Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kawasaki GPZ 500 S  (Posjeta: 15848 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Kawasaki GPZ 500 S
« : 14 Listopad, 2010, 23:07:31 »
Evo i mene da malo napišem par riječi o svojem novom prevoznom sredstvu.Kao šta znate vozio sam VXR-a 200,kojeg sam kupio od člana foruma i bio više nego zadovoljan ali u 9 mjesecu sam se rastao od njega i udomio ga u dobre ruke,barem se tako nadam.
Nakon toga uleti mi prilika GPZ 500S iz 1987.g. za 6000kn,registriran do kraja 8 mjeseca 2011,nove gume,servisiran uglavno stanje pali i vozi.Naravno trebalo bi ga možda malo vizuelno uredit ali meni to trenutno ne smeta i samo se vozim.Od kada ga imam oko mjesec dana napravio sam 1500Km bez i najmanje greške samo točim benzin i vozim.Znam da nema baš puno ljubitelja starih motora i može se naletit na groblje ali ja sam nekako uspio doć do ovoga i za sada samo pohvale za motor.
Mada ja sam znao šta tražim,ustvari tražio sam samo tu vrstu mašine dva cilndra i ne preko 500ccm.
Slike za koji dan jer ga još nisam poslikao.
Marino

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #1 : 15 Listopad, 2010, 00:23:03 »
ooo dobro dosao...i ja sam nakon vxr uzeo kako mnogi na ovom forumu kazu kramu od motora...a ne znaju da su za tim motorom svi patili tih godina...ko danas za z750 ili cbr-kom...

ugl puno sretnih km i uredi da kako spada,i obavezno poslikaj malo...vjerujem da bi tvom kao i moj pasao streetfight look :hello:

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #2 : 15 Listopad, 2010, 02:33:42 »
GPZ 500 ima jednu od najizdržljivijih dvocilindričnih mašina, inače malo slabija verzija se ugrađivala u ER-5 i KLE.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #3 : 15 Listopad, 2010, 08:29:54 »
To je odlična mašina i gotovo nikada se ne kvari. Prvenstveno je bila napravljena za agregat za struju i tako se dobro pokazala i bila izdržljiva i bez kvarova da su ju onda odlučili staviti na motor što se pokazalo kao pun pogodak. Klipovi idu skupa gore-dolje. Brzina oko 200, a potrošnja vrlo mala.
Puno sretnih km  :icon_thumright:.

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #4 : 15 Listopad, 2010, 13:12:50 »
Tako je jedan od najizdržlivijih agregata sigurno ikada napravljen to je istina,radi jako dugo bez grešaka i to je istina.Po satu meni pokazao 210Km/h,ima jaču mašinu od ER5 i KLE 500,sve u svemu jako ljepo se vozi i šta je nevjerojatno uz ganjanje i gradsku vožnju ne troši više od 5 lit,prosjek oko 4 litre šta je manje nego VXR jer kada sam ganjao VXR-a pun gas potrošnja oko 6 litara u prosjeku oko 5 litara,barem je meni tako bilo.
Čim poslikam stavim slike.
Marino

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #5 : 15 Listopad, 2010, 17:12:44 »
To je odlična mašina i gotovo nikada se ne kvari. Prvenstveno je bila napravljena za agregat za struju i tako se dobro pokazala i bila izdržljiva i bez kvarova da su ju onda odlučili staviti na motor što se pokazalo kao pun pogodak. Klipovi idu skupa gore-dolje. Brzina oko 200, a potrošnja vrlo mala.
Puno sretnih km  :icon_thumright:.

Klipovi su u razmaku od 180 stupnjeva, zato i je izbalansirana za visoke okretaje a opet ima dobar okretni moment :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #6 : 15 Listopad, 2010, 21:37:20 »
Klipovi su u razmaku od 180 stupnjeva, zato i je izbalansirana za visoke okretaje a opet ima dobar okretni moment :icon_thumright:

Mislim da nisu, nego da idu zajedno, ali nije ni bitno.
Bitno je da je mašina najbolja od svih 500 ccm, a ide kao da je 750.  Ima 60 ks, er-5 ima 50, a kle 500 45 ks. Inače su te mašine gotovo identične.

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #7 : 15 Listopad, 2010, 23:15:36 »
Mislim da nisu, nego da idu zajedno, ali nije ni bitno.
Bitno je da je mašina najbolja od svih 500 ccm, a ide kao da je 750.  Ima 60 ks, er-5 ima 50, a kle 500 45 ks. Inače su te mašine gotovo identične.
Tako je gotovo su idntične mislim da je razlika samo u CDI ima drugačiju mapu i zato izvlači 60KS i stavrno ljepo ide.Pred neki dan smo se vozili Hornet 600,Ja i XTX 660 i Yamaha debelo zaostaje u krajnjoj brzini,za to godište motora jako ljepo ide samo kočnice su jako škakljive ispred jedan disk iza doboš treba jako pazit inače sve ostalo za 5.
Marino

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #8 : 16 Listopad, 2010, 08:48:52 »
Tako je gotovo su idntične mislim da je razlika samo u CDI ima drugačiju mapu i zato izvlači 60KS i stavrno ljepo ide.Pred neki dan smo se vozili Hornet 600,Ja i XTX 660 i Yamaha debelo zaostaje u krajnjoj brzini,za to godište motora jako ljepo ide samo kočnice su jako škakljive ispred jedan disk iza doboš treba jako pazit inače sve ostalo za 5.

Glavna razlika je u glavi. Drugačija je bregasta, usis, ispuh.
Moj prijatelj stavio u karbove Dyno yet kit, otvoreni filter, otvorene auspuhe. Motor ne da ide već leti. Doduše malo već potrošnja. Oko 0,5 l. Ima noviji model pa je disk iza.
Staviš naprijed pločice Ebc ili Carbon Lorain (Novema nova), a odozada nove pakne i već će puno bolje kočiti. Promijeniš i sipaš neko kvalitetno ulje za kočnicu. Tko zna kad je zadnji put promijenjeno. To ti nije puno para, a razlika velika.
Na takvom malom i brzom motoru bitne su ti i gume. Imaš u Splitu Moto Box. Tamo su obje Michelin oko 1000 kn nove.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #9 : 16 Listopad, 2010, 11:48:51 »
...bitne su ti i gume. Imaš u Splitu Moto Box. Tamo su obje Michelin oko 1000 kn nove.

Preporucam, salju postom, rok isporuke 1-2 dana, a cijene u HR najbolje.
Obzirom da je iz Malinske, to mu je najbolja varijanta. Da je u ZG, onda nema druge nego u SLO gdje se ustedi oko 30-40% uodnosu na motobox

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #10 : 16 Listopad, 2010, 12:00:24 »
Gore su nove Dunlop gume a kada ih budem mijenjao idem u Sloveniju ipak je tamo puno jeftinije a nije mi to daleko,sa autom oduvjek idem tamo i isplati se i to dosta.Za sada na njemu nemam šta mijenjat jer sve je napravljeno prije nego sam ga ja uzeo,bio čovjek na servisu zamjenio pločice,ulje u kočnici,ulje i filter u mašini,zadnje pakne,stavio obadvije nove gume,napravio tehnički i onda ga prodao ;D,ja naletio i za malu lovu ga uzeo i više nego zadovoljan.Jedino bi ga trebalo vizuelno sredit,malo pofarbat i tako ali to mi baš previše ne smeta tako da nisam ništa radio na njemu od kada ga imam samo se vozim i guštam.Da nisam uzeo njega uzeo bi ER5 svakako jer nebi preko 500ccm samo zbog registracije,velika je razlika anemam baš previše vremena za vozit.Samo da napomenem da sam na početku ljeta bio ponosni vlasnik ZX10R ali to ipak nije za naše ceste,jako,jako brzo,prežestoko i nema se to di u potpunosti iskoristit,vozio se mjesec dana i prodao i nakon toga pala odluka max do 500ccm.
Marino

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #11 : 16 Listopad, 2010, 16:04:25 »
Prava odluka  :icon_thumright:. ZX 10 je motor za pistu.
Ako je sve promijenjeno samo gas. Sretno

Offline smirt

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #13 : 17 Listopad, 2010, 09:04:00 »
Tako je baš taj.Samo sada ima sa ljeve strane polomljen žmigavac,jer baš na dan kada sam išao po njega kod bivšeg vlasnika pao čovjek na  ljevu stranu i puknu žmigavac ali to sam poljepio i piči.
Marino

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #14 : 17 Listopad, 2010, 09:22:32 »
čestitam, puno sretnih kilometara na tvojoj novoj pili!

Offline MazdaMurairotor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 232
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip sp
  • Moja Kaciga: Kbc
  • MojSetup: Malossi MHR replica 70
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #15 : 17 Listopad, 2010, 10:35:09 »
e motor je stvarno preljep sam po sebi i ima taj dizajn i spulje su preeedobre, boja ma sve sve... :icon_thumright: :icon_thumright:

sretno i pametna voznja  ;D

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #16 : 17 Listopad, 2010, 18:20:47 »
Mislim da nisu, nego da idu zajedno, ali nije ni bitno.
Bitno je da je mašina najbolja od svih 500 ccm, a ide kao da je 750.  Ima 60 ks, er-5 ima 50, a kle 500 45 ks. Inače su te mašine gotovo identične.

Klipovi su u razmaku od 180 stupnjeva isto kao i na GS 500, tim Kawinim mašinama se radilica okreće unatrag :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #17 : 17 Listopad, 2010, 22:47:30 »
Tako je to je točno,radilica se vrti unatrag.Motor radi dobro jedino e čuje glavni lanac ili lanac kontrautega,ali to nije opasno i to se inače čuje na tim motorima nakon toliko kilometara se lagano rastegne i lagano lupka na minimunu.Nije on tako skup ali za njega zamjenit treba raskopat cijelu mašinu tako da od toga ništa,malo sam kontaktirao iskusne majstore i rekli su nema problema to šta lupka nema opasnosti.
Marino

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #18 : 17 Listopad, 2010, 23:01:27 »
eo da još jednom potvrdim riječi, nisam sve postove u temi čitao

nepoderiva ti ta makina, možeš joj dušu vadit i nakon 30god će isto radit  :icon_thumright:
svi su mi to rekli, a i uvjerio sam se, također sam imao jedno vrijeme na piku identičan motor (ne taj sa slika), ali nisam ga uzeo
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2010, 23:05:32 Dejan_22 »
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Kawasaki GPZ 500 S
« Odgovori #19 : 17 Listopad, 2010, 23:02:56 »
eo da još jednom potvrdim riječi, nisam sve postove u temi čitao

nepoderiva ti ta makina, možeš joj dušu vadit i nakon 30god će isto radit  :icon_thumright:
svi su mi to rekli, a i uvjerio sam se, također sam imao jedno vrijeme na piku identičan motor, ali nisam ga uzeo
Tako sam i ja čuo od starih iskusnih majstora zato sam ju i uzeo i za sada ne žalim niti najmanje.
Marino