Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!  (Posjeta: 8292 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« : 22 Listopad, 2010, 15:10:24 »
 eko ventil aut 10% snaga in!!!!!  :angry9:

1,kako radi eko ventil na skuterima 

2,kako ga isključiti . . primjer . . .

prednos onima koji su to radili na   skuterima i motorima, navodno je princip i učinak isti !! svi prilikom prerade skidaju radi više snage !!!
uljni plinovi "zagađuju" smjesu !! dobro za ekologiju loše za mašinu i snagu!!!
hvala :
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2010, 16:43:47 coko »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #1 : 22 Listopad, 2010, 18:35:31 »
cek kaj tebe sad konkretno zanima...dal da se izvadi ili ne'??

ili

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #2 : 22 Listopad, 2010, 20:33:54 »
cek kaj tebe sad konkretno zanima...dal da se izvadi ili ne'??

ili
pa da se izvadim ,ali ima specifike .naime bojim se da nije  na istom vodu "iberlauf" i izlaz za eko ventil ,pa ako začepim na glavi motora možda motor neće imati nikakav odušak ,moguće da izbaci semeringe radilice!!
biti siguran! trebao bi rastaviti motor pa vidjeti kud idu vodovi oduška uljnih para a kuda vodovi za eko ventil ? na velikim mašinama (4cilindra) imaju posebne vodove ,znam pouzdano ,no na skuteru je malo zamršeno !

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #3 : 22 Listopad, 2010, 22:05:29 »
pretpostavljam da mislis na povrat ispusnih plinova u usisnu granu, jedno je sigurno, motor usisava zagrijani zrak koji je rjedji od hladnog zraka, a kada je zrak hladniji onda motor ima bolje performanse zbog vece kolicine smjese zraka i goriva.

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #4 : 22 Listopad, 2010, 22:15:31 »
to je kolega vadio na autu, egr ventil mislim da se zvao, dobio je manju potrosnju nesto i osjetio i bolje performanse

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #5 : 23 Listopad, 2010, 00:32:01 »
to je kolega vadio na autu, egr ventil mislim da se zvao, dobio je manju potrosnju nesto i osjetio i bolje performanse

Da, na autima se to radi. Pogotovo dizelima kod kojih se EGR voli zastopat.
I na mom Kawasakiu postoji EKO sistem, ali on iz airboxa doprema zrak koji ide drito na ispusne ventile i dodaje zrak u granu spuha gdje pomaze izgaranju neizgorene smjese. Zato mi motor zna puknut iz spuha na oduzimanje gasa. On ustvari osim ekologije i cuva katalizator da se ne zastopa

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #6 : 23 Listopad, 2010, 13:14:22 »
imas na hondama jos jednu foru barem je na mojoj bilo
imao sam senzor kisika u auspuhu, njega treba izvaditi, na elektronici se on da prebrikati tako da sustav misli da ga ni nema te se skine blokada s protoka pumpe goriva (pumpa ima limiter koji joj softwerski limitira protok i s time snagu)
Masina nakon sto joj to popuces van dobi 20% na snazi i preporodi se a potrosnja je bila u gradskoj voznji 0.8-1.1l manje

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #7 : 23 Listopad, 2010, 14:29:40 »
pretpostavljam da mislis na povrat ispusnih plinova u usisnu granu, jedno je sigurno, motor usisava zagrijani zrak koji je rjedji od hladnog zraka, a kada je zrak hladniji onda motor ima bolje performanse zbog vece kolicine smjese zraka i goriva.

da mislim na povrat ispušmi plinova u airbox. . . danas analizirao kako riješiti tu enigmu ,po nekima može štetiti motoru a po nekima samo ekologiji ??no kako bilo skinut ću pa probat dal ima koristi ,samo moram nać optimalno riješenje .nekakve bajpase ili .  .neznam smislit ću nešto ,ako se ne pojavi neko ko je radio tako što pa objasni. .
inače nebi o tom upće razmišljao da mi skut nije izgubio oštrinu malo (35000km) i malo lošije kreće ,kao da se zaguši malo !? kad dođe na 4000 na turnu onda krene ,  , , napominjem sve je novo na prenosu ,također naaštelani ventili filitri,svjećica . .  sam je remen(original) "vanseriski" malo širi !? po manualu 22,5-23,5 mm a kod mene 24,2mm !! može li to biti uzrok slabom kretanju s mjest. . ili je mašina malo "puhnila".... :jerk: na iberlauf ne puši !
čak se čini bolje je kretao s  starim remenom (cca 18000km)  :dontknow:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #8 : 23 Listopad, 2010, 16:58:25 »
Ako imas serijski spuh sa katalizatorom (nisam citao sve postove pa ne znam), onda ako to maknes moze doci do zastopavanja i pregaranja katalizatora jer ce se na njemu nakupljat neizgorena smjesa koja ce onda na njemu (zbog topline) izgarad i pregoriti ga

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #9 : 23 Listopad, 2010, 20:44:22 »
Ako imas serijski spuh sa katalizatorom (nisam citao sve postove pa ne znam), onda ako to maknes moze doci do zastopavanja i pregaranja katalizatora jer ce se na njemu nakupljat neizgorena smjesa koja ce onda na njemu (zbog topline) izgarad i pregoriti ga

a naj bolje ne dirat ništa ,imam standardan auspuh naravno ? sve je povezano
nije jednostavno kao što izgleda ,jasno mi je zato i mozgam . . . znam priša san dosta km možda je malo punija a možda neka pi*darija na miljun stvari može bit !? ko ima volje to porješavat . .  . nije čudo što e malo oslabija ,bilo bi da nije ? jel? da tribalo bi auspuh otvarat slupat katalizaor ! a možda za ništa il malo !? reko jednom jedan mudri čovjek : kome fali snage nek kupi hajabusu a ne skuter!!!
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2010, 20:47:35 coko »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #10 : 24 Listopad, 2010, 18:03:46 »
sam je remen(original) "vanseriski" malo širi !? po manualu 22,5-23,5 mm a kod mene 24,2mm !! može li to biti uzrok slabom kretanju s mjest. .
čak se čini bolje je kretao s  starim remenom (cca 18000km)  :dontknow:
to mi zvuči logično

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #11 : 25 Listopad, 2010, 12:43:48 »
to mi zvuči logično

objasni !!??

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #12 : 25 Listopad, 2010, 13:57:04 »
remen je preširok da bi legao na kalotu variomata i izađao iz polutka kvačila i time imaš slabiji start tj tek kad prijenos prijeđe tu razliku počinje ubrzavat kako treba, ja sam imao problem npr sa rolicama koje su bile 0.9 mm  vece i imao sam rupu u startu zbog njih
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #13 : 25 Listopad, 2010, 22:14:20 »
remen je preširok da bi legao na kalotu variomata i izađao iz polutka kvačila i time imaš slabiji start tj tek kad prijenos prijeđe tu razliku počinje ubrzavat kako treba, ja sam imao problem npr sa rolicama koje su bile 0.9 mm  vece i imao sam rupu u startu zbog njih

šta napravit ,naj bezbolnije !? malo je glupo da bacam novi remen !? kugle su 21 g čini se dimenziju neznam ,kad nađem javim. .  da stavim lakše izgubit će na krajnjoj brzini ,više će se vrtit . .  a je*o ih ćaća tajvanski ni remen nemogu napravit

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #14 : 25 Listopad, 2010, 22:26:46 »
možeš eventualno šajbicu podmetnut velicine kalote, između kalote i remenice varijomata, da bude debljina te razlike koju si naveo
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #15 : 26 Listopad, 2010, 13:26:39 »
možeš eventualno šajbicu podmetnut velicine kalote, između kalote i remenice varijomata, da bude debljina te razlike koju si naveo

dakle šajbicu  debljine viška remena koja bi "fiksno" naljegala na bolcen po kojem klizi pokretna (unutrašnja s kuglama ) polutka. debljina bi bila ona cca1,5 2mm a visina šajbe ne viša od početka konusa na polutkama varia . . .

 hm? nus pojava : tanka šajba koja bi evetualno svojim "oštrim "bridom naudila bolcenu ,te bi u jednom nepovoljnom mometu mogla "zaplesat"između polutki te ostajajati u sredini(bolcena) između polutki,te svojim nekontroliranim kretanjem ometati vraćanje pokretne polutke u prvobitan položaj samim tim ometati postavke prenosa za potrebe motrčića ??

materijal šajbe bi morao biti legura aluminija koja se rabi za izradu polutki ,bilo koj aluminij bi se brusio ostavljao nepoželjne mrcvice a tvrđi materijal bi neminovno naudio bolcenu
ako si probao ne sumljam ,ali morada postoji jednostavniji način ,(bezbolniji)primjer  malčice tvrđe(3kom.) federčiće kumpluga koje nebi dozvolili kumlugu da se razvrti u zvono dok se postigne povoljan okretni momet

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #16 : 26 Listopad, 2010, 16:17:25 »
jesi to dobro iskomplicirao
mislim da nisi skuzio sta sam mislio, nemože šajbica naštetiti bolcni jer ona je do bolcne ne na bolcni,znači dobivaš efekt malo produžene bolcne,tj prednje polutke prijenosa su malo više raširene i remen upadne dublje u prednje a izađe više iz zadnjih.e sad je pitanje kako ces mozi zavidat sve to na radilicu, tj koliko ima mjesta na navojima s obzirom da se sve pomiče, ali ako ti je previse širok remen, mozda je najbolje da uzmeš drugi
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #17 : 26 Listopad, 2010, 20:21:13 »
jesi to dobro iskomplicirao
mislim da nisi skuzio sta sam mislio, nemože šajbica naštetiti bolcni jer ona je do bolcne ne na bolcni,znači dobivaš efekt malo produžene bolcne,tj prednje polutke prijenosa su malo više raširene i remen upadne dublje u prednje a izađe više iz zadnjih.e sad je pitanje kako ces mozi zavidat sve to na radilicu, tj koliko ima mjesta na navojima s obzirom da se sve pomiče, ali ako ti je previse širok remen, mozda je najbolje da uzmeš drugi

da sad kužim !! šajbu na bolcen do radilice da dobijem na dužini tj odmaku unutrašnje polutke od vanjske fiksne ?? pa remen je širi cca 1,3mm od gornje granice po manualu! jesu mi uvalili od nečeg drugog ili je neprecizna obrada ,neznam ? pa ni s starim remenom nije bio posebno startan ,mislio da rješavam s novim rem.kug. kad ono gore . . božee !! ipak mora biti nekakva kemija? samo da malo bolje kreće .  .

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #18 : 26 Listopad, 2010, 20:27:39 »
ovisi kako točno kreće dal ima ili nema okretaje, staviti malo tvrđe šuštice
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: eko ventil aut 10% snage in !!!!!!!
« Odgovori #19 : 26 Listopad, 2010, 20:45:08 »
ovisi kako točno kreće dal ima ili nema okretaje, staviti malo tvrđe šuštice

ovako nekako krećeš turn se penje od 2000 do 3000  se nekako guši kreće ali nema snage .a onda tek kad dođe na 4000 onda krene kako triba,sigurno onaj široki remen zaposli motorček a on se jadan uguši jer nemože s malim okretajima prevladat sve otpore .  . . znači jače šuštice bi se ponašale ko da psa držiš na uzdici kad krene za mačkom a pustiš ga u naj boljem momenttu !!?? zvuči zanimljivo ! a sad znali neko koja boje šuštica ide na xciting 250 za zub jača od originala i dali ih ima u originalu ili moram kemijati s zamjeskim
 
« Zadnja izmjena: 26 Listopad, 2010, 20:47:00 coko »