Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?  (Posjeta: 13195 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #20 : 04 Listopad, 2011, 19:47:29 »
Iskreno neka se cuje zvuk pištolja,znači da se ima posla...

A i po meni iskreno nepotrebno tolko servisa,jer 50%  cak i više bi dao zatvoriti,pobiru lovu a nizašta,takoreč  teoretski ja znam više od njih a vozim motor kod njih na popravak...Najžešće bilo kad smo s frendovim motorom išli na servis,mi u cekaoni,a ono majstor zove druge servise da mu objasne kak se vade rolice,mi se gledamo.hallo..
......

Offline Prco

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha r6
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #21 : 11 Travanj, 2016, 15:22:02 »
Pozdrav, ovako mene zanima koliki bi mi trebao početni kapital za otvaranje firme za prodaju rezervnih dijelova? Vidim da je sve više kineskih motora na cestama, a ljudi se žale na nedostatak istih i na skupo održavanje. Koliko se otprilike kreću cijene za najam prostora od cirka 60-tak kvadrata?

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #22 : 11 Travanj, 2016, 19:58:02 »
ma za kineze se nis ne isplati, ko bu ti to kupovo kad svi danas znaju za ebay i da su tam 5x manje cijene nego kod nas a i onaj koji nema ebay ima sigurno frenda koji mu moze narucit ili od frenda frend i tak.   na njuskalu niki k**ra* nemres prodat ni ispod cijene za kineza kamoli po "hrvatskoj" cjeni..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #23 : 12 Travanj, 2016, 13:17:27 »
kaj se tice servisa to ti je jako skakljivo
najam placati je izuzetno skupo pogotovo dok se radi o nekoj popularnoj lokaciji
te lokacije su povoljnije za birceve i sl. visokoprofitne firmice koje ne zahtjevaju nista od znanja.
Dok kod servisa moras imati barem jednu osobu koja ima polozeni majstorski ispit, ako hoces
nesto ozbiljnije oko motora moras imati ne samo majstorski nego poloziti certifikate raznih proizvodaca i
kontinuirano tirati edukaciju kaj opet kosta.

Kaj se tice samih kineza ili marka, danas ti nemas izbora, jer moras slagati sve. Nije da imas izbora kao servis,
jer svaki kupac koji ti dode nosi i pare i to treba uzeti, opet nemozes biti pre skup a ni pre jeftin.
Trebas postenog racunovodu koji ti može pobliže dati predracun i ideju koji su ti tekuci troskovi i obaveze,
cijene zbrinjavanja tekucina i otpada,.....

Kaj se tice alata nije to tako zamasna svota, da se za 15000kn kupiti vecina alata (ne racunam diagnostika programatore i sl.)
Jedno ti mora biti svjesno a to je da prodaja skutera u HR opada drasticno odnosno kinezi se jako tesko prodaju
jer su ljudi skuzili da nisu rentabilni, dugotrajni i ko ga je jednom kupio rjetko je zainteresiran za drugog vec ide na rabljeni marka skuter ili motor.

Garancija na posao ti je isto problem kod kineza jer ko veli da se nece ucestalo kvariti, osiguranje firme i suradnika,
treba ti i startni kapital u kojem moras biti kontinuirano likvidan s kojim ces kupovati djelove koje zelis stalno imati u radnji,
nabavku rezervnih djelova jer vecina firma danas dospusta iskljucivo placanje odma ne na odgodu (jer su se naucili pameti).

To je neki kraci dio o servisima.