Tehnički kutak > Tuning skutera

rasplinjač ili elektroničko ubrizgavanje goriva???

(1/3) > >>

r.e.!:
I jedan i drugi sustav imaju prednosti i nedostatke.
Rasplinjačem se ne može postići manja emisija štetnih ispušnih plinova i manja potrošnja kao sa el. ubruzgavanjem, ali zato i sa manje znanja možemo otkloniti neki kvar.
Rasplinjači lakše progutaju prljavo gorivo i vodu u gorivu, ali u hladnim danima, pogotovo sa rasplinjačima sa ručnim čokom, motor trza i oće-neće dok se ne zagrije.
Mogli bi tako do sutra...
Što vi mislite?

eladio:
slazem se sa REom ..mislim da je meni presudno sto je "odrzavanje" karba jeftinije  :redface:

Mr J:
Rasplinjač.... Manje elektronike a znamo da rad iste oscilira pri većim temperaturnim promjenama...
Veća potrošnja se mjeri u centilitrama tako da nije neka veća mana u rasplinjača, dok mu veći plus daje mogućnost "gutanja" kao što je r.e. (koji je danas bio u Karlovcu na servisu) rekao...  :toothy12:
Kao što je eladio rekao bitno je što jeftinije održavanje i mogućnost da sami otklonimo kvar a ne da za svaku sitnicu trebamo ići u servis. Iako se teži u budućnosti ka hermetički zatvorenim agregatima koje ćemo nakon kvara (istrošenosti) samo zamijeniti poput akumulatora... (Govorim za automobilsku industriju ali mislim da će ista stvar biti i sa motorima i slicnim prijevoznim sredstvima).

r.e.!:
Sutra sam u Karlovcu. :dontknow:
Nismo se dobro razumijeli, nema veze :icon_thumright:

Mr J:
Ja sam razumio da si danas   :dontknow:
Nevermind, vazno da Vespa bude u tip top stanju  :icon_thumright:
Onda sutra, grah, luk, spek i kobasica pa na servis  :glasses9:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju