Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna 70 vision  (Posjeta: 68023 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #80 : 13 Veljača, 2011, 16:23:03 »
Moj cudno ide ;D
Stavio sam mu 7mm blokadu na vario i opet nemoze izgurat prjenos do kraja, valjda treba bar 1cm blokada da ga blokira :happy6:
Evo video, neznam pricjenit kako vrti visoko ili nisko, al vuce se ko pribijena krava :toothy12:



S 70ccm je prjenos ok radio, na mjestu full gas bi malo diglo prednji kraj?



Pokusat cu stavit lakse rolice pa vidi hoce li bolje radit? Vjerojatno je do glave cilindra, al neda mi se mrcit nedjljom spustat i turpijat...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #81 : 13 Veljača, 2011, 16:37:10 »
ma ovo je mrtvo, prenisko se vrti. racunaj da ti treba cca 8000rpm da on ide. s tvojim prijenosom bi trebao ici jako fino, mozda nesto manje u krajnjoj, ali puno bolje nego sada
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #82 : 13 Veljača, 2011, 18:17:18 »
Ovo je vrlo mrtvo, prije je isao dosta bolje, evo video dok je bila luna masina gore, sve serijala osim ovog spuha i 3.7g rolica...



Vjerojatno stekaju tri stvari, kompresija, karb i gramaza rolica, mislim da najvecu ulogu ima karb koji mjenja svoje stanje kako mu prdne, maloprije puni gas a on uradi booo :o :drunken_smilie: a prije toga trokirao, nije cudo da se istopio klip na kitu kad karb mjenja smjesu sam od sebe...
Cok je iskljucen na karbu, a onaj pimpek sto se mice je blokiran prema dolje, karb je nedavno ociscen, jedino da se zastopao filter goriva ili nesto, vakum nemoze zezat jer vakum ventila nema vec koju godinu, jedino da je do loseg goriva ali nevjerujem, radi na mjesavini, stari napravio mjesavine za pilu prije koji dan, ako radi pila radice i skuter... Filter nevjerujem da je zastopan jer se skuter gusi na full gasu, a to je znak da fali goriva ili?
Koliko me zeza karb dodje mi da vratim gore phva 12 sa yamahe sto je vec bio jedno vrjeme na luninoj masini :laughing9:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #83 : 31 Ožujak, 2011, 12:35:35 »
Danas se malo klapalo, pilalo varilo pa i vozalo, stavio sam malossi wild liona za piaggio na lunu, prvo sam na nosacu izbusio rupu za minarelli poziciju donjeg sarafa i otpilio donji dio piaggio nosaca koji se vidi na slici, grana se moze izvuc, kako je spuh s pregradama, gledao sam isti promjer cjevi i duljinu cjevi, granu iz cilindra sam stavio luninu jer je unutarnjeg promjera 20,5mm, malossijeva 21 pa to i nema velike veze, malo sam mudrova, otpilio cjevi kao triba, naćulio na skut, pikovao na par mjesta s 85A elektrodom, skinio spuh, izvukao granu i dovrsio varenje...





Kad sam sve povario s dvi-tri elektrode, ocistio sam brusilicom varove, vidio vodom dali pusta na varovima, obojao granu i spuh, namontirao i probao, stavio sam prst na izlaz iz auspuha i skuter se brzo ugasio, znaci da dovoljno dihta...
Prjenos zasad nisam nista dirao, cini mi se da trazi oko 8g role, sad je oko 7g u multivaru...
Sada ide mozda 5km/h slabije u brjeg, nema onog susa, al dok ga mogu malo cimnut na kolo, netreba jace, ide ko nekakva serijala s spuhom, 0-60 u 8s...

Offline hondasfx

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 271
  • Spol: Muški
  • ...................
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • eeeeeeeeeeeeeeee
  • Mjesto: zmijavci
  • Moj Skuter: honda sfx,nrg power
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Malossi sport,italkit
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #84 : 31 Ožujak, 2011, 12:46:20 »
 :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
pali gume ne  dušu za sebe a ne za publiku
The reason why I love bmw e30 it is because if you get it wrong it'll kill you

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #85 : 31 Ožujak, 2011, 13:11:55 »
frende imam ti ja mallosi glavu  ac ...od kita 47mm ako trebas za sicu:)

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #86 : 31 Ožujak, 2011, 13:17:41 »
fin start, javi koliko ce trositi sada :)
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #87 : 31 Ožujak, 2011, 15:48:29 »
zas si isao spuh od piaggia stavljat gore

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #88 : 31 Ožujak, 2011, 19:36:23 »
Start i nije nesto, s nextom je dosta bolje? Bezveze sam ga stavio, mislio sam prodat nexta pa sam se predomislio, pa sam se opet predomislio i prodao, namontirao ovaj spuh, vec nasao drugu rezu za kupit... da bi mi maloprije kupac nexta dosao s spikom da mu nepase, da je glasan, a dao mu ga za sitnu lovu... sad sam odustao od kupnje drugog, vratio sam nexta, postelao sve, provozao se i eto me sad opet na istome :drunken_smilie:
Bar sam saznao kako ide malossi wild lion, nesto izmedju nexta i serijskog luninog spuha, malo bi bolje isao da sam stavio mrvu teze valjcice jer je s ovima prevrtavao...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #89 : 03 Travanj, 2011, 17:51:40 »
Da skratim pricu, skuter ide sve slabije i slabije, na leru se cuje nekakvo zveckanje, gore je opet wild lion al skuter ide skoro ko serijska luna, krajnja je oko 75 po satu, 71 po gps-u :drunken_smilie:
0-50 je losiji za 3s nego prije koji dan, jednostavno skuter je izgubio snage i cuje se nekakvo zveckanje na leru :dontknow:
Moze li bit da je to do karika, zar one toliko utjecu na preformanse :icon_scratch:
Ugl gubim zivce, mislim se cak stavit rezu i 50ccm kakav cilindar, ovo ide iz dana u dan sve slabije...

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #90 : 03 Travanj, 2011, 17:55:12 »
klizaci? iako nemaju veze s perfornansama

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #91 : 03 Travanj, 2011, 18:07:56 »
Nezvekca nista iz variomata, radilica miruje, lezaj se nijedan necuje, samo slabo ide i zvekca na leru...
Neznam, nekako je bas nagal pad preformansi, sjecam se kako je paji vozio sport 500km i odjednom prepolovio preformanse, njemu je bio zaribao, ako mi se to dogodilo, slozit cu 50ccm dok nerepariram jedan od dva 70ccm cilindra...

Offline hondasfx

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 271
  • Spol: Muški
  • ...................
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • eeeeeeeeeeeeeeee
  • Mjesto: zmijavci
  • Moj Skuter: honda sfx,nrg power
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Malossi sport,italkit
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #92 : 03 Travanj, 2011, 18:14:22 »
Luna ide sporo do boli u krajnjoj je brzi cpi sve serijala samo valjcici prominuti kad uvatis vrimena skini cilindar pa vidi stanje
pali gume ne  dušu za sebe a ne za publiku
The reason why I love bmw e30 it is because if you get it wrong it'll kill you

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #93 : 03 Travanj, 2011, 18:17:43 »
Jos jedna stvar, skuter nakon voznje sam sebi povecao ler, smanjio sam mu ler max na saraficu, zavidao saraf od smjese max, opustio sajlu gasa...
Opet skoro polazi na leru i ima nekakav ruzan dubok zvuk, nesto kao boooooo, na 50km/h se masina necuje uopce...
Jel moguce da vuce falsh zrak ili stogod?
Treba imat hrabrosti skinut cil, bude li risova, mozda ozbiljno popizdim :laughing7:
Aj, 50ccm + reza mi nikad negine, al ljepse bi bilo vozit traktor s wild lionom i 70ccm, nego nadrkanu 50 koja se dere ko usisivac :happy6:

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #94 : 03 Travanj, 2011, 18:24:16 »
Jos jedna stvar, skuter nakon voznje sam sebi povecao ler, smanjio sam mu ler max na saraficu, zavidao saraf od smjese max, opustio sajlu gasa...
Opet skoro polazi na leru i ima nekakav ruzan dubok zvuk, nesto kao boooooo, na 50km/h se masina necuje uopce...
Jel moguce da vuce falsh zrak ili stogod?
Treba imat hrabrosti skinut cil, bude li risova, mozda ozbiljno popizdim :laughing7:
Aj, 50ccm + reza mi nikad negine, al ljepse bi bilo vozit traktor s wild lionom i 70ccm, nego nadrkanu 50 koja se dere ko usisivac :happy6:
:icon_thumright:

Offline hondasfx

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 271
  • Spol: Muški
  • ...................
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • eeeeeeeeeeeeeeee
  • Mjesto: zmijavci
  • Moj Skuter: honda sfx,nrg power
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Malossi sport,italkit
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #95 : 03 Travanj, 2011, 21:33:37 »
vidi to cin prije nesto sklepaj do vikenda pa iđemo po brdu se vozat
pali gume ne  dušu za sebe a ne za publiku
The reason why I love bmw e30 it is because if you get it wrong it'll kill you

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #96 : 04 Travanj, 2011, 00:28:15 »
provjeri semeringe radilice, ja sam vozio dosta dugo sa losim semerinzima a da to nisam ni skontao... provjeri dal jos negdje ne vuce..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #97 : 04 Travanj, 2011, 12:27:05 »
Rasturio termogrupu, evo slika karika, prvo slika donje karike, jedan komadic fali, valjda je izletio na ispuh nema ga nigdje, zazor je valjda oko par milimetara :drunken_smilie:


Druga karika ima malo pristojniji zazor, oko 1,4mm :toothy12:


Ali iako ima 'manji' zazor, cjela je ukrivo trosena, na nekim mjestima do svije desete deblja nego na drugim, tako kad se optimalno postavi, opet se moze na nekim mjestima 0,05mm spijun provuci izmedju karike i cilindra bez da dodiriva jedno od to dvoje :toothy12:



Jucer sam se pitao kako mi slabo ide i jedva pali, danas se pitam kako je ikako isla :toothy11:
Zvao sam clana milas96, rekao je da ce mu stari danas kuci pa cu s njegove masine skinut termogrupu jer mi ujutro treba nesto sto vozi, a najradije bi skut vozao jer nema nigdje mjesta za kola u gradu, a danas mi je mozak izasao na usi od vrucine dok sam stopirao sat vremena na suncu...
E da, slow imas pm ;D

Offline drift KING

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: wangye by MINARELLI
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: DR EVO
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #98 : 04 Travanj, 2011, 12:36:10 »
dobro je da si otkrio problem i glavno da karike nisu pukle dokraja jer bi bilo sranja
NISU SVIMA DUKE I TA g#vn# ZANIMLJIVA.  :toothy9:


tebi bi i g#vn% bilo zanimljivo da je u malossi bojama  :dontknow:  :)

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #99 : 04 Travanj, 2011, 12:42:05 »
Nebi pukla cjela karika, al bi se odlomio komadic ili tri kao na donjoj karici, al i to malo je dosta da izfriza cil do nemilosti, da ba odmah morao drugu specijalu...
Komadic donje karike je zavrsio ipak u glavi cilindra, mala kockica 1x1x1mm :toothy11:
Nema ni crtice na celu klipa ni nigdje, osim onog od prije al to nema veze s preformansama...