Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: izvuko se!  (Posjeta: 5224 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: izvuko se!
« Odgovori #20 : 20 Rujan, 2010, 09:11:15 »
auuu covjece,vidis korisna informacija :)
stvarni nisam znao da su toliko skupe :o
i nisu... 100 000 kn da dojde kaciga... ljudi nemojte bit smjesni... totalna dezinformacija..
jedno je formula drugo je moto..
malo si pogledajtte koje kacige koriste vozaci moto gp-a ili sbk i onda pogledajte njihove cijene... kakvih 100 000 kn...
taj sam

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: izvuko se!
« Odgovori #21 : 20 Rujan, 2010, 10:54:56 »
i nisu... 100 000 kn da dojde kaciga... ljudi nemojte bit smjesni... totalna dezinformacija..
jedno je formula drugo je moto..
malo si pogledajtte koje kacige koriste vozaci moto gp-a ili sbk i onda pogledajte njihove cijene... kakvih 100 000 kn...

Obzirom da moto gp motor kosta nekih 2,5-3 milijuna dolara, kaciga nebi bila veliki izdatak taman da i kosta toliko...  ;D

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: izvuko se!
« Odgovori #22 : 20 Rujan, 2010, 11:24:48 »
Nebi bilo skupo al opet nije takav izdatak.. ;D
taj sam

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: izvuko se!
« Odgovori #23 : 20 Rujan, 2010, 13:43:09 »
onda zovi hrt i reci im da ne daju lazne podatke na tv...ako su to oni rekli onda bi trebalo bit tocno...luka to nisam ja izmislio nego su tako rekli... :dontknow:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: izvuko se!
« Odgovori #24 : 20 Rujan, 2010, 13:54:31 »
Nisam rekao da si ti to izmislio.. Al to je glupost..
I to cu danas podkrijepiti brojkama
taj sam

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: izvuko se!
« Odgovori #25 : 20 Rujan, 2010, 14:52:18 »
Kad se ove sezone Schumacher vratio u F1, dobio je novu(e) kacigu(e). Svaka kosta 12.000 funti = 105.000 kuna

http://www.jamesallenonf1.com/2009/08/schumacher-gets-12000-crash-helmet/

Offline wed007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savršćaka
  • Moj Skuter: Pola Kineza
  • Moja Kaciga: Lonac za juhu
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Stock
Odg: izvuko se!
« Odgovori #26 : 20 Rujan, 2010, 17:24:03 »
Kad se ove sezone Schumacher vratio u F1, dobio je novu(e) kacigu(e). Svaka kosta 12.000 funti = 105.000 kuna

http://www.jamesallenonf1.com/2009/08/schumacher-gets-12000-crash-helmet/



  omfg        al te kacige im spase zivot a ne ko ona moja kaj sam ju dobio, đubre kinesko palo sa govrnala i napuklo    :sad1: :( :) ;D :toothy12:
Kupujem avion...po mogucnosti na mlazni pogon, tako da napokon mogu prat te minarelli makine!

Offline DevMichele

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1091
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: ktm 525, SKR 180. EX sp180 fx 125 vx209
  • Moja Kaciga: agv k4
Odg: izvuko se!
« Odgovori #27 : 20 Rujan, 2010, 20:34:32 »

u formuli kacige im vrijede oko 100 000 kn...znaci da je i ovdje tako...tako da si falio za puno
u sbk-u imaju slicne kacige ako ne i iste kao i u moto gp-u

koliko sam primetio Xaus Ruben ima premierovu kacigu identicnu (bar izvana) kao sta sam ja kupio starom ( dragon dodje od 3-4500kn ) ovisi gdje se uzima sto je i najskuplji model premieove kacige
drugo nebi me cudilo da su bar to te kacige jer te kacige i jesu homologirane za stazu

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: izvuko se!
« Odgovori #28 : 20 Rujan, 2010, 20:51:07 »
Nisam rekao da si ti to izmislio.. Al to je glupost..
I to cu danas podkrijepiti brojkama

evo alfa ti je reko...ipak nisi u pravu...to su bolesni materijali koji kostaju pun k..

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: izvuko se!
« Odgovori #29 : 20 Rujan, 2010, 21:02:44 »
alfa je naveo podatak za f1
f1 i motoGP/SBK su dva razlicita svijeta..

Pogledaj si samo kak izgleda kaciga F1 bolida i sta sve ima na sebi..

Situacija kakvih ima u f1 nema u motoGP/SBK te se vise koriste komercijalne kacige.. koje ima u prodaju.. a cjene im se krecu ok 5000 do 20000 kn..
taj sam

Offline luter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: buzet
  • Moj Skuter: yamaha spy
  • Moja Kaciga: airoh
  • MojSetup: noup
  • MojSpuh: serijala
Odg: izvuko se!
« Odgovori #30 : 21 Rujan, 2010, 00:09:22 »
e jeb ga neki i poginu da na zalost,ali budimo realni vecini nije nista, a sranja se dogadeju na zalost.
SPY

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: izvuko se!
« Odgovori #31 : 21 Rujan, 2010, 00:19:54 »
alfa je naveo podatak za f1
f1 i motoGP/SBK su dva razlicita svijeta..

Pogledaj si samo kak izgleda kaciga F1 bolida i sta sve ima na sebi..

Situacija kakvih ima u f1 nema u motoGP/SBK te se vise koriste komercijalne kacige.. koje ima u prodaju.. a cjene im se krecu ok 5000 do 20000 kn..

ajde mi objasno zasto mislis da u motoGP-u imaju toliko losije kacige nego u formuli? da toliko manje trose na sigurnost svojih vozaca koji im znace milijune

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: izvuko se!
« Odgovori #32 : 21 Rujan, 2010, 04:54:49 »
hahahahaha ja pročito izdrko se  :toothy12:

Offline MaXoVaC

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka!
  • Moj Skuter: sprint max
Odg: izvuko se!
« Odgovori #33 : 21 Rujan, 2010, 07:38:34 »
hahahahaha ja pročito izdrko se  :toothy12:
:toothy9: perverzijo....  :icon_tongue:

Offline DevMichele

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1091
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: ktm 525, SKR 180. EX sp180 fx 125 vx209
  • Moja Kaciga: agv k4
Odg: izvuko se!
« Odgovori #34 : 21 Rujan, 2010, 07:41:03 »
ajde mi objasno zasto mislis da u motoGP-u imaju toliko losije kacige nego u formuli? da toliko manje trose na sigurnost svojih vozaca koji im znace milijune
to je cinjenica procitaj si starije auto kubove pa vidi kakva samo testiranja prolaze kacihge za f1
nesto nevjerovatno na na kojoj temperaturi ih testiraju tako da bi zastitile glavu u slucaju pozara itditd

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: izvuko se!
« Odgovori #35 : 21 Rujan, 2010, 22:24:48 »
ma nije nijedna 100000kn
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: izvuko se!
« Odgovori #36 : 22 Rujan, 2010, 00:31:21 »
ma nije nijedna 100000kn

sta pricas ti. govoris napamet, sta mislis da su njima kacige od plastike i da im je unutra stiropor ko u ovim kacigama...kad se informiras onda pricaj da ne vrijede kacige 100 000 kn

EDIT:

ovo je kopirano sa jedne stranice pa se malo informirajte

One of the most important safety devices in Formula One racing is the driver's helmet. Although its fundamental shape may look very similar to those worn by drivers in the 1980s and even the 1970s, the underlying design and construction technology has changed radically over the years.

As late as 1985 a typical Formula One helmet weighed around 2kg. That amount increased dramatically under high-G cornering or deceleration, adding to the risk of 'whiplash' type injuries in big accidents. As head and neck trauma has been identified as the greatest single risk of injury to race drivers, helmet manufacturers place the greatest importance on reducing the mass of helmets, while increasing their strength and resistance to impacts.

Current Formula One helmets are massively strong, and also considerably lighter, now weighing approximately 1.25 kg. Helmets are constructed from several separate layers, offering a combination of strength and flexibility (vital to absorb the force of large impacts). The outer shell has two layers, typically fibre-reinforced resin over carbon fibre. Under that comes a layer formed of vastly strong plastic, the same material used in many bullet-proof vests. Then there is a softer, deformable layer made from a plastic based on polystyrene, covered with the flame-proof material used in racing overalls and gloves.

The visor will be made of a special clear polycarbonate, combining excellent impact protection with flame resistance and excellent visibility. Most drivers use tinted visors, the insides of which are coated with anti-fogging chemicals to prevent them misting up, particularly in wet conditions. Several transparent tear-off strips are attached to the outside. As the visor picks up dirt during the course of the race, the driver can remove these to clear his vision.

In recent seasons the actual shape of helmets has gradually evolved, as more aerodynamically efficient shapes are brought into use. Sitting directly below the main engine air intake, helmets are increasingly shaped to assist in the process of reducing drag in this notoriously high-turbulence aerodynamic area. The modern designs also reduce the lift produced by more traditionally shaped helmets - which can be anything up to 15 kg at racing speeds.

The helmet design must also provide ventilation for the driver. This is achieved through the use of various small air intakes. To prevent small particles of track debris entering the helmet these intakes are equipped with special filters.

Despite the cutting edge materials used in their construction Formula One helmets are still painted by hand, an incredibly skilled job requiring hundreds of hours of work for more complicated patterns and designs. And most drivers will go through several helmets during the course of a season.

The FIA has currently commissioned work for the development of a next generation 'super helmet' for Formula One racing, intended to improve safety standards still further, especially in conjunction with the now mandatory use of the HANS (Head And Neck Support) system.


evo jos jedan tekst koji otkriva kakva FIA testiranja zahtijeva i sta sve kaciga mora izdrzat...tako da je tih 100 000 kn vrlo normalno i prihvatljivo...za sve one nevjernike nek malo procitaju ove tekstove


http://www.formula1.com/news/features/2009/7/9708.html
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2010, 00:49:10 Mrle Mrki »

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: izvuko se!
« Odgovori #37 : 22 Rujan, 2010, 01:01:41 »
evo takodjer sam se potrudio da pronadjem podatak koliko im kosta samo volan, jer su i to jednom bili rekli na hrt-u.
jedan volan im kosta preko 40.000 £ x 8,5 = 340 000 kn, pa vi recite da to nije skup sport... :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: izvuko se!
« Odgovori #38 : 22 Rujan, 2010, 01:03:08 »
evo takodjer sam se potrudio da pronadjem podatak koliko im kosta samo volan, jer su i to jednom bili rekli na hrt-u.
jedan volan im kosta preko 40.000 £ x 8,5 = 340 000 kn, pa vi recite da to nije skup sport... :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Volaaaaan.... :o :o :o 

Offline Mrle Mrki

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • Aprilia In Heart
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70
  • MojSetup: Trophy
  • MojSpuh: za sad RR Chrom
Odg: izvuko se!
« Odgovori #39 : 22 Rujan, 2010, 01:17:21 »
da, jest da im je volan skoro pa kompjuter. imaju sve moguce prekidace do lcd displaya i tako dalje.

evo ovaj je iz wiliamsa bez displaya, ali gle kolko komadi samo ima... :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

http://www.autoevolution.com/news-image/how-to-read-an-f1-steering-wheel-7154-5.html