Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1041083 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4680 : 12 Svibanj, 2015, 22:19:35 »
Zato ja i ne pisem nista hahha
Sve jasno  ;D  :toothy12:  :icon_thumright:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Teretana
« Odgovori #4681 : 13 Svibanj, 2015, 00:17:49 »
jeli i samo hodanje ulazi u trening?
pitam jer prvo hodam 25 min, pa onda trčim 1,5km, pa onda malo radim na šipkama i to, pa opet trčim 1,5km, nakon toga odma pojedem i opet hodam 20 min
Trening je sve sta ti predstavlja opterecenje, bitno je da drzis puls dovoljno visoko konstantno dok trcis / hodas. Ako sam nesto krivo napisao slobodno me ispravite, mislia sam da je tema tu otvorena da se diskutira i ako neko napise nesto krivo da ga se ispravi, ne ismijava. Al ocito se lakse naslikavat u potkosulji po zahodu nego napisat nesto i pokusat pomoc.
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4682 : 13 Svibanj, 2015, 13:38:52 »
jeli i samo hodanje ulazi u trening?
pitam jer prvo hodam 25 min, pa onda trčim 1,5km, pa onda malo radim na šipkama i to, pa opet trčim 1,5km, nakon toga odma pojedem i opet hodam 20 min
Trening je sve sta ti predstavlja opterecenje, bitno je da drzis puls dovoljno visoko konstantno dok trcis / hodas. Ako sam nesto krivo napisao slobodno me ispravite, mislia sam da je tema tu otvorena da se diskutira i ako neko napise nesto krivo da ga se ispravi, ne ismijava. Al ocito se lakse naslikavat u potkosulji po zahodu nego napisat nesto i pokusat pomoc.
Nije uopce stvar u tome, al eto.
Poanta je sta je vec sve to napisano u stranicama prije, bilo do 10, 20 il 50 stranica, nebitno, al je lakse nesto napisat nego procitat. Al ok.

Ako oces da te ispravin, ajd.
Zadnje sta zelis je bazirat se samo na proteinskoj prehrani, cak i atikinsova(keto) ima jedan visok UH dan cisto da se tijelo ne navikne. Dijete bez UH su smrt za zdravlje, misice, metabolizam, a o yoyo efektu da ne pricam.

Da je aerobni trening potreban za skidanje masti je valjda najveci mit u BB, iza onoga da protein steti bubrezima. Kalorijski deficit je potreban, i potrebno je dovoljno MIKRO i MAKRO nutrijenata da bi tijelo radilo ko masina i bilo sta efikasnije u gorenju masnoca. Kardio se ubacuje, ako je uopce potrebno, kad se dode do zida, tj kad kg vise nece dole, a sa prehranom si izmanipumira koliko si god moga.

To za potrosnju UH je potrebno 30min pa tek onda krenu masti je glupost, to bi onda znacilo i ujutro kad su glikogenske rezerve ''prazne'' da se i tad mora odradit 45 minutni cardio, samo sta bi se vjerojatno izvrnia nakon 30 jer tijelo se nema cime opskrbiljvat energijom(rezerve prazne), a o steti misicima necu niti pricat.

Poanta je tijelo ubacit u fat burning mode, jer inace koliko god ti trca masti nece nestajat jer ce tijelo posegnit za necim drugim ko izvorom energije, ne mastima.

Puls je takoder 'nebitan', jer ce netko sa hodanjem/brzim hodanjem efijasnije sagorit vise kalorija bez da dotakne misicno tkivo i pocne ga unistavat. A to je i poanta, zar ne ?

Whey je UVIJEK preporucen, jer od njega ima samo koristi. Odlican izvor proteina, brza absoprcija, smuckas ga u manje od minute, jeftin, bez masti i secera, dodatan obrok, odlican ko prvi obrok i zadnji sa posnim sirom(pomijesan), najbolji obrok za iza treninga, pogotovo ako uneses preko 3.5g leucina iz mjerice pa ti se jos i sinteza proteina ubrza. Nema nijednog minusa, nebitno o kojem se sportu prica.

Moj savjet ti je da se ostavis faking cardia i sredis prehranu, stisni zube, izbaci junk i vidit ces kako masti idu dole. Kad dodes do zida i ni gram vise ne budes moga ic dole, onda ubacuj cardio, po po jedan vise svaki tjedan, pozeljno jutarnji na taste, do 30min MAX.

E sad, ako nekoga boli k za zdravlje, misice i zeli sta prije izgledat ko stalak za infuziju i osjetit yoyo efekt na sebi, onda sta se mene tice moze trcat 4 sata i jest 500kcal dnevno.

Ako san sta propustia/sjeba, nek me isprave il nadodaju sta treba.  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Teretana
« Odgovori #4683 : 13 Svibanj, 2015, 16:04:39 »
Nisam citao stranice prije, procitao sam post od kolege samo i napisao to sto jesam.
Nigdi ne pise da se jedu SAMO proteini niti da se potpuno izbace ugljikohidrati, prehrana treba biti uravnotežena u svakom slucaju, mozda sam se ja tu krivo izrazio.
Slazem se sa vecinom sta si napisa, pogotovo kada je riječ o BB metodama i režimu treninga i prehrane, ali koliko sam ja razumio kolega je napisao da zeli izgubiti nesto kila i dobiti malo na misicima, sto ja ne mogu nikako povezat za BB, mozda grijesim.
 Protein moze steti bubrezima kao i bilo koja vrsta tvari koja se unosi u prevelikim količinama buduci da je bubreg glavni filter u organizmu i prvi djeluje na višak bilo proteina ili bilo cega drugoga.
Sta se pulsa tiče i dalje stojim kod toga da je taj "fat burning" mode koji si spomenio tik do anaerobnog praga i da u tom režimu rada tijelo sagorijeva najvise masti.
Na sta si konkretno mislio da ce tijelo posegnuti, koje izvore energije? Mislim da tijelo nece poceti razgrađivat samo sebe (protein) dok god ima dovoljno drugih energetskih rezervi.
Mozemo sad ulaziti u raspravu do razine mitohondrija, adenozintrifosfata i ostalih stvari ali mislim da to nema smisla.
Napisao sam svoje mišljenje, bez ikakve uvrede  :icon_thumright:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4684 : 13 Svibanj, 2015, 18:50:42 »
Pusti sad masti u mitohondrijima i atp, to je sad nebitno.

Fat burning mode se ne postize anaerobnim treningom nego prehranom. Jedan grub primjer bi bia, 4 dana recimo, prva 2 unos UH 150g P 200g, iduca 2 dana UH 300g P 150g, a onda nakon toga P na 250g a UH na 0. Tijelo je u toj situaciji naviknuto na sve visi unos UH i za njim ce posegnut ko izvorom energije, medutim ako njih nema, prvo za cime ce posegnut su masti, ali samo u toj situaciji, i samo na kratko vrijeme(do 2 dana) i tad je jutarnji cardio idealna opcija.

Ljudi su se uvatili bubrega ko pijan plota kad se proteini spominju. NE, protein NECE nastetit bubrezima, bubrezima ce nastetit dehidracija, ako su bubrezi dehidrirani vec sam sebi cinis stetu, a onda jos na to dodaj BILO KOJU hranu i zadaj im jos posla, jos ces vece sranje napravit. Nego retardi ofkors nisu nasli nacin kako da poseru protein pa jos vecima retardima ovo objasne i oni sta je najgore poviruju.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Teretana
« Odgovori #4685 : 13 Svibanj, 2015, 20:29:26 »
Nisan ni rekao da se postize anaerobnim treningom, nego treningom tik do anaerobnog praga, dakle jos uvijek u aerobnom režimu, to da se prehranom moze pospjesiti je sigurno istina.
Pa ja sam i napisao BILO KOJU koju hranu (tvar) u koju spadaju i proteini, dakle nema smisla da se vrtimo u krug.
A to sto ljude koji imaju svoje mišljenje nazivas retardima nema potrebe komentirati  :dontknow:
Ja poštujem svačije mišljenje, mogu se slagat ili ne kao i s tobom ali ne vidim potrebu za vrijeđanjem. Ako mislis da sve znas, tek onda nisi svjestan svog neznanja. Još jednom, bez ikakve uvrede. Eto toliko od mene pozz  :hello:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4686 : 13 Svibanj, 2015, 22:02:08 »
Nije bilo nikakve namjere ni pokusaja da te uvridin, nego opcenito prican.

Prehranom se ne pospjesuje nego se prahranom skidaa salo, cardiom se pospjesuje.


Al kako god, ne isplati se ponekad objasnjavat. Zna se da nitko nije gluvlji od onog ko nece da cuje.
Odoh iz ove teme, nadan se samo da ljudi nece slusat svacije savjete.
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2015, 22:11:29 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline dk7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: SR172
  • Moja Kaciga: nitro
  • MojSetup: malossi 172, pwk 26, malossi e13, prirubnica 45, multivar
  • MojSpuh: serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4687 : 13 Svibanj, 2015, 23:38:03 »
Nije bilo nikakve namjere ni pokusaja da te uvridin, nego opcenito prican.

Prehranom se ne pospjesuje nego se prahranom skidaa salo, cardiom se pospjesuje.


Al kako god, ne isplati se ponekad objasnjavat. Zna se da nitko nije gluvlji od onog ko nece da cuje.
Odoh iz ove teme, nadan se samo da ljudi nece slusat svacije savjete.
puls rekao sam ti da se ne isplati ovdje ista pisat, jer svi sve znaju

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4688 : 14 Svibanj, 2015, 00:17:11 »
Nije bilo nikakve namjere ni pokusaja da te uvridin, nego opcenito prican.

Prehranom se ne pospjesuje nego se prahranom skidaa salo, cardiom se pospjesuje.


Al kako god, ne isplati se ponekad objasnjavat. Zna se da nitko nije gluvlji od onog ko nece da cuje.
Odoh iz ove teme, nadan se samo da ljudi nece slusat svacije savjete.
puls rekao sam ti da se ne isplati ovdje ista pisat, jer svi sve znaju
A kad san budala pa te nisan poslusa, ko ni pralasa   :angry7:  :laughing7:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #4689 : 14 Svibanj, 2015, 21:15:44 »
Pulss je objasnio neke stvari,ja cu eventualno to malo prosiriti ili dodati jos nekih stvari...

1.Kardio ne topi salo nego mišič!

2.Formu je moguce izbrusiti i bez kardia,a za ono sto vama treba je smijesno spominjati kardio

3. zajebi kardio natašte i sto gledate kako se neki natjecatelji i slični pripremaju.Brkate kruške i jabuke.Natural je druga priča,aas je druga priča.ono sto vam dopušta aas jednostavno ne mozete natural a to je prije svega sprječavanje katabolizma ako pričamo o procesu defke+jos dosta stvari ali nebitno.sta vi mislite da cete sa 10-15gr bcaa prije kardia natašte spriječiti katabolizam i jos ste u deficitu,marketing vam maže oči.

4.bio sam dugo na ketu ali bas u pravoj ketozi a ne ko oni sto su u ketozi pa rokaju deks poslije treninga i slično.osobno bi zaobišao ketozu za naturalce.ja sam to jos okej podnio ali neke ljude psihicki ubije i ne mogu izdrzati.ketoza u početku dobro radi ali onda se opet događa usporavanje metabolizma i stagnacija.zatim,izgledat cete ko k**ra* u ketozi,vjecito prazan glikogen.nema goreg osjecaja.natural ju zaobiđite.nemate sta traziti bez aas-a na takvoj vrsti dijete.

5.drzite se old schoola,ljudi cesto ne shvacaju benefite takvih treninga.Mrtvo/čučanj/veslanja/potisci pod obavezno itd. itd. Cilj vam je izgraditi metabolizam povećanjem misicne mase,jednom kada izgradite metabolizam na konju ste.shvatit cete o cemu pričam ako se ozbiljnije uhvatite posla.

6.po meni je idealna dijeta cikliranje UH,osobno bi isao samo na UH poslije treninga i bez dekstoroze u dijeti.zajebite UH za doručak,nema tamo UH sta traziti zbog djelovanja hormona rasta dok spavate i da ne idem u detalje.punjenje 1 tjedno kada je leg day ali ne junkom!(taj dan smanjiti proteine i masti na minimum)

7.namirnice,unos kalija mora biti veci od unosa natrija inače cete biti vodeniji.osobno bi isao na uh tipa krumpir i zobene.sto se tiče povrća,brokula je dobra ima antiestrogenska svojsta mozete i ostalo(kupus tikvice,parajdz je prepun kalija itd.).Pij puno vode,omega 3.sto se tiče suplemenata,vitamini i minerali obavezno(cink,vit c,b kompleks,selen zbog t4 i t3 hormona stitnjace,magnezij za oporavak).Vit c unosite u šumecim tableta(pojačana doza) skroz drugacije djeluje kada se tako unosi a to se na dijeti najvise vidi i nakon treninga unositi smanjuje kortizol.glutamin bi jos preporučio ali u jako velikim dozama,davno je jedan guru rekao da je to najjači legalni antikatabolik ako se unosi u velikim količinama 50-60 gr podjeljeno kroz cijeli dan,isto ce djelovati sa suši izgled

8.ako me vec necete slusati onda radite kardio ali ne natašte nego sat i pol-2 nakon obrok.i to low intense kardio 45-60 min ili HIT 15-20 min.zato sto takav pristup ne dize kortizol u nebesa a to definitivno ne zelite.makar kao sto sam rekao kardio vam je nepotreban.

9.treninzi manje vise sve isto,kraće pauze bi bile idealne.10-12 ponavljanja za defku i 6-8 za masu su sranje.težinski trening je osnova,i dalje dizati sto jače.

10.proteini i zdrave masti su osnova.ja UH ni na masi ne jedem osim oko treninga.na defki samo poslije.i naravno sve ovisi o količini bla bla

11.trening,s obzirom da ste početnici nema nista bolje od full bodya 3x tjedno(pon-sri-pet ili uto-čet-sub) ili podjela na lower/upper(recimo pon-lower uto-upper sri i čet-rest day pet-lower sub-upper ned- rest day),split zaobiđite.gubljenje vremena za početnike.

Eat clean,train hard!
Lp,nadam se da sam pomogao!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4690 : 14 Svibanj, 2015, 21:30:26 »
Keto ima logike samo u onog ko se sprema za takmicenje, al natural takmicenje, previse krvi pusteno, a kad vidis ulozeno dobiveno jednostavno se ne isplati. Btw 10-20g dexa nije u stanju izbacit te iz ketoze, ali do 20g ne vise  ;D

Ma UH u prvom obroku nemaju sta trazit, tijelo tad treba Protein STA PRIJE, ubacivanje druge materije uz to samo usporava proces razgradnje. Zato su jaja extra stvar za prvi obrok, zdrave masti i puno P. Jedini razlog da se krene sa UH u prvom obroku je ako iza dorucka slijedi tezak trening utezima.

Po meni je najbolja dijeta - rotacije. Ako se dobro odradi yoyo efekt gotovo nemoguc, a primanje iza njih bude odlicno.

Ne znan jesi se sjeba napisat, pretpostavljan da jesi, al low intensity 60min cardio digne kortizol i to jako puno.
Osin ako nisi mislia na hodanje/brzo hodanje do nekih 40min, onda nema tih problema.

I definitivno bi se svi trebali drzat Cucnja i DL ko osnova za izgradit snazan core, ali opet ako uzmemo u obzir kakvu formu pri izvodenju imaju pocetnici bolje ne odma krenit ozbiljno sa tim  ;D

A glutamin je bog otac, to se zna, samo jbg, i on trazi velike doze pa ga mnogi izbjegavaju  :icon_biggrin:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Teretana
« Odgovori #4691 : 14 Svibanj, 2015, 21:46:27 »
ljudi moji vi ste predaleko otisli sa time, bar za moje pojmove.
mene zanima, kao većinu (barem mislim), šta jesti kroz dan? šta jesti prije treninga, posli treninga? Koje treninge raditi za masu, koje za skidanje kilograma i slično.
čisto da se držiš malo u formi, ništa ozbiljnije.
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #4692 : 14 Svibanj, 2015, 21:46:56 »
Upravo to,natural na ketu...propišaš krv a kada vidis rezultat dode ti da plačeš haha

Ono iz prve ruke sto mogu reci.ljudi nisu svjesni koliko je tijelo sposobno na dobivanje ciste misicne mase nakon dobro odradene dijete.koliko god taj keto bi "loš",ja sam ove godine šou napravio u masi i sve čisto dobio!nisam imao problema sa yoyo efektom,treba postepeno uvoditi UH i ne bi trebalo biti problema.

da,mislio sam na hodanje,znaci lagani intenzitet :icon_thumright:

Definitivno,nema nista jače od deadlifta i čučnja!Ali vazno da uvijek svi pitaju koliko dizes iz bendža bajo moj hahah

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4693 : 14 Svibanj, 2015, 22:04:31 »
Upravo to,natural na ketu...propišaš krv a kada vidis rezultat dode ti da plačeš haha

Ono iz prve ruke sto mogu reci.ljudi nisu svjesni koliko je tijelo sposobno na dobivanje ciste misicne mase nakon dobro odradene dijete.koliko god taj keto bi "loš",ja sam ove godine šou napravio u masi i sve čisto dobio!nisam imao problema sa yoyo efektom,treba postepeno uvoditi UH i ne bi trebalo biti problema.

da,mislio sam na hodanje,znaci lagani intenzitet :icon_thumright:

Definitivno,nema nista jače od deadlifta i čučnja!Ali vazno da uvijek svi pitaju koliko dizes iz bendža bajo moj hahah
Tocno to, vecina zato i odradi keto jer kako se misic prima 4-6 tjedana iza keta je nesto fenomenalno. A naravno. Neki se nakon keta pocaste sedmodnevnim junkom pa se cude kako su dobili sve kg koje su skinili  :icon_biggrin:

Bajo moj, ako te nikad sipka nije giljotinirala na bencu, ne znas sta propustas  ;D

ljudi moji vi ste predaleko otisli sa time, bar za moje pojmove.
mene zanima, kao većinu (barem mislim), šta jesti kroz dan? šta jesti prije treninga, posli treninga? Koje treninge raditi za masu, koje za skidanje kilograma i slično.
čisto da se držiš malo u formi, ništa ozbiljnije.
Taman ti je pralas maloprije napisa.
Ne postoji trening za masu i trening za definiciju, to je faking mit. Eventualno superserije ubacit al ne cesto.
Prehrana je, po rijecima jay cutlera i sarceva, oko 85% svega, jel sad vidis koliko trening malo znaci ako se ne hranis kako treba ?

Od hrane mozes jest, ribu, meso, jaja, purecu sunku, integralnu tjesteninu, rizu, kumpir, posni sir, whey, bademe, orahe itd itd..

Poslozi si kako mozes i zelis i eto.
Al zapanti sta se tice mesa, da nije bitno koje je meso, neko kako ga spremas. Piletina je 3x gora od govedine ako si govedinu kuha a piletinu friga u ulju.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #4694 : 14 Svibanj, 2015, 22:36:10 »
Ako nemas barem 60-70 kn za prehranu dnevno bolje nemoj ni ulaziti u ovu priču,rađe praši ženske i uzivaj!ta cifra se odnosi samo na prehranu,bez suplementacije i mjesečne čalnarine.i to je minimum minimuma.

Većina ljudi ovaj sport povezuje da je prehrana najvaznija a trening i odmor zapostavljaju.Doduše to je djelomično istinito,ako nemas prehranu uzalud ti ovo dvoje da ne znam kako treniras i odmaras ALI...Saša Drašković je jednom rekao(tko je aktivnije u ovome zna o kome se radi) da je trening osnova u svakom sportu.ljudi ne shvacaju koliko izmjene u načinu treniranja znače i kako mi zapravo treniramo(itnezitet bla bla)..vi ne biste vjerovali kolike su to razlike u treningu od pojedinca do pojedinca.Ja to sve cesce promatram u teretani.ljudi nikako ne treniraju,dugo odmaraju,pričaju okolo,nema old school vjezbi,nema mind muscle konekcije,krivo izvode vjezbe.razlike su ogromne!
Ja kada treniram to uopće ne izgleda normalno.Natovarim recimo mrtvo,izderem noge.krv počne curiti,trenerka postane krvava.od težine mi znaju pucati i kapilari iz nosa,hematome po trapezu od čučnja kada natovarim,isto zna puknuti i krv curi.lezim po podu od boli,ne mogu pričati,budem cijeli mokar,derem se ko svinja pred klanje.I upravo su to stvari koje čine ogromne razlike u izgledu,način treniranja!Vi niste svjesni koliko covjek moze boli spoznati ako trenira brutalno.i zato,ne trenira svatko isto.malo je reci da su razlike ogromne.ofc da ni ja tako nisam trenirao u početku ali jednostavno hocu reci koliko je to vazno.

zapravo sve mora biti 100% znaci prehrana,trening i odmor ako hocete maksimalno izvuci.sve ostalo su samo pokušaji koji nikada nece biti realizirani ako sve ne bude kako treba

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4695 : 14 Svibanj, 2015, 23:05:17 »
To je istina, ali razlog iz kojeg se prehrana stavlja na prvo mjesto je opravdana.
Npr netko tko trenira zivotinjski, vodi racuna na konstantno mijenja trening i prati sve u najmanju sitnicu, a u isto vrijeme ima katastrofalnu prehranu, nece imat nikakve rezultate u usporedbi sa onim tko ima savrsenu prehranu, ali lose trenira.
Naravno da je taj trokut trening-prehrana-odmor obavezno ispostovat ako mislimo imat ozbiljne rezultate.

Skup je ovo sport itekako  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #4696 : 14 Svibanj, 2015, 23:16:46 »
To je istina, ali razlog iz kojeg se prehrana stavlja na prvo mjesto je opravdana.
Npr netko tko trenira zivotinjski, vodi racuna na konstantno mijenja trening i prati sve u najmanju sitnicu, a u isto vrijeme ima katastrofalnu prehranu, nece imat nikakve rezultate u usporedbi sa onim tko ima savrsenu prehranu, ali lose trenira.
Naravno da je taj trokut trening-prehrana-odmor obavezno ispostovat ako mislimo imat ozbiljne rezultate.

Skup je ovo sport itekako  ;D
:icon_thumright:

Skup bogami i gori od pakla,tak da se ja uopće ne brinem hocu li zavrsiti u paklu kada me vise ne bude...gore od ovoga ne moze,ko spartanac jebes mi sve hahaha

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #4697 : 14 Svibanj, 2015, 23:50:37 »
Sve je skupo skup je i zivot, triba uvest bolje place i ucenicima/studentima nekakvu skolsku naknadu sta se ide u sk onda ce se svaki dan jest tuna stay tuned

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Teretana
« Odgovori #4698 : 15 Svibanj, 2015, 00:07:35 »
Sve je skupo skup je i zivot, triba uvest bolje place i ucenicima/studentima nekakvu skolsku naknadu sta se ide u sk onda ce se svaki dan jest tuna stay tuned
Sta je najgore i tunjevina ispadne najskuplja od svega, a amo rec i najmanje kvalitetna.  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Teretana
« Odgovori #4699 : 19 Svibanj, 2015, 23:12:22 »
Od jučer...20 godina,visina 190 cm,težina na slici 98-99kg.bilo je 102-103kg do nedavno ali sam malo srezao kalorije i izbacio vode.
Deadlift 200kg 10+ ponavljanja.Ne postoje slaba leđa,postoje samo leđa koja nisu napravila na tisuće ponavljanja mrtvog dizanja,raznih varijacija veslanja i zgibova.samo old school!!!