Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 284374 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Lezajevi
« Odgovori #80 : 04 Studeni, 2010, 19:57:22 »
nakon? pa zato se i stavlja.. ok pokusao si kasnije ali nakon sto je provrtilo vec je bilo kasno jer ces se slozit samnom da je sigurno dio " mesa" na radilici ostrugan(na dosjedu)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Lezajevi
« Odgovori #81 : 04 Studeni, 2010, 19:58:36 »
jurca, lux je rekao da su njemu poliamid lezaji se rastopili, jesi ti imao slicna iskustva, jer pametniji bi odabir bio svakako da se na he setup stavi poliamid , cisto da ako ode lager da sve ne unisti..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #82 : 04 Studeni, 2010, 19:59:38 »
nakon? pa zato se i stavlja.. ok pokusao si kasnije ali nakon sto je provrtilo vec je bilo kasno jer ces se slozit samnom da je sigurno dio " mesa" na radilici ostrugan(na dosjedu)

Nova radilica koju sam stavio je "na suho" navucena na lager (bez tog ljepila) i nije nikad provrtila.
I u Service Manualu Piaggia, kao i Malossi uputama za radilicu se ne spominje upotreba tog ljepila
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 20:01:18 3alfa3 »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #83 : 04 Studeni, 2010, 20:57:13 »
nakon? pa zato se i stavlja.. ok pokusao si kasnije ali nakon sto je provrtilo vec je bilo kasno jer ces se slozit samnom da je sigurno dio " mesa" na radilici ostrugan(na dosjedu)

jurca koji je točni naziv tog ljepila za dosjed ležaja , i koju brtvenu masu od loctita da si uzmem kad sam u lagerosu odma uz to ljepilo

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Lezajevi
« Odgovori #84 : 04 Studeni, 2010, 21:40:27 »
koji je točni naziv tog ljepila za dosjed ležaja

Ja sam koristio Loctite 648

http://www.pkl.hr/loctite/ljepljenje_cilindricnih_spojeva.html
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 21:42:20 3alfa3 »

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #85 : 04 Studeni, 2010, 21:48:05 »
onda i moj izbor pada na NTN, nadam se da neću pogriješiti

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #86 : 04 Studeni, 2010, 21:54:07 »
onda i moj izbor pada na NTN, nadam se da neću pogriješiti

SRITNO!  :)

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Lezajevi
« Odgovori #87 : 04 Studeni, 2010, 22:01:24 »
Problem BB radilica je u samoj konstrukciji, odnosno površina dosjeda je preuska za takvu radilicu. Zamjenske radilice tipa BGM, Malossi, PM su deblje na tom dijelu baš zbog tog konstrukcijskog nedostatka.
Loctite 648 ima smisla na tvorničkoj radilici samo na strani variomata i to ako dosjed nije uništen, sa strane magneta ako je dosjed dobar nema smisla stavljati jer sa Loctiteom često ostane ležaj na radilici prilikom rastavljanja.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Lezajevi
« Odgovori #88 : 04 Studeni, 2010, 22:23:06 »
Daj mi objasni kako ćeš ugrijati poliamidny lezaj?? razumijem za čelični da se moze al ovaj kolko znam da ne!

lezaji i radilica u frižider na nekih par sati, blokove dosjed namazem masću, grijem jedno 10-15min, lezaji van iz frižidera i samo tako upadnu u vrući dosjed bloka BEZ da se po njima udara ili slicno, radilicu isto van iz frižidera, u blok sve , stezu se lagano diagonalno sarafi i sve 5, vrti se odma radilica bez imalo otpora ili slicno necega, malo se scentrira uz tuckanje ljevo desno gumenim i to je to.

al ubrzo riknu , nekom nakon nekih 5km na high endu a nekom na obicmoj termogrupi 70 nakon 20 000se razlete! :icon_scratch:

Evo baš sam danas slagao jednu mašinu. Ležajevi i radilica hlađeni sat vremena u škrinji, dosjed grijan fenom minutu. Ležaj je upao bez ikakvog otpora.

Ako se radilica dobro ohladi, onda je dovoljno tek toliko zagrijati ležaj, a ta temperatura ne šteti polamidu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Lezajevi
« Odgovori #89 : 04 Studeni, 2010, 22:31:54 »
nema potrebe grijat lezajeve, kad povuku toplinu od zagrijanog bloka radilica samo klizne

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Lezajevi
« Odgovori #90 : 04 Studeni, 2010, 22:40:12 »
Kad staviš hladni ležaj u topli blok, nakon 20 sec je sve to više hladno nego toplo


Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Lezajevi
« Odgovori #91 : 04 Studeni, 2010, 22:48:43 »
ma smrzne se blok od lezaja :P

i ne bilo hladno ak minutu grijes :P

« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 22:51:32 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Lezajevi
« Odgovori #92 : 04 Studeni, 2010, 23:06:07 »
locktite jedino na piaggiu 50 ima smisla da semering zaljepiš onaj do magneta jel oće izletit  :toothy3:
na minarelliju ima ona vilica koja ga osigurava i nemože nikud
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Lezajevi
« Odgovori #93 : 05 Studeni, 2010, 08:05:18 »
locktite jedino na piaggiu 50 ima smisla da semering zaljepiš onaj do magneta jel oće izletit  :toothy3:
na minarelliju ima ona vilica koja ga osigurava i nemože nikud
govorimo o lezajevima a ne o semerinzima Iwo!

postoji masa tj ljepilo s kojim se "ljepi" lezaj dakle stavlja se na dosjed da bi se smanjilia zracnost izmedju lezaja i dosjeda na radilici

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Lezajevi
« Odgovori #94 : 05 Studeni, 2010, 10:12:03 »
Kad smo kod ljepila, ono vrijedi samo u slučaju neke redovne zamjene ležajeva, jer nakon nekog vremena osovina se pojede i ležaj ima lufta, ali i kućište isto tako može imati koji mikron zazora, ma koliko god se činilo da ga nema.
To sam jučer zaboravio napomenuti, jer sam smatrao da uglavnom stavljate sve novo, no koliko vidim, to i nije baš tako čest slučaj.
Ljepilo je pod oznakom 648, ali i ono ne vrijedi ukoliko je zazor veći od 0,15mm i ukoliko je površina ljepljenja neočišćena, masna ili što već, kemijska reakcija ljepila ne dolazi do izražaja i ne drži kako treba. Ukoliko je zazor do 0,25mm, onoda se koristi ljepilo 638.

S druge strane, koliko vidim, i kod radilica ima odstupanja u njihovoj proizvodnji, što također utječe na rad ležaja.

I opet napominjem:

NAJJEFTINIJE JE PROMIJENITI SAMO LEŽAJ, A UKOLIKO OSTALE KOMPONENTE BITNE ZA RAD LEŽAJA NISU ZAMIJENJENE, A IMAJU ODSTUPANJA (možda ne oku toliko vidljivo), VRATIT ĆETE SE U GARAŽU ODMAH NAKON PROBNE VOŽNJE, ISTO VRIJEDI I ZA POLIAMIDNI KAVEZ UKOLIKO SE NAMONTIRA NA KRIVU STRANU I NE DOBIVA KVALITETNO PODMAZIVANJE.

I dečki, stavite se vi sad u moju poziciju, pa da vas nešto pitam, ne kao kupce, već kao frendove:
Da li bi vi, da ste na mom mjestu, tvrdili isto ovo što ja tvrdim kada imate prodano više od 200 komada godišnje ovakvih ležajeva, a reklamacije 0 bodova (govorim o ležajevima koje sam ja prodao, isključivo ovdje ekipi sa foruma). Ne kažem da nije bilo govorenja o tome da su neki otišli prije, no opet se uspostavilo da nešto drugo nije bilo u redu, te da je radilica bila van centra ili da je osovina imala lufta itd... te kad se to sve zadovoljilo, radilo je sve kako treba ili su dali da taj posao napravi netko tko je iskusniji u montiranju i tko će znati reći da treba promijeniti možda još ovo ili ono.
S druge strane, neću dozvoliti da se blati ime SKF-a, kao niti bilo koje drugo dok se ne dokaže suprotno, jer ja isto tako mogu reći da ste vi nestručne osobe, koje niste išle na školovanje za to isto ili samo donosite svoje zaključke na temeljima rekla kazala, a pojma nemate i slušate neke druge trgovce koji će vam reći sve, samo da vam uvaljaju robu, odnosno da vam kažu ono što želite čuti. E, kod mene to tako ne ide, jer imam dovoljno kilometara iza sebe u ovome poslu i kod kuće mi šogor šarafi motore i već 11 godina mu prodajem sav svoj asortiman robe i do sada nikada nije imao reklamaciju ni na što, pa ukoliko i dalje budete imali problema, recite, dogovorit ću vam termin kod njega, pa da vidimo što je što. Iako on radi velike motore, jer mu se ne da zajebavati sa ovim (kako on kaže, zujalicama) manjim motorima, ali već me ljuti to što ste svi vi rođeni majstori i sve znate, pa iako postoji mogućnost da ste negdje pogriješili ili možda previdjeli neku sitnicu, nećete to priznati, već je najlakše sve to svaliti na nekog drugog.
Ja opet ponavljam, ne bježim od toga da se može dogoditi problem sa ležajem, ali da vam ništa ne valja što je na tržištu ponuđeno, to već graniči sa ludilom, jer ja čvrsto stojim iza onoga što prodajem, a prodajem puno toga i ako na nekoliko miliona prodanih eura imam 20 različitih reklamacija godišnje, onda sam uvjeren da moji proizvodi imaju visoku kvalitetu i kao predstavnik svoje firme, ali i brandova koje prodajem, ne dajem za pravo da se tako govori. Razmislite i sami što sa ovim i ovakvim pričama pokrečete, te da ste na mom mjestu, kako bi reagirali?

No, opet ja pišem romane, ali čini mi se da ću ja morati napraviti nešto drugo, a to je napraviti neki sastanak sa vama, jer ovakvo pisanje mi oduzima puno vremena, a toliko toga se ima za reći, a i kad vi ne čitate sve, odnosno pročitate, ali vidite samo nešto, dok ono što je možda bitnije, nekako preskočite, jer opet vidim da i nakon mog teksta se opet piše da je nekome poliamidni kavez se rastopio, a ja sam napomenuo da poliamidni kavez ne smije ići na motore sa katalizatorom, a isto tako da je razlog topljenja visoka temperatura (do 120° je otporan taj kavez), te da ukoliko se to događa i topi se kavez, a nema katalizatora, onda je negdje neki problem koji ne bi smio biti.
Isto tako, sam ležaj kao ležaj, mora imati lufta ili zračnost o kojoj svi toliko govorite, C3 i C4. Ovi ležajevi već sami po sebi imaju takvu tvorničku postavku sa luftom, jer kanal kuda putuje kuglica je nekoliko mikrona širi, jer usljed velikog broja okretaja dolazi do širenja kuglice i ona se nekud mora proširiti, a ukoliko je to naprezanje još veće od uobičajenoga, onda dolazi do zaribavanja ležaja, jer kuglica više nema kud. I opet ponavljam, smatram da konstruktor koji je osmislio ovaj model radilice sa ovakvim ležajevima, nije napravio dobar posao i da ležajevi jako trpe, pogotovo na nabrijanim mašinama i to ovi ležajevi ne mogu podnjeti, jer fizički za to nisu, ma odakle god oni bili i od kojeg god proizvođača, jer kroz pult sam se nagledao i naslušao svega: nekima je SKF totalno smeće, drugima nema do SKF-a, sve drugo je smeće, nekima KOYO ne valja i ne žele ni čuti za njega, kao i za NTN, a opet nekome je to sve i nema šanse da ugrade neki drugi ležaj, osim ako ga ovi ne rade i tako možemo do sutra.
I dečki, znam da je i vama svaka kuna bitna i da želite uštedjeti, te moj razlog dolaska ovdje je isti taj, da uštedite ono što imam u svom prodajnom asortimanu, a treba vam, ali nemojte štedjeti tamo gdje je to možda i bitnije, pa ako vidite da vam ne ide samima, odite kod majstora što se u to razumije i napravite posao kako treba, jer često slušam (ne sad vezano samo za skutere, nego i inače za auto dijelove) kako ljudi sami rade svašta ili ne zamijene nešto što bi trebalo (jer košta 100 Kn više npr.) i usljed toga nakon 5 dana se dogodi havarija i onda su svi drugi krivi, samo ne on.

Pa sad mi recite, barem vi koji ste ovdje u Zg-u i okolici, jeste li za da se dogovrimo za neki sastanak, po mogućnosti u moje uredovno vrijeme, pa da popričamo o tome lice u lice svi skupa i oni koji imaju problema, ali i oni koji nemaju problema, pa da se to riješi jednom za svagda, pa da to onda više bude mir, iako sam svjestan da će uvijek biti onih kojima nikada ništa ne valja. A i kad smo kod toga Francuska ili Bugarska, istini za volju, bilo je i onih kojima niti ti francuski nisu ništa valjali, pa tako da niti sa bugarskima neće biti ništa drugačije, ali ono što ja ne mogu razumjeti je to da ima ovdje ljudi koji su zadovoljni i koji ugrađuju te iste ležajeve (govorim o onima koji su kupljeni kod mene) i sve im radi kako treba, pa zašto onda mislite da vaši ležajevi ne valjaju, jer da je doista tako kronično sve crno i da ništa ne valja, pa valjda bi se cijela EU digla na noge (što se tiče skuteraša) i rekla da to ne valja, jer kako gledam po ovim svim garniturama što se vani prodaju, imate isti izbor, identičan ležaj, bio on SKF ili NTN, dok ima i onih koji stavljaju one jeftilene kineske ili korejske, tako da što se toga tiče, sve je to isto, ali i sam se dam kladiti da kad se jednom odlučite kupiti taj "sveti" kit u kojem su "polinijevi" ležajevi, da postupak više nije identičan ovom sa ovim "našim" ležajevima i da ste kupili i još neke nove komponente i uvjerenja sam da je bilo također loših iskustava i sa takvim kitovima, no o tome se ne priča.
A i da znate, ovi bugarski su mogli biti hrvatski, jer je SKF htio napraviti tvornicu ovdje u Hr, ali naravano, naša birokracija i politika je imala neke svoje uvjete i što sve ne, pa sada bugari rade ono što smo trebali mi, pa što bi onda rekli, da ne valja jer je domaći?

Onda, kad se vidimo?  :viditiovo:



Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #95 : 05 Studeni, 2010, 10:27:53 »
Svaka cast :icon_thumright:

ja sam za sastanak da svi dodjemo.

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #96 : 05 Studeni, 2010, 10:53:02 »
Ja sto zelim jest, najbolji i najkvalitetniji lezaj da nemoram na 3t km vec mjenjati lezaje. ugradnja je profesionalna u firmi koja radi sa ugradnjama lezaja i getriba. nije nesto nafriziran skuter. :)


Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #97 : 05 Studeni, 2010, 11:26:07 »
Ja sto zelim jest, najbolji i najkvalitetniji lezaj da nemoram na 3t km vec mjenjati lezaje. ugradnja je profesionalna u firmi koja radi sa ugradnjama lezaja i getriba. nije nesto nafriziran skuter. :)



Gorane! Naravno, razumijem te u potpunosti i jasno mi je što ti, kao i svi mi želimo kad kupujemo nešto.
No uz dobar ležaj (ma koji god on bio), pa i uz pravu i stručnu ugradnju, ako ti radilica ima lufta (nemojmo sad onako, ma nema ili ma sve je to ok, to pustimo sa strane) ili bilo što drugo što bi možda trebalo zamijeniti, neće biti dobro, što god da staviš.

Inače, Funky je rekao da će naručiti onaj kit od polinija i kad mu dođe da će mi donjeti da vidim što je unutra, pa ću i ja onda direktno imati uvid u to što Polini pakira u svojim kutijama, pa ću usporediti sa ovim što ja imam na svojim policama.

A inače, što se tiče ugranjde ležaja, ako netko nikada nije montirao ležajeve na radilice motora i skutera, pa iako to ne izgleda ništa posebno, može on raditi i ugraditi milion ležajeva, ali ovdje će zakazati na svakom. Ne govorim da je to kod tebe slučaj, ali vjeruj mi, ima toga jako puno.
Ne vezano za skutere i motore, meni su u ovlaštenom servisu zaj****i originalne diskove i pločice na Focusu. Inače, što je to za promijeniti diskove i pločice, hop-hop i idemo dalje, zar ne? Ali, taj netko je to napravio tako da je "zaboravio" počistiti mi sve dosjede kamo ide disk i to je radilo neravnomjerno i nakon 5tkm, sam ih bacio i kupio nove od TRW-a. I sad dolazi ono drugo, jer mene ni ti diskovi i pločice ne zadovoljavaju, iako je TRW-Lucas vrhunska firma sa odličnim proizvodima, ali na mom autu oni ne rade kako treba, ali sad mi ih glupo opet ići mijenjati, ali rade bolje od onih prije nestručno ugrađenih, a za drugi puta znam što ću staviti gore i mišljenja sam da će to onda biti kako treba. A opet, na francuskim i talijanskim vozilima, te na moto programu, TRW je zakon.

U svakom slučaju, nadam se da se vidimo kad dođe vrijeme za to, pa ćemo nešto i popit i pregrist, da ne bude na suho :)
« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2010, 14:38:26 Pupo »
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #98 : 05 Studeni, 2010, 18:04:53 »
Jos bizarnije piganje diskova na Fordu (Mondeo) je imao moj poznanik kojem je vulkanizer mijenjao gume i pretegao serafe kotaca. Navodno je na Mondeu to smrt i treba jako pazit na silu stezanja serafa kotaca

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #99 : 05 Studeni, 2010, 18:23:42 »
Jos bizarnije piganje diskova na Fordu (Mondeo) je imao moj poznanik kojem je vulkanizer mijenjao gume i pretegao serafe kotaca. Navodno je na Mondeu to smrt i treba jako pazit na silu stezanja serafa kotaca

A da, svaki auto za neke elemente ima neku caku na koju treba paziti i ako netko nije upućen kako to treba napraviti šteta se napravi samo takva i dobro je sve dok je to bezazleno, ali kad ima posljedice kao što je neko ozljeđivanje ili smrt... uffff... a bilo je i toga.
Imao sam slučaj kada je čovjek htio na Porschea staviti obične ležajeve od mješalice (jer su istih dimenzija), jer ja za Porschea nisam imao ležajeve na stanju, a ne držim ih ni sada, jer nije baš da se takva klijentela javlja, već sve rješava u servisu, jer ima se para jel i ja mu nisam htio prodati ove standardne industrijske ležajeve, već sam mu rekao da mora pričekati 7 dana dok dođu, jer ja ne mislim biti suučesnik u nekoj teškoj nesreći i nedaj bože smrti nekog od sudionika nesreće, jer bilo je slučajeva kada su kotači zbog lećajeva znali zablokirati i tako zarotirati auto, nekontrolirano, a bilo je i slučajeva kada je cijeli kotač otpao i prestigao auto u još njih ....

Malo smo off topic, ali ajde, govorimo i o ležajevima općenito, a i odakle sad ovaj naslov topica???  :icon_scratch: , pa nije to tako bilo koliko se sjećam, ali hvala i nadam se da će biti od koristi.

 :dogovoreno:  :grejt:  :sign188:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/