Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 284489 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #160 : 27 Studeni, 2010, 13:45:42 »
Evo još jedan. Ista stvar, samo što je ovo nakon par tisuća, iako je to praktički novo. Ugrađen u piaggio servisu, made in japan.


Offline 180RunNeR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • mader fucker
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Gilera RunNeR 180 SP
  • Moja Kaciga: imam 2
  • MojSetup: tunned by gokiSP
  • MojSpuh: origigi majkemi
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #161 : 27 Studeni, 2010, 13:56:48 »
to moj ex???
kad ti dodje policajac ajde mali daj vozacku, reci mu frizider, i on ce pitat kakav frizider, ti mu kazi kakva vozacka :dontknow:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #162 : 27 Studeni, 2010, 14:04:12 »
Jes  :toothy3:

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #163 : 27 Studeni, 2010, 17:22:07 »
Evo još jedan. Ista stvar, samo što je ovo nakon par tisuća, iako je to praktički novo. Ugrađen u piaggio servisu, made in japan.



Ovo je, koliko vidim ležaj od SP180tke, 25x68x12 dimenzija. I to su ti koji su i jedini od ovih, da se tako izrazim, regularnih proizvođača ležajeva i u svom prodajnom stažu, koliko se ja sjećam, nije bilo niti jedne reklamacije.

Ali dečki, pa od čega bih ja živio da se sve radi kvalitetno  :angel12:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #164 : 27 Studeni, 2010, 17:58:37 »
Ja nikad nisam imao problema s njima, tj. nikad mi se ležaj nije raspao. Ovo je prvi kojeg sam našao raspadnutog nakon rastavljanje.  :icon_biggrin:

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #165 : 28 Studeni, 2010, 11:28:26 »
Ja nikad nisam imao problema s njima, tj. nikad mi se ležaj nije raspao. Ovo je prvi kojeg sam našao raspadnutog nakon rastavljanje.  :icon_biggrin:

A čuj, znaš kako se kaže, za sve postoji prvi puta  :laughing7:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #166 : 28 Studeni, 2010, 12:35:11 »
Nece ni biti reklamacija kad ih ne uvazavate...previse faktora postoji sto se tice ugradnje samog lezaja da bi se ikako dokazalo da je problem u samom lezaju

 :redface:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #167 : 29 Studeni, 2010, 10:35:04 »
Nece ni biti reklamacija kad ih ne uvazavate...previse faktora postoji sto se tice ugradnje samog lezaja da bi se ikako dokazalo da je problem u samom lezaju

 :redface:

Ma gle, ja sam uvažio dvije reklamacija do sada (što se tiče ovoga foruma), od kojih su ležajevi već u samom startu bili loši zbog pakiranja, jer su došli kao kartonsko pakiranje, industrijsko, bez kutijica i eto, 2 od njih su pokupili neko smeće i to je bilo dovoljno da se i na sam pregled vrtnje na ruci osjeti da je nešto između kuglica, te druga reklamacija na ležaj koji je nakon ugradnje otišao vrlo brzo.
Inače, to su redovni klijenti koji kod mene kupuju i kupili su već pozamašan broj ležajeva i nikada nije bilo problema, pa uzevši u obzir tu činjenicu, nisam se puno niti trsio otkriti u čemu je problem, pa sam to riješio kroz svoj džep.
No, kako sam i rekao, da si i ti na mom mjestu i da vidiš što se sve pokušava proturiti pod reklamacije, više nikada ne bi pomislio uopće o tome,a još kad vidiš kakva sve škvadra šaravi i montira, pa dođe ti zlo, a i sam si rekao da je previše bitnih faktora kod ugradnje ležaja da bi se pokazao problem isključivo u samom ležaju.

Najgore od svega mi je to kad netko kupi ležaj negdje na 10om mjestu i onda dođe meni reklamirati, zato jer ja prodajem ležajeve, a recimo tu marku ležajeva nisam nikada prodavao ili jedan slučaj kad je čovjek došao reklamirati ležaj Golfa 3ojke jer je bio SKF-ov, a kupio ga je od jednog mog distributera, no kutijia u kojoj je donio taj ležaj je bila od oznake i ležaja stojadina (jer je istih gabarita), a i zato jer je bila moja deklaracija gore. Kad sam vidio ležaj, na njemu je pisala točna oznaka i da je SKF, ali na malo drugačiji način nego li to SKF ima font slova i printanje općenito, te pisalo je da je "Made in Germany", na što sam mu kao iz topa opalio da to nema veze sa SKF-om i da taj ležaj nije došao od nas nikako, jer naši su isključivo Made in Italy, eventualno Brazil ukoliko ova tvornica u Italiji nema za isporuku, no i to je rijetko.
Nakon što sam objasnio čovjeku da je to lažni SKF i da ode tamo gdje ga je kupio i da ga tamo reklamira, zamolio sam ga da mi ovoga onda vrati natrag, radi primjera, no nikad se više nije vratio... čudno, jel da???  ;D

Ali danas, krivotvoritelji su previše sofisticirani i danas se ne može vidjeti razlika u kutiji i naravno ležaju i onome što piše na njemu, jer su išli i u najsitniji detalj, tako da niti ja kao neki expert u tome, ne mogu znati što je original, a što plagijat. No, praksa to pokaže vrlo brzo, kad ležaj prosvira.
Ajmo reći da kad se radi o nekom malom ležaju, koji i nije toliko bitan ili ne napravi neku veliku štetu, i nije sad kraj svijeta (naravno, ne podržavam to nikako), ali zbog ovih plagijata, veliki gradovi su ostajali bez struje, vode, da ne pričam da je bilo astronomskih gubitaka u industriji, jer je na bitno mjesto bio ugrađen plagijat, a ovi koji su to kupili, su mislili da je to bilo sve ok, da bi na kraju to reklamirali SKF-u, koji je preko svojih prodajnih podataka vidio da to nikada nije bilo prodano za to, odnosno na tom području.
Prošle, ali i ove godine, SKF je sa policijiom imao jako puno racija i zapljena lažne robe i ima je još uvijek, čak se i meni javljaju takvi trgovci koji mi nude isto ovo što i ja prodajem, ali za znatno manje novce nego li i sam kupim direktno u SKF-u, tako da mi ne pada na pamet to kupovati, ma koliko primamljivo bilo.

Pa iako SKF ima tvornice po čitavom svijetu, meni osobno je drago što on piše odakle je koja serija, jer znam da mnogi pišu da su proizvedeni u Njemačkoj, ili samo EU ili kako god, a zapravo su iz tvornica dalekog istoka.
I sad ja vas pitam, da li bi radije da se piše nešto lažno pa da budete u uvijerenju da je to onda bolje jer je tog porijekla i radi sve 5, pa iako je originalno iz Kine ili odakle već ili da piše original kako je, pa da se zna na čemu smo svi?

Uglavnom, nije lako biti za pultom i prodavati ljudima koji imaju predrasude o onome što prodajete, jer već u samom startu čovjek/kupac je uvjeren da kupuje loš proizvod, no srećom, doista do sada od kada radim, nisam imao velikih problema niti previše reklamacija (ima ih svatko), no ipak, na prodanu količinu, to je stvarno zanemarivo, jer i većina od tih reklamacija nisu bile reklamacije, već greška u montaži ili neispravnost nekog drugog elementa koji je usko vezan za rad ležaja ili čega već, a mi smo zbog dobre suradnje sa trgovinama/servisima/kupcima to rješavali na vlastiti teret.
Ali da samo još i kažem da uvijek ima onih kojima nikada ništa ne valja, pa makar bilo od suhog zlata, jer će i za to reći da nije pravo zlato, dok drugima je uvijek sve dobro i radi bez problema, no srećom, onih prvih je ipak manje, znatno manje, ali se čuju glasnije.

Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #168 : 29 Studeni, 2010, 14:36:09 »
ja od sad imam ovakav stav:
za skutere samo poliamid... (osim naravno za big bore 2t jer nema)
ako i pukne košuljica, u 99% slučajeva neće biti štete...
pogotovo mislim na skupe high end alu cilindre, gdje u takvom slučaju šteta može preći 2500kn kod zacvikavanja..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #169 : 29 Studeni, 2010, 15:23:28 »
ja od sad imam ovakav stav:
za skutere samo poliamid... (osim naravno za big bore 2t jer nema)
ako i pukne košuljica, u 99% slučajeva neće biti štete...
pogotovo mislim na skupe high end alu cilindre, gdje u takvom slučaju šteta može preći 2500kn kod zacvikavanja..
to je tak oduvjek  ;D

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #170 : 29 Studeni, 2010, 16:03:25 »
to je tak oduvjek  ;D


zakaj si onda stavljal to kinesko?
btw imam 2 nikad montirana skf france čelik ležaja pa ak nekom treba za 100 kn  ;D

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #171 : 29 Studeni, 2010, 16:14:21 »
zakaj si onda stavljal to kinesko?
btw imam 2 nikad montirana skf france čelik ležaja pa ak nekom treba za 100 kn  ;D
pa taiwan, ko bi sumnjo u njih...a i velim...neznam kolk sam ih vec ugradio U OVLASTENOM SERVISU i nikad nista  :dontknow:

ako su zapakirani, prodano! moze na PM za detalje
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #172 : 29 Studeni, 2010, 16:15:47 »
imam još jednu ponudu, pa tko dođe prije, njegovo je  ;D hhh.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #173 : 29 Studeni, 2010, 18:18:48 »
Ja ne bi nikome ugradio kineza ili tajvanca, jedino ako inzistira zbog cijena i spike "nemam novaca."

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #174 : 29 Studeni, 2010, 20:22:16 »
Ja ne bi nikome ugradio kineza ili tajvanca, jedino ako inzistira zbog cijena i spike "nemam novaca."
a vidis, na to nisam obracao paznju dosada jer nije bilo problema, a od sada  cemo drugacije
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #175 : 04 Prosinac, 2010, 13:09:13 »
Kupio sam bugare (SKF), skuplji su al nadam se kvalitetniji

stey tunjo
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #176 : 04 Prosinac, 2010, 13:10:12 »
ma najbolje, bar nebu zacvikao kit s njima.

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #177 : 09 Prosinac, 2010, 14:28:17 »
...lezaje sam kupovao stalno u lagerkomercu, ista stvar duckas ko i lageros.

hehe... sad sam tek ovo vidio  ;D
No, bez ljutnje, nije ista stvar  :nono:  ipak smo si ljuta konkurencija  :lolboljesuti:

A s druge strane, ja sam ovdje sa forumašima napravio dogovor o popustu kao Lageros, što ipak znači nekog vraga za vas krajnje korisnike, pa kad netko ode tamo kod njih, taj popust za forumaše ne vrijedi.

Pa eto, mala molba, bez mixanja molim  :headbang:
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2011, 14:04:01 Pupo »
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline matr_vd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vodice
  • Moj Skuter: runner 180sp
  • Moja Kaciga: koja glavu cuva
Odg: Lezajevi
« Odgovori #178 : 04 Veljača, 2011, 22:11:36 »



najbolji lezajevi sto uopce postoje su NTN ali samo made in japan,keramicka kosuljica.na mom zipu,jos je i zracnjak sto se vise grije nego LC,nisu prozujali 10000km,na njemu je top duo plus prebrusen na 50.20mm,jedan prsten i jos dobro radi samo trazi svakih 4000 novi prsten.eto to je iz iskustva,jedan lezaj kosta 170kn.

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #179 : 04 Veljača, 2011, 22:15:20 »
prvo 2+ nema ac..drugo 10 000 km nije nekakva kilometraza..meni je na apriliji AC izdrzalo 30 000 km na serijali...