Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 284379 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #220 : 21 Veljača, 2011, 14:51:31 »
aha ova pumpa

Offline lageros-zg

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Lageros Auto-Moto
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #221 : 21 Veljača, 2011, 14:54:51 »
na ebayu italia sam ih našo , jedva ih ima po netu tek su sad u italiji izašli i mogu se tek nač u nekim talijanskim shopovima več sam bio udavio ove u amitradu njih sam čeko da ih dobiju več mjesecima i odj#bo ih i naručio s neta , meni nije bio bed dat tih 100-150kn više za njih jel mi se neda blokove otvarat svako malo a kolko vidim čim je nešto jače od base kita ležajevi rikavaju samo tako i to skf iz lagerosa , tako da oču složit blokove i bit miran kolko tolko ide još polini vodena pumpa ona kaj si ti spominjo i to je to s blokovima ,kasnije kad ču stavljat nešto jače od mhr replike budemo vidli kolko su izdržljivi

hmmmmm... pojasni to malo.... jer to baš ne drži vodu da se raspadaju samo tako, s obzirom da ovdje sa ovoga foruma ima podosta zadovoljnih korisnika istih.

Na žalost, čuo sam da je Ivanum otišao NTN japanski koji mu je najbolji po svemu, ali ne zbog lošeg ležaja ili lošeg majstora, već nekog trećeg utjecaja, ako se ne varam, nekog nosača ili tako nešto... što na kraju opet dolazimo do svih bitnih komponenti na koje se mora paziti i koje mogu utjecati na rad ležaja.

U svakom slučaju, u prije nekih pola sata sam poslao upit SKF-u (sa slikama koje si slikao) da li mi mogu ponuditi tako nešto i pod kojom oznakom, pa da ako ima toga, da mogu to onda i naručiti da vidimo kako se to ponaša u praksi i da li je to isto to.

Ležajevi / simerinzi / diht mase / ljepila / sredstva za ?i?enje / podmazivanje ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Offline Aprilia00

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški
  • Nije Bolest Sve Sto Boli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kuca :D
  • Moj Skuter: Kak'i Skuter Wakasaki :))
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Kita tu je
  • MojSpuh: Oba su tu :)
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #222 : 21 Veljača, 2011, 14:56:56 »
hmmmmm... pojasni to malo.... jer to baš ne drži vodu da se raspadaju samo tako, s obzirom da ovdje sa ovoga foruma ima podosta zadovoljnih korisnika istih.

Na žalost, čuo sam da je Ivanum otišao NTN japanski koji mu je najbolji po svemu, ali ne zbog lošeg ležaja ili lošeg majstora, već nekog trećeg utjecaja, ako se ne varam, nekog nosača ili tako nešto... što na kraju opet dolazimo do svih bitnih komponenti na koje se mora paziti i koje mogu utjecati na rad ležaja.

U svakom slučaju, u prije nekih pola sata sam poslao upit SKF-u (sa slikama koje si slikao) da li mi mogu ponuditi tako nešto i pod kojom oznakom, pa da ako ima toga, da mogu to onda i naručiti da vidimo kako se to ponaša u praksi i da li je to isto to.


takvi lezajevi BIG EVO podnose veca naprezanja i sile...poglavito bolje nego oni obicni predimenzionirani lezajevi kojih ima za kupiti za piaggio 50cc...
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2011, 14:59:33 Aprilia00 »
:D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #223 : 21 Veljača, 2011, 15:00:27 »
meni je ležaj prozujio jer su na tom runneru bili raspareni blokovi a ja to nisam znao.. to nema veze ni sa ležajima ni sa ugradnjom nego s trećom stvari..
aha ovo je funky naručio
http://cgi.ebay.it/COPPIA-DI-CUSCINETTI-POLINI-BIG-EVOLUTION-X-PIAGGIO-/260724181810
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2011, 15:07:58 ivanm »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #224 : 21 Veljača, 2011, 15:18:40 »
hmmmmm... pojasni to malo.... jer to baš ne drži vodu da se raspadaju samo tako, s obzirom da ovdje sa ovoga foruma ima podosta zadovoljnih korisnika istih.

Na žalost, čuo sam da je Ivanum otišao NTN japanski koji mu je najbolji po svemu, ali ne zbog lošeg ležaja ili lošeg majstora, već nekog trećeg utjecaja, ako se ne varam, nekog nosača ili tako nešto... što na kraju opet dolazimo do svih bitnih komponenti na koje se mora paziti i koje mogu utjecati na rad ležaja.

U svakom slučaju, u prije nekih pola sata sam poslao upit SKF-u (sa slikama koje si slikao) da li mi mogu ponuditi tako nešto i pod kojom oznakom, pa da ako ima toga, da mogu to onda i naručiti da vidimo kako se to ponaša u praksi i da li je to isto to.



ja kažem da se raspadaju na kitevima koji su jači od base kitova a pošto 90% foruma ima samo base kiteve na njima serijski skf radi odlično , ja govorim o jačim midrace kitevima koji se vrte full brže od basea i oko 15ks snage tu ti ležajevi zakazuju prebrzo zato sam se ja odlučio na ove polini bigevo , neču baš navest točno člana ali uglavnom ima TPR c16 i svakih 1000km mu prdnu ležajevi več je na 4 setu a čovjek je mehaničar i po , uglavnom sad je naručio iz vana ležajeve nakon 3 seta iz lagerosa , i za taj 4 set iz vana kaže da skf ležajevi izgledaju totalno drukčije nego ovi skf koji se prodaju kod nas znači metal način oznaka na ležaju i tako to ja sam mu reko da ih slika i da tu na forum i nije se htio svađat tu s ljudima nakon što je vidio kako su mene iznapadali jel sam reko da su polini  ležajevi bolji od skf proizvodnje  :laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #225 : 21 Veljača, 2011, 15:22:42 »
vidi se razlika u ležajima jeftine i nejeftine produkcije.. pritom se ne misli na cijenu generalnog proizvoda nego na cijenu rada..
ja sam prije 7 dana bio u lagerosu i NTN japan izgledaju puno bolje od SKF bugarska. od samog metala, boje, slova, ambalaže, ovo kak ti kažeš..
ali opet sad neznam kakav setup mora izdržati bilo koji ležaj osim ako ima tvorničku grešku..
shokreu kad je vozio trke sa evo setupom vrtio se stalnona 14000 okr i 3 sezone trka je odvozio ne rastavljajući blok sa starim NTN japan sa 10 kuglica..
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2011, 15:26:45 ivanm »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #226 : 21 Veljača, 2011, 15:26:36 »
meni je ležaj prozujio jer su na tom runneru bili raspareni blokovi a ja to nisam znao.. to nema veze ni sa ležajima ni sa ugradnjom nego s trećom stvari..
aha ovo je funky naručio
http://cgi.ebay.it/COPPIA-DI-CUSCINETTI-POLINI-BIG-EVOLUTION-X-PIAGGIO-/260724181810

je to sam uzeo , lik je imao samo taj  jedan par jedva smo se iskomunicirali hvala bogu na google translate  :notworthy: talijani nemaju pojma engleski , prvo mi bilo čudno mislio sam da je to cijena za jedan ležaj kako polini oče 36 eura za jedan , nakon dan dva razgovora još mi snizio dostavu na 10 eura pošto smo susjedi i ja reko šalji

Offline Aprilia00

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški
  • Nije Bolest Sve Sto Boli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kuca :D
  • Moj Skuter: Kak'i Skuter Wakasaki :))
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Kita tu je
  • MojSpuh: Oba su tu :)
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #227 : 21 Veljača, 2011, 15:35:44 »
je to sam uzeo , lik je imao samo taj  jedan par jedva smo se iskomunicirali hvala bogu na google translate  :notworthy: talijani nemaju pojma engleski , prvo mi bilo čudno mislio sam da je to cijena za jedan ležaj kako polini oče 36 eura za jedan , nakon dan dva razgovora još mi snizio dostavu na 10 eura pošto smo susjedi i ja reko šalji

svaka cast :icon_thumright:
:D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #228 : 21 Veljača, 2011, 15:37:42 »
nadamo se najboljem, samo da mu nisu pali na pod il tako nešto :laughing7:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #229 : 21 Veljača, 2011, 15:42:06 »
pise

''I cuscinetti sono installati nel blocco, e subito rimossi, così come i nuovi''
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #230 : 21 Veljača, 2011, 15:42:55 »
ja kažem da se raspadaju na kitevima koji su jači od base kitova a pošto 90% foruma ima samo base kiteve na njima serijski skf radi odlično , ja govorim o jačim midrace kitevima koji se vrte full brže od basea i oko 15ks snage tu ti ležajevi zakazuju prebrzo

Ja znam za primjere iz HR, a i vani gdje su high end 70ccm od 20+ konja vozili i po 2 sezone utrke na "najobicnijim" SKF lezajevima (i onih sa 8 kuglica sa poliamidnim kavezom, ali i oni sa 10 kuglica sa metalnim kavezom). I nije se niko bunio...

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #231 : 21 Veljača, 2011, 15:44:49 »
vidi se razlika u ležajima jeftine i nejeftine produkcije.. pritom se ne misli na cijenu generalnog proizvoda nego na cijenu rada..
ja sam prije 7 dana bio u lagerosu i NTN japan izgledaju puno bolje od SKF bugarska. od samog metala, boje, slova, ambalaže, ovo kak ti kažeš..
ali opet sad neznam kakav setup mora izdržati bilo koji ležaj osim ako ima tvorničku grešku..
shokreu kad je vozio trke sa evo setupom vrtio se stalnona 14000 okr i 3 sezone trka je odvozio ne rastavljajući blok sa starim NTN japan sa 10 kuglica..
Metal bi trebao biti isti di god da se lezaj proizvodi,samim time i boja lezaja

Oznake na nezajevima ne upisuje covjek,nego stroj

Ambalaza isto nema nikakve veze s zemljom u kojoj se proizvodi lezaj

ne kuzim sta je cijeli forum zapeo za tu bugarsku i ni milimetar dalje od toga....ja sam 99% siguran da se cijeli proizvodni proces obavlja strojno i samim time je tak svejedno dal strojom upravlja francuz il koreanac  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #232 : 21 Veljača, 2011, 15:46:09 »
pise

''I cuscinetti sono installati nel blocco, e subito rimossi, così come i nuovi''
ček to znači da su bili u bloku i izvađeni :drunken_smilie:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #233 : 21 Veljača, 2011, 15:48:41 »
a ne znam ja talijanski, ja sam samo c/p s ebaya, a vidim instalirano i blokovi se spominju  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #234 : 21 Veljača, 2011, 15:49:31 »
di to piše, ja sam našao ovo ispod:
Condizione:   
Nuovo: Oggetto nuovo, non usato, non aperto, non danneggiato, nella confezione originale

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #235 : 21 Veljača, 2011, 15:56:18 »
ček to znači da su bili u bloku i izvađeni :drunken_smilie:

ma ležajevi su novi novcati nema jedne crtice na njima , završna obrada savršenstvo totalno , stigli su u kutiji punoj onih ko pahuljica mekanih da se nemogu oštetit , e da još sam zaj#bo carinu reko liku da stavi vrijednost paketa ispod 20 eura jel ak je ispod 160kn se ne carini ništa hahaha  :thefinger: carina
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2011, 16:19:57 funkyzg26 »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #236 : 21 Veljača, 2011, 16:00:01 »
di to piše, ja sam našao ovo ispod:
Condizione:   
Nuovo: Oggetto nuovo, non usato, non aperto, non danneggiato, nella confezione originale

hahah kak ne kužiš oće isprcat funkyja, to je sam napiso u gugl trenslejt po hrvatski i sad oće da fanki ode na gugl trenslejt i vidi to tak kad prevede hahahhahahah

moram priznat jebena ideja igore  :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #237 : 21 Veljača, 2011, 16:02:36 »
:zubo:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #238 : 21 Veljača, 2011, 16:39:41 »
andjelko reci mi kolika je cijena semeringa oba za Radilicu bb, sr 150 je u pianju, ali mislim da su i ostali bb istih dimenzija, sumnjam na njih pa kad rastavim da narucim i promjenim ak budu losi jer u servisu skoro nista neaju za kupiti
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Ležajevi i sve o njima by Lageros
« Odgovori #239 : 21 Veljača, 2011, 16:43:42 »
kakvih se tu sve neće gluposti napisati, funky zg makar dobio ban zbog ovoga, al nabij si taj polini ležaj u šupčinu i objasni mi sljedeću stvar.

minareli blok, KBC KOREA!! ležajevi(ugrađeni u skuter prije 3 godine, kada nije bilo naručivanja iz vana, iz autobila), prevrtili su sigurno oko 15000 km na due+ i nardo, kasnije c16, znači ni jednom se skuter nije vrtio ispod 12000 okretaja, makina dan danas vozi bez ikakvog problema i bez ikakvog čudnog zvuka ili lufta na radilici.

možeš ti imati i ležaj od 10000 kuna, ako ga isfušariš prilikom ugradnje moš se jebat i srat i po SKFU i po NTN i po lagerosu i neznam ni ja čemu.

al dobbro, to je naš mentalitet gdje nitko neće priznati svoju grešku nego uvijek ide pljuvat po drugome.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!