Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 284534 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #300 : 10 Svibanj, 2011, 12:07:04 »
ne. Otvorena strana ležaja ide prema bloku, ka kanalu za smjesu. Vec 100x rečeno.

 :trespaf:  :hvalaa: ne znam što mi bi, sad i ja ponovno čitam što sam napisao... eh.. ta žurba, treba me  :violent1:  :upsja:
Uglavnom da, mislim jedno, pišem drugo, a zapravo sam već na capoeira fešti koju imam ovog vikenda....

Ivane hvala na praćenju  :icon_thumright: --- Ekysha- sorry na krivoj informaciji  :drunken_smilie:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #301 : 15 Svibanj, 2011, 11:44:54 »
prije ugradnje cu ti reci ako je polovna radilica provjeri si kod nekog tokara koliko je u balansu on ti ima manometar za mjeriti u stotama koliko je van balansa ako je preko 5 stota ne isplati ti se stavljati jer ce ti vrlo brzo otici lezajevi a ako je nova radilica zaboravi na ovo  :icon_biggrin:
jel nije manometar mjerac tlaka?

komparatorom se mjere odstupanja u stotama  :redface:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #302 : 15 Svibanj, 2011, 12:05:36 »
Massi balansiranje i centriranje su razliciti pojmovi...

kako se ja sjecam, za centriranje ima ko neko namišće di se stavi radilica pa se namisti komparator i lagano se okrece radilica, tako se vidi jeli u exscentru i ako se sta triba to se korigira...

radilica se balansira kada nije jednako rasporedjena masa, ako si ikad gledao balans kotaca automobila ista ti je stvar s radilicom, zavrti se na neke okretaje i racunalo izbaci na koliko stupnjeva koliko mase treba zaljepit ili skinut... tako se balansiraju svi tezi djelovi na skuteru koji se brzo vrte, zvono kvacila, magnet, rotor anlassera...

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #303 : 15 Svibanj, 2011, 12:06:22 »
Massi balansiranje i centriranje su razliciti pojmovi...

kako se ja sjecam, za centriranje ima ko neko namišće di se stavi radilica pa se namisti komparator i lagano se okrece radilica, tako se vidi jeli u exscentru i ako se sta triba to se korigira...

radilica se balansira kada nije jednako rasporedjena masa, ako si ikad gledao balans kotaca automobila ista ti je stvar s radilicom, zavrti se na neke okretaje i racunalo izbaci na koliko stupnjeva koliko mase treba zaljepit ili skinut... tako se balansiraju svi tezi djelovi na skuteru koji se brzo vrte, zvono kvacila, magnet, rotor anlassera...

...potpuno točno.... :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #304 : 15 Svibanj, 2011, 12:17:31 »
radilica se stavi između dva trna u vagu... kad se okrene za pola kruga mora ostat u tom položaju, ne smije se vraćati.. tak se balansiraju i kotači na motorima..

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #305 : 15 Svibanj, 2011, 12:22:01 »
..da ali klipnjača če uvijek pretegnit prema dolje...ne.. ???
....ili je težina klipnjače oduzeta na polutkama.... :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #306 : 15 Svibanj, 2011, 12:23:58 »
nesmije pretegnut, u tome i je fora balansa... mora se ponašati kao da je bez klipnjače :icon_thumright:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #307 : 15 Svibanj, 2011, 12:50:29 »
...a kako se balansira radilica koja nema pune polutke?  :hmh:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #308 : 15 Svibanj, 2011, 12:52:15 »
buše se rupe na polutkama....

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #309 : 15 Svibanj, 2011, 16:44:00 »
Kod balasiranja radilice treba uzet u obzir na koje okretaje se računa a bitna je težina klipa, bolcena i klipnjače. Između trnova svaka radilica sa klipnjačom bez obzira bila sa punim ili otvorenim polutkama će pritegnuti prema dolje sa suprotnom stranom od hvatišta klipnjače. Na klipnjaču di dolazi bolcen treba staviti određeni postotak(50-60%) težine klipa i bolcena i onda dovesti u balans bušenjem kontra utega polutki.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #310 : 06 Srpanj, 2011, 11:41:57 »
jel nije manometar mjerac tlaka?

komparatorom se mjere odstupanja u stotama  :redface:
sve znam sad kad idem citati svoj post vidim da sam pogrijesio i ovo sta je napisao clan luna 500rr
nego neznam sta mi je bilo taj put da sam pisao manometar oprostite na krivim informacijama ko da sam bio pijan kad sam pisao :toothy3:

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #311 : 11 Kolovoz, 2011, 22:41:56 »
...ajd nek netko kaže opet i zadnji put kako se okreču ležajevi sa Polimernim kavezom,koja strana gdje...vi ovdje kažete otvoreni dio prema bloku,a stručnjaci iz njemačke koji su vozili kros utrke mi kažu prema radilici...Mmario kaže prema radilici...imam neki citat s neta koji isto tako govori..daj nek netko kaže kako i obrazloži to....ili već ima negdje objašnjeno pa mi pikne link.... :icon_thumright:

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #312 : 11 Kolovoz, 2011, 22:44:06 »
..evo to je citat sa sipa...stavit ču ispod i prevedeno.... :icon_thumright:


Gerade bei leistungsgesteigerten Motoren an der Qualität der Kurbelwellenlager zu sparen, ist sicherlich der falsche Ansatz. Aus diesem Grunde arbeitet Stage6 nur mit führenden europäischen und japanischen Lager- und Simmerringherstellern wie SKF und Corteco zusammen. Wir bieten euch unsere HQ-Kurbelwellenlager-Kits in 2 Ausführungen an, mit Metallkäfig oder Polymer-Kunststoffkäfig. Beide Typen sind von SKF für eine Grenzdrehzahl bis 20.000 U/min freigegeben und besitzen selbstverständlich die für Kurbelwellenlager notwendige erhöhte Lagerluft (C4). Voraussetzung für die Langlebigkeit der Lager ist natürlich die Gewährleistung ausreichender Schmierung und der sachgemäße Einbau der Lager und Kurbelwelle. Die Vorteile bei der Version aus Polymer-Kunststoff im Vergleich zu Metallkäfigen bestehen in der erhöhten Elastizität und der verringerten Reibung. Wichtig bei diesem Lagertyp, den wir persönlich für Rennmotoren bevorzugen, ist eine gute Vergaser- und Zündungseinstellung, da die Lager dauerhaft nur bis maximal 120° erwärmt werden dürfen, um Schäden am Kunststoffkäfig zu verhindern. Aus diesem Grunde eignen sich die TN9-Lager auch nicht für Motoren mit Katalysatoren! Bitte beachtet auch die Einbaurichtung: Der halboffene Käfig muss in Richtung der Kurbelwellenwangen eingebaut werden. Die Metallversion ist zwar robuster als der Kunststoffkäfig, aber durch die erhöhte Reibung- und Hitzeentwicklung auch einem größeren Verschleiß ausgesetzt. Achtung! Die Polymerkäfig-Version nur bei Motoren ohne Katalysator verbauen! Sprich: nur an Rollern mit Tuningauspuffanlage oder mit Original-Auspuffanlagen ohne Katalysator.


...prijevod...

Pogotovo s pojačani motori na kvalitetu ležajeva radilice za spremanje, svakako je pogrešan pristup. Iz tog razloga, Stage6 radi zajedno s vodećim europskim i japanskim ležajevi i osovinsko brtvilo proizvođača kao što su SKF-a Corteco. Nudimo Vam naše HQ ležaj radilice setove u dvije verzije, s metalnim ili polimernim kavez plastike kavez. Obje vrste SKF za ograničenje brzine do 20.000 okr / min i pustili prirodno posjeduju potrebne radilice ležajevi za povećanje ležaja čišćenje (C4). Preduvjet za dugovječnost logora, naravno, kako bi se osiguralo odgovarajuće podmazivanje i pravilno ugradnju ležajeva i radilice.Prednosti izvedba od polimera plastike u usporedbi s metalnim kavezima sastoji u povećanoj elastičnosti i smanjene trenja. Važno u ovoj vrsti ležaj, koje smo osobno radije za utrke motora, je dobar karburator i paljenja, jer je ležaj mora biti zagrijana na 120 ° maksimalno traje samo kako bi se spriječilo oštećenje plastike kavez. Iz tog razloga, TN9-ležaj pogodan za motore s katalizatorom ne može! Imajte na umu smjer instalacije: poluotvorene kavez mora biti montiran u smjeru radilice obraza.Metal verzija je zaista više robustan od plastike kavez, ali suspendiran zbog povećane trenje i toplinu i trošenje brže. Pažnja!Verzija polimer kaveza samo za motore bez katalizatora montažu! Recimo, samo skutere tuning originalni ispušni sustav ili ispušni sustav bez katalizatora.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #313 : 11 Kolovoz, 2011, 22:44:44 »
malossi ležaji okreću se prema radilici a obični skf poliamid prema bloku. Ja sam svoje uvijek tako okretao i nikad nijedan nije riknuo.

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #314 : 11 Kolovoz, 2011, 22:46:28 »
malossi ležaji okreću se prema radilici a obični skf poliamid prema bloku. Ja sam svoje uvijek tako okretao i nikad nijedan nije riknuo.

..sorry,al koja je razlika između malossi ležajeva i običnih polyamidnih,jel nije to isto,mislim konstrukcijski..... :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #315 : 11 Kolovoz, 2011, 22:48:41 »
malossi ima sa zatvorene strane odtokaren 1mm vanjske kosuljice pa kad se nabije u blok oslobađa kanal skroz.

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #316 : 11 Kolovoz, 2011, 22:51:50 »
malossi ima sa zatvorene strane odtokaren 1mm vanjske kosuljice pa kad se nabije u blok oslobađa kanal skroz.

 :icon_thumright: :icon_thumright:

...ok,ja sam sastavio danas mašinu od kolege i okrenuli smo ležajeve prema bloku otvoreni dio ležaja...vidit čemo kak se bude pokazalo.....ako ti nisi imao problema nečemo valjda ni mi,radilica je sjela fino i lako se vrti......i usput da kažem nemojte stavljat nikakve druge semeringe osim Corteco...SKF semering se raspo do ne prepoznatljivosti za 1000 km,ispo van skoro cijeli,ne znam kak je motor palio.... :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #317 : 11 Kolovoz, 2011, 22:53:07 »
malossi ima sa zatvorene strane odtokaren 1mm vanjske kosuljice pa kad se nabije u blok oslobađa kanal skroz.

Mozda sam krivo shvatio, ali mislim da si u krivu.

Taj malossi lager ima odtokaren dio kako si rekao, ali taj dio ide na stranu radilice i od tamo "pije" ulje jer se uljni kanali zapunjavaju tekucim metalom

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #318 : 11 Kolovoz, 2011, 22:54:05 »
:icon_thumright: :icon_thumright:

...ok,ja sam sastavio danas mašinu od kolege i okrenuli smo ležajeve prema bloku otvoreni dio ležaja...

nisam sve citao, al nadam se da pricas o obicnom skfu sa poliamidnim kavezom i da niste zatvarali uljne kanale. Ako je sve tako, onda ste dobro napravili

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #319 : 11 Kolovoz, 2011, 23:22:08 »
Obični Skf,nisu kanali za podmazivanje začepljeni!