Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1066757 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3660 : 16 Travanj, 2012, 16:16:30 »
a isusa ti koje filozofije.... ode se prepucavate ko je bolje informiran ili? :dontknow: :icon_scratch: :drunken_smilie:

lipo odjebite s tipkovnica i zamjenite ih utezima i bit ce napretka, a vecina niti ne krene vjezbat, vec se informira o AAS-u, ko i ode, nemaju ni skuter a vec pitanja o HE setupima  :sad3:

i btw..............
osobno koristim optimum hydro whey (tj korstim dok vjezbam) kojem je vrijeme apsorbiranja nesto krace od obicnog wheya (whey, isolat, hydroisolat) i pocnem ga vec 3/4 treninga pijuckat, po zavrsetku zadnje serije popijem do kraja
a bitno ga je popit sta prije zbog nadoknade glikogena, i zbog takozvane "anabolicke prilike" koja je najdalje pola sata iza aktivnosti

tako ga i ja počinjem piti prema kraju treninga, već tada i osjetim pad u snazi, onda me usput "digne"

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3662 : 16 Travanj, 2012, 18:55:58 »
koliko se dugo smije rokati kreatin do pauze,ako se pije samo 5gr prije treninga a u dane kada se ne trenira uopce ne pijem?
treniram 4 puta tjedno ako ista znaci,nesta sam cuo kada ga se tako malo pije da se pauza uopce ne mora praviti nego da ga mogu tako konstantno piti??


up  :icon_tongue:

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3663 : 16 Travanj, 2012, 19:10:32 »
jbt pa ja sad u slaboj formi dižem 90kgx4 na benchu, mogu 12 širokih zgibova...  i osjećam se prejadno jer ovi moji prijatelji sve neki bolesnici , jedan diže dižu u benchu 180x3, drugi može 45 zgibova, 70 propadanja .....   ::)

Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3664 : 16 Travanj, 2012, 19:15:46 »
jbt pa ja sad u slaboj formi dižem 90kgx4 na benchu, mogu 12 širokih zgibova...  i osjećam se prejadno jer ovi moji prijatelji sve neki bolesnici , jedan diže dižu u benchu 180x3, drugi može 45 zgibova, 70 propadanja .....   ::)


hahahah boli te k....,ja se upce ne opterecujem koliko netko moze dizati,polako nisu ni oni dosli u teretanu pa odma 180 kg...
sve to ide polako i treba dosta truda,ja isto mogu oko 10-12 zgibova,sutra cu bas probati jer radim leđa...

btw. iskreno,zanima me kako izgleda taj tvoj frend koji dize 180x3 na bencu,jer ja znam samo jednog lika koji je uspio dignuti 180x1 i mrcina je,ruka oko 50 cm

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3665 : 16 Travanj, 2012, 20:07:25 »
185cm , 105 kg  prije je bio teška definicija ali sad se malo zamastio, ruka mu je ogromna ...ali ne puca on na izgled njemu je napeta snaga
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Teretana
« Odgovori #3666 : 16 Travanj, 2012, 20:50:37 »
koliko se dugo smije rokati kreatin do pauze,ako se pije samo 5gr prije treninga a u dane kada se ne trenira uopce ne pijem?
treniram 4 puta tjedno ako ista znaci,nesta sam cuo kada ga se tako malo pije da se pauza uopce ne mora praviti nego da ga mogu tako konstantno piti??


btw. danas na bencu palo prvo 80kgx4 a zatim 85x2,bit ce da je kreatin napokon profunkcionirao kod mene sto se tice snage jer sam prije tjedan-dva mogao jedva 80x1kg dok nisam pio kreatin..

nekako mi se najbolje pokazalo da ga popijem 2-3 sata nakon obroka bas na prazan zeludac,pola sata-45 min prije treninga,sa 15 gr deks.

Pazi sa tom dekstrozom, 30g na dan bi bio max... dobro je pit recimo 5g kreatina + 5g dekstroze (a sad kolko puta na dan ovisno u kojem si stanju). Ali prek 30g dekstroze nije dobro za organizam.



Evo i malog napretka. Doduše do sad sam imal pauzu 1.5mj bez ikakvih dodataka, a vidi se napredak. Evo od nedjelje sam na kreatinu+protein pa bumo vidli a bude kaj ili bolje samo rad,rad i rad!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3667 : 16 Travanj, 2012, 20:54:09 »
opet ti sa roid gutom
http://images.t-nation.com/forum_images/4/2/428216.1080192083670.gut.jpg

samo se šalim NHF
ruka je baš nekog fora oblika

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3668 : 16 Travanj, 2012, 21:16:26 »
Pazi sa tom dekstrozom, 30g na dan bi bio max... dobro je pit recimo 5g kreatina + 5g dekstroze (a sad kolko puta na dan ovisno u kojem si stanju). Ali prek 30g dekstroze nije dobro za organizam.

kako sad,citat Bero:
"ma glukozu treba piti u odnosu wheya toliko koliko se debljaš, ako se jako debljaš onda 50:50 , ako ne udriš i do 40g whey i 80g glukoza"

ja sve ukupno da dane kada treniram popijem 1 i pol mjericu dekstroze mozda mrvicu manje(ona mjerica od wheya),s tim da sam izbacio slatko iz ostalih proizvoda...ne vidim u cem je problem,ne pijem 3+ mjerice dnevno

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Teretana
« Odgovori #3669 : 16 Travanj, 2012, 21:25:02 »
Nezz  :dontknow:

Ja sam ćuo da je dnevna doza 30g....e sad....
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3670 : 16 Travanj, 2012, 21:57:52 »
Nezz  :dontknow:

Ja sam ćuo da je dnevna doza 30g....e sad....

Ma to je bezveze, di si to vidio?

To bi onda značilo kad bi pojeo 100 g tijesta koje ima cca 75 g ugljikohidrata (škroba) koji je polimer glukoze - Jedino za razliku od glukoze ima manji glikemijski index. A tako mali glikemijski indeks kolikog ima tijesto "nije optimalno" nakon vježbanja, kad su mišići toliko željni ugljikohidrata da gotovo 30 g glukoze posrću u sebe, a dapače 40g ili 60g.

Pa ljudi koji se bave BB-om piju 100 g glukoze nakon treninga + UH napitak tokom treninga;)

Barem 50 g nakon je ok. pa onda još nakon sat sat i pol pojest neki uh obrok sa mesom. znači još UH. ovo govorim ako se ne pije pwm priije teretane i ako ne piješ uh drink tokom teretane.

A prosječan čovjek koji jede oko 2500 kal dnevno i pazi na prehranu . pojede sigurno oko 300g ugljikohidrata dnevno. što je na kraju skoro sve glukoza, tu i tamo ako jede voće onda je jedan dio tih uh fruktoza.

Ovo samo pišem da razbijem mit, a naravno ako netko ima konstituciju da se lagano deblja, onda mu nije pametno piti puno jednostavnih uh jer bi se moga jače zdebljat. A ako si ektomorf onda samo deri.. Ako vježbaš jako i intenzivno nemaš problema

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #3671 : 17 Travanj, 2012, 08:26:28 »
ja već mjesec i pol dekstrozu koristim skroz umjesto običnog šećera, osim sa wheyem oko 100gr dnevno u čaju, kavi itd..
nisam primjetio da sam dobio kile, čak sam skinuo 2kg u odnosu na prije ;D

evo našao sam neki podatak, dekstroza - 1 gr po kg tjelesne mase..

btw jel okej uzet shake nakon HIIT-a?
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2012, 13:57:57 ivanm »

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3672 : 17 Travanj, 2012, 15:52:15 »
ja već mjesec i pol dekstrozu koristim skroz umjesto običnog šećera, osim sa wheyem oko 100gr dnevno u čaju, kavi itd..
nisam primjetio da sam dobio kile, čak sam skinuo 2kg u odnosu na prije ;D

evo našao sam neki podatak, dekstroza - 1 gr po kg tjelesne mase..

btw jel okej uzet shake nakon HIIT-a?

Misliš kao post workout meal 1g/kg? to je ok, iako to ovisi i o intenzitetu treninga. Npr. netko je u teretani 2 sata i napravi 2 vježbe ostatak priča, a netko u 40 min napravi 6 vježbi po 4 serije,a netko još nakon teretane trči hiit.
Znači da taj koji je 40 min + 20 min trčao/trenirao potroši daleko više energije iz glikogena nego ovaj koji bilda jezik.

Nakon hiit-a bi bilo ok uzeti shake, dapače poželjno

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #3673 : 17 Travanj, 2012, 15:56:43 »
jel voznja bicikla dobar kardio,za skidanja sala na stomaku?

cuo sam kao da se trčanjem izgubi malo snage na benču i nekim vjezbama  :icon_scratch:

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #3674 : 17 Travanj, 2012, 15:58:33 »
koliko se dugo smije rokati kreatin do pauze,ako se pije samo 5gr prije treninga a u dane kada se ne trenira uopce ne pijem?
treniram 4 puta tjedno ako ista znaci,nesta sam cuo kada ga se tako malo pije da se pauza uopce ne mora praviti nego da ga mogu tako konstantno piti??


btw. danas na bencu palo prvo 80kgx4 a zatim 85x2,bit ce da je kreatin napokon profunkcionirao kod mene sto se tice snage jer sam prije tjedan-dva mogao jedva 80x1kg dok nisam pio kreatin..

nekako mi se najbolje pokazalo da ga popijem 2-3 sata nakon obroka bas na prazan zeludac,pola sata-45 min prije treninga,sa 15 gr deks.

rokaj ga stalno dok ga imas, 5g prije treninga i 5g poslije, konzumiraj kako tebi najbolje odgovara, pauze nemaju smisla jer kad ga tjelo pocme koristit/prihvacat kako bi trebalo taman dode pauza (rijeci Pedje Petrovica)
neznam kako vi osjetite taj kreatin ali ja osobno nikako (mozda dugorocno neki sitni neprimjetni napredak :dontknow:) jer je to obicni placebo efekt
sta je tebi zadnji obrok prije treninga 4h, nije mi jasno kako totalno ne kataboliras, al dobro....

jbt pa ja sad u slaboj formi dižem 90kgx4 na benchu, mogu 12 širokih zgibova...  i osjećam se prejadno jer ovi moji prijatelji sve neki bolesnici , jedan diže dižu u benchu 180x3, drugi može 45 zgibova, 70 propadanja .....   ::)



jel ti mogu bit prijatelj?  :o  salim se naravno  :icon_thumright:
znam ja takve ko tvoje prijatelje, nasikaju se AAS-om pa prave haos.....  :toothy12:

Ma to je bezveze, di si to vidio?

To bi onda značilo kad bi pojeo 100 g tijesta koje ima cca 75 g ugljikohidrata (škroba) koji je polimer glukoze - Jedino za razliku od glukoze ima manji glikemijski index. A tako mali glikemijski indeks kolikog ima tijesto "nije optimalno" nakon vježbanja, kad su mišići toliko željni ugljikohidrata da gotovo 30 g glukoze posrću u sebe, a dapače 40g ili 60g.

Pa ljudi koji se bave BB-om piju 100 g glukoze nakon treninga + UH napitak tokom treninga;)

Barem 50 g nakon je ok. pa onda još nakon sat sat i pol pojest neki uh obrok sa mesom. znači još UH. ovo govorim ako se ne pije pwm priije teretane i ako ne piješ uh drink tokom teretane.

A prosječan čovjek koji jede oko 2500 kal dnevno i pazi na prehranu . pojede sigurno oko 300g ugljikohidrata dnevno. što je na kraju skoro sve glukoza, tu i tamo ako jede voće onda je jedan dio tih uh fruktoza.

Ovo samo pišem da razbijem mit, a naravno ako netko ima konstituciju da se lagano deblja, onda mu nije pametno piti puno jednostavnih uh jer bi se moga jače zdebljat. A ako si ektomorf onda samo deri.. Ako vježbaš jako i intenzivno nemaš problema

pravo zboris  :icon_thumright:
ja sam ga u PWM-u uzima i po 150g (vitargo) pa sve najnormalnije, nikakve nuspojave nikakvo debljanje

ja već mjesec i pol dekstrozu koristim skroz umjesto običnog šećera, osim sa wheyem oko 100gr dnevno u čaju, kavi itd..
nisam primjetio da sam dobio kile, čak sam skinuo 2kg u odnosu na prije ;D

evo našao sam neki podatak, dekstroza - 1 gr po kg tjelesne mase..

btw jel okej uzet shake nakon HIIT-a?

vi/ti samo slozi primjeren jelovnik s blagim kalorijskim deficitom
i tu kurcevu dekstrozu koristi u manjim kolicinama oko treninga, pa ne treniras za sampiona teske kategorije u PL-u :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Teretana
« Odgovori #3675 : 17 Travanj, 2012, 16:01:11 »
Trčanje kao trčanje u prirodi je super i skoro da nema bolje vježbe za trošenje kalorija, ali trčanje na traci je qurac od ovce.... bolje radit nekaj drugo nego gubit vrijeme na traci. Jer traka daje neke lažne podatke, prvo imaš idealnu podlogu a drugo traka ti pomaže trčat, jer se ona kreće a ti stojiš, dok kod pravog trčnja ti ideš a podloga stoji i puno više energije trošiš za svladavanje raznih otpora....

Zato rađe trči po nasipu, atletskoj stazi ili najbolje prirodi...nema bolje vježbe za skidanja masti.

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #3676 : 17 Travanj, 2012, 16:01:40 »
jel voznja bicikla dobar kardio,za skidanja sala na stomaku?

cuo sam kao da se trčanjem izgubi malo snage na benču i nekim vjezbama  :icon_scratch:

je dobra je, iako je trcanje mama  :icon_tongue:
ne izgubis u snazi zbog kardia, vec zbog prehrane na dijeti  :icon_thumright:

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Odg: Teretana
« Odgovori #3677 : 17 Travanj, 2012, 17:41:04 »
je dobra je, iako je trcanje mama  :icon_tongue:
ne izgubis u snazi zbog kardia, vec zbog prehrane na dijeti  :icon_thumright:
  Ako se gubi trcanjem dosta masti i mrša jel bi to znacilo ako mi je u cilju: Dobit na snazi, udebljat se 5kg i jos stosta da mi onda trcanje ne dolazi u obzir??  :dontknow:
Ne brže od života!!

Offline Misak

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip SP, Runner VXR
  • Moja Kaciga: vemar VXP
Odg: Teretana
« Odgovori #3678 : 17 Travanj, 2012, 17:50:32 »
tebi fali 15-20 kila, pusti ti trčanje i primi se kuhinje i utega!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #3679 : 17 Travanj, 2012, 18:56:01 »
jel voznja bicikla dobar kardio,za skidanja sala na stomaku?

cuo sam kao da se trčanjem izgubi malo snage na benču i nekim vjezbama  :icon_scratch:

sve ti ovisi koliko jedeš dok trčiš, kako se oporavljaš (hranom) nakon trčanja i tako.
Generalno vožnja biciklom je super za kardio, ali isto tako je i trčanje.

ako pravilno jedeš nema šanse da budeš izgubio snagu, jedino ako budeš bio u prevelikom kalorijskom deficitu;)