Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna 70 vision  (Posjeta: 68112 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #40 : 29 Prosinac, 2010, 15:29:17 »
Na skuteru su se sredile neke sitnice oko struje, malo sam prjenos stelao i kao da starta na preniskim okretajima? Narucio sam rucni cok, iglu, jos cu valjda remen i koju sitnicu, al prije bih samo za start provjerio koju podlosku i federe kvacila staviti, kvacilo je ispravno al nema podloske pa jedva staje bez gasa, kad odignem zadnji kraj, kotac se vrti u zraku? Pogotovo me muci kad idem na kolo, treba poc malo pa tek onda cimnut...

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #41 : 29 Prosinac, 2010, 15:59:23 »
Lijepo, samo dalje!  :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #42 : 15 Siječanj, 2011, 18:08:26 »
Malo update, sjeo je multivar, podloska cca 0,5mm dayco remen za pezo 765x17,5, rolice oko 8g trazi, izgleda da je multivar napravljen iskljucivo za remen serijske duzine, s ovim se ponasa kao serijski variomat sa serijskim remenom, a krajnja s novim peugeot remenom debljine 17,5mm je manja od one s yamaha remenom debljine 14,8mm :drunken_smilie:
Sve je ostalo otprilike isto, poslje cu stavit i LC sekundar ako budem imao volje

Offline drift KING

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: wangye by MINARELLI
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: DR EVO
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #43 : 15 Siječanj, 2011, 20:20:44 »
Odlicno samo naprijed najzanimljiviji su mi ovaki projekti :) nego da te nesto pitam dakle imam rolice serijske nes oko 4-4.5g i ide jedvo do 60 tj.  Brutalno prevrtavanje a inace start je odlican pa ako znas od prilike koje bi mi rolice trebale setup je:
-dr evo
-leo vince zx
-malossi fly sa plavim rms federicima
-crveni centralni
-remen serijski
Hvala unaprijed!
NISU SVIMA DUKE I TA g#vn# ZANIMLJIVA.  :toothy9:


tebi bi i g#vn% bilo zanimljivo da je u malossi bojama  :dontknow:  :)

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #44 : 15 Siječanj, 2011, 22:40:00 »
koje bi mi rolice trebale:

na taj setup stavi serijske ako jos imas ili oko 6g pokusaj...
mozes samo vratit serijski centralni, imat ces vecu krajnju, start ce biti samo mrvicu losiji...

Offline drift KING

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: wangye by MINARELLI
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: DR EVO
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #45 : 16 Siječanj, 2011, 11:07:07 »
Ok hvala :)
NISU SVIMA DUKE I TA g#vn# ZANIMLJIVA.  :toothy9:


tebi bi i g#vn% bilo zanimljivo da je u malossi bojama  :dontknow:  :)

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #46 : 19 Siječanj, 2011, 15:07:29 »
care, jel imas mozda slike otvorenih blokova minarellija i chinarellija? jesi gledao u cemu bi mogla biti razlika?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #47 : 19 Siječanj, 2011, 20:41:56 »
care, jel imas mozda slike otvorenih blokova minarellija i chinarellija? jesi gledao u cemu bi mogla biti razlika?

Razlika je u radilici, prjenosu, struji... Dovoljno da ide losije, a cini mi se, nebih bas mogao potvrdit, cini mi se da u minarellija ima dosta manje prostora izmedju stjenke bloka i radilice, u lune je bilo dosta neiskoristenog mjesta u karteru, mada mi se samo cini, mozda mi se pricinja zbog razlike u radilici :icon_scratch:
Cim budem sljedeci put rastavljao luninu masinu usporedit cu je s minarellijom, imam minarelli shebane blokove na stolu osla radilica i pola navoja :hello:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #48 : 20 Siječanj, 2011, 00:30:28 »
i u zvuku je razlika.. nemam ideje zasto mina ide bolje, mozes ti staviti bolje namotaje, bolju radilicu, prijenos, ali opet imam dojam da ne ide kao mina... pogotovo nakon onog matrixa sto je mmario slozio. ide dobro, al za takav setup bi trebao jos bolje
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #49 : 20 Siječanj, 2011, 01:30:43 »
i u zvuku je razlika.. nemam ideje zasto mina ide bolje, mozes ti staviti bolje namotaje, bolju radilicu, prijenos, ali opet imam dojam da ne ide kao mina... pogotovo nakon onog matrixa sto je mmario slozio. ide dobro, al za takav setup bi trebao jos bolje
razlika u zvuku to ti je radi kompresije mina seriska ima 10 bara nakon 19tkm s seriskim karikama a moj chinez ima 7 nov

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #50 : 20 Siječanj, 2011, 09:28:50 »
razlika u zvuku to ti je radi kompresije mina seriska ima 10 bara nakon 19tkm s seriskim karikama a moj chinez ima 7 nov

Najveca razlika u zvuku je zbog blokova, kopmresija i kubici diktiraju samo dubinu, sad je zvuk dosta melodican, talijanski... prije se culo gore od automatica...

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #51 : 21 Siječanj, 2011, 15:29:18 »
ces mozda prodavat taj remen od pezoa...jer valjda sta...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #52 : 21 Siječanj, 2011, 20:27:08 »
ces mozda prodavat taj remen od pezoa...jer valjda sta...

Nebi ga prodava, ako neko ima istrosen remen od pezoa, mjenjao bih se, treba mi max 17mm debel remen od pezoa, a ovaj je 17,5-17,6mm debel...
Remen je nevozen skoro...

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #53 : 21 Siječanj, 2011, 21:36:36 »
imam isti taj dayco samo je 17 tocnije 16.9

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #54 : 05 Veljača, 2011, 21:42:37 »
Malo update, danas 18°C u Im, ja i kolega milas96 s foruma na lunu i idemo djir, kad odjendnom kao da je skuter poceo gubit snagu i konacno uz hrscevanima vrrrrrrr tup tup tup tup zrrr...bum
Dovukli skucu u garage, prjenos ok, usis ok, a na usisu komadici aluminija? Slozim je prjenos i usis, dignem cilindrar kad iznenadjenje na klipu tnx to nkg b9hs:



Sad popizdio osa vertex klip a neda mi se ni rms kupit i sta dalje, pa sam se sitio jednog trofi klipa s crticom, usporedio ih sublerom izmjerio i sve, ocito trofi klip bolje dihta od vertexa:





Namontirao karike, isprao cilindar, karter, usis od djelova starog klipa, natopio iglicasti u ulju, stavio klip, namazao klip, namazao cilindar, napravio 0,5mm dihtung izmedju bloka i cilindra da mi squish ostane isti, naguzio cil i glavu, izmjerio squish (1,1-1,2mm), namontira usis i tu san se zeznio prije nego sam stavio lamelice prolio veliki cep ulja u karter, namontira, kurbula po ure, jos jace popizdio, pa sam izvadio aku iz auta al nesto slabo vrti, kompresija na kurbli je zaista velika al cim zakurblam svjecica se natopi al ne benzinon nego uljom i skuter nedaje znakove zivota, mislim d aje sve na mjestu, neznam sta sam mogao zeznit osim dihtunga cilindra i pretjerivanja s uljom prilikom montaze...
Kad uhvatim volje skinit cu karb, na usis cu ulit benzina koliko god moze stat u karter, ako opet nebude verglao sam, dignut cu dekl i na busilicu probat prvo bez svjecice dok se ne razvrti kako treba, a onda cu navidad svjecku i probat busilicom okrecat dok neda nekakav znak zivota, ako idalje bude krepan, provjerit cu dihtung cil i glave, nezz sta bi drugo moglo bit... evo kako trofi klip stoji u malossi sportu:


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #55 : 05 Veljača, 2011, 21:47:30 »
kurblaj sa odvrnutim gasom na 3/4 da se upali smjesa jer je prebogata..

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #56 : 05 Veljača, 2011, 21:49:06 »
zasto mislis da je svjecica kriva?
cesto rupa na klipu bude zbog presiromasne smjese..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #57 : 06 Veljača, 2011, 07:39:09 »
kurblaj sa odvrnutim gasom na 3/4 da se upali smjesa jer je prebogata..

OK

zasto mislis da je svjecica kriva?
cesto rupa na klipu bude zbog presiromasne smjese..

Jer mi je jedno vrime radila pa jedno vrime nije pa sam je oprao u loz ulju, ocistio i opet je radila tocno 100km... Nisam znao da moze biti do smjese, skuter se negusi 1% isao je bas ok, karb sam lagano ustelao, svjecica cigla samo takva, celo klipa isto tako...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #58 : 06 Veljača, 2011, 08:22:11 »
pregrijao se zbog nečega, ne mora biti ni svječica ni karb... to je zračnjak i njemu malo treba... ja sam na zračnjacima sahranio mnogo klipova a na vodenjaku nijedan..

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna 70 vision
« Odgovori #59 : 06 Veljača, 2011, 08:27:53 »
pregrijao se zbog nečega, ne mora biti ni svječica ni karb... to je zračnjak i njemu malo treba... ja sam na zračnjacima sahranio mnogo klipova a na vodenjaku nijedan..

Maloprije sam gledao robijevu temu kad mu je klip osao, ocito nije svjecica nego nesto drugo, kac je tocno opisao simtome propadanja klipa zbog pregrijavanja, ocito je moj klip prerijan kad se aluminij prema ispuhu otopio i spojio s karikom, a rupa ide od sredine prema ispuhu...
Sigurno je smjesa kriva ili fals zrak ili nesto... Cak mislim da mi prevrtava sad s ovim auspuhom, trazi okretaje neke normalne serijale, jucer uzbrdo prije cvikanja je bilo puni gas oko minute jos smo dvojica gore bili, vjerojatno je karb zastopan ili nesto, smjesa je ok kad je sve cisto, to sam 100% siguran...