Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1042032 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ghostride666

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 593
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera runner VX 125
Odg: teretana
« Odgovori #160 : 28 Studeni, 2010, 13:47:05 »
u dm-a (ali nemoj se zabuniti pa uzeti fruktozu  ;D)



Čemu služi?

    * Dize inzulin, a inzulin nosi aminokiseline u misicne stanice koje imaju jaku inzulinsku osjetljivost nakon treninga.
    * Glukoza je ugljikohidrat sto znaci da pospjesuje sintezu glikogena koji je u misicima potrosen nakon treninga s utezima.
    * Omogucuje brz oporavak nakon treninga i ako je sve kako spada (stimulus treningom + prehrana u ostatku dana) - hipertrofiju.


Glukoza je u normalnim uvjetima glavni izvor energije za vecinu stanica u
organizmu, sto ukljucuje i misicne stanice. U misicnim stanicama glukoza je pohranjena u obliku glikogena,a za vrijeme treninga glikogen se trosi, pa je zbog toga nakon treninga potrebno unijeti u organizam odredenu kolicinu glukoze kako bi se obnovio glikogen. Za nadoknadu se moze konzumirati bilo koja namirnica bogata ugljikohidratima (krumpir, riza, kruh, banane i sl.), i na taj nacin obnoviti zalihe glikogena, odnosno glukoze u organizmu. Brza nadoknada glukoze nakon treninga cuva tjelesne bjelancevine.


uzima se od 40 do 80gr  (neki spominju omjer  30gr whey-a - 60gr glukoze)

hvala na brzom i kvalitetnom odgovoru. samo još da pitam. to mogu uzimati normalno sa proteinima poslije svakog treninga???znači to ništa ne šteti ni ne smeta tijelu????
meni za vxr-a frajer nudio BMW X5 iz 2007 i neku sitnu nadoplatu....naravno nisam pristao  :dontknow:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: teretana
« Odgovori #161 : 28 Studeni, 2010, 13:47:55 »
hvala na brzom i kvalitetnom odgovoru. samo još da pitam. to mogu uzimati normalno sa proteinima poslije svakog treninga???znači to ništa ne šteti ni ne smeta tijelu????
nista ne steti

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: teretana
« Odgovori #162 : 28 Studeni, 2010, 13:57:45 »
jeli bitno da su svaki dan vjezbe u isto vrijeme?

bilo bi dobro,ali nije da strogo moraš

najbolje bi bilo u 6 sati popodne jer metabolizam malo padne i taman ga dignrš treningom

nije dobro trenirati odma poslije spavanja, pričekaj barem 2 sata (zbog kralježnice)
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: teretana
« Odgovori #163 : 28 Studeni, 2010, 13:58:50 »
hvala na brzom i kvalitetnom odgovoru. samo još da pitam. to mogu uzimati normalno sa proteinima poslije svakog treninga???znači to ništa ne šteti ni ne smeta tijelu????

pa to je grožđani šećer  ;D što to od toga može biti

Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: teretana
« Odgovori #164 : 28 Studeni, 2010, 16:13:10 »
vidim da neki preferiraju c/p sa drugih foruma  :laughing7:

vezano uz multipower...iskreno ta firma je smeće, za te pare se kupu pravi proteini jer nutra ima svega samo ne onoga sta pise na deklaraciji.

ja sam prije uzimao glukozu iz dm.a ali sad uzimam iz zagreba od jedne firme pakovanja po 2 kg dekstroze, jefitinje je cca 10 kn, a i puno kvalitetnije, dosta manje je slade i čišće...
ovo koliko se pije i sta, sve ovisi dali si na dijeti ili trpas kile, jer ako si na djeti sigurno neces uzimat dekstrozu jer je to cisti UH a ti to moras izbjegavat. Ja u periodu mase uzimam 2 na 1, tj 50g wheya i 100g dekstroze na 0,5l vode. i nakon toga dobar PWM sa sto vise mesa i UH

@vx ovo za vrijeme treniranja, sve je to individualno, nekome pase ujutro nekom popodne. Ovo za metabolizam djelomicno je istina, digne ti ga, ali ako si na masi cijeli dan ces zderat i nece ti bit potreban stimulans za hranu. Ovo za kraljeznicu je po meni glupost, jer sjetimo se vrhunskih sportasa i bildera koji imaju po 3 treninga dnevno a prvi sa utezima im pocinje ujutro u 6.
« Zadnja izmjena: 28 Studeni, 2010, 16:15:15 marko209vx »
4t

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: teretana
« Odgovori #165 : 28 Studeni, 2010, 16:38:07 »
vidim da neki preferiraju c/p sa drugih foruma  :laughing7:

vezano uz multipower...iskreno ta firma je smeće, za te pare se kupu pravi proteini jer nutra ima svega samo ne onoga sta pise na deklaraciji.

ja sam prije uzimao glukozu iz dm.a ali sad uzimam iz zagreba od jedne firme pakovanja po 2 kg dekstroze, jefitinje je cca 10 kn, a i puno kvalitetnije, dosta manje je slade i čišće...
ovo koliko se pije i sta, sve ovisi dali si na dijeti ili trpas kile, jer ako si na djeti sigurno neces uzimat dekstrozu jer je to cisti UH a ti to moras izbjegavat. Ja u periodu mase uzimam 2 na 1, tj 50g wheya i 100g dekstroze na 0,5l vode. i nakon toga dobar PWM sa sto vise mesa i UH

aj bi sada trebao nabiti kile,tvoja preporuka je da kupim dekstrozu i whey protein te da stavim 50g whey i 100g dekstroze?
dok ne nabavim whey,jel mogu mjesati dekstrozu s multipowerom?2 na1

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: teretana
« Odgovori #166 : 28 Studeni, 2010, 16:43:27 »
vidim da ti mnoge stvari nisu jasne bas...
ovo sto ti imas je isto whey, protein nekakav, samo od druge firme, imas na svijetu 100 firmi koje proizvode i pakuju whey protein. Naziv whey proizlazi iz toga jer je to patentirani postupak filtracije i izoliranja proteina iz sirutke.

vec sam i ja a i ostali napisao 5puta da samim proteinima neces dobit kile, oni ce potaknut dobivanje kilaze ali moras jest puno vise, najvise ugljikohidrata.
vidim da si ti pocetnik pa ti je ovo 50 na 100g previse, to sam ja napisao kako meni pase. tebi je cisto dovoljno mjerica wheya i mjerica dekstroze.
4t

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: teretana
« Odgovori #167 : 28 Studeni, 2010, 16:48:30 »
vidim da ti mnoge stvari nisu jasne bas...
ovo sto ti imas je isto whey, protein nekakav, samo od druge firme, imas na svijetu 100 firmi koje proizvode i pakuju whey protein. Naziv whey proizlazi iz toga jer je to patentirani postupak filtracije i izoliranja proteina iz sirutke.

vec sam i ja a i ostali napisao 5puta da samim proteinima neces dobit kile, oni ce potaknut dobivanje kilaze ali moras jest puno vise, najvise ugljikohidrata.
vidim da si ti pocetnik pa ti je ovo 50 na 100g previse, to sam ja napisao kako meni pase. tebi je cisto dovoljno mjerica wheya i mjerica dekstroze.
aha,kontam sta si htio reci...
znm da samo sa proteinima nmg dobiti kile,ali od kada sam poceo trenirati jedem puno vise i udebljo sam se nekih 5kg u dosta kratkom vremenu...jedem dosta ugljikohidrata,jaja,mesa,riba pijem mlijeko....
sad cu onda jedan dan nabaviti deakstrozu pa cu vidjeti
hvala na odg :icon_thumright:

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4107
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: teretana
« Odgovori #169 : 28 Studeni, 2010, 19:39:04 »
Ohoo, nije me bilo neko vreme na forumu, kad vidi nesto novo :D

Hehe, evo da se pohvalim, u protekla dva mjeseca sam bio jedno 5-6 puta u teretani xD  Vise radi drustva, pozove neki frend pa odemo :P

NO dobro, pokusavam malo rekreirati se kod kuce, nemam neke sprave... imam bucice od 4 kg, pastorov protupozarni od 15 kg xD, one gume (zamjena kao za federe) Pa se znam tako sat dva kreveljiti sa time :))

E sad problemcic jedan, ektomorf sam, bilo je na 182cm nekih 70 kg, ajde sad sam doso na 74, ali primjecujem da mi trbuh raste, ovisnik o junk hrani (pizza, mek, cokolade)  Znam da treba srediti prehranu, ali zanimala me jedna druga stvar, naime dok sam vozio bicikl, nekih 15-20 km dnevno, nije bilo ni t od trbuha, a posto je ovo vrijeme u banani mrzi me da izlazim, da li netko moze reci, da li da gledam valjke za svoj postojeci bicikl ili da gledam neki sobni bicikl? Sta bi bilo efikasnije:/


Druga stvar, animal pump, jel se on pije mjesec dana, pa mjesec pauze ili kako ?

HVala!

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: teretana
« Odgovori #170 : 28 Studeni, 2010, 19:50:40 »
animal pump pijes prije treninga.... a kad ne prije onda u vrijeme kada bi ga inace pio kad treniras..bar tako pise na pakovanju...
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4107
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: teretana
« Odgovori #171 : 28 Studeni, 2010, 20:03:51 »
Dobro, ali koliko dugo ga se moze piti, posto ima kreatina, a citao sam da se kreatin ne uzima stalno, vec se radi ta neka pauza :/

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: teretana
« Odgovori #172 : 28 Studeni, 2010, 20:06:22 »
mislim da je to sa obicnim moohidratom samo.... faza punjenja pa uzimanje 5 g dnevno pa poslije pauza, ali sa novim generacijama MISLIM da tog nema ;D
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4107
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: teretana
« Odgovori #173 : 28 Studeni, 2010, 20:10:43 »
Nemoj misliti, necu da mi jos sisa izraste :/

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: teretana
« Odgovori #174 : 28 Studeni, 2010, 20:11:01 »
Dobro, ali koliko dugo ga se moze piti, posto ima kreatina, a citao sam da se kreatin ne uzima stalno, vec se radi ta neka pauza :/

to za kreatin su pi*darije
pijes koliko imas novca, s tim da si najprije osigura whey i amino, i kod crea nema one faze punjenja nego ga okrpis 5g prije i isto toliko poslije treninga u PWM-u

Offline curic_

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha bws
  • Moja Kaciga: helmet
Odg: teretana
« Odgovori #175 : 28 Studeni, 2010, 20:38:48 »
jeb*s proteine kad ides u teretanu poneses sebi 2l sirutke i dok vjezbas popijes to umjesto vode i vidjet ces onda ucinka

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: teretana
« Odgovori #176 : 28 Studeni, 2010, 20:40:40 »
ne smije se piti vise od pola litre sirutke, zapamti to

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: teretana
« Odgovori #177 : 28 Studeni, 2010, 20:49:15 »
ti si idiot....bez uvrede...

ma decko ti je odgovorija sa bine, pogledaj mu rezultate i program pa ces vidit  :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:
 :omfg: :omfg: :omfg:


Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: teretana
« Odgovori #178 : 28 Studeni, 2010, 20:57:55 »
jos da kaze da su proteini kemija onda bi bio na vrhuncu :drunken_smilie:
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline loris46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: runner vx200, runner 50sp, Yamaha xj6
  • MojSetup: =)
Odg: teretana
« Odgovori #179 : 28 Studeni, 2010, 22:17:12 »
volio bi da bar u ovoj temi nema prepucavanja..ali jbg..ne moze bez toga..
tko nezna o cemu prica, bolje neka zatvori usta..hvala..
..PRODAJEM GILERU RUNNER VXR..HITNO!!