Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Druga prilika - padovi s skutera/motora  (Posjeta: 19429 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hawk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Požega
  • Moj Skuter: Gilera Stalker 50
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: ništa
  • MojSpuh: serijski
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #20 : 01 Listopad, 2008, 22:20:30 »
proživio sam i ja jedan pad... izlazim iz dvorišta i ubrzam na 15km/h no kako živim u sporednoj ulici koja nije asfaltirana i koju su nasuli sa nekim gromadma od kamenja zadnji kotač mi pređe preko kamena i zbaci me iz sjedala ja padnem ne zavezana integralka odleti s glave, udarim glavom od tlo i dižem se.... motor polegnut i radi samo retrovizor puko sve drugo OK nigdje ogreban.,, pogledam sebe a ono poderana trenerka, lakat zaderan do kosti krv šiklja na sve strane... dignem ja motor vratim se doma... i odem kod stare da me skrpa.... zahvaljujem se hrvatskim cestama na asfasltiranoj ulici....

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #21 : 01 Listopad, 2008, 22:30:12 »
di si tu temu staru 2 godine izvuko...

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #22 : 02 Listopad, 2008, 17:02:23 »
zahvaljujem se hrvatskim cestama na asfasltiranoj ulici....

... vjerujem da su primili zahvalu... ali to obično popratiš nekom plaketom, prigodnim poklonom, unikatnom slikom poznatog autora.... nisi (?)... tjahhh onda ništa...  :laughing7: :laughing6: :rofll:
« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 17:08:55 Genesis051 »
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #23 : 02 Listopad, 2008, 17:07:13 »
di si tu temu staru 2 godine izvuko...
istina... a baš sam išao pročitat, što ima novog u njoj...  ;D
Kad sam ju pokrenuo, razmišljao sam da se opiše svoje iskustvo (u vezi nekog pada) da drugi nešto nauče iz toga...
Da se učimo na lakši način (na tuđoj grešci), a ne na teži (na svojoj)... ali...
Očito mnogo njih misli, da je nepogrešiva...
dok ne padnu... (većina njih)... nažalost, neki i kobno...
Live to ride, ride to live

Offline hawk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Požega
  • Moj Skuter: Gilera Stalker 50
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: ništa
  • MojSpuh: serijski
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #24 : 02 Listopad, 2008, 19:53:48 »
svi misle da su super vozači ako voze više od godinu dana i ako imaju malo bolji motor... ja vozim od drugog razreda osnovne škole... sad sam 2. srednje i bio mi je to prvi pad u životu i stvarno se nisam nadao da pri toliko maloj brzini mogu pasti a pogotovo se onako poderat. u prvom trenutku sam mislio da mi se to ne događa i odmah sam pomislio kako ću prodati motor već sutra.... a šta da je bio neki teži pad????? bilo je to prije 4 mj a još mi nije rana na ruci zarasla

Offline Demon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastela
  • Moj Skuter: na zadnje uvik!!!
  • MojSpuh: OK
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #25 : 02 Listopad, 2008, 20:04:59 »
tema je skroz ok  8)...       
Pozdrav demonu koji me prati na cesti!

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #26 : 02 Listopad, 2008, 23:16:48 »
ja cim stavljam kacigu na glavu, ruke mi automatski krenu na zakopcavanje kacige...

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #27 : 04 Listopad, 2008, 17:18:01 »
Eh, da... I ja san okinija sa malon brzinon, ali je liva okuka bila oštra, na laganoj nizbrdici,  ja vozija 100 puta tuda, ali taj dan iz nekih razloga mrvu  brže nego obično... Za nesriću i blizu desne korniže... Pa kad san vidija da san prebrz a zbog prašine po cesti i kineskih NYLON guma bilo me frka naget se još više, stisnija malo obe kočnice... Valjda san stisnija prednju malo previše jer me ispravilo, i BUM! ode na kornižu... Ledina livo, ledina desno, a u centru drveni stup sa betonskim ojačanjem u bazi... Ravno glavom na njega, na sami oštri rub betonske baze... Srića, moto jaketa na meni i integralna kaciga... Jaketa spasila rame i lakat, kaciga glavu, doslovno... Ima san duboki friž na kacigi od vrha glave do dna potiljka... Da nije bilo kacige na glavi, vjerojatno nebi bilo ni mene više... A brzina ispod 40 km/h... Ostala šteta na meni je bija malo veći hematom na bedru, noge je od struganja spasila čizma, a ruke rukavice... Skutu je nešto malo plastika popucalo, ništa bitno... Sve se uskoro povarilo, i opet na cestu... A samo zato jer san ima kacigu ZAKOPČANU na glavi...
 :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2008, 17:20:36 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #28 : 04 Listopad, 2008, 22:30:12 »
ja san sa boska tako sletia,jbg male gume i nevezana kaciga od baotiana,mala brzina oko 50-60...kad san plesnia glavon u pod kaciga je odletila dvadeset metara od mene po prici ljudi jer san se ja na tren onesvistia...kad san otvoria oci oko mene masu ljudi nesto spominju hitnu i policiju a ja bez vozacke.sia na skut i pobiga ca oprat se na neku spinu...di san zazulja facon i bradon po betonu su mi bile rane obe su lipo zarasle al na bradi iman dio di mi ne raste brada  :sad1: od tada uvik zakopcan kacigu,il kad padan se radje iskotrljan nego da padnen cilon duzinom...
a strah me samo i pomislit sta bi bilo da nisan ima kacigu uopce...naravno da sam naucia na svojim greskama,al i na nekim tudjim,jedan je zivot i to nije za zaje8anciju.ajde mozda bar ona reklama potakne neke da pocnu nosit kacige jer 100 i nesto nije mala brojka
...........1...........8...........7...........

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #29 : 04 Listopad, 2008, 23:18:57 »
svi misle da su super vozači ako voze više od godinu dana i ako imaju malo bolji motor... ja vozim od drugog razreda osnovne škole... sad sam 2. srednje i bio mi je to prvi pad u životu i stvarno se nisam nadao da pri toliko maloj brzini mogu pasti a pogotovo se onako poderat. u prvom trenutku sam mislio da mi se to ne događa i odmah sam pomislio kako ću prodati motor već sutra.... a šta da je bio neki teži pad????? bilo je to prije 4 mj a još mi nije rana na ruci zarasla

tako sam ija se skršio, i mislio više nikad na motor, i čim mi je ruka zacjelila nisam mogo čekat da sjednem na njega :laughing6:
samo što ja nisam imao 8 godina iskustva nego mjesec dana možda
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2008, 23:20:31 vktr »

Offline Demon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastela
  • Moj Skuter: na zadnje uvik!!!
  • MojSpuh: OK
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #30 : 05 Listopad, 2008, 09:00:01 »
vama svaka cast sta nosite kacige i zastitna odjela,al ako ti nemas onu ,,kocnicu " u glavi i neznas kad triba stati ili usporiti ,a vozis jaci motor(skuter) đaba ti je to sve u vecini svim situacijama... 8)
Pozdrav demonu koji me prati na cesti!

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #31 : 05 Listopad, 2008, 12:16:28 »
ja san pa mislin 4 puta, ali sve pri smiješno maloj brzini, fala bogu samo plastike su platile svaki puta, te se nadam da san ispuca te stvarno predebilne padove prije pravog motora.

1) dvoj epriajtelja na skuter i ja idemo na TTTS, ja iman suvozača. Išli smo u PIchila (ymahin dučan, prika je iša po djelove neke za sr-a) i to je stvarno preogroman prostor, isto kao da se razbiješ na aerodromskoj pisti :dontknow: :binkybaby: i tako se mi vozimo i znam ja da treba skrenuti negdi livo, ali san mislija da je to nekih barem 100 metri naprid i meni nešto kaže ovaj suvozač, ja onako okrenem glavu malo više od pola na livu stranu a ovaj je stajao meni s desne strane nekih 5 metara ispred mene i samo skrene ispred mene i ja ga pokupin... prednja moja vilica u njegovo deklo.

2) također vozin frenda, idemo do stobreča straom nekom cesticom i ima jedan zavoj pod 90 koji je prepun šljunka i prašine.. i ja to znam, i stvarno usporim na brzinu hoda, i nisam niti kočnicu prednju drža niti san trznija volanom, dapače, čak san uzeja najširu moguču putanju da budem šta više uspravan i svejedno prednje kolo popusti i pljas :angry7:

3) Pad koji me je najviše zabolija, jer je jasan pokazatelj mog neiskustva :toothy11:
Idem na selo ujutro a dan prije kiša.. cesta je sva suha, možda tek-tu i tamo u hladu malo mokroga ali pazim kad vidim.. i tako ja ganjam i ganjam i dođem ispredkuče na selu i kako je brat nedavno posadio par nekih stabala, budala ih je to jutro iako je padala kiša dan prije dodatno zalija to jutro prije nego san ja doša... i ja bez previše razmišljanja o tome s suhog asfalta skrenem ispred kuče na mokru travu i pljas :angry9: :angry9: tako glupo i tako početnički...cccc
a šta je najgore od svega i šta me je najviše pogodilo je to što je malo kasnije dolazija bratov prijatelj na ganc novon TDM-u koji više godina vozi motor i kažem ja bratu "daj ga zovni i upozori ga da ne bi slučajno pa s novin novcatim motorom" a meni brat kaže "pa nije on ka i ti, on je iskusan".....uuuu a meni svaka dlaka na glavi od muke skače, to me je dotuklo XDXD :icon_biggrin:

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #32 : 05 Listopad, 2008, 12:23:25 »
4) (cp s jednog drugog foruma di me svi znaju kakav san i moje bolesne ambicije, pa san im napisa izvješče XD )
evo kako je završila moja epizoda struganja :icon_mrgreen:

prova san i normalno okinija
prvo san se zagrija malo ali je preočito da nogara prerano struže... ona san skinija onu gumicu i tu dobija 2-3 centimetra... e onda san opet taka s nogarom pod,puno je teže bilo ali sna taka. tek nakon šta san zavrtija koji krug pokuša san s drugčijim položajem i malo prenaglo san se spustija, nabija na nogaru i samo san odskliza
posljedica je iskrivljeni volan, probivene rabatnike, još koji novi friž, iskrivljen retrovizor, otpale mi neke gumice s displeja koej san kasnije tražija po ure po poljudu i to bez jebenih cvika jer su mi bile u jaketi i kako san se naslonija staklo je jedno ispalo + mi se još popustila zadnja kočnica (bubanj je pa triba samo dotegnit)


evo moj potpis :lol:




drugi put če biti bolje!

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #33 : 05 Listopad, 2008, 13:31:06 »
hahaha frane :)

ja san tako pada s bicikle  :toothy12:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline veky402

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • Freelancer
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin (Družbinec)
  • Moj Skuter: 303R BlackHawk u pijanom stanju
  • MojSetup: uskoro...polini...
  • MojSpuh: LeoVince ZX HM (Black Edition)
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #34 : 05 Listopad, 2008, 16:18:35 »
...bok ljudi evo ja sam danas dobio drugu priliku...danas sam imao sam sudar s automobilom na sreču meni skoro pa ništa samo lagano natučen...sad razmišljam dal da prodam skuter ili ne?, ali najrađe bih ga sad odmah bacio...
...evo da obrazložim kako se to dogodilo...
...kod mene u selu ima jedan zavoj u ljive stranu a ulica je tako uska da može proči samo jedan automobil a s desne strane je trava, a s lijeve ograda i po njoj raste grožđe...ja sam brzinom od 55 ušao u zavoj i zbog lišča nisam vidio da mi iz suprotne strane dolazi automobil, a još k tome ja sam ušao malo više na sredinu ceste da me ne uhvati bankina...kad ono doleti automobil...nije bio jak udarac oba smo stigli prikočiti ali nedovoljno...ja sam sa skutera sletio na asfalt i otkotrljao se na travu...imam malo natučenu desnu stranu lopatice, unatarnji gležanj na desnoj nogi, i malo podrapana desna ruka, uglavnom nije ništa strašno...na skuteru polomljen lijevi retrovizor i malo plastika kod gornjeg dijela i svinuo se cijeli, sad neznam kako da objasnim, vilice nisu dobile ništa, drugo je sve normalno, ali mi nije jasno kako se on svinuo, tamo na rami gdje se stavljaju noge...
Smanjite broj prometnih nezgoda na ulicama vozite po plo?nicima.

TGB 303r BlackHawk
-StreetGlow Neon -Maxxis Tyres & Sava MC29 -C-Mod alarm -LeoVince ZX HandMade -TP rollers 6,5g

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #35 : 05 Listopad, 2008, 17:12:19 »
kralju nije ti motor nista kriv...

kriv je sofer a ne prometalo...

ti u nepregledan zavoj ulazis sredinom ceste s for gason na 50ccm... ...  :angry7:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #36 : 05 Listopad, 2008, 17:18:09 »
upravo to sta je nikon reka,ti si zbog sebe se sp1cka a ne zbog skutera,prodaj ga jedino ako si mutav pa ne naucis na greskama...a zamisli da ti je umisto auta izletilo tako dite malo ili nesto,nemozes tako vozit jbmu matER
...........1...........8...........7...........

Offline veky402

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • Freelancer
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin (Družbinec)
  • Moj Skuter: 303R BlackHawk u pijanom stanju
  • MojSetup: uskoro...polini...
  • MojSpuh: LeoVince ZX HM (Black Edition)
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #37 : 05 Listopad, 2008, 17:26:57 »
...znam da sam ja kriv ja sam svjestan toga...a nisam ni ja reko da je motor kriv...
Smanjite broj prometnih nezgoda na ulicama vozite po plo?nicima.

TGB 303r BlackHawk
-StreetGlow Neon -Maxxis Tyres & Sava MC29 -C-Mod alarm -LeoVince ZX HandMade -TP rollers 6,5g

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #38 : 05 Listopad, 2008, 17:43:51 »
e pa pamet u glavu drugi put :)

ja san razbia auto i motor (totalna steta) dok mi nije doslo do glave.....
.. sad prije svakog raskrizja, prestrojavanja, neznan cega kocin i predvidjan nepovoljnu reakciju na moj racun drugih sudionika u prometu, pojavljivanje i istrcavanje zena, dice, kolica... pih... :)


a i prodas li motor bit ces tuzan do kraja zivota :)
prvi motor ko prva zena heheh
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline veky402

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • Freelancer
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin (Družbinec)
  • Moj Skuter: 303R BlackHawk u pijanom stanju
  • MojSetup: uskoro...polini...
  • MojSpuh: LeoVince ZX HM (Black Edition)
Odg: Druga prilika - padovi s skutera/motora
« Odgovori #39 : 05 Listopad, 2008, 18:02:04 »
...a jbg neznam jos rzmisljam i nije mi t pri motor imo ja več i prije motor. to mi je prvi skuter.
Smanjite broj prometnih nezgoda na ulicama vozite po plo?nicima.

TGB 303r BlackHawk
-StreetGlow Neon -Maxxis Tyres & Sava MC29 -C-Mod alarm -LeoVince ZX HandMade -TP rollers 6,5g