Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 180 + sp 172  (Posjeta: 22283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speedfight 180
« Odgovori #80 : 01 Listopad, 2011, 07:18:59 »
aha, tako sam i mislio, predug put, a slab protok dosta... ma nezzz meni je glup box jer je ogroman (ok 4t kante imaju veci) :toothy12: :toothy12:
ali nezz 50 ccm mali od piaggia mu je manje upecatljiv na skuteru, teze se skuzi da je veca masina, a moze se napraviti da ima sasvim ok protok
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline speed__100

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: SP172,nex500,sf100
  • MojSetup: Malossi 172,bgm head,multivar,st6 vforce3,tm28ss,digitronic
  • MojSpuh: Malossi mhr
Odg: Speedfight 180
« Odgovori #81 : 01 Listopad, 2011, 10:21:48 »
Pozzz...
Daj mi reci kakav je osječaj voziti makinu od 180 na sfu,jel je stabilan,ili se trese  :hello:

Imas vec par puta pisano kak je.Sve u svem orginalni seleni na nosaču od sf dobro rješavaju stvar,tako ti i neer moze potvrdit.Ja sam vozio 140 pun sat od stotke na mono vilici pa eto ziv sam  :happy3:,ovako za cestovnu upotrebu ok mada bi za stazu bilo koma.

aha, tako sam i mislio, predug put, a slab protok dosta... ma nezzz meni je glup box jer je ogroman (ok 4t kante imaju veci) :toothy12: :toothy12:
ali nezz 50 ccm mali od piaggia mu je manje upecatljiv na skuteru, teze se skuzi da je veca masina, a moze se napraviti da ima sasvim ok protok
Meni je opet box od bb-a ok,ljepse mi je sa boxom.Danas ak uhvatim vremena bacam se na preradu.

Offline speed__100

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: SP172,nex500,sf100
  • MojSetup: Malossi 172,bgm head,multivar,st6 vforce3,tm28ss,digitronic
  • MojSpuh: Malossi mhr
Odg: Speedfight 180
« Odgovori #82 : 01 Studeni, 2012, 16:59:59 »
Evo da i ja malo dignem temu iz mrtvih.Ima vec dosta vremena kako je francuz dobio drustvo jednog talijana,a ja nikako da uhvatim vremena da okačim sta na temu.Radi se o runneru 125,kupljen sa 172,ostalo sve serijala.Usput sam imo nekakvih dijelova sa druge masine:keihin karb 24,multivar,usis spuh bez kata i tako te sitnice,naravno sve je to stavljeno da bi malo bolje iso.Vozio sam se tako jedno vrijeme uz potrošnju oko 5.5-6 litara i naravno na kraju krajeva to vise nije bilo dovoljno.Razmisljo sam sto dalje stavit  :icon_scratch: .Tako citajuci strane forume dodjem do toga kako bi mhr trebo radit dobro sa malossi 172,tako da je pao mhr.Isčekivanja nisu bila ispunjena,iako je prijenos nastelan po uputama iskusnih,nesto je malo bolje islo al nista posebno.Onda nakon tog vidim kako se svi palu na flat karbove i glave za povecanjem kompresije,usljedila je potraga za tak nečim pa sam doso do mikunija tm28ss i bgm glave.I eto u konačnici dobijem neki solidan setup koji se kroz ubrzanje vrti na oko 9100,uz kranju od oko 160,prolazno vrijeme ispod 8 sec na 150 m, uz ukupnu tezinu vozaca i skutera 220 kila.

To je to sto se tiče povjesti.E sad posto je dosla zima skuter je garaziran.Na njegovu i moju radost mora sjest nesto preko zime.Pa eto sta bi mi preporučili?Jel bi osjetio dobro povecanje snage sa radilicom duzeg hoda,računajući na to da bi dao 172 na preradu ovisno o kojoj se duzini hoda radi,ili da ostanem na 52 hodu i da dam cilindar na preradu po mhr spuhu.Sve ideje,sugestije i kritike dobro dosle  :icon_thumright:

Setup:

Termogrupa:Malossi 172
Vario:Malossi multivar
Auspuh : Malossi mhr
Usis : Malossi vl 11
Glava: Bgm
Karb: Mikuni tm28 ss
Gljiva: st 6 double layer
Getriba: org od 180
Dizna 210,9.5 grama,crvene suste,duga bijela


[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 01 Studeni, 2012, 20:51:48 speed__100 »

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #83 : 01 Studeni, 2012, 20:23:08 »
ooo pa fino kolega, svaka čast... nek je sa srećom  :headbang:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline speed__100

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: SP172,nex500,sf100
  • MojSetup: Malossi 172,bgm head,multivar,st6 vforce3,tm28ss,digitronic
  • MojSpuh: Malossi mhr
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #84 : 02 Studeni, 2012, 10:34:18 »
ooo pa fino kolega, svaka čast... nek je sa srećom  :headbang:
:icon_thumright:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #85 : 02 Studeni, 2012, 11:25:21 »
radilicu ostavi 52 a cilindar nemas kai dirat kad je napravljen za mhr auspuh i kopanjem po njemu samo mozes ujebat stvar

Offline speed__100

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: SP172,nex500,sf100
  • MojSetup: Malossi 172,bgm head,multivar,st6 vforce3,tm28ss,digitronic
  • MojSpuh: Malossi mhr
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #86 : 02 Studeni, 2012, 13:10:39 »
radilicu ostavi 52 a cilindar nemas kai dirat kad je napravljen za mhr auspuh i kopanjem po njemu samo mozes ujebat stvar
nebi nabro nesto konjića sa 54 ili eventualno 55?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #87 : 02 Studeni, 2012, 13:44:18 »
nemres dobit tolko konja kolko kila mozes skinut a omjer ti je negdje 1:3 pa si ti razmisli sta ti je vise isplativo

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #88 : 02 Studeni, 2012, 18:53:46 »
54mm radilice kolko znam više nema za uzeti nove na centru ili sipu.
s 55mm treba dobro obraditi cilindar i sve će bit ok.
a sad kolko može izgubiti motor na težini ako ga ne koristi za trke?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline speed__100

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: SP172,nex500,sf100
  • MojSetup: Malossi 172,bgm head,multivar,st6 vforce3,tm28ss,digitronic
  • MojSpuh: Malossi mhr
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #89 : 03 Studeni, 2012, 00:10:42 »
54mm radilice kolko znam više nema za uzeti nove na centru ili sipu.
s 55mm treba dobro obraditi cilindar i sve će bit ok.
a sad kolko može izgubiti motor na težini ako ga ne koristi za trke?
Računam na to da dam cilindar na obradu za 55,jesil ti osjetio kakvo povećanje snage sa 54?Sto se tiče gubljenja na tezini tu nemam bog zna sta skinit,jer jbg kad ja važem previše tak da nije skuter kriv.

Inače sve to slazem iz gušta,nije za trke niti za svakodnevnu uporabu,ovako za pokoji djir i da mogu pošteno peglat maxi 4T.

Sta da radim sa ovim usisom,meni se čini da je to premalo,vrijedi li pravit veliki distancer pa stavljat usis od nsr-a i slično

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #90 : 03 Studeni, 2012, 00:49:55 »
54mm radilice kolko znam više nema za uzeti nove na centru ili sipu.
s 55mm treba dobro obraditi cilindar i sve će bit ok.
a sad kolko može izgubiti motor na težini ako ga ne koristi za trke?
Računam na to da dam cilindar na obradu za 55,jesil ti osjetio kakvo povećanje snage sa 54?Sto se tiče gubljenja na tezini tu nemam bog zna sta skinit,jer jbg kad ja važem previše tak da nije skuter kriv.

Inače sve to slazem iz gušta,nije za trke niti za svakodnevnu uporabu,ovako za pokoji djir i da mogu pošteno peglat maxi 4T.

Sta da radim sa ovim usisom,meni se čini da je to premalo,vrijedi li pravit veliki distancer pa stavljat usis od nsr-a i slično
Nema pite od toga,samo skloni pregradu ako imas na tom i to je to.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Speedfight 180 + sp 172
« Odgovori #91 : 03 Studeni, 2012, 02:33:01 »
odma sam stavio tu radilicu tako da neznam, mora se osjetiti razlika ako se ostatak motora dobro složi

što se tiče usisa, kemijo sam s time dosta, najbolje rješenje je vforce za piaggio, isti je dimenzijom ko za minareli a nemoraš se zajebavati s distancerima.

bez nekih velikih obrada bloka i varenja vidi onaj usis što prodajem za vespu  i rs50, a sve preko toga moraš raditi posebno tijelo di će sjesti usis plus 34+ karb itd itd
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!