Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 281221 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #260 : 07 Ožujak, 2011, 14:58:26 »
UFFFF... koje cijene... za smrznuti.

150,00 Kn za SKF????????   :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o (katastrofaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)
Najskuplji od SKF-a je poliamid sa full cijenom 93,00 Kn/1kom, a čelični po 80,00 Kn/1kom (full cijene)
Ali i ovaj NTN za 110,00 Kn, kod mene dobiješ 2 za te novce (bez poštarine) i sa 8 kuglica, dok ovaj ima 10... i naravno, Made in Japan.

Uglavnom, sa simerinzima (viton Corteco) sve skupa 177,00 Kn (2 ležaja + 2 simeringa) - sa popustom




zasto su bolji lezajevi sa manje kuglica? manje trenje, manja mogucnost otkaza ili?  :dontknow:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #261 : 07 Ožujak, 2011, 15:00:21 »
kuglica je veća, kavez robusniji pa je time i jači cijeli ležaj.

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #262 : 07 Ožujak, 2011, 15:03:00 »
zasto su bolji lezajevi sa manje kuglica? manje trenje, manja mogucnost otkaza ili?  :dontknow:

Robusniji su, jači, zapravo je malo manja vanjska košuljica ležaja, što je i inače po meni jako loše konstrukciji po tom pitanju.
Pretežak je i zato hoće brzo otići, a mora podnjeti brzine i do 20.000 o/min.
S druge strane, tako se dobije bolja kompaktnost samog ležaja kada je izjednačena unutrašnja i vanjska košuljica.

Iako, da se razumijemo, što su manje kuglice, to je bolje za veći broj okretaja, ali kada je ležaj sam po sebi kompatibilan
i ima jednake debljine unutrašnje i vanjske košuljice.

Nadam se da si donekle razumio što sam htio reći.
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #263 : 07 Ožujak, 2011, 15:07:54 »
ali i minarelli ležaj ima tanke košuljice i velike kuglice pa je neuništiv, što je pjesnik htio reći?

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #264 : 07 Ožujak, 2011, 15:13:07 »
ali i minarelli ležaj ima tanke košuljice i velike kuglice pa je neuništiv, što je pjesnik htio reći?

Da, 6204, kao običan ležaj, odnosno dimenzijski gledano.
Čak sam i to htio spomenuti, ali nisam htio previše u širinu, ali, to je to, hvala Ivane  :icon_thumright:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #265 : 07 Ožujak, 2011, 15:14:37 »
Robusniji su, jači, zapravo je malo manja vanjska košuljica ležaja, što je i inače po meni jako loše konstrukciji po tom pitanju.
Pretežak je i zato hoće brzo otići,
a mora podnjeti brzine i do 20.000 o/min.
S druge strane, tako se dobije bolja kompaktnost samog ležaja kada je izjednačena unutrašnja i vanjska košuljica.

Iako, da se razumijemo, što su manje kuglice, to je bolje za veći broj okretaja, ali kada je ležaj sam po sebi kompatibilan
i ima jednake debljine unutrašnje i vanjske košuljice.

Nadam se da si donekle razumio što sam htio reći.
zapravo SAMO ovaj dio ne kuzim :D

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #266 : 07 Ožujak, 2011, 15:28:28 »
zapravo SAMO ovaj dio ne kuzim :D



Time sam htio reći da je ležaj koji ima veću (jaču, deblju) košuljicu teži i da time gubi na efikasnosti u radu,
pa iako je tvornički tako namijenjen, što zapravo i sama praksa pokazuje.

Evo primjer:

Piaggio sa 10 kuglica - SKF - čelični kavez


Piaggio sa 8 kuglica - SKF - poliamidni kavez


I na kraju Minarelli, ležaj standardnih dimenzija


Dakle, kao što možeš vidjeti, razlike su u debljini vansjke košuljice ležaja i što su one jednakije, to je ležaj kompatibilniji u radu,
pogotovo u ekstremnijim uvjetima rada.

Zato sam ja i rekao da je onaj 20x52x12 ležaj loše konstruiran i da se radi toga brzo troši jer je pretška vanjska košuljica,
što je odmah utjecaj na sveukupnu težinu ležaja koja ima veliki utjecaj na sami rad.

Zato sam rekao da je sa većim kuglicama ta vanjska košuljica ležaja tanja u odnosu na one sa 10 kuglica, jer su sitnije.

Jel sada malo jasnije?  :)
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #267 : 07 Ožujak, 2011, 19:01:48 »
nigdje u dalmaciji, bar koliko ja znam nemožeš naći niti jedan ležaj ispod 110kn, ovo je najbolja cijena koju sam uspio uloviti, sad kad sam vidio da su u zg-u tako niske cijene nisam mogao vjerovati  :-X

p.s.

na ovim piše uvoznik: lager commerce d.o.o. :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #268 : 07 Ožujak, 2011, 19:09:23 »
a klasika lokalni dileri uzimaju ogromne marže.. u lagercommerceu su cijene neznatno više neg u lagerosu (par kuna)

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #269 : 07 Ožujak, 2011, 19:12:51 »
samo da još potvrdim, za piaggio mašinu su 20x52x12 (6304) ?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #270 : 07 Ožujak, 2011, 19:17:50 »
za 6304 je oznaka ležaja za minarelli..
za piaggio je 20x52x12
BB13055B čelik
447205A poliamid

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #271 : 08 Ožujak, 2011, 10:03:21 »
nigdje u dalmaciji, bar koliko ja znam nemožeš naći niti jedan ležaj ispod 110kn, ovo je najbolja cijena koju sam uspio uloviti, sad kad sam vidio da su u zg-u tako niske cijene nisam mogao vjerovati  :-X

p.s.

na ovim piše uvoznik: lager commerce d.o.o. :D

Eto, sad kad budeš drugi pita trebao nešto, javi se ovdje meni i stvar riješena, jer i sa poštarinom ćeš proći jeftinije  :icon_thumright:
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #272 : 08 Ožujak, 2011, 10:09:22 »
Jes, sada sam skuzio koncept price. Hvala  :)
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #273 : 08 Ožujak, 2011, 10:28:58 »
jer u biti je unutranja košuljica ta koja se kreće zajedno sa kuglicama i rešetkom.. vanjska je 52mm i može biti i 70mm ak je kuglica mala i kavez uzak
na ležaju sa 8 kugla je jača koncepcija i masa krećućih elemenata dok vanjska košuljica stoji i nema nikakvog utjecaja na rotaciju jer je čvrsto uprešana u blok i nepomično stoji..
ona bi na običnom 10 kuglica ležaju mogla biti manja npr 47mm ko na minarelliju i isto bi bilo.. ovak je sa povećanim kuglama maksimalno iskorištena veličina ležaja..

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #274 : 08 Ožujak, 2011, 10:51:15 »
jer u biti je unutranja košuljica ta koja se kreće zajedno sa kuglicama i rešetkom.. vanjska je 52mm i može biti i 70mm ak je kuglica mala i kavez uzak
na ležaju sa 8 kugla je jača koncepcija i masa krećućih elemenata dok vanjska košuljica stoji i nema nikakvog utjecaja na rotaciju jer je čvrsto uprešana u blok i nepomično stoji..
ona bi na običnom 10 kuglica ležaju mogla biti manja npr 47mm ko na minarelliju i isto bi bilo.. ovak je sa povećanim kuglama maksimalno iskorištena veličina ležaja..

Ispravka: naime, upravo ta veća košuljica je uzrok problema, predimenzioniranost i ima utjecaja na rad ležaja, jer je masa kompletnog ležaja teža i to se osjeti jako, premda se to ne čini tako i kao da nema veze, ali ima i to dosta, zato sam uvijek govorio da je to loša stvar na ležaju i da je čak to jedan od bitnih uzroka što ležajevi odlaze, pogotovo na jačim kubikažama, odnosno nabrijanim.
Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #275 : 08 Ožujak, 2011, 10:52:52 »
pa vanjska košuljica se stapa sa masom bloka..

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #276 : 08 Ožujak, 2011, 10:53:38 »
Ispravka: naime, upravo ta veća košuljica je uzrok problema, predimenzioniranost i ima utjecaja na rad ležaja, jer je masa kompletnog ležaja teža i to se osjeti jako, premda se to ne čini tako i kao da nema veze, ali ima i to dosta, zato sam uvijek govorio da je to loša stvar na ležaju i da je čak to jedan od bitnih uzroka što ležajevi odlaze, pogotovo na jačim kubikažama, odnosno nabrijanim.

Vjerujem ti kad to kazes ejr to ti je posao  ;D

Ali nije mi logicno da vanjski obruc ima veze kad je on ionako statican u bloku, a vrte se samo kuglice i unutarnji obruc

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #277 : 08 Ožujak, 2011, 10:54:07 »
pa vanjska košuljica se stapa sa masom bloka..


Opet se mi natjecemo u vremenu  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #278 : 08 Ožujak, 2011, 10:57:15 »
da se vanjska vrti onda ok al unutarnja je radna..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #279 : 08 Ožujak, 2011, 11:02:12 »

Opet se mi natjecemo u vremenu  ;D
20-ak sekundi je u igri uvijek :toothy11: