Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: klokanje procesora  (Posjeta: 4220 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: klokanje procesora
« Odgovori #20 : 26 Studeni, 2010, 16:16:39 »
Speed fan ti je program za kontrolu ventilatora, nemoj se uzdat u one temperature kad neke nisu ni približno točne. Prime 95 je za stabilnost i da vidiš koliko ti je dobar hladnjak. skini everest on ti pokaže od a do ž šta ima na PC i temperature svake jezgre kao i temperaturu procesora, grafičke isto, pokazuje i brzine ventilatora
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: klokanje procesora
« Odgovori #21 : 26 Studeni, 2010, 18:37:18 »
podizi bus koliko ide stabilno, kad dodjes do granice, podizi lagano napon ali nemoj pretjerati. potrazi koliki je max napon za tvoj procesor da ga ne spalis, a i vidit ces na temperaturi dal se isplati...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: klokanje procesora
« Odgovori #22 : 26 Studeni, 2010, 23:29:25 »
naso sam zalmana 7700cu uglavnom on je za starije ploce a mene zanima dali postoji neki adapter tipa sa novijih ili bilokakva mogucnost da to stavim na am2
« Zadnja izmjena: 26 Studeni, 2010, 23:58:18 kamikaza »

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: klokanje procesora
« Odgovori #23 : 29 Studeni, 2010, 15:56:50 »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: klokanje procesora
« Odgovori #24 : 03 Prosinac, 2010, 02:49:35 »
Danas sam se ozbiljno pozabavio overclokom i zanima me u vezi napona procesora, koliko sam skužio cilj je izvuć što više mhz sa što manje napona al da radi stabilno? voltažu sam spustio ispod seriske a procesor je OC sa 2.4 na 2.9 i radi stabilno, temperatura na loadu je manja za nevjerovatni 15 C i dobio sam još bodova na 3d mark, serijska voltaža je 1.38v a ja sam spustio na 1.30v jel to štetno šta?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: klokanje procesora
« Odgovori #25 : 03 Prosinac, 2010, 03:53:14 »
nije stetno ali moze doci do nestabilnosti. zato provjeri sa nekih 20min prime95. a 15C cisto sumnjam, vjerojatno ti ne mjeri tocno dioda, pipni ti hladnjak za svaki slucaj...
ja bih na tvom mjestu vratio na serijski napon i isao dok ne stane. onda mic po mic podizao pa testirao, ako se krene pretjerano grijati onda nema smisla podizati napon, tj ima, ali trebas jak hladnjak...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: klokanje procesora
« Odgovori #26 : 03 Prosinac, 2010, 04:04:14 »
ma evo sad sam čito ljudi su išli na 3.4 sa undervoltažom i to na 1.30v koliko je i u mene pa je bilo stabilno (isti procesor). Htio sam znat dal ima smisla veća voltaža ako je sustav i ovako stabilan... odgovor sam našo  :toothy11: neću ić iznad 2.9 zbog rama i sad mi se savršeno poklopilo fsb 323mhz a ram 667, probo sam i OC rama išo je na 800 mhz sa 2.1v OCZ 2gb pločica
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije