Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna Vision II - animatrix  (Posjeta: 125162 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Luna Vision II - animatrix
« : 12 Rujan, 2010, 13:59:04 »
Evo i moje lune, mislim da zasluzuje imat svoju temu. Kupljena u 9.mj 2008-e sa 1280km na satu, stara 3mj bila. s vremenom mijenjao neke sitnice, zezao se itak... pouzdan skuter, imao sam nekih problema, al sve je rijeseno za sicu. trenutno ima 14300+ na satu i ide ko zmaj. a sad slike





ljetos mi je u osijeku pokisla, bilo nevrijeme, kablovi se natopili vodom i ja nesretnik isao do trgovine, izgorili namotaji i cdi, pa sam uzeo odmah i sredit malo motor. novi namotaji su zakrenuti za 3° unaprijed, ispod termogrupe sam stavio dihtung debljine 1mm, glavu sam strugao sa smirgl papirom da joj spustim squish, mjereno 4.2cc stane u glavu, squish je kojih 1.5mm, kompresija racunata je skoro 11:1 iako je meni to malo sumnjivo, al ajd. airbox je busen i dizna je 78 u karbu, jos treba lagano nastimati da bude idealna smjesa, ali ne osjetim nikakvo stucanje prilikom odvrtanja gasa. sto se tice prijenosa, remen je serijski sa preko 7000km na ledjima, rastegao se, suzio se, taman je! kvacilo me je mucilo otkako imam skuter, nabavio sam neke zelene federe, platio jos nekom liku za ugradnju, a ispostavilo se da su federi meksi od serijskih, start mi je bio nikakav. na to sam pizdio, sve dok nisam nabavio od frenda kvacilo 105mm sa minarellija. stavio ja to, ima bolji start, al nije to to, kontam sta cu, padne mi napamet, sto nebih stavio serijske federe sa luninog kvacila! voila! skuter krece sa preko 5000 po sluhu, start odlican. ugradio zuti centralni feder koji je nesto tvrdji valjd od serijskog, ironija je sto sa 3.3gr rolicama motoru fali kakvih 1000rpm da vuce kako treba. rjesenje bi mi bilo ili naci rolice tipa 2.75gr ili staviti crveni centralni, al to bih se napatio dok bih ugradio... trenutno mijesam voznju na 3 serijske rolice kad se zazelim ubrzanja, i 3.3gr svih 6... nekidan sam od kolege wonderkida kupio yamahin cdi, nakon pola ljeta voznje sa blokiranim cdi-jem, bio bi red vozit se ko covjek. mogu vam reci da su zice na skuteru najmanji problem, i sto se tice izmjenjivosti nekih dijelova sa mina na china, nema nikakvih problema  :icon_thumright:
u planu je voznja za sada. nekidan sam dobio ponudu za neki lc kit, pa razmisljam, mozda uzeti pa preko zime kemijati. nije mi toliko do snage i svega koliko do sarafanja. na zimu bih trebao rastaviti citav motor, imam osjecaj da lezaji odlaze, a bojim se i za radilicu. sve rastavit, promjeniti potroseno, oturpijati i ispolirati cijeli bottom end motora, itak...


jos neke...


Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #1 : 12 Rujan, 2010, 14:08:11 »
oo care,super je skut...a uzivo izgleda preocuvan :icon_thumright:
ja sam isto od wonderkida uzeo yamahin cdi,jer sam mislio da mi je cdi otiso ali sada ga imam za rezervu :)
bas mi je drago sto se vise ne moras voziti sa blokadom,jel sada ide ko prije oko 77?

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #2 : 12 Rujan, 2010, 14:16:53 »
sinoc je isao 73-4 al s laksim rolicama. sa 3.3gr ide tih 76-7, kako kad.. nikako dobiti i ubrzanje i maksimalnu, pogotovo sto mi trebaju neke bolesne gramaze rolica tipa 2.75gr da on linearno ubrzava od starta..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #3 : 12 Rujan, 2010, 14:18:28 »
sinoc je isao 73-4 al s laksim rolicama. sa 3.3gr ide tih 76-7, kako kad.. nikako dobiti i ubrzanje i maksimalnu, pogotovo sto mi trebaju neke bolesne gramaze rolica tipa 2.75gr da on linearno ubrzava od starta..
jesi mjerio otprilike ubrzanje od 0-50?
jel ti se vuce prvih par km dok kreces?

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #4 : 12 Rujan, 2010, 14:28:19 »
ubrzanje je fino, nisam stopao, budem danas mozda snimio ubrzanje do 60. federi su dosta tvrdi i ima lufta dok ne krene, sto mi se svidja, mozes vrtit po travi i bez da ustanes s njega
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #5 : 13 Rujan, 2010, 12:57:34 »
jesi probao sa podloskama malo popravit ubrzanje i krajnju,inace lep skut

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #6 : 13 Rujan, 2010, 14:38:18 »
jos nisam, danas sam krenio radit jednu podlosku, al nemos je busilicom prosirit na toliku rupu.. ugradio dayco 804x17.5 remen pa cemo vidit kako se ponasa. kupio ga prije mjesec dana, ugradio, motor se umrtvio. gledam koji vrag, ubrzanje losije od serijskog baotiana. vratio serijski i vozao se do danas. sa serijskim remenom sam imao i start i krajnju, sve. cak mi se neko vrijeme remen penjao skroz do kraja variomata, pojma neam zasto, dok sada opet fali 5mm..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #7 : 13 Rujan, 2010, 17:17:22 »
prekrasno izgleda u crvenoj kombinaciji boja , nisam do sada vido crvenu lunu ovdje kod mene ih se vrti miljarda narandjastih... kod mene su 3.2g role malosijeve i i zeleni federcici, start mi je nikakav , skroz slab tj, ali zato nakrajnjoj nabere preko 80 , sta bi mi preporucio da stavim da malo popravim start, jer me ubijak kad ja moram odvrnit gas pa cekat dok onu uhvati...

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #8 : 13 Rujan, 2010, 18:45:42 »
prekrasno izgleda u crvenoj kombinaciji boja , nisam do sada vido crvenu lunu ovdje kod mene ih se vrti miljarda narandjastih... kod mene su 3.2g role malosijeve i i zeleni federcici, start mi je nikakav , skroz slab tj, ali zato nakrajnjoj nabere preko 80 , sta bi mi preporucio da stavim da malo popravim start, jer me ubijak kad ja moram odvrnit gas pa cekat dok onu uhvati...
tvrde federe kvacila :icon_thumright:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #9 : 13 Rujan, 2010, 19:01:07 »
prekrasno izgleda u crvenoj kombinaciji boja , nisam do sada vido crvenu lunu ovdje kod mene ih se vrti miljarda narandjastih... kod mene su 3.2g role malosijeve i i zeleni federcici, start mi je nikakav , skroz slab tj, ali zato nakrajnjoj nabere preko 80 , sta bi mi preporucio da stavim da malo popravim start, jer me ubijak kad ja moram odvrnit gas pa cekat dok onu uhvati...
Zameni kvacilo[mina 107]..tvrdje a da odgovaraju na 112mm nema...sem probati sa nekog "veceg" skutera a da su 27mm duzine...

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #10 : 13 Rujan, 2010, 19:05:30 »
koje? imam naj set sa bijelim, zutim i zelenim federcicima, mislim da je 107 kod mene na serijali, sad su mi zeleni na kvacilu... centralni je serijalovic...

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #11 : 13 Rujan, 2010, 19:07:15 »
koje? imam naj set sa bijelim, zutim i zelenim federcicima, mislim da je 107 kod mene na serijali, sad su mi zeleni na kvacilu... centralni je serijalovic...
kako ide u tom setu,jel zeleni najtavrdi ili najmeksi?

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #12 : 13 Rujan, 2010, 19:27:42 »
pojma nemam , neki je malosijev set...

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #13 : 13 Rujan, 2010, 19:34:02 »
koje? imam naj set sa bijelim, zutim i zelenim federcicima, mislim da je 107 kod mene na serijali, sad su mi zeleni na kvacilu... centralni je serijalovic...
Na svim 2t kinezima tipa LUNA je 112mm i to je kvacilo sa mina 100cc blokova gde i nisu potrebni neki visoki obrtaji za dobar start...Zato i ne radi ko sto treba cak i sa najtvrdjim oprugicama iz seta..mada to dosta zavisi od aupuha i ostalog...
ove su u pitanju...297715 i bile su mi ok uz gus i next r al sam morao i samo kvacilo malo da"olaksam"... :icon_biggrin:


 
« Zadnja izmjena: 13 Rujan, 2010, 19:35:44 cvele60 »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #14 : 13 Rujan, 2010, 19:57:27 »
Ja koristim 1mm podlosku + 128mm polutke + 804x17,5 remen + tvrdji centralni (ljubicasti ili plavi nesjecam se) + najtvrdji federi za orginal morini 112mm kvacilo, start je samo takav a krajnja nije losa  :hello:

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #15 : 13 Rujan, 2010, 20:08:02 »
kakvu podlosku? nekuzim di stavit podlosku, i meni je sve serijala , kakv epolutke su to od kojeg motora ?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #16 : 13 Rujan, 2010, 20:48:18 »
kakvu podlosku? nekuzim di stavit podlosku, i meni je sve serijala , kakv epolutke su to od kojeg motora ?

Izmedju bolcne i ventilatora variomata ili prije bolcne, stvar je u tome da produzis bolcnu, naprjed se polutke rasire pa remen vise upadne, a nazad remen izadje vise pa je prjenosni omjer veci prilikom starta i kvacilo hvata na visim okretajima :hello:
Polutke sam stavio s malaguti crossera, linearan je kut sirenja pa nema rupa u ubrzanju i vece su pa mogu veci remen stavit za jos zesci start...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #17 : 13 Rujan, 2010, 21:34:20 »
@ratz hell, probaj olaksati kvacilo, rastavi ga i izbusi sa busilicom i sva 3 nosaca feroda podjednako izbusi da budu jednake tezine. trebao bi dobiti na okretajima. najisplativije bi bilo uzeti kvacilo sa minarellija, 105 ili 107mm. meni na 105mm i serijskim luninim federima start je bio odlican... sve dok nisam remen promjenio...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #18 : 13 Rujan, 2010, 22:34:32 »
jako lip skuter stvarno vidjam amlo luna u ovim konbinacijama  boja

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna Vision II - animatrix
« Odgovori #19 : 13 Rujan, 2010, 22:42:22 »
a kod mene druga stvar, iako je malo luna, najcesca je crvena. razmisljam ovu sivu plastiku sto stoji ispod sica obojati u crno. sivu boju i krom ne volim, zato sam vilicu, interijer farova i zmigavaca obojao u crno :)
Built Not Bought // Preradjujem cilindre