Tehnički kutak > Tuning skutera

Ležajevi i sve o njima by Lageros

<< < (71/75) > >>

DajTeh:
Steta sto su zatvorili poslovnicu u Brozovoj :/

Poggiali:
Neko je na forumu jednom pisao da postoji za minarelli 6204 lezaj u vise tolerancija za ugradnju, ne mislim na c3/c4...  po kojem to broju mogu znati ? Sad ne mogu nac tu temu...

lageros-zg:

--- Citat: Poggiali - 24 Lipanj, 2021, 02:38:49 ---Neko je na forumu jednom pisao da postoji za minarelli 6204 lezaj u vise tolerancija za ugradnju, ne mislim na c3/c4...  po kojem to broju mogu znati ? Sad ne mogu nac tu temu...

--- Kraj citata ---

Tolerancije kod ležajeva su C3, C4, C5 itd.
To je zapravo "luft" koji ležaj ima u unutrašnjoj konstrukciji kanala kroz koji prolazi kuglica te je par mikrona razlike u odnosu na manji C broj, odnosno ima toliko više prostora
kamo se kuglica može širiti ukoliko dolazi do jačeg grijanja ležaja, a najčešće uslijed većeg broja okretaja.
A druga stvar kod ovih ležajeva je izrada kaveza koje drže kuglice na određenom razmaku pa ih ima onih čeličnih, poliamidnih, mesinganih...
Poliamidni kavez je naravno slabiji od čeličnog, ali je lakši te bezopasan kada dolazi do trganja/pucanja toga kaveza pa ne dolazi do oštećenja okolnih elemenata.
Isto tako zbog toga je i ležaj nešto lakši.

E sad, na što se točno mislilo kada se spominjala tolerancija, a da se ne misli na C3/C4, trebao bih pojašnjenje.


BTW, za sve ostale, i dalje radimo, samo smo u Velikoj Gorici, ali šaljemo robu po cijeloj HR.
Osim ležajeva i simeringa, od nedavno možemo još ponuditi i svjećice, disk pločice i diskove, lance, remenje te još dosta stvari koje zbog gužve nisam uspio provjeriti.

Ja sam od idućeg tjedna na godišnjem do 19.07. pa ako bude kakvih potreba i upita, možemo se čuti kada se vratim.

LP

Anđelko

Poggiali:
Hvala Andjelko na pojasnjenju, al bas sam bio kupio neki lezaj prije 2-3 godine i imal je poduzi naziv, i neko mi je sa foruma reko da cu ga teze ugradit u blok, da koyo radi vise tolerancija, nisam detaljnije tad raspitivao oko toga... jel postoji kakva tolerancija vezana za dosjede (unutarnji/vanjski promjer) ?

lageros-zg:

--- Citat: Poggiali - 24 Lipanj, 2021, 14:12:08 ---Hvala Andjelko na pojasnjenju, al bas sam bio kupio neki lezaj prije 2-3 godine i imal je poduzi naziv, i neko mi je sa foruma reko da cu ga teze ugradit u blok, da koyo radi vise tolerancija, nisam detaljnije tad raspitivao oko toga... jel postoji kakva tolerancija vezana za dosjede (unutarnji/vanjski promjer) ?

--- Kraj citata ---

Nema na čemu!
Inale da, jako su važne te oznake iza 6204 što piše, jer to onda označava tip i konstrukciju, ali i dimenziju ležaja
pa je zapravo jako bitno vidjeti koje su to točno oznake bile.
Nekada bude ovakva klasična oznaka, kao 6204, ali može još biti npr 6204/22 ili /19 i slično pa to zna označavati dimenziju untrašnjeg promjera.
Inače je dimenzija 20x47x14, a onda bi sa onakvom oznakom bio 22x47x14 ili 19 osovina.
S druge strane, ležajevi mogu imati drugačije radijuse na unutrašnjoj, ali i vanjskoj košuljici pa to može biti negdje problem kod ugradnje.
A isto tako ta "kobasica" od oznake iza 6204, može označavati svašta, ali to onda treba vidjeti po toj oznaci.

Eto, ako se može doći do oznake, mogu točno provjeriti.
Ali ako je sve normalno po dimenzijama, ne bi trebao biti problem ugraditi takav ležaj.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju