Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 284546 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #60 : 04 Studeni, 2010, 16:56:26 »
...i onak moram do lagerosa po semeringe i još jedne ležajeve za drugi blok  :icon_thumright:

Ja se nebi igrao sa tim lezajevima. Bolje stavit Polini pa si miran  ;D

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Lezajevi
« Odgovori #61 : 04 Studeni, 2010, 17:49:42 »
Ajmo ovako,
pred mjesec dana sam radio NRG Power, NTN Ležajvi su se bili razletili na 30ak tisuća kilometara i pao je izbor na SKF (kasnije sam skužio da sam se zaje*o)
I tako je odem u PKL u Rijeci i kupim 2 SKF Ležaja čelični kavez MADE IN BUGARSKA, već tad mi je bilo sumnjivo otkad bugari znaju ležaj napravit no mislim se skf pa ajd, bude ok

E sad, ležajvi su profesionalno montirani na novu radilicu MecEur izvađena tek iz kutije (identična ko malossi rhq), tj prvo su u blokove stavljeni pa je radilica sjela, s tim da su ležajevi upali u blokove na grijanje/hlađenje i radilica je stavljena i rukom sam blokove približio i sastavio,bez tuckanja čekićem i ikakve sile, znači ne da je sve išlo po loju nego je išlo i predobro, i tako ja sve pošarafam, upalim motor i razrada 300 kilometara na 3-4% mješavine

I tako je skuter prešao 500 kilometara i skidam ja deklo da vidim jel sve ok i ko na vraga reko da viidm jel radilica ima lufta, i radijalno ima više lufta nego moj ditech na 30 000km  ::) ::) aksijalno nema ništa

eto, i sad nek meni netko kaže da skf bugarska ležajevi valjaju, sad moram rastavljat blokove OPET i jebat se s radilicom i gubit opet cijeli dan, a da napomenem da mi to neće bit plaćeno jer se smatra da je to sve nastalo zbog moje greške koje naravno nije ni bilo

Eto, i sad opet dva ležaja i dva semeringa i garnitura dihtunga i cijeli dan zbog mrtvog skf-a koji proizvodi ležajeve u trećim zemljama koje očito nemogu prozvest ležaj kao matična firma

Idući izbor će bit NTN pa ćemo vidjet

btw setup skutera je 50 cc sa blokadama jer se sastrane pripremale pare za mhr replicu i komplet setup pa da radilica valja nečemu kad se već rastavljaju blokovi
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #62 : 04 Studeni, 2010, 18:06:09 »
ja imam dva nikad ugrađena SKF C3 France ležaja i prodat ću ih pod zlato  :icon_biggrin:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Lezajevi
« Odgovori #63 : 04 Studeni, 2010, 18:10:17 »
ja ću ih dobiti iz trsta sa lagera kao poklon na idućoj narudžbi tako da ono, nije to čak ni problem, nego je problem što su ležajevi elemntarna stvar koja ako prosvira opet moraš sve ispočetka
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #64 : 04 Studeni, 2010, 18:14:17 »
ja ću ih dobiti iz trsta sa lagera kao poklon na idućoj narudžbi tako da ono, nije to čak ni problem, nego je problem što su ležajevi elemntarna stvar koja ako prosvira opet moraš sve ispočetka

Upravo to kolega Iwo :)

zelim najbolje i najkvalitetnije lezaje koje ce se ugraditi profesionalno kako se spada. i zelim da traju bar jednu sezonu citavu bez bojazgi. mjesvina 3.5% do 4% da bude bas dosta dobro podmazivanje polusintetike ili eventualno sintetike.

Molio bih clana Funkyzg da kad nabavi taj lezaj da to vidimo skupa i uvjerimo se jel je bolji od ovih ostalih sta se nude po duckasima SKF,FAG it o ostalo :icon_thumright:

hvala svima na savjetima :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #65 : 04 Studeni, 2010, 18:34:54 »
Eto, i sad opet dva ležaja i dva semeringa i garnitura dihtunga i cijeli dan


Ajde ti to vozi dalje pa vidi kaj ce se desit. Ja bi se skoro kladio da ce luft ostat isti, a da ces nizati tisuce kilometara bez problema.

Moji SKF (francuski) sa metalnim kavezom su dobili luft (ali jedva opipljiv i to ako rukom primis sam vrh radilice kako bi poluga bila sto dulja - tamo gdje se steze variomat) nakon par stotina km (koji se nije povecavao) i jos se vrte u skutu (30tak tisuca km)
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 18:37:20 3alfa3 »

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #66 : 04 Studeni, 2010, 18:37:43 »

Ajde ti to vozi dalje pa vidi kaj ce se desit. Ja bi se skoro kladio da ce luft ostat isti, a da ces nizati tisuce kilometara bez problema.

Moji SKF (francuski) sa metalnim kavezom su dobili luft (ali jedva opipljiv) nakon par stotina km (koji se nije povecavao) i jos se vrte u skutu (30tak tisuca km)

koji set up tvog skutera i dali se to vrti pribliznim okretajima nekih 11500 kroz ubrzanje?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #67 : 04 Studeni, 2010, 18:41:32 »
koji set up tvog skutera i dali se to vrti pribliznim okretajima nekih 11500 kroz ubrzanje?

slabiji midrace - prvih par tisuca se vrtio blizu 11500 jer je bio Nardo gore, a kasnije je stavljen Yasuni R i vrtio se na 10500

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #68 : 04 Studeni, 2010, 18:42:41 »
uzmite poliamidne i probajte... mora ić..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #69 : 04 Studeni, 2010, 18:45:41 »
uzmite poliamidne i probajte... mora ić..

Imao sam i njih, ali je na strani varioamta radilica provrtila jednog (i to Malossi RHQ radilica).

Radilica je imala premali dosjed lagera - tek sam kasnije saznao da se to MAlossiju zna desit cak i sa skupljim radilicama. Kreso (SHOKRE) je mikrometrom odlazio u Italiju kupovat racing Malossi radilice i trazio u ducanu da mu donesu sve koje imaju i uzeo onu sa "najvise" mesa na dosjedu lagera jer je isto imao iskustvo kao i ja sa provrtavanjem.



Prije prodaje skuta sam nabavio i novu radilicu i SKF sa poliamidnim kavezom + Corteco semeringe, ali sam to prodao u kompletu jer sam kupio motor i skut je postao visak

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #70 : 04 Studeni, 2010, 18:46:37 »
Ma samo zelim mir sto se tice tih lezaja jer set up ce biti polini alu turpijani na nekih 14-15ks u kombinaciji sa top p nardo ili yasuni c16 maximum.

ostalo je super i sve 5 :)
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 18:50:57 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #71 : 04 Studeni, 2010, 18:47:52 »
meni su ok radili poliamid na rms radilici na pežou i sad na bgm na piaggiu isto..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #72 : 04 Studeni, 2010, 18:49:22 »
meni su ok radili poliamid na rms radilici na pežou i sad na bgm na piaggiu isto..


Ja sam metalne ugradio samo zato jer tada nije bilo za kupit poliamidnih za koje mislim da su sigurnije rjesenje

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #73 : 04 Studeni, 2010, 18:51:04 »
Ma samo zelim mir sto se tice tih lezaja jer set up ce biti polini alu turpijani na nekih 14-15ks u kombinaciji sa top p nardo ili yasuni c16 maximum.

ostalo je super i sve 5 :)

Poliamidni kavez imaju? Ako da, onda ne brini - u najgorem slucaju ce lager prosvirat i trebat ces ih promijenit.
Ali ako ima metalni kavez, onda neko vrijeme prati situaciju, pa ako se luft povecava - mijenjaj sto prije.

Ponavljam - luft kojeg sam ja imao je toliko mali da se cak nije osjetio kad bi skut bio hladan nego samo nakon voznje i to jedva primjetno

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #74 : 04 Studeni, 2010, 18:54:28 »
Samo poliamidne lezaje bi uzeo, čelični nikako unutra nebih stavljao.
sada me muči samo koje lezaje staviti na piaggio mašinu? Skf c4-ili c3 poliamid?? dal staviti lezaje malossi/ pollini/ stage6 skf pakovanje?

nije mi problem dati i da košta lezaj 300kn samo DA BUDEM MIRAN sto se tice tih lezaja jer kad provrte sve mora dole ici opet i to je najgore.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #75 : 04 Studeni, 2010, 19:12:03 »
Samo poliamidne lezaje bi uzeo, čelični nikako unutra nebih stavljao.
sada me muči samo koje lezaje staviti na piaggio mašinu? Skf c4-ili c3 poliamid?? dal staviti lezaje malossi/ pollini/ stage6 skf pakovanje?

nije mi problem dati i da košta lezaj 300kn samo DA BUDEM MIRAN sto se tice tih lezaja jer kad provrte sve mora dole ici opet i to je najgore.


Nisi si dao truda pa procitao sto je covjek kojem je to posao napisao danas u vezi ovog sto spominjes pa pogledaj na stranici prije ove.
Ukratko, ne postoji SKF za Piaggio C3 ili C4 - razlika je samo u poliamidnom ili metalnom kavezu. Isto tako, Malossi ili Polini (pa i Stage 6 i ostali) SKF lageri su identicni "originalnom" SKF-u s razlikom da Malossi ima u ponudi i posebno obradjeni lager sa stanjenim vanjskim obrucem lagera kako bi se on bolje podmazivao jer se koriste na setupima sa zapunjenim ("iskljucenim") uljnim kanalima. Samo u tom slucaju se otvoreni dio kaveza okrece prema radilici, a klasican lager sa poliamidnim kavezom se montira tako da otvoreni dio kaveza bude okrenut prema uljnom kanalu (dakle, prema bloku, a ne radilici)
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 19:17:44 3alfa3 »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #76 : 04 Studeni, 2010, 19:27:55 »
Ja se nebi igrao sa tim lezajevima. Bolje stavit Polini pa si miran  ;D

ti serijski skf ležajevi idu na totalnu serijalu zamijenit ču ih preventivno ,a ovi big evo idu na midrace setup i ko zna koji če kit ič gore poslje tako da oču bit miran i ne otvarat blokove svakih godinu dana  :icon_thumright:

eto ivanm kaže da ima skf c3 toleranciju ležajeve , a anđelko kaže da ne postoje c3 ili c4 tolerancija za piaggio blok to mi je isto bilo čudno jel malossi u guidu za moju rhq radfilicu preporuča c3 toleranciju  :icon_scratch: ,ako ne postoje kako to onda da ih oni preporučaju

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #77 : 04 Studeni, 2010, 19:31:41 »
ti serijski skf ležajevi idu na totalnu serijalu zamijenit ču ih preventivno ,a ovi big evo idu na midrace setup i ko zna koji če kit ič gore poslje tako da oču bit miran i ne otvarat blokove svakih godinu dana  :icon_thumright:

eto ivanm kaže da ima skf c3 toleranciju ležajeve , a anđelko kaže da ne postoje c3 ili c4 tolerancija za piaggio blok to mi je isto bilo čudno jel malossi u guidu za moju rhq radfilicu preporuča c3 toleranciju  :icon_scratch: ,ako ne postoje kako to onda da ih oni preporučaju

Kako li je to samo uspio izmjerit?  ;D



Malossi kaze da je C3 dobar odabir, ali to je samo nacelno - ocito su SKF lageri tu negdje oko C3 zracnosti, ali sluzbeno ti lageri nemaju taj podatak

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Lezajevi
« Odgovori #78 : 04 Studeni, 2010, 19:53:47 »
alfa sto se tice provrtavanja sutra ce vam andjelko i to objasniti! (ista stvar se dogodi i na big boru) i danas sam oko pola sata pricao telefonski s njim i o tom problemu!

postoji (tzv ljepilo) od loctitea koji se stavlja na osovinu radilice(dosjed lezaja) kada se stavlja radilica u lezaj!

ali o tom ce sutra vise napisati andjelko (srecom da ga imamo :) )

ja to koristim i mila majka


@ iwo ajde molim te opet procitaj post kompletni od andjelka i uvjeri se dali je mozda tvoj onaj " jeftiniji" skf dakle plagijat : ) sto ti trgovac prodaje pod skf...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #79 : 04 Studeni, 2010, 19:55:49 »
alfa sto se tice provrtavanja sutra ce vam andjelko i to objasniti! (ista stvar se dogodi i na big boru) i danas sam oko pola sata pricao telefonski s njim i o tom problemu!

postoji (tzv ljepilo) od loctitea koji se stavlja na osovinu radilice(dosjed lezaja) kada se stavlja radilica u lezaj!

ali o tom ce sutra vise napisati andjelko (srecom da ga imamo :) )


Imam ja to ljepilo, ali nije pomoglo nakon sto je provrtilo. RAstavio sam ja sve to, stavio nove lagere i namazao tim loctiteom, ali vec nakon prve voznje je sve bilo po starom.
Onda sam kupio drugu radilicu, sam je ugradio skupa sa lagerima (ovu malossi je ugradjivao servis na pescenici) i od onda sve 5.

Radilica koja je provrtila je bila 2-3 stote milimetra uza na tom dijelu nego na desnoj strani (koja nije provrtila)
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 19:57:56 3alfa3 »