Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?  (Posjeta: 13196 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pm_xtech 59

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • sp180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSpuh: pm xtech 59
Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« : 11 Rujan, 2010, 13:54:05 »
Znači u naslovu piše , zanima me dali bi mogao otvoriti vlastiti servis,prodaja djelova, te skutera, tj.tko može sve dobiti dozvolu- kolko se čeka na nju itd. ???
p.s.hvala na odgovorima
 :icon_thumright:
Zagreb

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #1 : 11 Rujan, 2010, 16:17:36 »
koliko ja znam moras sa pocetak otvorit obrt, a obrt se ne moze otvorit bez majstorskog ispita
4t

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #2 : 11 Rujan, 2010, 16:55:47 »
ne treba ti obrt ni majstorski ispit,možeš otvorit firmu,trošak cca 25000kn,od toga ti je 20000temeljni kapital,znači već nakon 2,3 dana možeš tu lovu uložit u neku opremu ili ostavit pa kasnije raspolagat s njom...

Offline pm_xtech 59

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • sp180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSpuh: pm xtech 59
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #3 : 12 Rujan, 2010, 14:59:34 »
Dali sam kao tehničar za vozila i vozna sredstva kvalificiran za taj posao po njima., tj.dali mogu s tom školom otvorit obrt koji piše u naslovu...
p.s. nije mi jasno kažu da ako otvorim obr u slučaju propadanja uzimaju mi imovinu obrta?ili sam ja to krivo skužil???dali mogu otvorit obrt na iznajmljeom poslovnom prostoru???
Zagreb

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #4 : 12 Rujan, 2010, 21:00:06 »
u obrtu odgovaraš osobnom imovinom,znači sve što imaš je na kocki....možeš ga bilo gdje otvorit.vjeruj mi,bolje je otvorit firmu..to što je početna investicija veća,to zanemari,a ako nemaš 20tkn početnog kapitala,nemoj ni o obrtu razmišljat

Offline pm_xtech 59

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • sp180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSpuh: pm xtech 59
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #5 : 12 Rujan, 2010, 21:53:06 »
Ma nije problem u novcu, nek za firmu im odma moraš dat popis radnika,knjigovođa i pizde materine., ja isto mislim da je bolje firmu otvorit nije neki velik trošak 6000kn...al kad imaju te neke glupe zahtjeve :angry7: :angry7:
Zagreb

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #6 : 13 Rujan, 2010, 09:43:13 »
Ma nije problem u novcu, nek za firmu im odma moraš dat popis radnika,knjigovođa i pizde materine., ja isto mislim da je bolje firmu otvorit nije neki velik trošak 6000kn...al kad imaju te neke glupe zahtjeve :angry7: :angry7:
ko ti je to reko???knjigovođu ionak moraš imat...bio obrt ili firma,ak oćeš ja ti prodam firmu u mirovanju..javi na pp

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #7 : 13 Rujan, 2010, 09:46:37 »
Ako hoces nesta otvarati fino kod nekog racunovodje na konzultacije i savjetovanje malo ga podmazes sa 100-200-500kn pa ces imati sve informacije iz prve ruke o rupama u zakonu i savjete kako i sta ... Posljie toga se odlucis ,kako i sta tebi vise odgovara ;)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #8 : 13 Rujan, 2010, 10:10:34 »
Ako hoces nesta otvarati fino kod nekog racunovodje na konzultacije i savjetovanje malo ga podmazes sa 100-200-500kn pa ces imati sve informacije iz prve ruke o rupama u zakonu i savjete kako i sta ... Posljie toga se odlucis ,kako i sta tebi vise odgovara ;)

ovo je jedini pravi odgovor, trebaš otić nekome na konzultacije ko ima zakone i sve u malom prstu da ti kaže šta, gdje, koliko, koga i sve. Vamo možeš dobit neke okvirne informacije.

I istina je da kad imaš obrt odgovaraš svekolikom svojom imovinom, a ako firmu otvoriš, onda samo do visine temeljnog kapitala. Iako ti ni ovo prvo nebi trebalo bit problem jer otvaraš da nešto zaradiš, a ne da varaš nekoga...

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #9 : 13 Rujan, 2010, 10:59:14 »
ovo je jedini pravi odgovor, trebaš otić nekome na konzultacije ko ima zakone i sve u malom prstu da ti kaže šta, gdje, koliko, koga i sve. Vamo možeš dobit neke okvirne informacije.

I istina je da kad imaš obrt odgovaraš svekolikom svojom imovinom, a ako firmu otvoriš, onda samo do visine temeljnog kapitala. Iako ti ni ovo prvo nebi trebalo bit problem jer otvaraš da nešto zaradiš, a ne da varaš nekoga...
nema to veze s varanjem,zamisli da mu dođe jedan razbijeni motor,po mogućnosti neki skupi R,on uloži materijala za 25tkn plus ruke a ovaj mu ne plati,jer nije uspio izvuć lovu od osiguranja....za uhodanu firmu i nije neka cifra,a za početnika je i 1000€ veliki minus..pa na to kamate,pa porezi pa davanja i eto te u govnima do grla....ja sam imao građevinski obrt i vjeruj mi govorim iz prve ruke..jedino što se u građevini vrte veće cifre,davanja su veća,...

Offline pm_xtech 59

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • sp180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSpuh: pm xtech 59
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #10 : 13 Rujan, 2010, 13:54:36 »
Ako hoces nesta otvarati fino kod nekog racunovodje na konzultacije i savjetovanje malo ga podmazes sa 100-200-500kn pa ces imati sve informacije iz prve ruke o rupama u zakonu i savjete kako i sta ... Posljie toga se odlucis ,kako i sta tebi vise odgovara ;)

To budem i napravil... :icon_thumright:
Zagreb

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #11 : 11 Siječanj, 2011, 02:15:15 »
Ako hoces nesta otvarati fino kod nekog racunovodje na konzultacije i savjetovanje malo ga podmazes sa 100-200-500kn pa ces imati sve informacije iz prve ruke o rupama u zakonu i savjete kako i sta ... Posljie toga se odlucis ,kako i sta tebi vise odgovara ;)

Tako i rade svi, šta misliš otkud svakoj budali obrt i firma?! U početku plačaš, a kasnije kad nešto i naučiš malo si samostalniji, ne moraš za svaku glupost zvati knjigovođu. Vidiš čovjeka glup ko patak, ne zna razliku između obrta i firme a zarađuje ko maslac. Ono šta ne znaš platiš nekome da ti kaže.  :icon_thumright:

Offline Vlad_Tepesh

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian bt49qt9
  • Moja Kaciga: Jeb's
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #12 : 20 Rujan, 2011, 20:18:26 »
Prva i osnovna stvar koju moraš imati da bi otvorio servis je znanje!!!  :frajer:
Pamet u glavu a kacigu na glavu! :)

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #13 : 20 Rujan, 2011, 20:28:41 »
Nek si mu reko, pa nek sve ide u *******************  ;D

Offline Vlad_Tepesh

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian bt49qt9
  • Moja Kaciga: Jeb's
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #14 : 20 Rujan, 2011, 20:52:35 »
Ah čuj...   s obzirom da ima "majstora" koji neznaju pročitati oznake na remenu i stave ti krači remen koji uopće neide na tvoj skuter, a onda još i pričaju priče o razrađivanju...   Kaj da ti više pišem. Radije ću platiti malo skuplje za popravak kod pravog majstora koji zna kaj radi nego kod nekog nadobudnog koji nezna razliku između laganih i teških rolica. Od takvih mi se ===>  :pottytrain4:
Pamet u glavu a kacigu na glavu! :)

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #15 : 20 Rujan, 2011, 20:57:29 »
Kužim te sve stari  :icon_thumright:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #16 : 28 Rujan, 2011, 01:17:00 »
firma ili obrt , na kraju krajeva opet je potreban status mehanicara da bis radio taj posao  :icon_biggrin:

nije to zanimanje kao prodavac pa da je dovoljna bilo koja srednja  :icon_biggrin:
brijem da je to situacija tipa kao sto inzenjeri moraju imati magisterij da bi mogli potpisivati neke projekte, ili pravnici moraju imati pravosudni da bi mogli te neke slucajeve voditi,
tako i mehanicari mogu otvarati servisne naloge i šarafiti  :toothy9:

mozda se i varam ali znam da je jedan tip imao vlastiti servis u kojem je sam radio, i hitno je isao u vecernju skolu za mehanicara samo zbog papira jer mu je to trebalo  :binkybaby:

opcija dva je da zaposlis mehanicara kojeg vodis kao glavnog ,a ti sve radis i njega imas kao pomocnika koji ima i papire  :icon_biggrin:

obrt ima milijon prednosti, firmu ti preporucam kad se biznis malo razmase  :icon_thumright:

PS
iz skuter branše ti svi bjeze i zatvaraju , nema se posla, zima je duga itd.. ako ti to sta znaci ..  :toothy11:
« Zadnja izmjena: 28 Rujan, 2011, 01:19:58 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #17 : 03 Listopad, 2011, 13:35:42 »
skuter bransa je najunosnija al moras znat poso i bit na dobroj lokaciji nemres otvorit skuter servis ili prodavaonicu bogu iza nogu, da u zg. otvoris pravi servis na nekoj dobroj lokaciji da si dobar meštar nebudes propal.. jer ovi kaj rade u servisima su kriminal i cast izuzecima.
🙈

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #18 : 03 Listopad, 2011, 16:42:50 »
skuter bransa je najunosnija al moras znat poso i bit na dobroj lokaciji nemres otvorit skuter servis ili prodavaonicu bogu iza nogu, da u zg. otvoris pravi servis na nekoj dobroj lokaciji da si dobar meštar nebudes propal.. jer ovi kaj rade u servisima su kriminal i cast izuzecima.

dobra lokacija kosta minimalno 20ak soma kuna samo najam.. pa ti zaradi samo za to  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Kaj treba da bi se mogo otvoriti vlastiti servis ?
« Odgovori #19 : 03 Listopad, 2011, 22:04:15 »
dobra lokacija kosta minimalno 20ak soma kuna samo najam.. pa ti zaradi samo za to  :redface:
to je cinjenica, i to jedino ubilo mene i frenda od otvaranja zastupnistva za kineske motore i skutere i pokusaj uplitanja u servisiranje piaggio grupacije skutera.. otvarat kod nas nema smisla nikakvog jer sam od grada 20-30 km. imas kaj 20 min jahanja a kom se to da.. nit imas kafic blizu nit nist.. bili smo u pregovorima za par lokacija po zgb. i prigrađu (gajnice, vrapce,podsused, špansko i ti kvartovi) il je premalo ili se nesviđa ostalim da im pneumatski pistolj 12h dnevno nabija kaj i je.! a da idem radit zvucnu izolaciju u unajmljenom prostoru nema sanse.!

tak da smo odustali od tog. a otvaranje samo servisa na taj nacin je hebacka lutrija bio ti ebacki majstor sa najnizim cijenama jer te alat minum ispadne 5000€ ako oces radit posel neki..

neki kompresor bolji i priprema za zracni alat su oko 1500€ ak hoces imat postenu pripremu zraka i barem 150l kompresor.. pistola ti je neka osnovna 150-200€, kilo kljuc je isto tak negdi moras imat dva barem.. di su ti setovi gedora neki da nebu puko odma tipa proxon koji je hobi alat ti je neki set 100€ a ako hoces imat komplet sve moral bus dat nekih 200€ racunaj da moras imat sve duplo, pa jos kljucevi, razni alat..

to niko ne gleda da je alat strasno skup za to.. a niko ti ne garantira da ces imat posla, i moras imat barem nekaj osnovnog materijala tipa, remenje, filteri, sajle neke, i takve stvari.. i opet na kraju bus utuko nekih 10000€ dok izrjesis sve papire i prostor samo za servis i onda bus skuzil da ti ipak nejde i onda si u gadnoj banani a do te cifre jako brzo dojdes.. u prodaji isto nije bas neka krema pogotovo u vecim markama, po motoru nemas nist neke puno profita jedino kaj imas garanciju i redovne servise ak nisi debil pa ti ljudi odlaze..

mi smo mislili uzet motora i dijelova za 50000€ to bi bilo prosle godine realizirano i kak smo racunali da se bude do 2012 popravilo nekaj barem malo i da budu ljudi poceli kupovat, taman se bude i proculo za nas al bolje da nisamo isli u to jer bi izgubili i gace i hlace u tom..! jer ide sve gore i gore.!
🙈