Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1045129 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: teretana
« Odgovori #140 : 27 Studeni, 2010, 18:43:29 »
da to vecina piju,barem koje ja znm i uvijek od svih cujem da to piju...
ja sam ga htio uzeti ali ga nije bilo sam sam uzeo druge....
sta drugo si uzeo?  ???

prva stvar proteini=bjelancevine a bjelancvine svi valjda znamo sto su, slusali smo biologiju u skoli  :dontknow:

si misle da je whey čaroban napitak i da ces ono nagruvat se i dobit neznam koje kile ako njega pijes...e takvim ljudima bi ja preporucio da uzmu knjigu u ruke i da procitaju neke stvari o wheyu i sto je to uopce, malo se medicinki iformiraju o tijelu o procesima u nasem tijelu. Whey nije nista nego eng naziv za sirutku, a sirutka je tvar koja se dobiva iz mlijeka, odrednim kemijskim procesima i filtracijom se izdvajaju hranjive tvari konkretno proteini. I vi kupite protein, onako u prahu i to nije nista drugo nego filtrirano i suseno mlijeko, shvatite to. neznamd ali se netko sjeca vremena kad smo bili djeca kad nije jos bilo za kupiti trajnog mlijeka i onda su nam starci kupovali mlijeko u prahu, a whey nije nista drugo neko to, samo u mnogo ciscem obliku.
svi preferiraju whey zato jer kad njega popijes poslije treninga ti proteini iz wheya se najbrze apsorbiraju u tijelu. tj u roku od cca pola sata tijelo, konkretno misici koje si taj trening radio, se nahrane proteinima te s time potice rast. Tu se javljaju i upale. Neki kazu zasto? razlog je jednostavan, prilikom odradivanja treninga radiomo odredenu grupu misica i prilikom rada dolazi do kidanja misicnog tkiva. Nakon odradenog treninga tijelo se regenerira, tj na mjestima malih pukontina u misicima se stvaraju nove mislicne stanice, i upravo u tom procesu su nasem tijelu potrebne bjelancevine=proteini, jer oni poticu rast i izgradnju misicnih stanica.

svi pitate kako dobiti masu, masa se dobiva dobrom prehranom i treninzima, sto veci unos P i UH u tijelo, i uz dobar trening tijelo mora rasti!

I da, da vidim koliko su neki iskusni, cisto jedno blic pitanje:

S cime vi te svoje proteine pijete poslije treninga? ne mislim na vodu ili mlijeko.
4t

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: teretana
« Odgovori #141 : 27 Studeni, 2010, 19:03:24 »
u misicima se stvaraju nove mislicne stanice, i upravo u tom procesu su nasem tijelu potrebne bjelancevine=proteini, jer oni poticu rast i izgradnju misicnih stanica.

kod misica dolazi do hipertrofije - povecanje volumena stanica , a ne stvaranja novih stanica- hiperplazija
al dobro ,nebitno

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: teretana
« Odgovori #142 : 27 Studeni, 2010, 19:04:37 »
marko koja je onda tvoja preporuka,znaš i sam da je najbolja motivacija ako počnepš trenirat ,a već nakon kratkog vremena se vide prvi rezultati,ja bih bio zadovoljan da uspijem skupit 10 kg,al ne sala.trenutno 175cm,65kg

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: teretana
« Odgovori #143 : 27 Studeni, 2010, 19:08:30 »
S cime vi te svoje proteine pijete poslije treninga?
trebalo bi s vodom jer se brze apsorbiraju

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: teretana
« Odgovori #144 : 27 Studeni, 2010, 19:14:05 »
kod misica dolazi do hipertrofije - povecanje volumena stanica , a ne stvaranja novih stanica- hiperplazija
al dobro ,nebitno

tocno, radi se o hipertrofiji misica, tj konstantnim radom i "kidanjem" misica dolazi do pojacane sinteze bjelancevina (proteina) sto onda dovodi do hipertrofije, tj izgradnje mislicnjih stanica  :icon_thumright:

@charnel nisam mislio na vodu ili mlijeko, drugo nesto :)
4t

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: teretana
« Odgovori #145 : 27 Studeni, 2010, 19:19:15 »
tocno, radi se o hipertrofiji misica, tj konstantnim radom i "kidanjem" misica dolazi do pojacane sinteze bjelancevina (proteina) sto onda dovodi do hipertrofije, tj izgradnje mislicnjih stanica  :icon_thumright:

@charnel nisam mislio na vodu ili mlijeko, drugo nesto :)
aha  :) nisam dobro procitao

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: teretana
« Odgovori #146 : 27 Studeni, 2010, 19:22:17 »
marko koja je onda tvoja preporuka,znaš i sam da je najbolja motivacija ako počnepš trenirat ,a već nakon kratkog vremena se vide prvi rezultati,ja bih bio zadovoljan da uspijem skupit 10 kg,al ne sala.trenutno 175cm,65kg
nravno da je to poticaj, ali moras i znati da nesmijes odustati ako nakom mjesec dana ne budu vidljivi rezulatati, masa njih odustane u prvom mjesecima jer ne vide pomaka na tijelu, razlog je jednostavan, jer mi svaki dan gledamo svoje tijelo i slabo zamjecujemo promjene. najbolje bi bilo da se slikas u kroz odredneni period i tako ces najbolje zamjetiti napredak  :icon_thumright:

po tvojoj kilazi i visini predpostavljam da si vjer ektomorf, tj "mrsava" izgleda sto znaci da imas brz metaboljizam ili da ne jedens dovoljno :D. predpostavit cemo da je ovo prvo. Moja preporuka ti je da uzimas neki whey poslije treninga, ali da prije svega sredis prehranu, tj povecas unos ugljikohidrata (pasta, kruh integralni, zobene pahuljice, krumpir...) ali i proteina (piletina, razno meso, jaja, svjezi sir,tunjevina, razne zitarice, orasi itd) i da to pokusas razbit u sto vise obroka, da ti tijelo izbjegne katabolicko stanje, drugim rijecima da si uvijek sit! i najvaznija stvar kod ektomorfa je dorucak, cim se ustanes napuniti tijelo hranom, proteinima i ugljkohidratima. Preporucam ti da ujutro uzmes zobene sa mjericom proteina.
4t

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: teretana
« Odgovori #147 : 27 Studeni, 2010, 19:34:14 »
nravno da je to poticaj, ali moras i znati da nesmijes odustati ako nakom mjesec dana ne budu vidljivi rezulatati, masa njih odustane u prvom mjesecima jer ne vide pomaka na tijelu, razlog je jednostavan, jer mi svaki dan gledamo svoje tijelo i slabo zamjecujemo promjene. najbolje bi bilo da se slikas u kroz odredneni period i tako ces najbolje zamjetiti napredak  :icon_thumright:

po tvojoj kilazi i visini predpostavljam da si vjer ektomorf, tj "mrsava" izgleda sto znaci da imas brz metaboljizam ili da ne jedens dovoljno :D. predpostavit cemo da je ovo prvo. Moja preporuka ti je da uzimas neki whey poslije treninga, ali da prije svega sredis prehranu, tj povecas unos ugljikohidrata (pasta, kruh integralni, zobene pahuljice, krumpir...) ali i proteina (piletina, razno meso, jaja, svjezi sir,tunjevina, razne zitarice, orasi itd) i da to pokusas razbit u sto vise obroka, da ti tijelo izbjegne katabolicko stanje, drugim rijecima da si uvijek sit! i najvaznija stvar kod ektomorfa je dorucak, cim se ustanes napuniti tijelo hranom, proteinima i ugljkohidratima. Preporucam ti da ujutro uzmes zobene sa mjericom proteina.
:icon_thumright: :icon_thumright: to sam htio čuti

Offline loris46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: runner vx200, runner 50sp, Yamaha xj6
  • MojSetup: =)
Odg: teretana
« Odgovori #148 : 27 Studeni, 2010, 20:14:17 »
nakon treninga proteine pijem sa mlijekom i glukozom..ako je to na sta mislis.. :dontknow:
..PRODAJEM GILERU RUNNER VXR..HITNO!!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: teretana
« Odgovori #149 : 27 Studeni, 2010, 21:15:46 »
sta drugo si uzeo?  ???

uzeo sam multipower muscle formula 80 evolution
4 component protein complex

pito sam lika sta je to i on mi rekao da 2 proteina koja brzo djeluju i 2 sporo,pije se 2 sata prije ili poslije trening...okus cokolade...
mjesam na 4 deci mlijeka stavim 2 zlice one za juhu jesi(velike)...

jel ima netko iskustva s ovim,jel valja?

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: teretana
« Odgovori #150 : 28 Studeni, 2010, 09:18:14 »
whey sa glukozom ili ti grozdanim secerom....
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline ghostride666

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 593
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera runner VX 125
Odg: teretana
« Odgovori #151 : 28 Studeni, 2010, 11:44:38 »
aj da mi neko objasni..ja pijem whey poslije treninga 4,5dc vode sa 2 velike žlice wheya...gdje se kupujemo grožđani šećer, i koliko se stavlja sa ovim...nek mi neko to malo pojasni i za šta točno služi grožđani šećer???
meni za vxr-a frajer nudio BMW X5 iz 2007 i neku sitnu nadoplatu....naravno nisam pristao  :dontknow:

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: teretana
« Odgovori #152 : 28 Studeni, 2010, 11:58:49 »
aj da mi neko objasni..ja pijem whey poslije treninga 4,5dc vode sa 2 velike žlice wheya...gdje se kupujemo grožđani šećer, i koliko se stavlja sa ovim...nek mi neko to malo pojasni i za šta točno služi grožđani šećer???

u dm-a (ali nemoj se zabuniti pa uzeti fruktozu  ;D)



Čemu služi?

    * Dize inzulin, a inzulin nosi aminokiseline u misicne stanice koje imaju jaku inzulinsku osjetljivost nakon treninga.
    * Glukoza je ugljikohidrat sto znaci da pospjesuje sintezu glikogena koji je u misicima potrosen nakon treninga s utezima.
    * Omogucuje brz oporavak nakon treninga i ako je sve kako spada (stimulus treningom + prehrana u ostatku dana) - hipertrofiju.


Glukoza je u normalnim uvjetima glavni izvor energije za vecinu stanica u
organizmu, sto ukljucuje i misicne stanice. U misicnim stanicama glukoza je pohranjena u obliku glikogena,a za vrijeme treninga glikogen se trosi, pa je zbog toga nakon treninga potrebno unijeti u organizam odredenu kolicinu glukoze kako bi se obnovio glikogen. Za nadoknadu se moze konzumirati bilo koja namirnica bogata ugljikohidratima (krumpir, riza, kruh, banane i sl.), i na taj nacin obnoviti zalihe glikogena, odnosno glukoze u organizmu. Brza nadoknada glukoze nakon treninga cuva tjelesne bjelancevine.


uzima se od 40 do 80gr  (neki spominju omjer  30gr whey-a - 60gr glukoze)
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: teretana
« Odgovori #153 : 28 Studeni, 2010, 12:01:13 »
u dm-u pola kile 10 kn... traubenzucker ili kako se vec pise na svabski.... ja pijem 2 mjerice wheya i mjericu glukoze.... glukoza je "duplo" teza od wheya... a ona puni glikogenske zalihe koje si potrosio na treningu i dize inzulin....


EDIT:vx brzi si :D
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: teretana
« Odgovori #154 : 28 Studeni, 2010, 12:55:08 »
koji proteini su najpovoljniji?-omjer cijena-kvaliteta...konkretno me zanima whey i gdje ga kupiti?

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: teretana
« Odgovori #155 : 28 Studeni, 2010, 13:14:24 »
jeli bitno da su svaki dan vjezbe u isto vrijeme?
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: teretana
« Odgovori #156 : 28 Studeni, 2010, 13:23:55 »
nije....

brijac -  imas di god oces wheya...building-body.hr web shop... ali su ti u hr dosta skupi....prema slovencima.. i svaki whey je dobar da nije sojin,znaci da bude sirutkin,imas koncentrat,izolat,hidrolizirani ali svejdno kojeg uzmes :D
« Zadnja izmjena: 28 Studeni, 2010, 13:26:14 PROOF »
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: teretana
« Odgovori #157 : 28 Studeni, 2010, 13:28:10 »
nije....

brijac -  imas di god oces wheya...building-body.hr web shop... ali su ti u hr dosta skupi....prema slovencima.. i svaki whey je dobar da nije sojin,znaci da bude sirutkin,imas koncentrat,izolat,hidrolizirani ali svejdno kojeg uzmes :D
e proof jesi se susreo sa ovim proizvodom?
sta mislis kakav je?
multipower muscle formula 80 evolution
4 component protein complex

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: teretana
« Odgovori #158 : 28 Studeni, 2010, 13:34:04 »
kolko vidim mjesavina 4 "vrsta" proteina.. nisam se susretao s tim..po meni je to bezveze te mjesavine svega i svacega..cisti whey sa glukozom majka...ja uzimam jos kazein(sporo asporbirajuci protein)za prije spavanja, da se ne trpam posnim jer ga ne mogu smislit...
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: teretana
« Odgovori #159 : 28 Studeni, 2010, 13:43:55 »
nije....

brijac -  imas di god oces wheya...building-body.hr web shop... ali su ti u hr dosta skupi....prema slovencima.. i svaki whey je dobar da nije sojin,znaci da bude sirutkin,imas koncentrat,izolat,hidrolizirani ali svejdno kojeg uzmes :D
sad baš gledam taj web shop..što je s kreatinom ,čemu on služi?jel bolji od whey-a?