Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Overclocking  (Posjeta: 2907 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Overclocking
« : 06 Prosinac, 2010, 17:45:16 »
daj sa amdom moze brisat dupe... a te ploce od 1500kn+ jel i kuhaju kavu? regajte se na pcekspert i citajte bug usput, jer ovo je smijeh sta vi slazete
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Overclocking
« Odgovori #1 : 06 Prosinac, 2010, 18:13:05 »
Konfiguracija ti je svjetska, ploca za 2soma, a procesor za 600kn. To ko da stavis drveni privjesak na zlatni lanac. Valjda je cilj slozit balansiranu konfiguraciju a ne izrode neke. Sto se tice tvoje preporuke memorije za tu plocu, samo cu reci LOL

normalno da nemoras, samo recimo zasto nebi kupio plocu za 1000 kn i recimo kuciste za 1000 umjesto ploce za 2000kn! Zalosno je kupit takvu plocu da bi ona stajala na defaultu il slabo klokana cijeli zivotni vijek.


Inace, mozes ti kupit i maxicu i za i5 :)

Ja i kupujem maxicu za i5 jer se da jeb/acki overclockat taj procesor, evo upravo sam ga stavio gore (trenutno imam p55 pro mbo) :binkybaby:


kaj se tice njegove maticne preporucujem mu je jer iza nove godine dolazi nova generacija intelovih ( nezz kak se zove) i amd-ovih procesora (tehnologija zvana Bulldozer), na srecu korisnika am3 socketa bulldozer procesor ce ic na am3 socket ali intel opet izbacuje na trziste novi scoket, pa mu se vise isplati ulozit u nesto sto ce i kasnije moc koristit i nece bit zastarjelo...
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Overclocking
« Odgovori #2 : 06 Prosinac, 2010, 18:14:17 »
daj sa amdom moze brisat dupe... a te ploce od 1500kn+ jel i kuhaju kavu? regajte se na pcekspert i citajte bug usput, jer ovo je smijeh sta vi slazete

sva sreca da sam i5 procesor i maticnu kupio po preporuci BUG izbora za procesor i maticnu za overclock ::)
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Overclocking
« Odgovori #3 : 06 Prosinac, 2010, 18:27:27 »
Stvar je da ti i na solidnoj gigabajt ploči možeš izvuć maksimum iz procesora na zraku, o tome se radi. A ta asusica podržava mali milion stvari, ali koje normalnom korisniku apsolutno ništa neznače i nema smisla bacat novce na takvu ploču!

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Overclocking
« Odgovori #4 : 06 Prosinac, 2010, 18:49:36 »
Stvar je da ti i na solidnoj gigabajt ploči možeš izvuć maksimum iz procesora na zraku, o tome se radi. A ta asusica podržava mali milion stvari, ali koje normalnom korisniku apsolutno ništa neznače i nema smisla bacat novce na takvu ploču!

Ja maticnu uzimam sad jer jos mislim stavit 1 5870 ili 5970 u crossfire sa ovom kaj imam vec, jos malo rama i necu ulagat u komp sljdecih 2 godine najmanje...

ne slazem ja to da bi se forso okolo sa maticnom od 2k kuna ::)
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Overclocking
« Odgovori #5 : 06 Prosinac, 2010, 19:48:00 »
moje oba dvije ploče koje trenutno koristim su oba dvije asusove republic of gamers matične ,najbolje matične na svijetu što se mene tiče jest da je rampage 2 extreme bila skoro 2800 kad sam ju kupovo al to je niš naspram ostalih dijelova 6gb memorije isto tolko 2800kn hahaha j#bo vas pare kad kupuješ komp uzmeš sve najbolje i miran si 2-3 godine a ne škrtarit pa j#bote sebi kupuješ jedamput se živi  :icon_thumright:

rampage 2 extreme x58 chipset

http://www.legitreviews.com/article/933/1/
tu si pročitajte kaj ekipa radi na njoj

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=210275

i

maximus 2 formula p45 chipset


http://www.techspot.com/review/105-asus-maximus-2-formula/
« Zadnja izmjena: 06 Prosinac, 2010, 19:55:05 funkyzg26 »

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Overclocking
« Odgovori #6 : 06 Prosinac, 2010, 19:54:05 »
i sva ta snaga se trosi na iscrtavanje smajlica na ms forumu  :headbang:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Overclocking
« Odgovori #7 : 06 Prosinac, 2010, 20:10:30 »
Ja maticnu uzimam sad jer jos mislim stavit 1 5870 ili 5970 u crossfire sa ovom kaj imam vec, jos malo rama i necu ulagat u komp sljdecih 2 godine najmanje...

ne slazem ja to da bi se forso okolo sa maticnom od 2k kuna ::)

Ovo kaj namatate o pločama dečki moji nema veze sa realnošću... :icon_thumright:

Koji će ti vrag 5870 u CF kad ni jednu nemreš opteretit kak spada trenutno, a za 2g ti bude jedna 5870 ko danas 4870(šljam) CF je za tebe najgluplja stvar koju moreš napraviti(osim ak novci nisu problem pa možeš kupovat ono kaj ti i ne treba)

Jedna gigabytica p55-ds3 može potegnut sa i5 procesorom da ni nemate pojma, samo mora biti vani jako zima i dobar air kuler (ili LN2 za ekstremiste)

Asusice jesu dobre ploče, ali ne ko nekad! Preskupe su za ono kaj nude, a nude pregršt đinđa minđa koje prosječnom korisniku ništa ama baš ništa ne znače, neg se u društvu more hvalit da je dobil naljepnicu RoG ili ima fancy pasivce po ploči. I ostale stvari koje ni ne koristi.

Sve je stvar u štelanju biosa i potrefit dobar primjerak procesora. Ostalo je manje više osobni odabir kaj se treba od opreme koju ploča nudi. :icon_thumright:




i sva ta snaga se trosi na iscrtavanje smajlica na ms forumu  :headbang:
Haha  :icon_thumright:

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Overclocking
« Odgovori #8 : 06 Prosinac, 2010, 21:18:05 »
i sva ta snaga se trosi na iscrtavanje smajlica na ms forumu  :headbang:

ta snaga se koristi za igranje svih igara na na najačim postavkama i 1920x1080 rezoluciji ,i naravno ocanju  :frajer:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Overclocking
« Odgovori #9 : 06 Prosinac, 2010, 21:21:34 »
ja mislio da se ti bavis projektiranjem i simulacijama nekim, a ti svu snagu trosis na igrice... prerasli smo to  :icon_tongue:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Overclocking
« Odgovori #10 : 06 Prosinac, 2010, 21:26:56 »
moje oba dvije ploče koje trenutno koristim su oba dvije asusove republic of gamers matične ,najbolje matične na svijetu što se mene tiče jest da je rampage 2 extreme bila skoro 2800 kad sam ju kupovo al to je niš naspram ostalih dijelova 6gb memorije isto tolko 2800kn hahaha j#bo vas pare kad kupuješ komp uzmeš sve najbolje i miran si 2-3 godine a ne škrtarit pa j#bote sebi kupuješ jedamput se živi  :icon_thumright:

rampage 2 extreme x58 chipset

http://www.legitreviews.com/article/933/1/
tu si pročitajte kaj ekipa radi na njoj

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=210275

i

maximus 2 formula p45 chipset


http://www.techspot.com/review/105-asus-maximus-2-formula/

Ako hoćeš najbolje za klokat, onda je tu EVGA, kaki asus, kojemu treba još jedna skoro cijela matična da bi mogao u nju ubost 4 grafe...



Inače, čovjek je otvorio temu da mu se nešto preporuči, a ti si slobodno otvori drugu temu sa svojim najboljim kompom sa najboljom asus pločom. Jer ovo šta ti pišeš nema veze sa onim što je bbb pitao! I danco je tu potpuno u pravu s ovim postom, samo nemožeš tu ništa napisat kad vas par svršava po tim asus škart pločama i onda bezveze smart bbb-a punite sa glupostima, bez ijednog konkretnog i konstruktivnog savjeta!


ta snaga se koristi za igranje svih igara na na najačim postavkama i 1920x1080 rezoluciji ,i naravno ocanju  :frajer:


De otvori neku temu da vidimo malo šta imaš od kompa i kako ti ide ocanje da čovjeku nespamamo ovu temu više  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 06 Prosinac, 2010, 21:32:16 Pupo »

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Overclocking
« Odgovori #11 : 12 Prosinac, 2010, 15:19:37 »
Neznam kako vam uopce pada napamet clockat i5 cpu...clockaju se dvojezgreni a ne cetverojezgreni...sasvim nepotrebno jer je i5 sam po sebi jak.looooooooool  ???
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Overclocking
« Odgovori #12 : 12 Prosinac, 2010, 17:03:21 »
Ak sam platil 1200kn i5 750 i 350kn prolimatech megahalems bilo bi "ne pametan" da ga držim na def. Pa ja sam kupil njega, ne on mene, nek služi za ono kaj je kupljen... ispod 3,8GHz za 24/7 ga je i šteta kupovat!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Overclocking
« Odgovori #13 : 12 Prosinac, 2010, 17:07:22 »
Ak sam platil 1200kn i5 750 i 350kn prolimatech megahalems bilo bi "ne pametan" da ga držim na def. Pa ja sam kupil njega, ne on mene, nek služi za ono kaj je kupljen... ispod 3,8GHz za 24/7 ga je i šteta kupovat!

džaba ga dizat kad nema razlike jedino sto ce se vise grijat
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Overclocking
« Odgovori #14 : 12 Prosinac, 2010, 17:21:47 »
O Bože, ja sam mislil da se ti to gore zafrkavaš....

Gle očito ne znaš kaj govoriš pa stani prije nek bubneš nekaj još glupljeg. :icon_thumright:

Niš nije džaba, performanse se dižu i to poprilično, zato ti i nije svejedno koji CPU uzmeš, jer ne kloka se svaki isto, tak da neko sa jeftinijim procesorom može ošišat tebe u aplikacijama samo zato jer je njegov bolesno overklokiran. No nije ti očito baš jasan OC pa nema smisla da ti sad temeljno objašnjavam.

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Overclocking
« Odgovori #15 : 12 Prosinac, 2010, 17:36:52 »
O Bože, ja sam mislil da se ti to gore zafrkavaš....

Gle očito ne znaš kaj govoriš pa stani prije nek bubneš nekaj još glupljeg. :icon_thumright:

Niš nije džaba, performanse se dižu i to poprilično, zato ti i nije svejedno koji CPU uzmeš, jer ne kloka se svaki isto, tak da neko sa jeftinijim procesorom može ošišat tebe u aplikacijama samo zato jer je njegov bolesno overklokiran. No nije ti očito baš jasan OC pa nema smisla da ti sad temeljno objašnjavam.




nemoraš mi ništa objašnjavat bavim se time već 3-4 godine ako ne i više i znam dosta toga mada sam malo u zadnje vrijeme popustio...od kad sam sebi slozio konfu i mogu igrat sve igre na high nista vise ne diram,prije sam uvijek nesto slagao i popravljao al uvijek bi me nesto iz*ebalo zato vise ne diram i zadovoljan sam za sad
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Overclocking
« Odgovori #16 : 12 Prosinac, 2010, 17:42:47 »
O Bože, ja sam mislil da se ti to gore zafrkavaš....

Gle očito ne znaš kaj govoriš pa stani prije nek bubneš nekaj još glupljeg. :icon_thumright:

Niš nije džaba, performanse se dižu i to poprilično, zato ti i nije svejedno koji CPU uzmeš, jer ne kloka se svaki isto, tak da neko sa jeftinijim procesorom može ošišat tebe u aplikacijama samo zato jer je njegov bolesno overklokiran. No nije ti očito baš jasan OC pa nema smisla da ti sad temeljno objašnjavam.



na kolko si dignuo i5... i ja isto imam i5 760 sam kaj meni kad miruje onda je 1.2 ghz a kad je pod opterecenjem mi ide na 2.9 - 3.4ghz... jel se da kako da se zakljuca da je cjelo vrijeme na 3.2ghz?
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Overclocking
« Odgovori #17 : 12 Prosinac, 2010, 17:44:43 »
To jer se ti s tim više ne baviš ili ti trenutno ne treba ne znači da niš ne dobivaš sa OC. To je proces koji se nemre naučit prek noći i traži malo više vremena ali ak imaš potrebne komponente i znanje udri po overklokiranju...

Sad ti ne treba al kod zahtjevnijih aplikacija se itekako primjeti OC, stoga je čak i poželjno klokanje u nekim situacijama, na kraju krajeva zato postoje razne verzije istih procesora, koji se razlikuju baš po mogučnosti OC-a.

Ali naravno ak nemaš pristojan hladnjak da ti posel ne valja... :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Overclocking
« Odgovori #18 : 12 Prosinac, 2010, 17:50:24 »
na kolko si dignuo i5... i ja isto imam i5 760 sam kaj meni kad miruje onda je 1.2 ghz a kad je pod opterecenjem mi ide na 2.9 - 3.4ghz... jel se da kako da se zakljuca da je cjelo vrijeme na 3.2ghz?

Znaš ući u BIOS? Koju ploču imaš?

To možeš pogasit u bosu(poželjno) Jer sad ti ploča ovisno o opterečenju fila napon procesoru te diže i spušta frekvenciju. Obično daje i više napona neg kaj zbilja treba.

C1E i EIST - to ugasi i imal buš deklariranu frekvenciju procesora.

Meni je na 4.0GHz 24/7
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Overclocking
« Odgovori #19 : 12 Prosinac, 2010, 22:25:11 »
najgore kad opalis screenshot na cpu-z da se pohvalis taktom, a ono radi na 1.5ghz xD
Built Not Bought // Preradjujem cilindre