Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Priprema i farbanje plastike  (Posjeta: 41318 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Priprema i farbanje plastike
« : 05 Studeni, 2007, 23:50:00 »
Pozdrav forumaši!
Ovako, tražio sam po forumu ali nigdje nisam našao temu koja opisuje kako pripremiti plastiku za farbanje i kako farbati plastiku..
Pa bi ja molio sve iskusne u tome da napišu svoje mišljenje...znači čime skinuti postojeću boju(koji tip brusnog papira), kako kitati plastiku(koji je kit ok, u kojim slučajevima koristiti špric kit), što napraviti prije samog farbanja(dali nanijeti određeni preparat prije same boje) i na kraju ono najbitnije kako farbati(dali obavezno kompresorom ili može i običnim sprejom, koja je razlika između farbanja kompresorom i sprejom, koliko puta ponoviti farbanje....koju boju koristiti-preporuka marke boje ili je svejedno)..
Hvala svima koji će napisati svoje iskustvo!
Nadam se da ovo neće pomoći samo meni nego i svima koji će se upuštati u farbanje plastike a ne znaju kako!
vivce

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #1 : 06 Studeni, 2007, 00:03:14 »
super tema!  :icon_thumright:
a kako bi bilo najbolje skinuti one naljepnice sto su prelakirane bezbojnim lakom?

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #2 : 06 Studeni, 2007, 08:36:47 »
Malo traziti po forumu, sve je vec napisano... http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=569.0
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #3 : 09 Studeni, 2007, 13:14:09 »
skinuo sam plastike(bočne i prednju masku) na motoru(paiggio nrg mc3) jer su bile izderane, izgrebane i ispucale od padanja...ipak mi skuter ima 7 godina!
Pobrusio sam ih grubljim vodobrusnim papirom...
Pokitao sam neke, neke nisam jer nisam stigao..
E sad:
-kako riješiti pukotine od padova na rubovima plastike(nemam lemilicu) i kako nadomjestiti djelove plastike koji su se odlomili-manji komadići?
Što nakon kitanja?
Dali nanositi prajmer?
Šprickit ide nakon prajmera?
Dali špric kit treba brusiti  ili direktno na njega nanosim boju?
Dali obavezno farbati kompresorom ili se može i sprejom sobzirom da neću farbati u komori?
Koja je razlika u kvaliteti između ta dva načina?
Preporuka marke boje koja je dobraaa?
Preporuka marke laka koji je dobar?
Molim vas pomozite!
Hvala
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2007, 22:29:51 vivce »
vivce

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #4 : 11 Studeni, 2007, 21:44:23 »
imas u bauhausu kupiti nastavak za lemljenje plastika koji ide na fen... Isto tako ima i elektroda...

Na plastiku koja nije farbana ide primer za plastiku... Koja je farbana kada se matira ne ide primer nego bi bilo dobro staviti spric kit ako zelis napraviti dobar posao...

Spric kit se brusi sa vodobrusnim granulacije 1000 - 1200

Posebnu paznju obratiti na rubove, da se ne skine previse ali da je sve dobro matirano i ocisceno...

Obvezno farbati kompresorom, jer ako farbas sa sprejem onda pri visim temperaturama ljeti ce ti boja omeksati i ljepiti se na sve zivo jer sprej nema dovoljno ucvrscivaca (inace bi se to u spreju sve stvrdnulo)... Dakle, sprej je fus i samo nepotrebno "sranje" jer poslije kada ides napraviti posao kako valja moras sve to dobro skinuti, jer inace ako farbas preko toga boja samo kipi i dize se...

 :icon_thumright:

Izbor boje je proizvoljan, akril je najjednostavnije spricati i najjeftiniji je, metallic ide u 2 etape, prvo ide baza (zrnca) i preko baze ide bezbojni lak, i imas perlu koja je nesto skuplja i sada je "in"
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #5 : 11 Studeni, 2007, 23:30:25 »
Netriba brusit sa 1000-1200...800 je MAXIMALNO jer kad idu 2 sloja boje na to i još ako ide lak sjajit će se ko pasje mudo. Samo kad brusiš brusi lagano i kružnim pokretima, nemoj upisat ko konj.
E sad da ti kažen zašto ne sprejen i kako san se ja zajebaaa...sve super ispalo i izgleda super, nekidan skida neku naljepnicu i taka malo sa krpon namočenom benzinom po tome (a skida san sa druge plastike koja nije pituravana naknadno) i kako san taka po toj plastiki koju san sprejen piturava sve san usra. Popizdia san. A nebi bilo lipo kad livaš benzinu i ako ti kapne tu i tamo po plastici...našta bi to ličilo nakon nekog vrimena. One boje u spreju su preosjetljive na sve te stvari...alkohol, benzinu, razrjeđivač...tako da ono...rađe nemoj :)
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #6 : 12 Studeni, 2007, 10:16:58 »
Netriba brusit sa 1000-1200...800 je MAXIMALNO jer kad idu 2 sloja boje na to i još ako ide lak sjajit će se ko pasje mudo. Samo kad brusiš brusi lagano i kružnim pokretima, nemoj upisat ko konj.
E sad da ti kažen zašto ne sprejen i kako san se ja zajebaaa...sve super ispalo i izgleda super, nekidan skida neku naljepnicu i taka malo sa krpon namočenom benzinom po tome (a skida san sa druge plastike koja nije pituravana naknadno) i kako san taka po toj plastiki koju san sprejen piturava sve san usra. Popizdia san. A nebi bilo lipo kad livaš benzinu i ako ti kapne tu i tamo po plastici...našta bi to ličilo nakon nekog vrimena. One boje u spreju su preosjetljive na sve te stvari...alkohol, benzinu, razrjeđivač...tako da ono...rađe nemoj :)

Za akril ne treba ali metallic treba...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #7 : 21 Prosinac, 2007, 20:19:01 »
ali ako se nakon sto se sa sprejom posprica sa lakom prede...kako ce onda benzin doci do boje?????

vjerojatno glupo pitanje...al ne kuzim :dontknow:

jer mozda, i ponavljam mozda, bi se i ja odlucio za farbanje motora sav u crni...i to prije tehnickog sad u 2mj...al nemam 1000kn za profi farbanje...pa se bas mislim, moga bi sa sprejem...

znaci...ovu staru masku skroz sa brus papirom pobrusim (izšmirglam) i onda sa sprejom recimo 2 puta...neki bolji i kvalitetni sprej...i onda sa lakom predem kad se osusi...

i onda naletim na ovo...pa sad neznam dali bi...ne svida mi se ova boja...a nemam bas para za bacanje da bi dao 1000kn za to...a i necu imati 1000kn prije tehnickog...a fakat ne zelim ovu boju vise...

ima ko koj savjet?? :help: :notworthy:
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #8 : 22 Prosinac, 2007, 09:29:05 »
Nikako ne sa sprejem, poslije si samo zadajes probleme pri skidanju spreja sa plastika...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline S.W.A.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 658
  • Spol: Muški
  • *bFzd*Blacky
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: speed fight 2
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #9 : 22 Prosinac, 2007, 12:03:13 »
ma dobro...o tome cu onda razmisljati...

a jel ima ikoji nacin a da nije sa kompresorom...
jer fakat nemam para da dam 1000kn za to sad...a rado bi ga ofarbao...
tj. jel mogu kupiti boju pa sa kitom sam ofarbati???
RAĐA SE ZVEJR ;)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #10 : 22 Prosinac, 2007, 18:25:46 »
ma dobro...o tome cu onda razmisljati...

a jel ima ikoji nacin a da nije sa kompresorom...
jer fakat nemam para da dam 1000kn za to sad...a rado bi ga ofarbao...
tj. jel mogu kupiti boju pa sa kitom sam ofarbati???

kupi kompresor od 24L za 500kn
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #11 : 22 Prosinac, 2007, 18:32:17 »
ma dobro...o tome cu onda razmisljati...

a jel ima ikoji nacin a da nije sa kompresorom...
jer fakat nemam para da dam 1000kn za to sad...a rado bi ga ofarbao...
tj. jel mogu kupiti boju pa sa kitom sam ofarbati???

kupi kompresor od 24L za 500kn


Gdje ima kompresor za 500kn? U Metrou?

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #12 : 22 Prosinac, 2007, 18:57:05 »
Gdje ima kompresor za 500kn? U Metrou?

Metro, Pevec...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Sole8

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Priprema i farbanje plastike
« Odgovori #13 : 29 Prosinac, 2007, 00:59:57 »
Još uvijek učim, ali...
Kad ideš farbat, za pripremu plastika ti je potrebno:
-ako su izderane,a ne puknute netrebaš ih kitat ako imaš volje uzmeš 320 vodobrusni i lagano u krug to šmirglaš i ogrebotine nestaju
-ako su puknute po rezu potrebno je na kraju te pukotine izbušit rupicu sa bušilicom kako plastika nebi dalje pucala
-onda se napravi (sve to se radi lemilicom) po toj rupi rez i napuni se istom plastikom, a na svakoj ti piše oznaka, primjer ABS,PP0,....
-ako staru farbu skineš do orginalne plastike obavezno prije špric kita treba stavit prijmer
-špric kit je obavezan uvijek najbolje je radit sa materijalima 2k(2 komponentni)
-ako plastika nije ogrebana i netreba ju varit tada treba staru plastiku matirat skinut postoječi lak i pošpricat šprickitom
-špric kit se suši 1 dan, ko i boja
-netreba ti lak za lakirat plastike to je bacanje novca, ja sam napravio lakirane plastike na speed fight pomoću utvrđivača i ostalih dodataka sa oznakom 2k
Evo stavit ću ti tu svoju stranicu pa pogledaj speed fight i nrg (moj) šta sam radio, s tim da sam imao pomoć od frenda kad sam sebi radio jer je on lakiler a ja još tada nisam i još nemam mota za radit sa  perlom, ali učim ...
Evo posle nove godine dobivam još sva motora za radit stari runner i novi, pa češ moć pogledat slike na ovoj stranici http://stylescooter.blog.hr/, al nezan mkad će biti gotove al sigurno će bit objavljene, nadam se da sam pomogo bar malo, ako imate pitanja na e-mail ili pm pa pitajte. pozz