Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!  (Posjeta: 8291 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #20 : 26 Listopad, 2010, 20:53:19 »
probaj nac na polini ili malossi stranici, ima sigurno, jače šuštice bi bile više gasa za vece okretaje, bolji start tj start sa vise snage, meni se više sviđa kad ima moment, znaci malo okretaja a snaga
prije nego probas šuštice probaj to sa remenom
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline sainboris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad (istra)
  • Moj Skuter: T max
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #21 : 26 Listopad, 2010, 22:08:08 »
Promjeni motor.Trebam kompletnu masinu za B&W 250

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #22 : 27 Listopad, 2010, 14:39:03 »
Promjeni motor.Trebam kompletnu masinu za B&W 250

dogovoreno !! što je s mašinom od  b&w ? nije tako gadno ,da moraš sve minjat . .

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #23 : 27 Listopad, 2010, 14:44:16 »
probaj nac na polini ili malossi stranici, ima sigurno, jače šuštice bi bile više gasa za vece okretaje, bolji start tj start sa vise snage, meni se više sviđa kad ima moment, znaci malo okretaja a snaga
prije nego probas šuštice probaj to sa remenom

da i meni se sviđa momet tj kretanje bez dernjave ,mekano . .   al sve više sam siguran da ću izmjerit kompresiju pa onda dalje . . . priče o jednocilindrašima koji prelaze 100 000km su rezervirane za naučno fantstične crtane!!! filmove !! :nono: :angry9: :cigle: :kenjkenj:

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #24 : 26 Studeni, 2010, 21:50:22 »
božee!! sve silo na svoje pos 200tinjak km!!!!  ide kreće ko od prvog dana , a ja mislija :šta tu ima sisti??  :laughing9:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #25 : 27 Studeni, 2010, 00:15:51 »
treba remenu 100 200 km da dođe na svoje,naravno..
nebi ti škodila šajbica između ventil vara i bolcne da razmakne tj poveča razmak između variomata i ventilvara da remen sjedne unutra kolko treba,kad je širi od seriskog.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #26 : 28 Studeni, 2010, 16:01:25 »
treba remenu 100 200 km da dođe na svoje,naravno..
nebi ti škodila šajbica između ventil vara i bolcne da razmakne tj poveča razmak između variomata i ventilvara da remen sjedne unutra kolko treba,kad je širi od seriskog.

sad stvarno nema smisla dirati ništa ,jer je ok !? a remen je original ,samo je naj širi od dozvoljene tolerance ,tako da nadam se neće biti problema . . . a šajbica !'? neznam ? nevolim improvizacije . neznam koliko bi izgubio na putnoj brzini i dali bi ventilator sjeo na svoje , ako bi ubacio šajbu ?
možda , ipak malo jače federe otraga ?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #27 : 28 Studeni, 2010, 22:10:25 »
sigurno je do šireg remena,toe provjerena stvar..
ko i to sa šajbicama...nie improvizacija,to se radi dok se štela prijenos..
na spu sam imal tvornički podlošku izmđu ventilvra i bolcne.
čisto je logički ak je remen širi da ne upada u variomat kolko upada ak je mm uži remeni isto tak ni ne starta motor isto jer je remen odma u iše položaju u vaiomatu ionda se čini ko da startaš iz druge brzine.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #28 : 29 Studeni, 2010, 10:15:04 »
sigurno je do šireg remena,toe provjerena stvar..
ko i to sa šajbicama...nie improvizacija,to se radi dok se štela prijenos..
na spu sam imal tvornički podlošku izmđu ventilvra i bolcne.
čisto je logički ak je remen širi da ne upada u variomat kolko upada ak je mm uži remeni isto tak ni ne starta motor isto jer je remen odma u iše položaju u vaiomatu ionda se čini ko da startaš iz druge brzine.


da da kužim te potpuno ! samo nisam siguran,bar se ne sjećam više dali na xcitingu ima mjesta za tu šajbicu ,samo rekoh ti ono što dobojaš na startu zog remena koji upadne "dublj" to izgubiš na putnoj brzini i na ubrzanju inače ,pa čak ako se ne varam na krajnjoj brzini . . .  no sad je dobro ,u neke preinake mi se ne ide zbog čiste isplatvosti ,troškova ! jer ima tu brdo novca potrošiti za samo održavanje ,točenje ,servise . . .  inače naoko jednostavan sistem prenosa ima svoje specifike ,da boli glava !?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #29 : 29 Studeni, 2010, 17:56:02 »
da da kužim te potpuno ! samo nisam siguran,bar se ne sjećam više dali na xcitingu ima mjesta za tu šajbicu ,samo rekoh ti ono što dobojaš na startu zog remena koji upadne "dublj" to izgubiš na putnoj brzini i na ubrzanju inače ,pa čak ako se ne varam na krajnjoj brzini . . .  no sad je dobro ,u neke preinake mi se ne ide zbog čiste isplatvosti ,troškova ! jer ima tu brdo novca potrošiti za samo održavanje ,točenje ,servise . . .  inače naoko jednostavan sistem prenosa ima svoje specifike ,da boli glava !?


ovisi o variomatu, ali ne mora znaciti da ce se izgubiti krajnja brzina stavljanjem podloske na bolcnu variomata, sve ostaje isto, samo se start moze promijeniti :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #30 : 30 Studeni, 2010, 12:25:54 »
da da kužim te potpuno ! samo nisam siguran,bar se ne sjećam više dali na xcitingu ima mjesta za tu šajbicu ,samo rekoh ti ono što dobojaš na startu zog remena koji upadne "dublj" to izgubiš na putnoj brzini i na ubrzanju inače ,pa čak ako se ne varam na krajnjoj brzini . . .  no sad je dobro ,u neke preinake mi se ne ide zbog čiste isplatvosti ,troškova ! jer ima tu brdo novca potrošiti za samo održavanje ,točenje ,servise . . .  inače naoko jednostavan sistem prenosa ima svoje specifike ,da boli glava !?


ne izgubi se na krajnjoj jer pošto je remen širi nego onaj prijašnji opet bude došel do vrha polutki kolko treba..ko i onaj..makar su sad vario i ventilvar razmaknuti malo više jer su razmaknuti taman za razliku širine ta 2 remena
to nisu preinake ni ne utječe ni na potrošnju ni goriva ni materijala ni ničeg..poštelavanje prijenosa na fino,hehe
u biti probaj pa budeš i sam videl ;)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #31 : 30 Studeni, 2010, 12:27:10 »
ovisi o variomatu, ali ne mora znaciti da ce se izgubiti krajnja brzina stavljanjem podloske na bolcnu variomata, sve ostaje isto, samo se start moze promijeniti :icon_thumright:

pa morat ću pokušat s tom šajbicom . . .  dakle stavlja se na vrh bolcena, prije fiksne polutke-ventilatora ,potom šajba koja je inače tu pod vidom, koja se steže na 9,5kg . . .  nemoram sve rastavljat ?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #32 : 30 Studeni, 2010, 12:31:23 »
skineš sam onaj prvio dio,ventilator ili ventilvar..staviš šajbicu na osovinu radilice do bolcne i vratiš ventilvar...znači šajbica je između ventilvara i bolcne..
probaj sa negdi 0.4mm ili 0.6mm šajbicom.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #33 : 30 Studeni, 2010, 12:40:41 »
skineš sam onaj prvio dio,ventilator ili ventilvar..staviš šajbicu na osovinu radilice do bolcne i vratiš ventilvar...znači šajbica je između ventilvara i bolcne..
probaj sa negdi 0.4mm ili 0.6mm šajbicom.

treba je dati tokariti ? teško da nađem neku u sl prodaji koja paše . .  no što ako ventilvar ne sjedne do kraja ,tj ne uzubi 100% ? ideal bi bio da remen sjedne na bolcen a ventil var 100% uzubi ,a ako ne ,za*eb je ,je te stvari ne trpe nedorečenosti !? no možda komliciram provam pa javim , , , ,

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #34 : 30 Studeni, 2010, 12:49:38 »
pol mm mu ne smeta..bude tolko mjesta..
a šajbicu bi trebal pogledat u nekim boljim i većim željezarama..šubler pod ruku pa pitat i mjerit,hehe :D
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)