Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner sp180 TUNING +++  (Posjeta: 21596 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #40 : 16 Rujan, 2010, 21:12:49 »
radi okretaja, mislim da drze okretaje razlicito.. ova od lc je losija i prije je blokada..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #41 : 16 Rujan, 2010, 21:15:08 »
ok, al sta ce mu okretaji na tom spuhu, mislim nebi smjelo prelazit 10k, mozda se varam  ???

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #42 : 16 Rujan, 2010, 21:20:27 »
nisam nikad isprobao malossi cdi, po stranici piše da promjeni kut paljenja ( Digitronic adjusts preignition to compensate for higher speeds with delayed ignition.)
bez obzira što neide u veće okretaje (meni se vrti na nekih 8500 - 11.5 rolice, dugački bijeli malossi centralni i serijsko kvačilo s bijelim federima od delte),
osjeti se razlika.
isprobao sam sp struju sa tp kajlom, ac struju s kajlom, i nekako mi najbolje radi sa ac strujom sa standardnom kajlom
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #43 : 16 Rujan, 2010, 21:26:44 »
nisam nikad isprobao malossi cdi, po stranici piše da promjeni kut paljenja ( Digitronic adjusts preignition to compensate for higher speeds with delayed ignition.)
bez obzira što neide u veće okretaje (meni se vrti na nekih 8500 - 11.5 rolice, dugački bijeli malossi centralni i serijsko kvačilo s bijelim federima od delte),
osjeti se razlika.
isprobao sam sp struju sa tp kajlom, ac struju s kajlom, i nekako mi najbolje radi sa ac strujom sa standardnom kajlom


to bi vrijedilo za vece brzine, jelda? Znaci nesto zivahnije prima okretaje na vecim brzinama? Tako je bilo meni sa tp strujom na roxu...

Offline pm_xtech 59

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • sp180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSpuh: pm xtech 59
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #44 : 16 Rujan, 2010, 21:32:47 »
previše para ćeš bespotrebno potrošiti.
pola tih stvari ti netreba ako se planiraš sa skuterom malo duže voziti
karb stavi 28icu neku flat, multivar ti može slobodno ostati, za taj auspuh za deltom nemaš potrebe
uzmi pm glavu, onaj poklopac ti isto baš i netreba
što se tiče usisa, ako planiraš 28icu stavljat može se i serijski dobro preraditi da radi, ako neželiš to onda polini ili vforce(ak budeš imo sreće)
uz onaj usis što si naveo za 1400 kn nedobiješ usisni blok, a i po meni bi tu trebao onda malo veći karb ići
ako ti je radilica prešla dosta km stavi 54 ili 55mm radilicu
što se tiče struje, ili probaj nabaviti od ac struje namotaje i cdi, ili malossi taj cdi

ako se to pošteno složi potrajat će ti, naravno ako bude dobro naštimano i paženo
al stalno će ti odlaziti neke sitnice i stalno ćeš morati šarafati po tome

edit: prirubnicu napraviš bez problema za 100-150 kuna kakvu god hoćeš
stage6 gljiva baš i nije pretjerano kvalitetna, uzmi malossi
vodena ti je dovoljna serijska

Jedino si mi ti do sada napiso pretežno sve kaj me zanimalo , hvala gumy :icon_thumright:
Znači kažeš da je delta nepotrebna, kaj nebi bio sigurniji s njom???
Zašto kažeš za vforce ak ču imat sreče, kaj ga je teško nabavit,mislimda ima na sipu???još veči karb od mikuni tm28 znači nebi bio dovoljan???
A jbg več sam kupil glavu i poklopac glave od pm...
Koju bi ti radilicu preporučil 54,55 mm je uredu od pm?ili ima bolja???
Šta kažeš primar sekundar treba dirat???

Jel bi mogo okvirno napisat ubzanje svog sp180 sa sličnim setupom od 0-100km/h i krajnju brzinu, te kolko misliš da če km proč tvoj sp sa tvojim savršenim odžavanjem???

Zagreb

Offline pm_xtech 59

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • sp180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSpuh: pm xtech 59
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #45 : 16 Rujan, 2010, 21:34:05 »
Uglavnom si promašio skuter, trebo si onda uzet VXR 200 i naturpijat, tako da bi o moru mogo pričat

A jbg volim zvuk 2t motora, i opčenito ne volim 4t motore...

2t  :headbang: :headbang: :headbang:
Zagreb

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #46 : 16 Rujan, 2010, 22:17:29 »
Digitronik općenito u svim režimima rada daje bolju iskru, a i na većim okretajima retardira, za razliku od serijske struje. Jurca je negdje pisao točne brojke LC-AC-digitronik.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #47 : 16 Rujan, 2010, 23:09:30 »
Digitronik općenito u svim režimima rada daje bolju iskru, a i na većim okretajima retardira, za razliku od serijske struje. Jurca je negdje pisao točne brojke LC-AC-digitronik.

nisi bili bas tocni, srad je pisao tocne poslje
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline fic

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1408
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: nekakav vxr 209
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #48 : 16 Rujan, 2010, 23:12:47 »
nemoj uzimat tm 28 ss jer ces se posteno namuciti sa stelanjem.... ne kazem da je nemoguce al ono... sjebano je za nabaviti dizne i igle....

imao sam pa znam o cem pricam :icon_thumright:
Napucam gas do daske, maknem dasku i jos stisnem gas!!!!!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #49 : 16 Rujan, 2010, 23:14:46 »
nisi bili bas tocni, srad je pisao tocne poslje

Bitno da ima negdje napisano  :icon_biggrin:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #50 : 17 Rujan, 2010, 01:01:01 »
nikad nemoš znat kolko ćeš proći km. mene jebu sitnice, vjerojatno će i tebe, tipa propišo mi semering vodene, pa mi je brtva glave 2x otišla jer sam kupio polovnu glavu koja nije baš dobro sjedala na cilindar i dosjed brtve nije bio u redu, pa ti pukne lamelica na usisu itd itd.
što se tiće s6 vforcea ja nisam zadovoljan jer mi je puko nakon ni 100km napravljenih. nemora značiti da će i tebi..
što se tiče kvačila, imao sam deltu s crvenim federima otpuštenim do kraja i previsoko je hvatalo, stalno je kvačilo proklizivalo, probao sam bzvz staviti serijsko i start je predobar.
što se tiče radilice, uzmi 55mm kad već možeš birati, ja sam naručivao 55pm ali su zajebali i stigla mi 54.
ubrzanje od 0-100? recimo da ćeš serijskog nexus500 tolko ostaviti da će ti biti neugodno :)
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #51 : 17 Rujan, 2010, 02:55:51 »
Od svih navedenih dijelova za cestovni tuning potreban je veći karburator(25 ili 28), manja modifikacija termo grupe, podešavanje prijenosa i paljenja po potrebi.
Za cestovnu upotrebu nije potrebna delta, variomat, pa čak ni ispuh da bi SP išao dobro, ako se gleda na dugoročno bolje je kupiti dobru novu radilicu :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #52 : 17 Rujan, 2010, 08:14:34 »
Od svih navedenih dijelova za cestovni tuning potreban je veći karburator(25 ili 28), manja modifikacija termo grupe, podešavanje prijenosa i paljenja po potrebi.
Za cestovnu upotrebu nije potrebna delta, variomat, pa čak ni ispuh da bi SP išao dobro, ako se gleda na dugoročno bolje je kupiti dobru novu radilicu :icon_thumright:


slazem se  :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #53 : 17 Rujan, 2010, 09:38:00 »
Od svih navedenih dijelova za cestovni tuning potreban je veći karburator(25 ili 28), manja modifikacija termo grupe, podešavanje prijenosa i paljenja po potrebi.
Za cestovnu upotrebu nije potrebna delta, variomat, pa čak ni ispuh da bi SP išao dobro, ako se gleda na dugoročno bolje je kupiti dobru novu radilicu :icon_thumright:

 :icon_thumright:

od svih odgovora kaj ste tu pisali stipe vam je dao jedini pravi odgovor sto bi znacilo da sva ta izdrkavanja oko kupnje malossi prijenosa,trkacih auspuha usisa,struja i neznam kakvih jos ostalih nepotrebnih gluposti nisu potrebna da bi jedan sp isao jako ljepo na cesti i trajao relativno dugo ovisno kolko je kvalitetno slozen i odrzavan...

vidim da se borba vodi najvise oko fergazera.dokazano je da sp i slicni big borovi idu najbolje sa 25-icom i nema potrebe stavljat nista vece od toga...

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #54 : 17 Rujan, 2010, 09:59:12 »
:icon_thumright:

od svih odgovora kaj ste tu pisali stipe vam je dao jedini pravi odgovor sto bi znacilo da sva ta izdrkavanja oko kupnje malossi prijenosa,trkacih auspuha usisa,struja i neznam kakvih jos ostalih nepotrebnih gluposti nisu potrebna da bi jedan sp isao jako ljepo na cesti i trajao relativno dugo ovisno kolko je kvalitetno slozen i odrzavan...

vidim da se borba vodi najvise oko fergazera.dokazano je da sp i slicni big borovi idu najbolje sa 25-icom i nema potrebe stavljat nista vece od toga...

dottore??? pa bar si ti vidio keihina 28 na djelu.. a isto tako i dellorta. uostalom pitaj si kolegu iz botinca koji mu je najbolji karb..

igor sto se tice kuteva paljenja moji su savrseno tocni podatci. ako ne vjerujes kontaktiraj Piaggio italiju,mozda ti se smiluju pa ti daju podatke.

uglavnom sto se tice paljenja

Skipper and Typhoon: AC Ima fixni kut pretpaljenja na 19 stupnjeva prije GMT
Hexagon and Runner: LC struja ima varijabilni kut pretpaljenja u 2 pozicije i oscilira u sljedecim intervalima: 9 stupnjeva @ 1500+ rpm , a  22 stupnja @ 7500

sto se tice malossija nesto sitno je bolji od serijskog paljenja pa tako pri niskim okretajima dosta ranije okine  @25 stupnjaeva @ 1500+ rpm a na visokim oko 20 stupnjeva.

najbolja struja za runner big bore je leonelli.


e sad da decku odgovorim na temu




Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #55 : 17 Rujan, 2010, 10:08:26 »
1.Auspuh : Pm x- tech 59 (NJEGA NEBI MJENJAO ZNAČI TREBALI BI SE OSTALI DJELOVI UKLUPITI PO NJEMU) - 2500kn
2.Cilindar,blokovi : cilindar znači prerada usisa,kanala,poliranje, poliranje bloka ...itd (Kolko je to sve potrebno napravit kolko izvuč iz cilindra to bi se dogovorio s majstorom - mislim da ču taj posao prepustit j.u.r.c.i kolko znam da je on pravi majstor za to) - ???kn
3.Glava i poklopac glave : Pm glava samo bez poklopca glave jer ti je to nepotrebna a jako skupa investicija.
4.Fergazer : Ja bih isao na keihina 28 kao sto sam ti i rekao preko mobitela jer mikunija je dosta tesko nastelat a za keihina imam provjerenu kombinaciju (mozes pitat i michelea i DINO SP 180 s foruma, kizu iz kvarta, neznam tko je jos vozio dinekov i micheleov runner. Motor na svim otvorima gasa radi jednoliko i bez trokanja sto je odlika stvarno savrseno postelanog karburatora (na 2 t)
5.Usis : stage6 - ali onaj normalni ne V force i uzeti polinijevu plocu sa lamelicama jer su od stage 6 jako lose( o.30 mm),
6.Prirubnica :
stage 6 u kompletu daje i prirubnicu , samo uzeti 2 one gume rezervne jer se zna desiti da puknu iako meni vec dugo nije na spu koji se koristi all day use
7.Filter zraka : izbor je tvoj
8.Radilica : BGM EVOLUTION 110 mm klipnjaca. uz karb od 28 mm ce sjesti brutalno . Uglavnom radilica za koju nitko nece nista moci prigovoriti a ona je temelj svako dobro i dugotrajno slozenog motora.
9.Variomat : multivar (več je doma, ali ako je polini bolji ili neki drugi moguča zamjena) - 1000kn MUTLIVAR JE U REDU(iako je polini nesto bolji sa obradom multivar je isto u redu)
10.Kuplung : Na taj setup i okretaje nepotreban
11.Zvono : Pm zvono  (Također nebih mjenjao jer je doma) - 500kn Ako ga imas doma u redu ako ne onda nepotrebno.
12.Prijenos : Kupi od efza sekundar polinijev(isti broj zubaca kao i malossi)(dakle isto produljjenje). Smanjit ces stres na komponente radilice i polutke(za sto getriba prvenstveno i sluzi a i elegantnije ces voziti motor.
13.Struja: dali je potrebno kupiti malossi cdi???- šta bih njime opče postigao???  u principu nije potrebno za taj spuh mjenjati CDI jer nisu preveliki okretaji, ali ako ces ici na izmjenu onda mozes nabaviti od AC magnet namotaje i CDI .
14.Vodena pumpa: U redu je vodena serijska pumpa.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #56 : 17 Rujan, 2010, 10:22:39 »
dottore??? pa bar si ti vidio keihina 28 na djelu.. a isto tako i dellorta. uostalom pitaj si kolegu iz botinca koji mu je najbolji karb..

ne kazem ja da je pwk 28 los.....jeben je fergazer...al dva najjaca i najbrza big bora u HR su vozili na 25 sto bi znacilo da 28 nije potrebno  :)

a sta se tice lea njemu bas i nije drag keihin a i dugo je vozio na 25...  ;D

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #57 : 17 Rujan, 2010, 11:36:36 »
dellorto 25 i keihin 28 se nemogu nikako uspoređivati.
imao sam poprilično dobro naštimanu 25-icu, nakon nje sam samo stavio pwk 28 ugrubo uštelan i skuter se preporodio
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #58 : 17 Rujan, 2010, 12:16:28 »
igor sto se tice kuteva paljenja moji su savrseno tocni podatci. ako ne vjerujes kontaktiraj Piaggio italiju,mozda ti se smiluju pa ti daju podatke.

istina, ja sam krivo vidio, jel se ne ljutis? nemam kog kontaktirat, nit se ko ima smilovat, podaci stoje u manualima

ispricavam se  :toothy11:

i kakvi su VHST 24-26 karbovi???
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2010, 12:27:07 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner sp180 TUNING +++
« Odgovori #59 : 17 Rujan, 2010, 12:38:30 »
valjda dobri...flahšiber su...al bolji su ti vhsb ili jos bolje vhsc... :P