i pitaj malo palca kako je on najeb. sa c3 imo due+ i koliko puta ležajevi ošli samo zato jer nije imo gdje kupit c4 a nij emu se čekalo. i mislim da c4 nemogu na serijalu taksam čuo nešto do teflona. i ti znaš da se ništa ne dobije sa TP radilicom, ona je zapunjena a seriska nije i na malim stvarima se dobija neočekivano možda kad bi bila dva potpuno ista skutera sve isto napravljeno i podešeno a jedan sa seriskom a dr.sa ovom radilicom i dva vozačasaisto kila da bi ovaj bio brži ili startniji, nikad se nezna  :dontknow: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :icon_biggrin:

naravno da je bolje stavit c4, ali ce ih tesko nac, ako vec moze neka ih stavi, a c3 lezaji ja garantiram da se nece raspast na base kitu, oni drze do 13-14t obrtaja. a palcu je na due+ se raspali iako ni na njemu nisu trebali, mozda tvornicka greska, ili pogresna ugradnja(to za palca nevjerujem) ili ostećenje nekakvo prije upresavanja, neki na race setupove stavljaju c3! da, c4 nemogu na serijalu jer se serijski kitevi vise griju nego sportski i teflon bi se otopio!
a radilica nemoze dati nikakve performance, ona je popunjena i ojacana i to je to, jer treba podnjet vece obrtaje. a to sto kazes da je popunjena moze samo oduzeti performance jer je teza i teze ju je klipu pokrenut, ali to je neprimjetno, na 0,00000....


@palac

to je ovaj napisa za pregrijavanje da nebi sad ispalo.... :laughing6:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: aerox tuning
« Odgovori #71 : 07 Prosinac, 2007, 23:03:30 »
predkompresija(kompresija u karteru) - cvajo bez nekakvog kompresora nemoze radit...dakle treba ti nesto sto ce tome sluzit i gurat smjesu u cilindar. tome sluzi karter kod manjih cvaja(smjesa ulazi u karter kad klip ide prema GMT, kad krene dolje usisni blok se zatvori i pocne kompresija u karteru, koja traje sve do jedno cca 60°prije DMT, kad pocinje tzv ispiranje cilindra svjezom smjesom iz kartera. dakle, sto je manji prostor kartera to ti brze struji smjesa iz kartera u cilindar. i tome sluze radilice s punim polutkama(bile one ispunjene ili od jednog materijala) izmedju ostalog

radilica s ispunama se lakse razvrtava, zato je bolja  kod race skutera...kod cross skutera je bolje koristit onu s polutkama iz jednog komada jer ce tako skuter lakse svladat uzbrdice.. odgovor od jolly the roger-a sa ss-a ti i dalje pričaj da su priče za malu djecu i da se teže razvrtava.... znao sam da je nešta tako eto sad i vi možete bit sigurni

Moguce je da je to istina, ali u praksi mi govore da ne osjete nikakvu razliku. Nije bezveze u Malossia sve popunjeno i ostalih sportskih radilica.
« Zadnja izmjena: 07 Prosinac, 2007, 23:20:12 SlowRider »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aerox tuning
« Odgovori #72 : 08 Prosinac, 2007, 01:15:24 »
shot ti je negdje u zg gdje se prodaju giianelli 1300 il 1400kn nisam siguran...kraće traju karike al to nije problem promjenit nakon 8000km? i na seriskom ide normalno neznam koliko bolje na delti u mene to šta se propinjalo evo ovakav setup: malossi sport,giianelli shot, 20.5+rms gljiva,85dizna, crveni federi i centralni i oni na kvačilu od hebe,TP vario+remen TP,rolice 3.2, TP raceing radilica, i karbonske lamelice obavezne, ngk platinum svjeća... start super na gas se diže a krajnja 105-110km/h nekog realnog sata u skutera(sat do 80 grafiran a dođe do srede i počne lupat kazaljka tj ić lijevo desno brzo)... to je cijeli setup ako oće ko kopirat lipo ide a troši: ako lipo voziš oko 5l a kad dereš stalno zna do 7.5l doć
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline marin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aerox R
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: aerox tuning
« Odgovori #73 : 08 Prosinac, 2007, 08:36:14 »
koji gianelli?

ide zx na base..to znas i sam

ako ti je puno dati za replicu 1600-1700kn sta ti onda drugo preostaje, jedino nesta kao zx..il trazi polovni malo otvoreniji spuh  :dontknow:

mislio sam na shot,al ak je bolje uzet replicu,uzet ću nju i progutat nekak tih 500-600 kuna razlike!

pa uzmi ga onda, koji karb bi stavio?

mozes i nardo on i shot su isti spuhovi

mogo bi onda i deltu kupit...jer moglo bi se desiti da nece dobro raditi na seriskom kvacilu

al racunaj da ces zbog jaceg spuha imati kraci vijek trajanja karika nego sa zx-om npr.




stavio bi dellorto 19 mm frgić ( našo sam di ga imaju odmah za prodat ) i malossi fly kvačilo,e sad da još pitam dali netko zna koliki je promjer tj fi ne izlazu iz frgića tj na koljenu usisa jer su mi to rekli da bi to trebao znati zato jer navodno na minarelijevim mašinama je citiram " malo manja flanjdža" !
Hell was full sa I came back !

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: aerox tuning
« Odgovori #74 : 08 Prosinac, 2007, 12:58:09 »
bolje se protegni još malo za deltu, ja sa fly kvačilom nisam mogao dobit start nikako, a mhr replicu auspuh nemoj uzimat, prepreskup je....
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: aerox tuning
« Odgovori #75 : 08 Prosinac, 2007, 13:18:32 »
bolje se protegni još malo za deltu, ja sa fly kvačilom nisam mogao dobit start nikako, a mhr replicu auspuh nemoj uzimat, prepreskup je....

da sto se replice spuha tice, previse para a ne daje preformanse, dok za te novce mos puno bolje nac!!

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: aerox tuning
« Odgovori #76 : 08 Prosinac, 2007, 16:30:42 »
bolje se protegni još malo za deltu, ja sa fly kvačilom nisam mogao dobit start nikako, a mhr replicu auspuh nemoj uzimat, prepreskup je....

da sto se replice spuha tice, previse para a ne daje preformanse, dok za te novce mos puno bolje nac!!

evo dijagram nekih auspuha usporedbe radi,Auspusi su testirani na TP Trophy kitu zracno hlađenim, a replica je tu negdje u rangu sa rr-om


Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: aerox tuning
« Odgovori #77 : 08 Prosinac, 2007, 17:17:45 »
stavi c4 ležaje ak ih možeš nać. taj karb 19mm i malossi e5 gljivu i gianelli shot i karike mjenjat nakon 7-8t km i sve ce bit ispravno, a ak vec kupujes kvacilo kupi deltu! sve pohvale fly-u ali delta je bolja. za c4 na serijalu to ni ja neznam ali to mi je reko jedan vrlo dobar tunner, jer i ja sam ih htio stavit na serijalu pa sam onda stavio c3.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aerox tuning
« Odgovori #78 : 08 Prosinac, 2007, 17:31:11 »
SA RR moreš uspoređivat zx a sa replicom ne pravi 10.4 ks na trophyu sa 17.5karb na sa-u piše. osobno sam imo oba da probam i razlika je jasna i osjetna
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aerox tuning
« Odgovori #79 : 08 Prosinac, 2007, 17:34:46 »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije