Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Priprema skutera za PH  (Posjeta: 21860 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #20 : 08 Studeni, 2006, 10:27:54 »
mora da sam ja sretan čovjek kad svu opremu dobivam mukte, a ne moram se utrkivat...  :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline LOOD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: CPI oliver sport (krsina)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #21 : 21 Travanj, 2007, 20:55:42 »
Pa ovak, najprije se trebas uclanit u neki klub, iskreno, od njih nemas puno koristi osim kaj dobis licencu, sve ostalo je na tebi, tvojim starcima i sponzorima ak ih imas. Drugi je korak odluka u kojoj si klasi. Klasa R4 je jedna od najjeftinijih, jer to je u principu klasicni skuter kojem ste eventualno stavili spuh, i malo se poigrali s rolicama, ali vam za tu klasu treba za svaku utrku 200 kuna za startninu, ostale klase ne placaju, zatim imamo klasu  R2 "SP 70", to je najskuplja klasa, u nju treba da bi skuter bio pripremljen vrhunski za utrku i puno uloziti, stavljanje kita preporucljivo je dati strucnoj osobi, jer kod nestrucno nabrijane i sastavljene masine dolazi do odustajanja sa utrke. Skuter da bi konkurirao bi trebao imati kit tipa polini evo. ili malossi team racing,radilicu polini ili malossi ovisno o cilindru(kitu),za te kitove bi se trebali brusiti blokovi,zatim nam treba neki bolji variomat,zadnja remenica koja ako se ne promjeni bi mogla stvarati probleme (skuter se neće razvrtiti),treba nam malossi kompletna struja,i naravno nesmijemo zaboraviti auspuh koji je od svih tih dijelova najskuplji..NAPOMENA: ako stavljamo pollini kit, svi dijelovi moraju bit pollini, a ako je malossi, onda narovno svi malosi dijelovi da bi skuter dobio najvecu snagu. Kad to sve fino zbrojimo dodjemo oko 10.000-a,  minimalno,  ako je sve u redu, ali nezaboravimo da su rezervni dijelovi obavezni, da bi uspjesno odradili cijelu godinu. Klasa R 3 "OPEN", e ta klasa je ziva kemija, i jedina klasa na koju stavljas sve i svasta....kaj imas..., znaci ta klasa ovisi o tome kolko imas novaca, i koliko mozes uloziti u motor, a nemoras nista, tvoja osobna stvar. Al da se ne zaboravi , putovanja, hranu, spavanje to je sve tvoj trosak, bez zavaravanja ni jedan se klub ne brine o tome, osim bas moj, mi imamo organiziran prijevoz takmicara i skutera, spavanje (u kamionu)....i hranu. Znaci bez nekih 500 kn....ako je utrka na dva dana....nema sanse da ides. Eto tolko od mene. Ako vas jos nesto zanima....pitajte....

Mihi kad ces ti u skolu???? delic.

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #22 : 20 Svibanj, 2007, 21:20:02 »
e ovak ja i frend bi iduce ljeto da se utrkujemo sad sam zbunjen jel se klasa od 50ccm zove r4 ili r1 pa svake to godine mijenjaju...kaj glume...ja bi stavio na skut neki auspuh i vario i nekaj jos skemijo sa filterima i promjerima nekih cijevcica ....
jel mi moze neko (jel mozes ti divljakušo) reci kolko bi me ispalo para da se utrkujem...odjelo mi netreba obucem 2traperica i vestu i peri...hahahahh....na bulju stavim vojni šljem ( bez zezancije)...kolko bi me kostalo samo da se se priajvim i jel se moramo pojaviti na svakoj utrci ili kak ocemo...bas mi se i tam u poreč nejde...kaj si ti nekaj govorila o startnini jel to vrijedi i ove godine... :help:
POPOVEC REJSING TEAM

Offline ZG Hrc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
  • MK Gajs team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete - Sesvetski Kraljevec
  • Moj Skuter: LUNA Caper #2 & #89
  • MojSetup: ...netreba to meni... :)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #23 : 21 Svibanj, 2007, 22:59:00 »
Kad ti nije niko odgovorio onda bum ti probo ja u kratko...

Ove godine klasa se zove R1...zakaj to mjenjaju stalno to ti neznam...

Ovo kaj si naveo kaj bi mjenjo je sasvim ok...ja sam samo to i napravio...(zasad  ;D )...

A sad kolko bi te to došlo...
Kao prvo moraš bit u nekom klubu...izvadit licencu i napravit lječnićki...
Za svaku utrku moraš imat osiguranje (bez police osiguranja te neće pustit da voziš)...od ove godine u croatia osiguranju ti je po danu oko 150 kn (a ako je trka dva dana onda moraš imat za oba)...i startnina ti je 200 kn...   :icon_thumright:
Znači samo trka oko 500 kn...
Plus ostale sitnice...kako doć do tamo (treba platit cestarinu i benzin za auto)...onda benzin za motor (nebuš vozio na zrak ;D...)... i tak to...

Znači nemoj računat ispod 600-700 kn...   ;D

Bez štitnika ti preporučam da ne voziš...  ;D ...šljem još može proć al samo ak nije stariji više od 4 godnine jer te nebuju pustili na tehničkom pregledu...   :icon_biggrin:

Moraš se prijavit na svaku trku posebno...onu koju oćeš vozit...   :)


EVO...ak sam kaj pomogo super...ak te još kaj zanima (il nekog drugog) sam pitaj...kaj nsa je više to bolje...  8)
AKO NEMAŠ SRCA I "ONO NEŠTO"...nikad ne?eš bit najbolji....!!!!   :icon_thumright:

    . . . : : MK Gajs team : : . . .
 . . . : : Mavrek racing team : : . . . :icon_thumright:                                      H. Mavrek #89

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #24 : 22 Svibanj, 2007, 00:07:28 »
ne to je sve zahvaljujem...ali nije to tak jeftino bas....a recimo ja mislim da bi na stazi vozio puno bolje nego na cesti jer su na stazama kontrolirani uvijeti ( barem do nekle) i nema prometa pa bi mogao dati sve od sebe ...jel bi mogo barem ne biti zadnji mislim bezveze mi je dat 800kn za par puta da se prevezem po stazi...ja mislim da dobro vozim jos nisam nijednom pao sa motora a naso sam se u svakakvim situacija ispred traktora i drugih auta...kakva su tvoja iskustva sa prve utrke jesi kaj postigo...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline LOOD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: CPI oliver sport (krsina)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #25 : 22 Svibanj, 2007, 13:04:54 »
Ma imas tu troskova ko u prici...
- odjelo,rukavice,stitnici,kaciga
- cestarina,benga(motor,auto),hrana,pice,kombi nekakav,alat...
- startnina,osiguranje...
- vario,spuh,kuplung,remen,brusenje cilindra,gume,skidanje nepotrebnih stvari i dijelova...trebas imat nekog ko
  ce ti slagati motor

Valjda sam ti dosta pomogao iako ovo kaj sam nabrojao za motor ne trebas staviti ali mislim da ti se onda ni ne isplati voziti. Nek se strucnjaci nadovezu...

Offline ZG Hrc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
  • MK Gajs team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete - Sesvetski Kraljevec
  • Moj Skuter: LUNA Caper #2 & #89
  • MojSetup: ...netreba to meni... :)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #26 : 22 Svibanj, 2007, 17:01:56 »
.....a recimo ja mislim da bi na stazi vozio puno bolje nego na cesti jer su na stazama kontrolirani uvijeti ( barem do nekle) i nema prometa pa bi mogao dati sve od sebe.....

STAZA i CESTA nemaju ništa slično...ak ćeš se na cesti vozit isto ko i na stazi onda ti ja više NEŽELIM pomoć...   :nono:

...i da...i na stazi ima prometa...

....jel bi mogo barem ne biti zadnji mislim bezveze mi je dat 800kn za par puta da se prevezem po stazi...

Nije bezveze...ak misliš odvozit samo jednu-dvije utrke samo iz fore...onda ti nije bezveze jer se na stazi ispucaš kolko god možeš...a ne se na cesti preseravat da se znaš vozit ko budala...za to je staza...   :icon_thumright:

...ja mislim da dobro vozim jos nisam nijednom pao sa motora a naso sam se u svakakvim situacija ispred traktora i drugih auta...

Ako misliš da zato dobro voziš to nije to...to je samo dobro refleksno reagiranje u kritičnoj situaciji...   :)


...kakva su tvoja iskustva sa prve utrke jesi kaj postigo...

Ja se osobno doma rijetko vozim po cesti s ovim skuterom...samo kad nešto šerafimo po njemu pa ga idem probat...al to je krug-dva po ulici...   :icon_thumright:

A s ostalim motorima i skuterima se vozim brzo samo kad sam sam na motoru i to kad je takva cesta da se mogu tako vozit...   ;D


Jer još jednom ponavljam CESTA nije STAZA...!!!   :nono:
Ugrožavaš svoj i tuđi život bezveze...     
AKO NEMAŠ SRCA I "ONO NEŠTO"...nikad ne?eš bit najbolji....!!!!   :icon_thumright:

    . . . : : MK Gajs team : : . . .
 . . . : : Mavrek racing team : : . . . :icon_thumright:                                      H. Mavrek #89

Offline ZG Hrc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
  • MK Gajs team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete - Sesvetski Kraljevec
  • Moj Skuter: LUNA Caper #2 & #89
  • MojSetup: ...netreba to meni... :)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #27 : 22 Svibanj, 2007, 17:07:24 »
Ma imas tu troskova ko u prici...
- odjelo,rukavice,stitnici,kaciga
- cestarina,benga(motor,auto),hrana,pice,kombi nekakav,alat...
- startnina,osiguranje...
- vario,spuh,kuplung,remen,brusenje cilindra,gume,skidanje nepotrebnih stvari i dijelova...trebas imat nekog ko
  ce ti slagati motor

Valjda sam ti dosta pomogao iako ovo kaj sam nabrojao za motor ne trebas staviti ali mislim da ti se onda ni ne isplati voziti. Nek se strucnjaci nadovezu...

On je pito kolko mu love treba da vozi trku...ja sam reko oko 700 kn...   :)

A za ovo ostalo...to je već druga priča...bez par tisuća kuna nemoj raćunat...   ;D
AKO NEMAŠ SRCA I "ONO NEŠTO"...nikad ne?eš bit najbolji....!!!!   :icon_thumright:

    . . . : : MK Gajs team : : . . .
 . . . : : Mavrek racing team : : . . . :icon_thumright:                                      H. Mavrek #89

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #28 : 23 Svibanj, 2007, 12:07:56 »
ma nisam ni mislio reci da se vozim ko debil po cesti netreba mi to da si razvalim skuter a jos se nisam ni jedamputa utrkivo na stazi kaj ja bezveze trebam ispasti faca pred nekim i skucat se nekam i kaj onda ljepo na servis... :nono:
ne samo sam pito kaj da ocekujem kad dodjem na stazu....ma kakvih tisuca kuna budem ja nekaj skemijo budem spavo na skuteru....haha..  :laughing7: p anetreba ti par tisuca kuna ak ti za jednu utrku treba 700kn..racunam si da jaknu dobijem od  frenda ili si ju kupim jel mi ionak i ovak treba...obucem dvoje hlaca i stavim stitnike na koljena...imam ja nekoga ko bi mi to htio sloziti..pa nije to klasa 1000ccm to je 50ccm pa nije to tak strasno ....ili...prespavas u autu tih jednu ili dvije noci..a uzmes sa sobom cevape ili nekaj tak pa tam rostilj nabacis..haha... :toothy9: i da p anebudem ja slago skuter neznam kak pa kolko ste mi rekli nesmije prelaziti 50ccm i 6ks pa neznam bas da idem brusiti klip i cilindar samo za jednu sezonu..
POPOVEC REJSING TEAM

Offline LOOD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: CPI oliver sport (krsina)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #29 : 23 Svibanj, 2007, 13:40:07 »
ma nisam ni mislio reci da se vozim ko debil po cesti netreba mi to da si razvalim skuter a jos se nisam ni jedamputa utrkivo na stazi kaj ja bezveze trebam ispasti faca pred nekim i skucat se nekam i kaj onda ljepo na servis... :nono:
ne samo sam pito kaj da ocekujem kad dodjem na stazu....ma kakvih tisuca kuna budem ja nekaj skemijo budem spavo na skuteru....haha..  :laughing7: p anetreba ti par tisuca kuna ak ti za jednu utrku treba 700kn..racunam si da jaknu dobijem od  frenda ili si ju kupim jel mi ionak i ovak treba...obucem dvoje hlaca i stavim stitnike na koljena...imam ja nekoga ko bi mi to htio sloziti..pa nije to klasa 1000ccm to je 50ccm pa nije to tak strasno ....ili...prespavas u autu tih jednu ili dvije noci..a uzmes sa sobom cevape ili nekaj tak pa tam rostilj nabacis..haha... :toothy9: i da p anebudem ja slago skuter neznam kak pa kolko ste mi rekli nesmije prelaziti 50ccm i 6ks pa neznam bas da idem brusiti klip i cilindar samo za jednu sezonu..


Ak tako razmisljas bolje nemoj ni pokusavati voziti trke...

Offline divljakusa

  • jesam zensko......ili ne
  • jesam zensko......ili ne
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1462
  • Spol: Ženski
  • najlakŠe je pametowat...a ne sudjelowat!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: zip,quad, kawasaki
  • MojSetup: polini
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #30 : 23 Svibanj, 2007, 23:18:04 »
ma nisam ni mislio reci da se vozim ko debil po cesti netreba mi to da si razvalim skuter a jos se nisam ni jedamputa utrkivo na stazi kaj ja bezveze trebam ispasti faca pred nekim i skucat se nekam i kaj onda ljepo na servis... :nono:
ne samo sam pito kaj da ocekujem kad dodjem na stazu....ma kakvih tisuca kuna budem ja nekaj skemijo budem spavo na skuteru....haha..  :laughing7: p anetreba ti par tisuca kuna ak ti za jednu utrku treba 700kn..racunam si da jaknu dobijem od  frenda ili si ju kupim jel mi ionak i ovak treba...obucem dvoje hlaca i stavim stitnike na koljena...imam ja nekoga ko bi mi to htio sloziti..pa nije to klasa 1000ccm to je 50ccm pa nije to tak strasno ....ili...prespavas u autu tih jednu ili dvije noci..a uzmes sa sobom cevape ili nekaj tak pa tam rostilj nabacis..haha... :toothy9: i da p anebudem ja slago skuter neznam kak pa kolko ste mi rekli nesmije prelaziti 50ccm i 6ks pa neznam bas da idem brusiti klip i cilindar samo za jednu sezonu..
....nit cete pustit u trapericama a niti sa tenisicama na stazu.....
:)"""""Z I P O L I N A""""":)

Offline ZG Hrc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
  • MK Gajs team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete - Sesvetski Kraljevec
  • Moj Skuter: LUNA Caper #2 & #89
  • MojSetup: ...netreba to meni... :)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #31 : 24 Svibanj, 2007, 10:57:09 »
....nit cete pustit u trapericama a niti sa tenisicama na stazu.....
Točno to....   ;D

Ak nemaš kombinezon, čižme, rukavice i kacigu...nebuju te pustili da voziš...   
AKO NEMAŠ SRCA I "ONO NEŠTO"...nikad ne?eš bit najbolji....!!!!   :icon_thumright:

    . . . : : MK Gajs team : : . . .
 . . . : : Mavrek racing team : : . . . :icon_thumright:                                      H. Mavrek #89

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #32 : 24 Svibanj, 2007, 12:47:09 »
ok skuzio sam....ali kolko kosta taj kombinezon..cuo sam da se moze imati jakna (ona motoristicka) i da mozes imati nekakve čizme one za zimu..mislim neznam zato sam tu da vas i pitam ...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline LOOD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: CPI oliver sport (krsina)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #33 : 24 Svibanj, 2007, 17:08:44 »
Ma odes na jednu trku malo pogledas kako to sve izgleda porazgovaras s vozacima i ljudima koji slazu i raspitas se o svemu....divlja i hrc ti sve znaju jer voze ali najbolje ti je sve uzivo.

Offline divljakusa

  • jesam zensko......ili ne
  • jesam zensko......ili ne
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1462
  • Spol: Ženski
  • najlakŠe je pametowat...a ne sudjelowat!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: zip,quad, kawasaki
  • MojSetup: polini
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #34 : 24 Svibanj, 2007, 20:59:24 »
ok skuzio sam....ali kolko kosta taj kombinezon..cuo sam da se moze imati jakna (ona motoristicka) i da mozes imati nekakve čizme one za zimu..mislim neznam zato sam tu da vas i pitam ...
...kombinezon u migo motu mozes dobiti za nekih 3.200,00 kn...sa 50 % popusta za licencirane vozace....
:)"""""Z I P O L I N A""""":)

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Klasa 50 ccm - Pojašnjenja
« Odgovori #35 : 29 Kolovoz, 2007, 23:29:11 »
Dakle zanima me šta imaju od dijelova za mašinu skuteri koji se natiječu u klasi do 50 ccm. Npr. želim vozit trke, pa koje dijelove bi trebo stavit na skuter da bi bio konkurentan i jel tu bitnije ubrzanje ili krajnja brzina? Uglavnom ako neko vozi nek mi malo opiše
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline ZG Hrc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
  • MK Gajs team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete - Sesvetski Kraljevec
  • Moj Skuter: LUNA Caper #2 & #89
  • MojSetup: ...netreba to meni... :)
Odg: Klasa 50 ccm - Pojašnjenja
« Odgovori #36 : 30 Kolovoz, 2007, 00:10:08 »
Dakle zanima me šta imaju od dijelova za mašinu skuteri koji se natiječu u klasi do 50 ccm. Npr. želim vozit trke, pa koje dijelove bi trebo stavit na skuter da bi bio konkurentan i jel tu bitnije ubrzanje ili krajnja brzina? Uglavnom ako neko vozi nek mi malo opiše

Trebo si prvo malo procitat ovu temu...a i mislim da nije bilo potrebno radit novu temu za to pa sam ih spojio.... :D

....

A sad da ti odgovorimo bar nekaj... ;D

Koje djelove....pa sve kaj možeš kupit...stvar je samo u tome kaj cilindar mora ostat 50 ccm i nesmiješ imat više od 6 kW snage.. :D

Sve ostalo je dopušteno...

http://www.hms-moto.hr/Discipline/Minibike/2007/pravilnici/D_002-0_PHSKUTERI2007.pdf

Pravilnik ti je na ovom linku gore...
Malo prouči sve...


A to dal je potrebno ubrzanje ili krajnja...paa... :D ...potrebno je oboje....

Bitno ti je ubrzanje na startu...ak ga nemaš, gubiš poziciju za koju si se namučio na kvalifkacijama...
Bitna ti je krajnja...i kolko brzo dođe do te brzine...nemaš neko ograničenje brzine ili neka max brzina koju gledaš da imaš...

A da budeš konkurentan...nije bitan samo motor...  8)

...motor se konstantno slaže...i popravlja...i mijenjaju se neki djelovi...stavljaju novi...bolji...lakši...kvalitetniji...ili se jednostavno uklanjaju... :D

Nitko ti neće reć točno sve kako je složio svoj motor za utrke...
...pa tako neću ni ja...   ;D         ...možemo ti samo predložit neke stvari...    :icon_thumright:

Sve djelove koje možeš kupit u bilo kojem dućanu za scoot...i koje kupuju ljudi za scoot s kojim se voze po cesti svaki dan, samo žele da im ide malo bolje...te koristimo i mi na utrkama...samo kaj onda ne uzmeš najjeftinije, nego najbolje (ne najskuplje....reko sam NAJBOLJE....)...a sad kaj je najbolje...to trebaš isprobat...i sam vidit...

Ako imaš još kakvo pitanje...PUCAJ...

Valjda sam ti pomogo bar malo...jesam "malo" zakompliciro sve... :D ...al kaj ćeš...takav sam....
AKO NEMAŠ SRCA I "ONO NEŠTO"...nikad ne?eš bit najbolji....!!!!   :icon_thumright:

    . . . : : MK Gajs team : : . . .
 . . . : : Mavrek racing team : : . . . :icon_thumright:                                      H. Mavrek #89

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #37 : 30 Kolovoz, 2007, 19:54:47 »
Ajd nešto si mi pomogo.

I nisam mogo nać temu, al eladio mi je pomogo.

E HRC koji auspuh imaš na motoru?
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline ZG Hrc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
  • MK Gajs team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete - Sesvetski Kraljevec
  • Moj Skuter: LUNA Caper #2 & #89
  • MojSetup: ...netreba to meni... :)
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #38 : 30 Kolovoz, 2007, 21:02:40 »
Na jednom ZX, na drugom RR..i sastrane MALOSSI...   ;D
AKO NEMAŠ SRCA I "ONO NEŠTO"...nikad ne?eš bit najbolji....!!!!   :icon_thumright:

    . . . : : MK Gajs team : : . . .
 . . . : : Mavrek racing team : : . . . :icon_thumright:                                      H. Mavrek #89

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Priprema skutera za PH
« Odgovori #39 : 31 Kolovoz, 2007, 12:46:55 »
Na jednom ZX, na drugom RR..i sastrane MALOSSI...   ;D
Ja sam mislio da tu ide nešto tipa Nardo, pa nek ga vrti
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...