Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ležajevi i sve o njima by Lageros  (Posjeta: 284274 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Lezajevi
« Odgovori #20 : 03 Studeni, 2010, 21:44:09 »
nezz ja koliko km je lux sa tim napravio, ali mi je rekao da su mu se jako brzo rastopili, par km prakticki kroz grad, nije vozio ga skoro nikako
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Lezajevi
« Odgovori #21 : 03 Studeni, 2010, 21:53:10 »
nezz ja koliko km je lux sa tim napravio, ali mi je rekao da su mu se jako brzo rastopili, par km prakticki kroz grad, nije vozio ga skoro nikako

Imas dvije vrste lezaja, na jednima pise taiwan na drugima fance, ista cjena, isti izgled isto sve, ali na skuteru france drze zauvjek a taiwan prosvira na serijali, cak se dogodi da se rasklapaju prilikom 'grublje' ugradnje...
SKF s oznakom france, 120kn oba lezaja, sigurno drze vise od ijedne termogrupe...

Offline cvijo

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 281
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na
  • Moj Skuter: peugeot sf2,malaguti
  • Moja Kaciga: ---------
  • MojSetup: malossi mhr,atena racing
  • MojSpuh: leo tt ,polini evolution,
Odg: Lezajevi
« Odgovori #22 : 03 Studeni, 2010, 21:55:28 »
najjednostavnije ti je da odes u trgovinu sto prodaju lezajeve i tezis ih visoko turažne ležajeve koji se vrte do 20000okretaja platis 2 oko 200kn ako ih odma nemaju naruce ti ih i dodu ti za par dana
sine moj ima kit-a polini.....:)

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #23 : 03 Studeni, 2010, 21:58:19 »
evo ovo ja uzimam za moj setup  :headbang:  i miran sam sa ležajevima vi samo stavljuajte te po 60kn ležajeve


http://www.polini.com/catalogo/en/risultato.php?op=po&id=158790

sad če opet počet da to nevalja niš hahahahaha  :icon_tongue:

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Lezajevi
« Odgovori #24 : 03 Studeni, 2010, 22:07:28 »
Ti iz Polinia sigurno nemaju pojma.
Za te novce uzmeš pregršt onih i samo trpaj  :icon_thumright:. Bar ti neće biti dosadno  :laughing7:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Lezajevi
« Odgovori #25 : 03 Studeni, 2010, 22:09:15 »
aj molim te vrati se u svoju temu, fag lezaji su kvalitetniji od toga  :icon_biggrin:
sve ti je to isti shit, ne kontam kako ti to nemozes skuziti..  ista tvornica, ista traka sa koje silaze, ista vrecica u koju se stavljaju radi zastite.... samo razlicito ime i naravno cijena... meni su serijski peugeot lezaji  drzali naturpijanu replicu sa nardom koje se vrtilo na 11300 okretaja i na razvretavanju oko 12 i nesto oko 11 tisuca km, i jos je 20 tisuca iza bio nardo, ali na serijskoj termogrupi malo prilagodjenoj....
poslije je stavljena serijala setup, predjeno jos oko 8 tisuca, prodan i jos nakon godinu i pol svakodnevne voznje vozi i dalje, a na njemu su losiji lezaji od skf france... aj mi to objasni molim te....
stvar je pravilne montaze i odrzavanja, ako je on nabijan, ili se ne podmazuje, bio u kontaktu sa vodom, blabla... pa naravno da ce i najskuplji otici...
na drugome pezou je serijska radilica i lezaji na MHR kitu bili oko 100 km, nemaju ni mm lufta, skinuo sam cyl jer sam odlucio vratiti serijalu i jos mi je to sve kuci... tako da... pricas potpune gluposti... ako si nesto probao reci, ali ako nisi pokrij se usima ( sto bi i trebao )
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #26 : 03 Studeni, 2010, 23:21:50 »
Znaci nekome drze a nekome ne drze ti lezaji iz dimacih duckasa.

vidim da je 90% foruma vozi na serijali ili neki obican kit na skuteru. morat cu probati, nema druge :)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Lezajevi
« Odgovori #27 : 03 Studeni, 2010, 23:33:20 »
ima serijalu, serijalu naturpijanu, mhr replicu sa nardom pa i to poslije malo naturpijano, mhr kit iza, sve su to izdrzali serijski lezaji i radilica, a sada imam base setup komplet, kotrljaju se na serijskoj radilici i skf c3 metalnom kucistu lezajima i nikakvih problema... pretrpili su zaribavanje jednog kita i sada voze na drugome..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Lezajevi
« Odgovori #28 : 03 Studeni, 2010, 23:41:03 »
po meni bolje dat nesto vise para i uzet skuplji lezaj nego rastavljat i jebavat se bezveze.. zbog ustede od 150kn  :dontknow: :binkybaby:

ako imas para za neki "posten setup" onda nemoj stedit na lezajevima..


peace.. odo nanati.. 

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Lezajevi
« Odgovori #29 : 03 Studeni, 2010, 23:43:02 »
kod lezaja mi je bitno da nije kineski i tajvanski, ostalo je malo manje bitno iako ovisi o setupu skutera...

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #30 : 03 Studeni, 2010, 23:50:16 »
kod lezaja mi je bitno da nije kineski i tajvanski, ostalo je malo manje bitno iako ovisi o setupu skutera...

Preciznije??

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Lezajevi
« Odgovori #31 : 03 Studeni, 2010, 23:51:17 »
Preciznije??
nestrucna ugradnja....

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Lezajevi
« Odgovori #32 : 04 Studeni, 2010, 08:31:23 »
Ja ugrađujem ovako :
1- dan   radilica lagano nauljenja, u vrečici, strpam ju u frižider
             mjerenje dosjeda dubine blokova i debljina semeringa i izračun dokle ću ih
             staviti, čišćenje blokova
2-dan    lonac s oko 0,5 l ulja (novog), preko lonca kuhača s koje vise 2 žice na koje
             objesim ležaje da ne leže na dnu već da se kupaju u ulju, radničke rukavice,
             kad se ulje ugrije na oko 70-80, probam lagano prstom, rukavice na ruke i
             ležaji idu na radilicu vrlo lako. Ostavim de se temperatura izjednači,  (hladne
             radilice i toplih ležaja) i malo sve obrišem i ponovo sve u vrećicu i u friz
             Vrlo bitno je okrenuti ležaje pravilno, ali to već svi znaju. Semerinzi u friz.
3-dan     odmastim blokove sa nitro razređivačem i ostavim da se osuši (izhlapi), industrijskim
             fenom grijem veliki blok (probam prstom), stavim radilicu, blok nažem
             crnim Wirt silikonom, grijem mali blok i sastavim bez brige. Stegnem sve
             šarafe. Silikon što je malo izašao van ne diram. Probam kako se vrti
             radilica i ako mislim da bi mogla ići lakše malo ju kucnem gumenim 
             čekićem lijevo desno. Semeringe stavim na mjeru. Imam jednu podlošku
             i cijevčicu napravljenu baš za to. Sastavim sve ostalo i stavim mašinu
4-dan    silikon se osušio, paljenje     

                                 

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Lezajevi
« Odgovori #33 : 04 Studeni, 2010, 08:44:33 »
4 dana?

Industrijski fen, komprimirani zrak u spreju.
Blokove ugrijati fenom, ležajeve ohladiti i staviti u blok te pustiti da se temp. izjednači.
Ugrijati ležajeve, ohladiti dosjed na radilici, sklopiti i stegnuti šarafima.

Sve mašine koje sam slagao, slagao sam ovako i eto, još nije bilo problema, a to mogu potrvrditi članovi kod kojih su završile moje mašine. S tim da cijeli postupak traje svega desetak minuta.  :dontknow:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Lezajevi
« Odgovori #34 : 04 Studeni, 2010, 08:45:42 »
Ja ugrađujem ovako :
1- dan   radilica lagano nauljenja, u vrečici, strpam ju u frižider
             mjerenje dosjeda dubine blokova i debljina semeringa i izračun dokle ću ih
             staviti, čišćenje blokova
2-dan    lonac s oko 0,5 l ulja (novog), preko lonca kuhača s koje vise 2 žice na koje
             objesim ležaje da ne leže na dnu već da se kupaju u ulju, radničke rukavice,
             kad se ulje ugrije na oko 70-80, probam lagano prstom, rukavice na ruke i
             ležaji idu na radilicu vrlo lako. Ostavim de se temperatura izjednači,  (hladne
             radilice i toplih ležaja) i malo sve obrišem i ponovo sve u vrećicu i u friz
             Vrlo bitno je okrenuti ležaje pravilno, ali to već svi znaju. Semerinzi u friz.
3-dan     odmastim blokove sa nitro razređivačem i ostavim da se osuši (izhlapi), industrijskim
             fenom grijem veliki blok (probam prstom), stavim radilicu, blok nažem
             crnim Wirt silikonom, grijem mali blok i sastavim bez brige. Stegnem sve
             šarafe. Silikon što je malo izašao van ne diram. Probam kako se vrti
             radilica i ako mislim da bi mogla ići lakše malo ju kucnem gumenim 
             čekićem lijevo desno. Semeringe stavim na mjeru. Imam jednu podlošku
             i cijevčicu napravljenu baš za to. Sastavim sve ostalo i stavim mašinu
4-dan    silikon se osušio, paljenje     

                                 

to se sve rijesi u jednom danu,s tim da se radilica stavi prethodnu noc na smrzavanje,ja ju ne uljim,vec su lezajevi nauljeni,sam se ohlade  i blok grijem fenom i kad su ugrijani malo ih podmazem i radilica upada bez problema,semerinzi se ne hlade,njih samo stavis na hladne blokove....ako si vican poslu i znas kaj radis,kompletna izmijena radilice i semeringa je gotova kkroz dva sat i masina je na skutu i vozis se

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Lezajevi
« Odgovori #35 : 04 Studeni, 2010, 09:21:10 »
Eto, ja radio kako sam napisao pa mi ove godine srkla 3 kompleta. Simerinzi Corteco.
Ulje uvijek TTS,  2,5-3%. Skut uvijek zagrijan prije vožnje. Reklo bi se ne pedancija nego, teška pedancija.
Ajd sad. U čemu je onda problem? Već imam noćnu moru od toga.
Inače u kući imam trgovinu auto dijelova, vulkanizersku radionu, automehaničarski servis i svi majstori su to gledali i nemogu vjerovat.

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Lezajevi
« Odgovori #36 : 04 Studeni, 2010, 09:52:26 »
Nesto ti je van centra!

ako je sve u centru i sve pravilno odradeno lezaj niti jedan ne smije riknuti kako su luxu i ostaima rikavali!

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #37 : 04 Studeni, 2010, 11:51:42 »
evo baš ćitam temu sada, meni se prije 10ak dana razletio ležaj, po drugi put već, RMS su ležajevi, sad bušim tp trophy na specijalu i nove ležajeve trebam pa me zanima koje, inaće setup je bio tp trophy, top radilica sa plavim ispunjenim polutkama, multivar, auspuh mhr replica

Offline KranjcicGoran46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 115
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Svasta
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Lezajevi
« Odgovori #38 : 04 Studeni, 2010, 12:05:53 »
4 dana?

Industrijski fen, komprimirani zrak u spreju.
Blokove ugrijati fenom, ležajeve ohladiti i staviti u blok te pustiti da se temp. izjednači.
Ugrijati ležajeve, ohladiti dosjed na radilici, sklopiti i stegnuti šarafima.

Sve mašine koje sam slagao, slagao sam ovako i eto, još nije bilo problema, a to mogu potrvrditi članovi kod kojih su završile moje mašine. S tim da cijeli postupak traje svega desetak minuta.  :dontknow:

Daj mi objasni kako ćeš ugrijati poliamidny lezaj?? razumijem za čelični da se moze al ovaj kolko znam da ne!

lezaji i radilica u frižider na nekih par sati, blokove dosjed namazem masću, grijem jedno 10-15min, lezaji van iz frižidera i samo tako upadnu u vrući dosjed bloka BEZ da se po njima udara ili slicno, radilicu isto van iz frižidera, u blok sve , stezu se lagano diagonalno sarafi i sve 5, vrti se odma radilica bez imalo otpora ili slicno necega, malo se scentrira uz tuckanje ljevo desno gumenim i to je to.

al ubrzo riknu , nekom nakon nekih 5km na high endu a nekom na obicmoj termogrupi 70 nakon 20 000se razlete! :icon_scratch:

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Lezajevi
« Odgovori #39 : 04 Studeni, 2010, 12:40:15 »
evo baš ćitam temu sada, meni se prije 10ak dana razletio ležaj, po drugi put već, RMS su ležajevi, sad bušim tp trophy na specijalu i nove ležajeve trebam pa me zanima koje, inaće setup je bio tp trophy, top radilica sa plavim ispunjenim polutkama, multivar, auspuh mhr replica

evo nije mi vrag dao mira, moro sam odma ić rastavit da vidim, cilindar je ko bebina guza malo sam ga zaprljo prije slikanja, nije ipak zacviko, karike odlično upadaju, znaći samo je ležaj odsviro svoje.
sad sam isto sad zvao 2 čovjeka i obojica mi istu priću govore da skf ležajevi su u banani, da uzmem NTN da su se najbolji pokazali, sad sam u dvoumici??

« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 12:42:14 replcnt »